Kako uvecati kapital (imam Kamion-sleper)?
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Kako uvecati kapital (imam Kamion-sleper)?

Početnik
    Učlanjen
    18.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kako uvecati kapital (imam Kamion-sleper)?

Treba mi neki pametan savet jer ja sama nisam takva (pametna).Imam 27 godina.
    Neznam sa novcem..
    Ovako:ja imam kamion sleper koji zaradjuje mesecno u proseku 1000 EUR,muz i ja radimo sve oko toga sto je potrebno (administracija).On ima platu,a ja za sebe trosim od kamiona(otprilike trosim 300EUR mesecno,a imam povremeno i vece izdatke npr.kuhinja oko 3.000EUR ).
    Ja bi htela da ustedim pare i da ih ulazem dalje i da se osiguram za ceo zivot,a ne da za 10 godina kad kamion ostari i kad ga prodam nemam nista.Kako to da postignem?
    Mislila sam da stedim za stan ili…. Neznam?
    Sta bi vi na mom mestu? Jel bi trosili mesecno 300E ili bi stedeli sve,a zaposlili se negde za 250E ili… Bojim se da za 15 godina necu imati nista,a ne uplacujem sebi radni staz jer mi je to svaki mesec 130E,znaci godisnje 1.600E za 15 godina bi uplatila 25.000E,a bolje je to stedeti i za 20 godina kupiti stan,izdati i to da mi bude penzija.

Ističe se VENIX (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano Re: Kako uvecati kapital (imam Kamion-sleper)?

Kao prvo,koliko sam uspeo da razumem,vi se vodite pogrešnom taktikom.Kamion će za 10 godina svakako imati manju vrednost nego što je ima sada,ali daleko od toga da će potpuno izgubiti vrednost.Vozni park mora da se podmladjuje,to je činjenica,ali daleko od toga da će takav vid posla izčeznuti čim kamion dotraje.Konkretno,špedicija je uvek bila isplativa,kako pre 30 godina,tako i danas.A i za deset godina situacija se može promeniti samo na bolje ...stoga nikako ne preporučujem dizanje ruku od tog posla.

Inače u vezi sa alternativnim poslom,preporučujem ovu drugu varijantu ... raditi na drugom mestu za platu,a taj novac ulagati u proširenje posla ili u neku drugu investiciju,tipa nekretnine itd.Pravilo uspešnog poslovanja je da se posao stalno širi.
    Jutro ne trazi krivce,samo kaze u lice - Ovo ne ide na bolje ...

Iskusan dellns (avatar)
    Učlanjen
    27.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    93

Citat Original postavio jecaneca Pogledaj poruku
    Neznam sa novcem..
    Ovako:ja imam kamion sleper koji zaradjuje mesecno u proseku 1000 EUR,muz i ja radimo sve oko toga sto je potrebno (administracija).On ima platu,a ja za sebe trosim od kamiona
    (otprilike trosim 300EUR mesecno,a imam povremeno i vece izdatke npr.kuhinja oko 3.000EUR ).
    Ja bi htela da ustedim pare i da ih ulazem dalje i da se osiguram za ceo zivot,a ne da za 10 godina kad kamion ostari i kad ga prodam nemam nista.Kako to da postignem?
    Sa 1000E mesečno ćeš se teško osigurati za ceo život.

Sta bi vi na mom mestu? Jel bi trosili mesecno 300E ili bi stedeli sve,a zaposlili se negde za 250E ili… Bojim se da za 15 godina necu imati nista,a ne uplacujem sebi radni staz jer mi je to svaki mesec 130E,znaci godisnje 1.600E za 15 godina bi uplatila 25.000E,a bolje je to stedeti i za 20 godina kupiti stan,izdati i to da mi bude penzija.

Sama si dala odgovor.

A možeš i da razvijaš biznis umesto lupanja para u kuhinju.

I mali hint 12 x 130 = 1.560,00

1560 x 15 = 23.400,00

Ako negde možeš kupiti stan za 23.400,00E svaka čast, biće jaka penzija.
    Poslednji put ažurirao/la dellns : 18.03.2009. u 18:20

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Neznam sa novcem..
    Ovako:ja imam kamion sleper koji zaradjuje mesecno u proseku 1000 EUR,muz i ja radimo sve oko toga sto je potrebno (administracija).On ima platu,a ja za sebe trosim od kamiona(otprilike trosim 300EUR mesecno,a imam povremeno i vece izdatke npr.kuhinja oko 3.000EUR ).
    Ako sa sleperom zaradjujes 1 000 E mesecno onda nema svrhe ni da ga palis.
    Sleper mesecno mora minimum da napravi promet od 10 000 E.

Početnik
    Učlanjen
    18.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Mozda nekome nije mnogo 1000Eur mesecno,ali za mene je to dovoljno i da sebi priustim sitna zadovoljstva i da ustedim...,a sto se tice racunice za penziju napisala sam da imam 27 godina i ne planiram za 15 god u penziju... tako da ta racunica nije u redu...
    Necu u penziju sa 42 godine.

Početnik
    Učlanjen
    18.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Karonja,otkud ti takva informacija? Koju relaciju treba raditi za takav promet?
    Ja nisam govorila o prometu nego o cistoj zaradi koja ostane prosecno svaki mesec racunajuci odrzavanje,platu i doprinose za vozaca,knjigovodju,dozvole,sitnije popravke,registraciju slepe i kamiona i sl.

paperino nije na forumu
    Vojvodjanski gedzolovac,na gegule valjatore u blatu.
    Zainteresovan član paperino (avatar)
    Učlanjen
    22.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa covek verovatno misli na prenos neke nedozvoljene robe preko granice...za to se ide u bajbokanu na deset godina a bogami nekad i vise.
    Drzi se ti te hiljade, a pored tog posla pokusaj da razvijes jos jedan mali posao.
    Poenta sigurnosti i jeste ulagati u manje poslove.
    Jedan posao stane drugi ide i tako se slepas.
    Posao koji je velik i koji zahteva velika ulaganja u ovoj zemlji je moguc samo ako si u talu sa politikom...a i to nije dugog veka.
    To su mucke na kratko.. digne se lepa lova koju uglavnom pokupe politicari sponzori...a tebi ostane slava da si bio biznismen ekstra klase i uspesan privrednik.......i tako zivis u iluziji da si nedodirljiv..neko vreme.....pa kad ti podrska nestane sve ide u majcinu.
    Zato cuvajte taj sleper i radite posteno.......
    PS ..... BOLJE IMATI SLEPER NEGO BITI REPER..........u bajbokani.

Slične teme

1. uvecati penis
    Autor dog899 u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 277
    Poslednja poruka: 18.08.2011., 18:38
  2. Kako uvecati uzivanje u seksu
    Autor wirdz u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 30.05.2008., 16:47
  3. Kako da imam dva operativna sistema...??
    Autor daredare u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 23.12.2005., 22:39
  4. Kako uvećati sliku da stane na više papira?
    Autor shone83 u forumu Softver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 29.05.2005., 19:22
  5. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 13.09.2004., 09:40

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •