Biblijska prorocanstva:znaci poslednjeg vremena

Evo jednog lepo uradjenog filma za ateiste kojima je tesko da poveruju "samo" u Reci Pisma:
nadam se da ce bar malo pomoci da se urazumite...mozda ce za vas americki film biti ubedljiviji od domaceg;);)

Sve me ubedi , kraj je blizu Hrischanima josh od pochetka Hrischanstva , i svaka generacija nalazi svoje dokaze za kraj sveta shto kuca na vrata , samo vi verujte da ce se svi muchiti , a vi uzhivati u raju , veoma humano , neki hrischani 100% jedva chekaju sudnji dan.

Ne kazhem da ovo shto su prikazali nije pretnja , al' dosta vishe pakovanja danashnjih tema u Bibliju , kao shto rekoh , za 100 godina ( ako ne sjebemo planetu umedjuvremenu ) , druge ce argumente koristiti da dokazhu da je kraj blizu .
 
Sve me ubedi , kraj je blizu Hrischanima josh od pochetka Hrischanstva , i svaka generacija nalazi svoje dokaze za kraj sveta shto kuca na vrata , samo vi verujte da ce se svi muchiti , a vi uzhivati u raju , veoma humano , neki hrischani 100% jedva chekaju sudnji dan.

Ne kazhem da ovo shto su prikazali nije pretnja , al' dosta vishe pakovanja danashnjih tema u Bibliju , kao shto rekoh , za 100 godina ( ako ne sjebemo planetu umedjuvremenu ) , druge ce argumente koristiti da dokazhu da je kraj blizu .

CEO svet govori o tome uveliko...ko ima usi neka cuje,ko ima um neka shvati....
 
Sam si rekao da treba um, zato ga upregni, ovo je vezano za klip koji si stavio:
1. Jedini period gde ljudi, drustvo i naucna dostignuca nisu napredovali ili su stagnirali je bilo u srednjom veku kada su hriscanska i muslimanska religija imale glavnu rec u svemu.
2. Moral na nivou planete kao nikad ni nije bio nesto. Visoki moralni standardi su uvek bili, pa i sad su retkost.
3. Prirodnih nepogoda i bolesti je oduvek bilo, ako ne i vise u proslosti.
4. Covek je oduvek unistavao planetu i iskoriscavao njene resurse pa smo dosli do ovog stanja sada.

Po ovome se moze zakljuciti da je kraj zemlje poceo sa covekom samim odavno, a ne skoro kao sto u bibliji pise.
 
Poslednja izmena:
Sam si rekao da treba um, zato ga upregni, ovo je vezano za klip koji si stavio:
1. Jedini period gde ljudi, drustvo i naucna dostignuca nisu napredovali ili su stagnirali je bilo u srednjom veku.
2. Moral na nivou planete nikad ni nije bio nesto. Visoki moralni standardi su uvek bili, pa i sad su retkost.
3. Prirodnih nepogoda i bolesti je oduvek bilo, ako ne i vise u proslosti.
4. Covek je oduvek unistavao planetu i iskoriscavao njene resurse pa smo dosli do ovog stanja sada.

Po ovome se moze zakljuciti da je kraj zemlje poceo sa covekom samim odavno, a ne skoro kao sto u bibliji pise.

Bitno je da ga ti naprezesh da bi izgovorio gomilu gluposti :).

1. Drustvo napreduje? U cemu? :) U tome kako moze ko vishe da zaradi novce tako sto ce nego da "pojebe"? Jedini napredak koji ja vidim je u tome kako covek da zadovolji svoj ego i da bude sto veci egocentrik.

2. Moral? Na kakv moral mislish?

3. Bilo je ali ne prorocanstvo upravo govori o tome sta ce doci.

4. Nikad kao danas. O tome mogu samo da ti govore brojni unisteni ekosistemi.
 
Proricanja o kraju sveta su stara kao covecanstvo samo.
Smejao bi se da nije tuzno.

Ја се уопште не бих смејао... ваљда је свима познато да су и пре хришћанске цивилизације нестајале неке друге... једноставно - нема их... то ми уопште није јасно... како то нестадоше...стари Грци, стари Римљани... Египат од кога остадоше само пирамиде...
 
CEO svet govori o tome uveliko...ko ima usi neka cuje,ko ima um neka shvati....

Govorio je i Isus da će to biti i za života onih koji su ga slućali.

Luka 9:27... A zaista vam kažem: imaju neki među ovima što stoje ovde koji neće okusiti smrt dok ne vide carstvo Božje.

A ti kojima je Isus to obećao umreše i umreše mnogi iza njih i svi mi i dalje umiremo a poslednje vreme nikako da istekne.
y1pFO9S_PHRQMPfwKaCR53x7aAKTFfl8lMa8RYQj7SPOwHgSMfdv9NDFkHUujmcjKXNdRzXnH6VAnM
 
Govorio je i Isus da će to biti i za života onih koji su ga slućali.

Luka 9:27... A zaista vam kažem: imaju neki među ovima što stoje ovde koji neće okusiti smrt dok ne vide carstvo Božje.

A ti kojima je Isus to obećao umreše i umreše mnogi iza njih i svi mi i dalje umiremo a poslednje vreme nikako da istekne.
y1pFO9S_PHRQMPfwKaCR53x7aAKTFfl8lMa8RYQj7SPOwHgSMfdv9NDFkHUujmcjKXNdRzXnH6VAnM

Вероватно је мислио на Ап. Јована, који је у визији видео Царство Божије...
 
Bitno je da ga ti naprezesh da bi izgovorio gomilu gluposti :).

1. Drustvo napreduje? U cemu? :) U tome kako moze ko vishe da zaradi novce tako sto ce nego da "pojebe"? Jedini napredak koji ja vidim je u tome kako covek da zadovolji svoj ego i da bude sto veci egocentrik.
Napreduje u puno pogleda, prirodnom, duhovnom i kulturnom bogatstvu. Takodje proizvodne snage napreduju, sto omogucava vise robe za potrosnju i lakse obezbedjivanje materijalne egzistencije. Nauka napreduje iz dana u dan. Covek je rodjen da napreduje, kao i sve sto je stvorio.

2. Moral? Na kakv moral mislish?
Mislim na moralne zakone i njihovo pridzavanje. U bibliji nisu napisali da se ti zakoni menjaju kroz vreme, prostor, a i da svaka klasa ima svoje moralne zakone. Kada se svi ti zakoni sagledaju kao celina i postave 3 uslova da bi neko bio moralan (1. Zna moralne zakone svog drustva; 2. Pridrzava ih se ne iz straha ili po nalogu od nekog autoriteta (ukljucujuci i bibliju), nego iz svoje potrebe da zivi moralno;3. Mora imati jaku volju da izdrzi tezi put koje moralne osobe moraju izdrzati.). Kada se malo mucne glavom vidi se da su se ti uslovi retko kad i zadovoljavali. Moral nikad nije ni bio visok.

3. Bilo je ali ne prorocanstvo upravo govori o tome sta ce doci.
Isto kao sto cu ja proreci da ce nam biti potreban novi kalendar posle 31. decembra.:D
Te stihije o kojima biblija govori su se desavale, i desavace se. Isto kao i moje prorocanstvo o kalendaru:D

4. Nikad kao danas. O tome mogu samo da ti govore brojni unisteni ekosistemi.
Mi smo tek sada svesni nase stete, ko zna sta je ucinjeno u proslosti.
 
Poslednja izmena:
Ја се уопште не бих смејао... ваљда је свима познато да су и пре хришћанске цивилизације нестајале неке друге... једноставно - нема их... то ми уопште није јасно... како то нестадоше...стари Грци, стари Римљани... Египат од кога остадоше само пирамиде...

da ne spominjemo da su sve te civilizacije imele vecinu stvari koje smo i mi imali do samog otkrica struje.....pa opet nista...a u zadnjih 100-150 godina....BOOOMM.....kako to odjednom....:think:
 
da ne spominjemo da su sve te civilizacije imele vecinu stvari koje smo i mi imali do samog otkrica struje.....pa opet nista...a u zadnjih 100-150 godina....BOOOMM.....kako to odjednom....:think:

Пре неко вече била емисија о томе како су стари Египћани могли да клешу рељефе унутар пирамида када је била у потпуном мраку - и пронашли да су имали неку врсту батерије која је правила светло на некој врсти .сијалице... и како су то могли одједном да забораве... или како су могли да забораве начин градње пирамиде... ништа ми ту није јасно...
 
Пре неко вече била емисија о томе како су стари Египћани могли да клешу рељефе унутар пирамида када је била у потпуном мраку - и пронашли да су имали неку врсту батерије која је правила светло на некој врсти .сијалице... и како су то могли одједном да забораве... или како су могли да забораве начин градње пирамиде... ништа ми ту није јасно...
Kada se vlast promeni, sve tvorevine i postignuca stare vlasti se najveravatnije uniste, zataskaju ili promene u korist nove vlasti. Sa padom politeizma u starom egiptu i pad pod rimljane pala je i tadasnja vlast u egiptu, a nova se potrudila da na bilo koji nacin ukloni sve pozitivno o staroj vlasti kako ljudi ne bi pomislili da se pre zivelo bolje i pobunili se.
Zato se puno stvari koje su stari narodi napravili nisu znale.
 
Evo jednog lepo uradjenog filma za ateiste kojima je tesko da poveruju "samo" u Reci Pisma:
nadam se da ce bar malo pomoci da se urazumite...mozda ce za vas americki film biti ubedljiviji od domaceg;);)

evo ti znaci

Matej glava 24
1 Kako Isus iđaše polazeći iz hrama, pristupiše k njemu učenici njegovi da mu svrate pažnju na građevine.
2 Ali on im reče: Vidite li vi sve ovo? U istinu vam kažem, neće ovdje ostati ni kamen na kamenu koji se neće razmetnuti.
3 A kad seđaše na gori Maslinskoj pristupiše k njemu učenici nasamo, i upitaše ga: Kaži nam kad će to biti, i kakav će biti znak tvoga dolaska i svršetka sveta?
4 Isus im odgovori: Cuvajte se da vas ko ne zavede.
5 Jer će mnogi doći u ime moje govoreći: Ja sam Krist, i mnoge će zavesti.
6 Cućete glasove o ratovima i buku ratova. Gledajte da se ne uplašite, jer treba to sve da bude. Ali to neće još biti kraj.
7 Ustaće narod na narod i kraljevstvo na kraljevstvo, i biće gladi i zemljotresa po raznim mestima.
8 To će sve biti samo početak bolova.
9 Tada će vas predati na muke, i pobiće vas, i svi će narodi omrznuti zbog imena moga.
10 Tada će mnogi da podlegnu, i izdaće jedan drugoga, i omrznuće jedan na drugoga.
11 I izići će mnogi lažni proroci i zavešće mnoge.
12 I kako će neduševnost porasti, ohladneće samilost kod većine.
13 Ali koji ustraje do kraja, taj će biti blažen.
14 Ovo jevanđelje o kraljevstvu propovedaće se po svemu svetu za svedočanstvo svima narodima. I onda će doći kraj.
15 Kad dakle ugledate strahotu pustošenja, o kojoj govori prorok Danilo, nastanjenu na mestu svetome (koji čita neka pazi!)
16 tada koji budu u Judeji neka beže u gore,
17 a koji bude na krovu da ne silazi uzeti što mu je u kući,
18 i koji bude u polju da se ne vraća natrag da uzme ogrtač svoj.
19 Teško trudnicama i dojilicama u te dane!
20 Molite se zato da bežanje vaše ne bude u zimu ni u subotu;
21 jer će tada biti nevolja velika, kakva nije bila od postanja sveta do sad, niti će ikad biti.
22 I da se oni dani ne skrate, niko se ne bi spasao, ali izbranih radi skratiće se ti dani.
23 Tada ako vam ko reče: Evo, ovdje je Krist ili ondje, ne verujte.
24 Jer će izići lažni Kristosi i lažni proroci, i pokazaće znake velik i čudesa, da bi zaveli, ako moguće i izbrane.
25 Eto vam kazah to unapred.
26 Ako vam dakle reknu: “Evo ga u pustinji”, ne izlazite -, “Evo ga u sobama”, ne verujte.
27 Jer kao što munja izlazi od istoka i pokazuje se do zapada, tako će biti i dolazak Sina čovečjega.
28 Gdje god bude strvina tu će se i orlovi kupiti.
29 Posle tih dana nevolje odmah će sunce pomrčati, i mesec svjetlost izgubiti, i zvezde s neba padati i sile nebeske uzdrmati se.
30 Tada će se pokazati znak Sina čovečjega na nebu, i tada će proplakati sva plemena na zemlji i videće Sina čovečjega dolaziti na oblacima nebeskim sa silom i slavom velikom.
31 I on će poslati anđele svoje s glasnom trubom, i oni će sabrati izbrane njegove od četiri vetra, od kraja do kraja nebesa.
32 Poređenje sa smokvom neka vas pouči: Kad se njezine grane pomlade i ulistaju, znate da je blizu leto.
33 Tako kad vidite sve ovo, znajte da je Sin čovečji blizu, kod vrata.
34 U istinu vam kažem: Ovaj naraštaj neće proći dok se sve to ne zbude.
35 Nebo i zemlja proći će, ali riječi moje neće proći.
36 A danu tome i o času niko ne zna, ni anđeli nebeski, ni Sin, nego Otac sam.
37 Kao što je bilo u vreme Nojevo, tako će biti i o dolasku Sina čovečjega.
38 Jer u dane pred potopom jeđahu i pijahu ljudi, ženjahu se i udavahu do dana kad Noje uđe u korablju;
39 i ni o čemu ne posumnjahu dok ne dođe potop i sve njih ne odnese. Tako će biti i o dolasku Sina čovečjega.
40 Tada će se od dva čoveka koji budu na jednoj njivi, jedan uzeti, a drugi ostaviti;
41 i od dve žene koje će mleti na žrvnju, jedna će se uzeti a druga ostaviti.
42 Bdijte dakle, jer ne znate u koji će čas doći Gospod vaš.
43 Ali ovo znajte. Kad bi znao domaćin u koje će vreme doći lupež, čuvao bi, i ne bi pustio da se dira u kuću njegovu.
44 Zato i vi držite se spremni, jer u koji čas ne mislite doći će Sin čovečji.
45 Ko je dakle taj verni i mudri sluga, koga je postavio gospodar njegov nad svojom čeljadi, da im daje hranu na vreme?
46 Blago sluzi, koga kad dođe gospodar njegov nađe da izvršuje tako!
47 U istinu vam kažem: Postaviće ga nad svim imanjem svojim.
48 Ali ako je to rđav sluga, koji reče u srcu svome: Neće gospodar moj još zadugo doći,
49 pa počne biti drugare svoje i jesti i piti s pijancima,
50 doći će gospodar toga sluge u dan kada se ne nada i u čas kad ne misli,
51 i raseći će ga i daće mu deo s licemerima, i tu će biti plakanja i škrgut zuba. sudiće narodima

evo su znaci
 
Ја се уопште не бих смејао... ваљда је свима познато да су и пре хришћанске цивилизације нестајале неке друге... једноставно - нема их... то ми уопште није јасно... како то нестадоше...стари Грци, стари Римљани... Египат од кога остадоше само пирамиде...

Od Egipta su ostale piramide. I Egipćani.
Stari Grci i Rimljani su pomrli. Zato što su bili stari. Danas imamo mlade Grke i Rimljane.
 
Цитат:
Оригинал поставио eremita
Ја се уопште не бих смејао... ваљда је свима познато да су и пре хришћанске цивилизације нестајале неке друге... једноставно - нема их... то ми уопште није јасно... како то нестадоше...стари Грци, стари Римљани... Египат од кога остадоше само пирамиде...



Od Egipta su ostale piramide. I Egipćani.
Stari Grci i Rimljani su pomrli. Zato što su bili stari. Danas imamo mlade Grke i Rimljane
.


Одговор је тотално глуп тј. нелогичан и неразУМан...:cool:
 
Одговор је тотално глуп тј. нелогичан и неразУМан...:cool:

Postoji li nešto u odgovoru da nije tačno? :confused:
Da nije da si ti glup, pa ti je odgovor nerazumljiv...
Daklem, da ti projasnim malkice.
To što danas ne postoji egipatsko carstvo, to ti je zbog toga jer su došle kulture sa gvozdenim oružjem pa ih umlatile. Nekada veliko carstvo sa faraonima incestuoznim degenericima, moralo je da ustupi mesto na svetskoj pozornici nekim drugim novim carstvima. Ovo ne znači kraj sveta. Ovo nije značilo kraj sveta ni za Egipćane. Značilo je kraj sveta samo za faraone. Obični Egipćani su uglavnom nastavili da riljaju po dolini Nila u pokušaju da uzgaje pšenicu.
Kao što vidiš, danas još uvek postoje Grci, a postoje i potomci Rimljana.
Sada bi trebalo da ti je logično i razumljivo. Ukoliko pak smatraš da su oni Rimljani od pre par iljad godina i danas trebalo da budu živi, da znaš da to ne može. A zašto bi moralo tako, to bi trebalo da ti objasni neka teta iz vrtića.
 

Back
Top