Случај Terri Schiavo - убиство или милосрђе?

Parsifal

Aktivan član
Poruka
1.008
terrichiavo-1.jpg



У Сједињеним Државама скоро је био актуелан случај Terri Schiavo која је 15 година провела у некој врсти вегетативног стања - није могла да се стара о себи, али није била у коми. После 10 година таквог стања њен муж је поднео захтев суду да се над њом изврши еутаназија, док се њена породица противила томе, те је након 5 година прегањања по судовима, донета одлука да се еутаназија изврши, тако што ће јој се ускрати храна и вода све док не умре.

После 14 дана проведних без хране и воде Terri Schiavo је преминула.

Иако на приви погледа ово изгледа као тема за пдф "Здравље" ипак не смета што је овде, јер ће нам помоћи да боље схватимо са каквим људима имамо посла.

detesalisicama-1.jpg


disabled-1.jpg


 
Poslednja izmena:
Иако на приви погледа ово изгледа као тема за пдф "Здравље" ипак не смета што је овде, јер ће нам помоћи да боље схватимо са каквим људима имамо посла.

[/B]

Ajd' sad ti nama objasni s kakvim mi to ljudima imamo posla?
Neverovatno kako se neki ljudi nasladjuju tudjom mukom i konstantno izvlache stvari is konteksta. :thumbdown:

Na stranu to shto se sve to odigralo 2005.
 
baraba
Ajd' sad ti nama objasni s kakvim mi to ljudima imamo posla?
Neverovatno kako se neki ljudi nasladjuju tudjom mukom i konstantno izvlache stvari is konteksta. :thumbdown:

Na stranu to shto se sve to odigralo 2005.
Очигледно је да ниси Србин или барем не живиш у Србији, када постављаш такво питање.
 
@Parsifal
Ajde bre majstore ne lupaj nego mi odgovori na konkretno pitanje.

Jel si zaboravio sve one silne afere sa lekarima, mrtvim pacijentima, mitom, ne adekvatnim lechenjem po beogradskim bolnicama. I sad neko iz, nemam pojam npr. norveshke prochita to u novinama i kazhe "eto vidite s kakvim mi ljudima imamo posla ne treba imati nishta s njima"....
Mislim koje je to razmishljanje da se po nechijem tudjem postupku osudjuju svi redom...

Odrasti...
 
Ма свесна је била себе и околине - трепће, реагује на речи, покреће усне..., само није могла да се стара о себи, па су јој храну уносили у желудац преко тубе.
Ако је ово као што кажеш, у шта не сумњам, онда јесте убиство! :evil:
 
baraba
Jel si zaboravio sve one silne afere sa lekarima, mrtvim pacijentima, mitom, ne adekvatnim lechenjem po beogradskim bolnicama. I sad neko iz, nemam pojam npr. norveshke prochita to u novinama i kazhe "eto vidite s kakvim mi ljudima imamo posla ne treba imati nishta s njima"....
Mislim koje je to razmishljanje da se po nechijem tudjem postupku osudjuju svi redom...
Све што си навео постоји код нас али као илегална делатност - корупција, док је ово одлука државе која заступа 280 милона људи. Било је и код њих протеста, али очигледно не у толиком броју да се та одлука преиначи или барем да њена смрт буде хуманија. Када држава некога осуди да 14 дана умире без хране и воде, ту је сувишан сваки коментар.


drinjaca
Ако је ово као што кажеш, у шта не сумњам, онда јесте убиство!
Видео сам фотографије које су снимљене након што је преминула од дехидрације и глади, и не бих смео да их поставим на форум.
 
Poslednja izmena:
Све што си навео постоји код нас али као илегална делатност - корупција, док је ово одлука државе која заступа 280 милона људи. Било је и код њих протеста, али очигледно не у толиком броју да се та одлука преиначи или барем да је њена смрт буде хуманија. Када држава некога осуди да 14 дана умире без хране и воде, ту је сувишан сваки коментар.

Nisam znao da drzhava Florida ima 280 miliona stanovnika.
btw. Guverner Floride se zhalio sudu da promene odluku o eutanaziji ali dzhaba, zakon je zakon za razliku od zakona kod nas.

As of 2009, euthanasia are legal in Belgium, Luxembourg, The Netherlands, Switzerland, the U.S. states of Oregon and Washington the Autonomous Community of Andalusia (Spain).7]

Definitivno ovo nije tema za politiku.
 
Хришћанска заповест "Не убиј" је брутално погажена! Учињено је абортусима, а сада и еутаназијом. Полако се остварују у пракси основни постулати медицине др Менгелеа.:thumbdown:
medicina može da napreduje , jedino ako se vrše opiti na ljudima, a ne na miševima..
a za to ne ubij...teške i bolne bolesti, kad nema leka, a duša ti pati danima, mesecima...i treba eutanazija
 
Видео сам фотографије које су снимљене након што је преминула од дехидрације и глади, и не бих смео да их поставим на форум.
Немој ни да постављаш.Довољно је тешка, тужна и жалосна чињеница да ју је неко убио.:(
 
Zena nije , kako laze parsifal mogla ni da mrda ocima, ni da mrda bilo cime........bila je klinicki mrtva, odnosno , mozak joj je bio mrtav, a telo odrzavano na zivotu aparatima...

Drugim recima, vegetirala je....odnosno bila ziva a mrtva..............

E. sad........ako neko od vas gospodo misli da bi voleo tako da provede , ni ziv ni mrtav pedesetak godina........onda mogu da razumem vasu revoltiranost eutanazijom.......:roll:
 
medicina može da napreduje , jedino ako se vrše opiti na ljudima, a ne na miševima..
a za to ne ubij...teške i bolne bolesti, kad nema leka, a duša ti pati danima, mesecima...i treba eutanazija
Живот је дар од Бога. Убиство је убиство, убио пиштољем, еутаназијом, абортусом...
 
baraba
Nisam znao da drzhava Florida ima 280 miliona stanovnika.
btw. Guverner Floride se zhalio sudu da promene odluku o eutanaziji ali dzhaba, zakon je zakon za razliku od zakona kod nas.

As of 2009, euthanasia are legal in Belgium, Luxembourg, The Netherlands, Switzerland, the U.S. states of Oregon and Washington the Autonomous Community of Andalusia (Spain).7]

Definitivno ovo nije tema za politiku.
Треба народ да прочита управо на овом пдф-у, јер му стално подмећете лажне приче о људским правима и хуманизму у Европи и Америци.

Треба ли да наведем случај резервисте који је одбио да по други пут иде у Ирак и кога су пандури због тога убили на кућном прагу - као опомену другим резервистима, затим убиство Роднија Кинга и могу набрајати до сутра.



inagadadavida
Zena nije , kako laze parsifal mogla ni da mrda ocima, ni da mrda bilo cime........bila je klinicki mrtva, odnosno , mozak joj je bio mrtav, a telo odrzavano na zivotu aparatima...

Drugim recima, vegetirala je....odnosno bila ziva a mrtva..............

E. sad........ako neko od vas gospodo misli da bi voleo tako da provede , ni ziv ni mrtav pedesetak godina........onda mogu da razumem vasu revoltiranost eutanazijom..
Лепо се на овом снимку види да покреће трепавице, вилицу, да је свесна и срећна што јој је отац дошао у посету:
 
Poslednja izmena:

Back
Top