Ja bih dala vezen jastuk, na jastuku ime tvoje...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

JaMrzim

Obećava
Poruka
57

Dakle, devojka koja veze na jastuku ime od nekoga... ocigledno i ne planira da dugo vremena nakon toga menja partnera, a ni jastuk, jer izvesti necije ime na jastuku je dug, i naporan posao...

Bez obzira da li je sam postupak fensi, stih je uspeo da docara tu nameru da se sa nekim bude dugo krajnje perfektno - ne moze bolje. Ovi stariji stihovi totalno j**u.

___
Tema:

U tu sobu ce joj ulaziti i drugarice.

1.
Da li je logicno da se o tome koliko te ta (devojka sa kojom si, a ne ova u pesmi) voli zakljucuje na osnovu toga sta je (i da li je) i (donekle i) koliko drugaricama pricala o tebi, ako vec ima drugarice?
(Ja cu izneti svoj stav o ovom pitanju kasnije.)

2.
Iz kojih razloga obicno izbegavate da drugaricama pricate o frajerima?
 
Poslednja izmena:
Svilen konac, srbijanski kroj.
Sitna zica, vezak tanak.
Ja malena, a ti sladak, joj.
Milane, Dragane,
hej, milovanje moje sa Morave.

Kosuljica izvezena,
ja malena isprosena
za Milana.
Svilen konac pletem od sna.
Tanka predja srcem se tka,
pa se pokida.
Hej, tugo moja,
tugo devojacka.

Svilen konac pokid'o se sav.
Il' je moja suza pala,
svilen konac pokidala, joj.
Milane, Dragane,
hej, milovanje moje sa Morave.

Kosuljica izvezena,
ja malena isprosena
za Milana.
Svilen konac pletem od sna.
Tanka predja srcem se tka,
pa se pokida.
Hej, tugo moja,
tugo devojacka.
 
imanesto ubitacno trulo romanticno u takvim stvarima i ja se tome najdublje divim.
nekad su devojke i vlasima svoje kose vezle razlicite motive (u srednjem veku su ti motivi uglavnom bili religioznog karaktera) kao vecni dokaz svoje ljubavi. to jeste nesto besmrtno i zaista nosi u sebi neizrecivu snagu najcistijih emocija. kad samo pomislim koliko je dana, meseci,mozda i godina nekada bilo potrebno da se takav jedan rad zavrsi i istovremeno koliko iskrene i ciste ljubavi, neukaljane sumnjama i nepoljuljane u svojoj trajnosti..
ja ne mogu a da se ne skamenim pred takvom snagom i iskrenoscu. i to jeste ono pravo.
za razliku od danasnjeg instant zivota, gde se jedu supe iz kesice i pomorandze koje to nisu, gde je sve pilula i gde je sve dugme...gde je trajanje vise od trena suludo mucenje koje niko vise ne zeli. gde nema stpenosti, skrusenosti, dubine i one prave ljudske vrline...
ja ne ,ogu a da se duboko ne poklonim pred takvom jednom velicinom.
 
Dakle, devojka koja veze na jastuku ime od nekoga... ocigledno i ne planira da dugo vremena nakon toga menja partnera, a ni jastuk, jer izvesti necije ime na jastuku je dug, i naporan posao...

Bez obzira da li je sam postupak fensi, stih je uspeo da docara tu nameru da se sa nekim bude dugo krajnje perfektno - ne moze bolje. Ovi stariji stihovi totalno j**u.

___
Tema:

U tu sobu ce joj ulaziti i drugarice.

1.
Da li je logicno da se o tome koliko te ta (devojka sa kojom si, a ne ova u pesmi) voli zakljucuje na osnovu toga sta je (i da li je) i (donekle i) koliko drugaricama pricala o tebi, ako vec ima drugarice?
(Ja cu izneti svoj stav o ovom pitanju kasnije.)

2.
Iz kojih razloga obicno izbegavate da drugaricama pricate o frajerima?

Ma to je budala, bolje to vreme koje je provela vezuci jastuk da se torbala sa tim cije je ime na njemu. Ma to su obicno zene koje ne vole sex pa fantaziaju o ko zna kakvim ljubavima.:lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top