a sta da je bog bio zensko?!

*Narcisa*:
da li bi svet bio drugaciji da je bog (bio) zena?
volela bih da cujem neka vasa razmisljanja? da li je mozda zbog toga doslo do neke podele prava izmedju muskaraca i zena ili je muskarac uvek bio u povlastenom polozaju??! samo razmisljanje.......
Hajde,ne budi naivna,sta to pricas?Zar mislis da Bog ima telo kao ljudi,da ja musko???Bog je DUH,toliko iznad tvorevine da duh ljudi i andjela su ipak materijalne,ali finotvarne,posto su stvorene,da Bog postoji na sasvim drugaciji nacin nego Tvar,i da ne moze biti govora da je Bog musko,pa posto su muskarci nesposobni da svet ucine boljim nego sto jeste,a zene to naravno mogu,pa bi bilo bolje da je Bog zensko!MA DA LI TI STVARNO VERUJES U TAKVE BAJKE?
 
dragonfromdarkness:
Hektor:
*Narcisa*:
da li bi svet bio drugaciji da je bog (bio) zena?
volela bih da cujem neka vasa razmisljanja? da li je mozda zbog toga doslo do neke podele prava izmedju muskaraca i zena ili je muskarac uvek bio u povlastenom polozaju??! samo razmisljanje.......
Hajde,ne budi naivna,sta to pricas?Zar mislis da Bog ima telo kao ljudi,da ja musko???Bog je DUH,toliko iznad tvorevine da duh ljudi i andjela su ipak materijalne,ali finotvarne,posto su stvorene,da Bog postoji na sasvim drugaciji nacin nego Tvar,i da ne moze biti govora da je Bog musko,pa posto su muskarci nesposobni da svet ucine boljim nego sto jeste,a zene to naravno mogu,pa bi bilo bolje da je Bog zensko!MA DA LI TI STVARNO VERUJES U TAKVE BAJKE?
Hektore, pa odakle se sve javljas na ovaj forum? I sto nisi otisao u Novi Sad? I pauziraj malo, vidis da si sve rasterao (a cilj nije rasterati nego objasniti da treba da se priklone bogu pravoslavnom ako si zaboravio) :D :D :D :D :D :D
Ne zelim nikoga da teram,ni sa foruma ni na svoju veru.Ko hoce,neka veruje kako hoce ali neka nikog ne ugrozava.Uostalom,pozivam svakog na dijalog,pa neka mi dokaze da nisam u istini,bicu mu zahvalan,i poslusacu takvog.Ja sam samo jedan mali covek koji se trudi da osmisli svoj zivot i koji traga za istinom i zivot shvata VEOMA ozbiljno!Gresan sam,ljudski je gresiti,svestan sam svoje minornosti,pa ako mozete i zelite da mi pomognete da spoznam istinu pomozite mi.Niti smatram da sam pametniji od bilo koga na forumu,ovde ima mnogo talentovanijih od mene!Verujte mi,svima zelim sve najbolje kao i sebi,nekome cu pomoci ja a neko ce pomoci meni,hajde da od foruma napravimo komunu=zajednicu, ljudi koji se postuju i koji se vole.SAMO SLOGA SRBINA SPASAVA!Budimo,dakle,SLOZNI!
 
Hektor:
...svestan sam svoje minornosti...
Dobro je da si shvatio. :? A da li si shvatio da hrišćanstvo ljudima namerno nameće osećaj niže vrednosti, koji je bio idealan alat rimskih i bliskoistočnih vlastodržaca da drže poslušno stado pod kontrolom, sa osećajem krivice, lažnog greha, samosažaljenja, besmislenog odricanja... na nesreću i danas postoje tragovi, to zlo još nije potpuno iskorenjeno i još uvek tinja kao kuga...
 
Sizif:
Hektor:
...svestan sam svoje minornosti...
Dobro je da si shvatio. :? A da li si shvatio da hrišćanstvo ljudima namerno nameće osećaj niže vrednosti, koji je bio idealan alat rimskih i bliskoistočnih vlastodržaca da drže poslušno stado pod kontrolom, sa osećajem krivice, lažnog greha, samosažaljenja, besmislenog odricanja... na nesreću i danas postoje tragovi, to zlo još nije potpuno iskorenjeno i još uvek tinja kao kuga...
Dragi moj,pa TI nista nisi shvatio!!!Ne radi se o osecaju nize vrednosti;radi se o SMIRENJU! Kazi mi , mili moj ,ako je iko bio vlastodrzac to su bili Stefan Nemanja(=Sveti Simeon Mirotocivi) i princ Rastko (=Sveti Sava).Oni kao vlastodrsci nisu nikoga drzali u pokornosti,vec su i sami otisli u manastir.A to ucenje,koje propovedas,o drzanju poslusnog stada pod kontrolom itd. je posledica skolovanja=vaspitanja u komunistickim skolama u koje smo svi isli!CIST KOMUNIZAM!Hula na Boga i Crkvu.Laz o Bogu(=da ga nema) i laz o Crkvi(=da je instrument potcinjavanja radnika i seljaka od strane eksploatatora).Ta KUGA koju treba iskoreniti je KOMUNIZAM cijeg ucenja,ljubljeni moj,se ti jos nisi oslobodio!
 
*Narcisa*:
auu,auuu, samo tako nastavite,da vas cujem jos...
samo, ne zelim da ovo preraste u neku versku raspravu koja uvek zavrsi znate vec kako...
pitanje je bilo:da li bi bilo drugacije da je bog bio (jeste) zena..
Lepa moja Narcisa,pa ja sam ti odgovorio i argumentovao da Bog nije ni musko ni zensko,oboje je besmisleno!Ako ti jos uvek smatras da je tako nesto moguce,ti onda isto tako argumentovano podrzi svoj stav,odnosno repliciraj na moj prilog tvojoj temi.Pa draga moja,kad si vec postavila temu DUZNA si da citas sve i da odgovaras na sve,inace mi svi uzalud pisemo!
 
Sizif:
Hektor:
...svestan sam svoje minornosti...
Dobro je da si shvatio. :? A da li si shvatio da hrišćanstvo ljudima namerno nameće osećaj niže vrednosti, koji je bio idealan alat rimskih i bliskoistočnih vlastodržaca da drže poslušno stado pod kontrolom, sa osećajem krivice, lažnog greha, samosažaljenja, besmislenog odricanja... na nesreću i danas postoje tragovi, to zlo još nije potpuno iskorenjeno i još uvek tinja kao kuga...
Hriscanstvo je priznato, kao zvanicna religija, iz
identicnih razloga zbog kojih se priznaju i politicke partije, cije pristalice u odredjenim drustveno-istorijskim uslovima, svojom masovnoscu
prete da ugroze aktuelni, vladajuci rezim.
Pluralizam na vlasti!?!
I religija i politika, srljale su zajedno, nerazdvojivo i neraskidivo u ideologiju.
I sta je covek dobio time, sto se unazad, skoro tri milenijuma borio za svoju, slobodnu licnost?
Demokratiju? Pa i demokratija je ideologija za sebe...
 

Back
Top