moja zivotna prica

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Hektor

Aktivan član
Poruka
1.253
Ako to bilo koga zanima!Svestan sam da svaki Hektor ima svoga Ahila!I da je Margott za mene Jelena Trojanska , i Urban=Paris.I da cu mozda jednog dana poginuti braneci Tebe,Margott!Molim te , samo me tad ne zaboravi i donesi mi tri crvene ruze na moj grob!Tuzna je dusa moja do smrti...ne mogu podneti ljudsku zlobu i zasto je na ovom forumu "homo homine lupus".Zasto se svi ne zagrlimo,svima sve oprostimo da bi nama bilo sve oprosteno,zasto se svi ne volimo,pa ljudi smo,braca i sestre!Evo ja cu prvi zatraziti oprostaj ako sam koga uvredio na forumu,verujte mi ,to mi nije bila namera.OPRASTAM SVIMA,OPROSTITE MI SVI!Star sam covek,uskoro cu umreti...a kako cu zapevati pesmu Sionsku u zemlji tudjoj?OTUDJILI smo se jedni od drugih,i svi od Boga, koga poznaje dusa moja i zna kako je ON nezan i brizan OTAC i kako nas mnogo voli,da je i Sina svoga jedinorodnog dao da umre za nas i za nase grehe!O,kako bih voleo da ova zemlja ne bude dolina suza,i kako bih obrisao svaku suzu sa svakog lica...da sto pre dodje CARSTVO NEBESKO,i da vuk sedne pored jagnjeta...i soko pored golubice...tada ce ispunjeno biti srce moje,pa neka samo ja budem u paklu ako ce tako biti svi u raju...ALI,GOSPODE,I U PAKLU CU TE VOLETI!
 
ok...samo ne shvatam potrebu za patetikom za kojom si ovde posegao :?
zashto vechni zivot????
onda ljubav ne bi imala smisla....svi bi bili kao amebe....samoreprodukovali bi se u beskonachnost...
da....vec postoje besmrtni organizmi na nashoj planeti.....
smrt daje smisao.....smrt je ok....kapirash....
i ako ti siluje napacenu dushu shvati to kao chishcenje.....zashto ne bi osecao radost.....
ona neminovno dolazi ako se zivot shvati na odredjeni nachin....smena patnje i radosti....to je kretanje koje se deshava.....smenjuju se kao leto i zima...noc i dan.....zivot i smrt...
ti cesh istruliti....tvojim telom ce se hraniti nizi organizmi kojima ce se hraniti vishi...njima ljudi i tako u krug......
eto ti jedne male vechnosti....
seti se govna iz south-parka.....materija i svest kruze.....
i u tim govnima ima istine :lol: :lol: :lol:
i shta ce vam vechni zivot....da bi obozavali boga.....pochnite odmah.....pa dokle stignete :wink:
 
Ne razumem tu potrebu za samoizolacijom, za usamljenošću, ili, tačnije rečeno, za žrtvovanjem sebe, do krajnih granica, tj. poistovećivanja sa žrtvom samog Isusa. Pojasni mi, Hektore, otkud ti tolika unutrašnja snaga, ako tako to mogu nazvati, i ljubav prema Bogu, da samog sebe, tačnije, svoj život(od Boga dat)žrtvuješ....Zar to nije pomalo slično samoubistvu, što, uzgred rečeno, upravo Bog zabranjuje...

Da se žrtvuješ za druge, koji i ne mare za tebe, da se dovedeš u situaciju da te vređaju....zašto to i čemu...zar bi Bog želeo da svoju decu u tolikoj meri kažnjava? Ja samo polazim od surovosti ove naše sadašnjice, od pogrešnih moralnih projekcija...Malo je istinskih vrednosti, za ostvarenje Boga na zemlji...Zemlja je pala, i mnogi su prestali da haju za Boga(Apsoluta, Istinu), jer ga ne vide, a težak im život na zemlji....i čini im se da upravo ta vera u stvarno postojanje Boga je uzaludna, usled te brutalnosti, paganstva, cinizma, greha, svojstvenih svakom živom biću....Da li je greh "normalan", jer Čovek ne zna ŠTA JE TO GREH, tačnije često nije ni svestan da čini greh...

Greh postoji, ali svest o njemu je često zakasnela. Ljudi iz raznih pobuda budu svirepi i okrutni. Šta misliš šta vuče ljude na dole, da li je ljudima "dobro" dosadno, pa moraju da se naslade "zlom"...Da li je zlo urođeno Čoveku? Ako jeste, zašto se žrtvovati za ljude. Zašto bi Bog spašavao ljude, ako su ljudi u svojoj najtananijoj nutrini "zli"....
 
Ja stvarno ne znam sta je nateralo tvoju pricu na ovu vodenicu! Bas bih volela to da saznam!
Ne smatram da jedan pravoslavac treba da ide naokolo i da vice kako nas sve voli,iskrena ljubav se dela , ne vice se!
Pravoslavac mora da ima dostojanstva i svoju veru da ne dovodi u situaciju u koju si ti doveo svoju!
Nije lako biti Hektor! Lepo je tome teziti, ali moras prvo da se resis te stvari sto te proganja,jer meni vise licis na pomahnitalog Ajanta!
:wink:
 
Hektor:
Ako to bilo koga zanima!Svestan sam da svaki Hektor ima svoga Ahila!I da je Margott za mene Jelena Trojanska , i Urban=Paris.I da cu mozda jednog dana poginuti braneci Tebe,Margott!Molim te , samo me tad ne zaboravi i donesi mi tri crvene ruze na moj grob!Tuzna je dusa moja do smrti...ne mogu podneti ljudsku zlobu i zasto je na ovom forumu "homo homine lupus".Zasto se svi ne zagrlimo,svima sve oprostimo da bi nama bilo sve oprosteno,zasto se svi ne volimo,pa ljudi smo,braca i sestre!Evo ja cu prvi zatraziti oprostaj ako sam koga uvredio na forumu,verujte mi ,to mi nije bila namera.OPRASTAM SVIMA,OPROSTITE MI SVI!Star sam covek,uskoro cu umreti...a kako cu zapevati pesmu Sionsku u zemlji tudjoj?OTUDJILI smo se jedni od drugih,i svi od Boga, koga poznaje dusa moja i zna kako je ON nezan i brizan OTAC i kako nas mnogo voli,da je i Sina svoga jedinorodnog dao da umre za nas i za nase grehe!O,kako bih voleo da ova zemlja ne bude dolina suza,i kako bih obrisao svaku suzu sa svakog lica...da sto pre dodje CARSTVO NEBESKO,i da vuk sedne pored jagnjeta...i soko pored golubice...tada ce ispunjeno biti srce moje,pa neka samo ja budem u paklu ako ce tako biti svi u raju...ALI,GOSPODE,I U PAKLU CU TE VOLETI!

O,predobri Hektore,moli se za dusu Margott...ona je malo zglajzala :roll:
 
...vrlo značajnog filosofa, Tomasa Hobza, misao koja
kao i većina drugih kada se istrgne iz konteksta, dobija sasvim drugi smisao. I biva zloupotrebljena.
On polazi, čak ističe, od vrlo jednostavne premise,
tačnije činjenice, da su svi ljudi po svojim priprodnim osobinama, pa čak i sposobnostima UGLAVNOM
jednaki.
Upravo zbog te činjenice, svaki čovek ima pravo
"NA SVAKU STVAR"-kako on kaže, što i provocira sukobe medju ljudima, koje stoga naziva "RATOM SVIH PROTIV SVIH".
Zato je, u svom prirodnom stanju, "ČOVEK ČOVEKU VUK".
A zašto čovek ni do dana današnjeg nije uspeo da prevlada to svoje STANJE?
Jedan od glavnih razloga je upravo ZLOUPOTREBA svega sto je "tudje".Sladje je otimati...
p.s.Margott, oteću te iz tog tvog solitera.
Možda je to jedini način da te spustim na zemlju.
:wink:
 
ovaj...ljudi ja ne znam u chemu je trenutno problem...hektore shta je konkretno tvoj problem?..osim shto si veoma slab...ja lichno ne zelim da vuk grli ovcu,niti soko golubicu jer je priroda veoma precizno odredila svaku ulogu u lancima ishrane i uopshte na svetu...to shto ti zelish nije harmonija to je melanholija i ne zivot...ne smesh se odricati ni jednog dela kruga,jer isti onda ne postoji...bez crne bela ne bi vredela...sve na svetu ima svoj smisao i ulogu...tvoj zadatak je da odaberesh svoju, jer na to imash pravo, i da je shto vernije odigrash...pozdrav za tebe Hektore.
 
Margott:
ovaj...ljudi ja ne znam u chemu je trenutno problem...hektore shta je konkretno tvoj problem?..osim shto si veoma slab...ja lichno ne zelim da vuk grli ovcu,niti soko golubicu jer je priroda veoma precizno odredila svaku ulogu u lancima ishrane i uopshte na svetu...to shto ti zelish nije harmonija to je melanholija i ne zivot...ne smesh se odricati ni jednog dela kruga,jer isti onda ne postoji...bez crne bela ne bi vredela...sve na svetu ima svoj smisao i ulogu...tvoj zadatak je da odaberesh svoju, jer na to imash pravo, i da je shto vernije odigrash...pozdrav za tebe Hektore.

A gde je : " Poshtovanje, Hektore ! " ? :lol: :lol: :lol:
 
krvolok:
Margott:
ovaj...ljudi ja ne znam u chemu je trenutno problem...hektore shta je konkretno tvoj problem?..osim shto si veoma slab...ja lichno ne zelim da vuk grli ovcu,niti soko golubicu jer je priroda veoma precizno odredila svaku ulogu u lancima ishrane i uopshte na svetu...to shto ti zelish nije harmonija to je melanholija i ne zivot...ne smesh se odricati ni jednog dela kruga,jer isti onda ne postoji...bez crne bela ne bi vredela...sve na svetu ima svoj smisao i ulogu...tvoj zadatak je da odaberesh svoju, jer na to imash pravo, i da je shto vernije odigrash...pozdrav za tebe Hektore.

A gde je : " Poshtovanje, Hektore ! " ? :lol: :lol: :lol:

Krvolok, jos jednom: AJD NE S E R I ! :lol: :lol: :lol:
 
Ne znam sto ti se dogodilo tako tragicno u zivotu da si postao pesimista? Na zivot gledam kao nesto veselo, lijepo. Volim upoznavati ljude i sve koje poznajem su dobri ljudi, mozda je to naivnost(tako kaze moj muz) ali odista mislim tako. Od ljudi ne ocekujem nemoguce, a da svi grijesimo...grijesimo. Zbog toga nismo manje dobri. Gore glavu Hektore, otvori oci i pogledaj kako je svijet lijep, kako je zivot lijep.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top