Hosting kod malih firmi? DA ili NE

Osensej

Obećava
Poruka
58
Napravio sam prvi sajt, i doslo je vreme da izaberem hosting
Sto se tice pravljenja sajta tu nema toliko problema, malo html malo neki
page maker, malo fotoshop malo paint.net

ali mi je frka sa hostingom i ftp-om posto nikada to nisam radio

e sada pitanje
sta mislite gde da uzmem hosting, ne bih za pocetak uzimao preko kartice internet placanja, vec negde gde mogu da platim postom,
i da se cujem sa njima telefonom

sta mislite o ovoj loopii
https://www.loopia.rs/hosting/
https://www.loopia.rs/hosting/cenovnik/

takodje sam razmisljao da uzmem kod nekih malih firmi u mom gradu koje prodaju racunarske komponente, pa uzgred i hosting i domene,
samo moram da se raspitam gde je povoljnije,posto mi je cena vazna
procitao sam na nekim forumima da treba da se izbegavaju male firme

i evo npr ovo zna li neko da objasni
http://www.dreamwebhosting.net/
sta je prostor i protok
prostor je valjda koliko mozes da uploadujes svojih slika i drugih materijala?
sta je bitno gledati kod ovih hosting ponuda
Pozdrav i hvala unapred:brus:
 
Najbitnije je da znaš kakve su ti potrebe, i da uzmeš odgovarajući hosting. Dakle, glupo je da plaćaš mnogo za sajt koji će imati malo poseta.

Prostor je količina podataka koju možeš da uploaduješ, a bandwidth (u slučaju hostinga) je ukupna količina podataka koju mogu ljudi da preuzmu sa tvog sajta u određenom vremenskom periodu (obično mesec dana)

Dakle, ako imaš video ili nešto slično, treba ti dosta prostora i ogroman badwidth.

Ako sajt nije veliki i ako je sadržaj tekst/slike, onda ne moraš da preteruješ sa tim.

Pitanje je kakav je tvoj sajt?
 
Hey,

poreklom sam iz Velike Britanije ali sada zivim u Beogradu sa svojom devojkom.

Nudim web hosting na UK Web serveru. Moj najjeftiniji paket je od 40 evra godisnje, za to dobijete 1GB disk prostora, 5BG internet transfera mesecno ,5 email adresa, 2 baze podataka, i 24/7 podrsku koja se brine da sve bude u redu.

Kontaktirajte me preko e-maila ako ste zainteresovani- zach@zdncomputers.com
ili me pozovite: 065/ 624 2097

Zelim Vam prijatan dan,
Zach
 
Hvala Sizife car si :pivce:
Sajt je za reklamiranje firme
malo informacija mozda oko stotinak slika
koje mozda okacim na neki od sajtova za hostovanje slika,
kako bi smanjio protok, jer cu uplatiti neki najeftiniji hosting
posto na ovom sajtu treba da se malo vezbam,ucim:think:
pa kasnije da kupim jos neki hosting za novi sajt
a postoji i druga opcija da naprimer uplatim neki skuplji hosting sada na koji mogu da okacim vise domena,ali da ne bude nogo skup


p.s.
od cega najvise zavisi koriscenje prostora bandwidth
da li je to jednostavno necije ucitavanje nase stranice i
download sadrzaja sa naseg sajta slika videa
sta ga najvise trosi,veliki broj posetioca,sadrzaj slike
postoji li neka formula da se izracuna odprilike bandwidth

sta je tvoja preporuka ova loopia
prodavci iz mog malog grada koji su makar tu u blizini
ili nesto trece
 
bandwith je ukupan protok podataka tokom nekog vremena, mesec dana npr.

racuna se tako sto procenis koliko posetioca imas mesecno, koliko stranica svaki otvori, i koliko posetioca ce da skine neki video. onda saberes i pomnozis velicine stranica, videa itd sa brojem pregleda za svaki i dobijes ocekivani bandwith
 
E ovako, pošto ti je sajt za vežbanje zašto ne probaš sa free hosting-om. Ja, na primer imam par nekih programa koje sam pravio i da sad ne bih i za to plaćao hosting našao sam lepo besplatan. To to je ekstra ako nemaš mnogo posetioca (mada ima free host servisa koji nude dosta i prostora i bandwith-a). Jedino što moraš da paziš je da većina ne podržavaju sajtove koji nisu na engleskom.

Aki ipak nećeš time da se rveš moj savet to je (pošto nećeš da plaćaš karticom) Loopia. Ipak su oni najpouzdaniji hosting kod nas (Švetska, standard *** :D )

A brate ako nećeš da brineš za prostor i bandwith lepo odi na ixwebhosting ili hostexcellence ili ... To su top-class hosting provajderi koji nude sve unlimited. Znači nema nikakvih ograničenja.
 
ma jok

to su shared hostinzi

i imaju ogranicenja i to jako bitna ogranicenja u pro zoni

npr - ogranicavanje broja fajlova na serveru, ogranicavanje broja poslatih emailova, ogranicanje php script egzekucija, mrshav cpu, josh mrsaviji ram i swap i josh shtoshta osakaceno ali za 5,6 dolara mesecno i ne mozes da ocekujes neke kule i gradove

te dve firme koje si naveo su u klasi hostgator i hostmonster bluhost ili dreamhost

sve prepakovani reseller dedicated hostinga..
 
Imam neto da ti kazem ako neces da placas koristi free hosting, ja sam navato jedan extra..
1.5GB prostora 100GB transfera podataka,FTP,php,Cpanel,bez BANERA!!!,mozes da stavljas svoje banere..,MySql..i jos nekih opcija koje bas i ne razumem..jos na ovo dodas free domen (.TK ili .Co.cc)
Meni ovo odgovara instalirao sam phpbb3 forum sve lepo radi(bar za sada nista nisam nasao) oni skeniraju od virusa..(ne znam tacnona kolko dana)..
 
to je to u sustini ni odvec dobro ni odvec loshe

sustina je da izbegavam evropske servere osim za VPN i SSL proxy
za dlaku je bolja i jeftinija usluga u obe klase i shared i dedicated
na nekim americkim serverima
Zavisi, ima jeftinih hostinga i po Evropi, a nekad puno znači dva ili tri puta brži PING u Evropi u odnosu na USA.... (ja koristim i američke i evropske, u skladu sa potrebama)
 
Osensej
Napravio sam prvi sajt, i doslo je vreme da izaberem hosting
Sto se tice pravljenja sajta tu nema toliko problema, malo html malo neki
page maker, malo fotoshop malo paint.net

ali mi je frka sa hostingom i ftp-om posto nikada to nisam radio...
Ако хоћеш квалитетан хостинг онда је ово права ствар: http://www.webhostingbuzz.com/
Хостинг плаћаш картицом (отвори у Интези виза картицу) и када ти после 20-ак дана стигне, испуни формулар на сајту webhostingbuzz-a и за пар сати ти на мејл стиже потврда да је хостинг активиран.

Немој да те ftp плаши, jer je ftp commander http://www.tucows.com/preview/195124#MoreInfo најједноставнији за употребу, довољно је уз пар података уписати ИП адресу хостинга како би радио без грешке.
 
Poslednja izmena:
nisu super sranje su, samo za testove nista niti ozbiljno niti profy da moze se na tome radi

Ja koliko sam shvation njemu i netreba nešto bog zna šta napredno za prvi sajt. Normalno da free hosting nije rešenje za bilo šta profi ali kada neko tek počinje (što je ovde slučaj) vrlo su korisni.

I nisu svi free host provajderi đubre. Većina da ali ne svi. Mislim logično je koliko para toliko muzike ali treba razmisliti i o post-to-host varijantama. Oni obično rade full (skoro kao i premium hosting provajderi) samo što moraš da budeš aktivan član forume. Ja koristim x10hosting i vrlo sam zadovoljan. Kod njih je obaveza da se jednom u dve nedelje uloguješ na forum (ne mora čak ništa ni da postuješ, mada je forum dosta živ). Normalno je da, koliko god servis bio dobar, ne može da se poredi sa tehničkom podrškom bluehost-a na primer, ali garantujem (iz ličnog iskustva) da im je usluga bolja od mnogih domaćih, a i stranih, preplaćenih hostova.
 
x10hosting je top free hosting ali logovanje na forum je ucena!

isto treba shvatiti da je besplatni sajt nemoguce prodati i da su linkovi prema sajtu zauvek taoci tog servera koji nije u vlasnistvu klijenta ni server ni adresa

bez najgrdjeg hostgator naloga ne vredi se ni baviti webom
bolja opcija od bilo kog besplatnog hostinga su blogovi na blogger.com ili wordpress.com

ne mislim ja tu nista da olajavam govorim kakvo je realno stanje u toj branshi weba
besplatni hostinzi su medvedja usluga i toliko o tome
 
Годишње на претплату нета свако од нас издвоји 250-300 евра - зависи од пакета, и ко нема да плати 45 евра за годишњи закуп хостинга (у цену је урачуната и адреса сајта), онда и не треба да прави сајт.

За оне који пак желе да поставе личну презентацију или сајт од локалног значаја, добар бесплатан хостинг имате на webs.com , а ово је пример како сајт изгледа: http://odmornadivcibarama.webs.com/
 
Poslednja izmena:

Back
Top