Sound System

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

DEVIL

Aktivan član
Poruka
1.008
Cao svima.

Da vas pitam koliko vam je bitna muzika u autu? Kakav Sound system imate? Koju vrstu muzike najvise slusate za vreme voznje? Kakve "specijane" uredjaje imate u vasem ljubimcu ( laptop, kamere, navigacije isl)?
Dali

Ovako sto se tice mog Sound Systema:

Prvo Tip auta je Honda Type R 210konja

Dakle ovako to kod mene izgleda:)

Pojacala koja koristim su marke CarPower( nekako sam veliki ljubitelj ovog proizvodjaca)
dakle u samom autu imam 4 Pojacala
od toga su:
1. 750W ispod nogu suvozaca, koje mi je povezano za dva mala Visokotonska zvucnika marke Sinus live, koji se nalaze napred kod sofersajbe( gotovo da ih covek i ne vidi , tako su mala a zvuk fenomenalan 180W svaki) i na to pojacalo su povezana i prednji zvucnici u vratima, znaci levi i desni od po 1400W, marke Infinity Kappa.
2.Dalje dolazimo na zadnja vrata u levim i desnim isto dva zvucnika takodjer Infinity Kappa 1400W, koja su povezana na pojacalo od 750W
3. Nazad se nalazi Podloga za zvucnike na koju su ugradjeni 2 zvucnika i dva basa. Zvucnici su i ovde Infinity kappa 1400 W koja su isto prikljucena na pojacalo od 750W( isto ovo kao i za zvucnike u zadnjim vratima ) dok su ova dva basa prikljucena na pojacalo od 1500W. Tu se nalazi i jedan veliki Subwoofer marke Hifonix zx 12 dual1 sa duplim basovima. I njemu sam podario jedno pojacalo od 2000W i naravno jedan kondenzator.
Nemam mesta ni iglu vise nigde da stavim:D ali moram priznati da je stvarno fenomenalan zvuk, muziku smem da slusam na max 5-6tci na radiju inace odose prozori:)
Citavu muziku drzim na laptopu packard bell mini notebook, koji je povezan sa radiom, tako da se ne zamajavam sa Cd-ima..
Takodjer je ugradjen i monitor(sad ne mogu reci tacno koliko je dijagonala, zaborio sam:( ) koji pritiskom na dugme se izvlaci ili vraca nazad, naravno DVD player i infra red kamerica za koja je takodjer povezana sa monitorom. Navigacija je Navigon 8810

Lepo je imati dobar Sound u autu a jos lepse je kad sve to sam instaliras:)

Ajde da cujem vas Sound Freaks kakve to divlje stvari imate u vasim kolima

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Seljaberuk po meni..
imas sistem koji smes da slusas na 10 % snage max jer odose bubne opne zauvek...
drugo na pojacalo od "750 W" vezujes dva zvucnika od "1400 w" i jos dva od "180 " ? cemu..
u mom autu su dva zvucnika od po 5 W i radio..
 
koja je poenta imati mnoogo jako ozvucenje kad ne smes da ga pojacas do kraja... ja imam dva fordova fabricka zvucnika "colosus"(kinez) centralna jedinica, sad cu nabacim neke dve opasne elipse i subwofer u gepek
 
Sve se bojim da je 1400W u pitanju :)

U istoj takvoj Hondi... dobro nije ista, nije Type R, nego obicna, sa sport opremom, imam fabricko ozvucenje, koje je i vise nego dobro i dovoljno jako. Stvarno mi ne treba vise, niti ima svrhe juriti i jacinu (cemu jbte, da ozvucavam parking!?) i kvalitet (koji je nemoguce dostici u limenoj kutiji).
 
Poslednja izmena:
To je maksimalni peak koji u jednom trenutku zvucnik moze da... isprdi :lol:
Svi neozbiljni proizvodjaci guraju to OVOLIKIM slovima na pakovanja. Ono sto nas stvarno interesuje je RMS ili sinusna snaga (to je isto). Sto bi se nardoskim jezikom reklo, prosecna konstanta koju zvucnik moze da istera.

1500W RMS se koristi za scensko ozvucenje i kosta najmanje isto toliko evra.
Od tolike snage u samim kolima, ne bi izletali prozori, nego i vrata i gepek i hauba i tockovi bi odpadali, a klipovi bi radili i bez goriva na ciste vibracije :lol:
 
Dragi moji korisnici

Ovako iskreno da vam kazem.
Vi nemate blage veze sto se tice autotuning
Znaci ovo nije seljakluk kako rece jedan od vas ovo je hoby.
Dovoljno je i vama tih 5W u autu, sto se mene tice nemorate uopste slusati ni muziku ni radio ama nista:)
Vi da sednete u jedan takav ozvucen auto, videli bi o cemu pricam. Svi ste vi super teoreticari, a sad da vam dam da mi zamenite samo jedan zvucnik u autu da ga prikljucite na odredjeno pojacalo, svaki od vas bi bio miran kao bubica.
Nekazem ja da meni treba toliko W, apsolutno ne, kao sto sam rekao ja muziku smem da slusam max na 5. fazon je u tome, da to super izgleda i da ja kvalitet zvuka toliko dobar, da stvarno nezelis izaci iz auta, ali kazem dzaba je to nekom pricati...ko to nikad nije video ni cuo, a ni osetio:)
Ne treba ni Ferrariu 400konja pa ih ima...
Ljudi ja zivim u CH i da vam kazem ovde je to donekle standard. I slusajte ako nesto kosta 1000CHF, to ne znaci ako vi nemate mogucnosti kupiti to, da nema niko drugi.
Ako iko ima mogucnosti neka ode na Salon Automobila u Zenevu ( Genf ), pogledajte sta su auta, sta je zvuk, nije zivot samo balkan i auto stojadin sa , da zvucnicima od 5W....

Dakle u svakom slucaju bilo je jako glupa ideja poceti ikakvu diskusiju sa vama i uopste diskusiju o takvim stvarima, slicno kao da sam otisao u etiopiju i pitao one kakav kavijar vole. Ovo nije nikakvo vredjanje, ali izvinite, neko ko ima 5W u autu neverujem da se moze upustiti u bilo kakvu diskusiju...

Zamolio bih moderatore da zatvore temu, a vas da ako ste vec na netu pogledate malo sta neki ljudi rade, evo vam mala pomoc za pocetak
http://www.x-tunerz.de/Pics/hh_01_2.jpg
ovaj ima vise od 5W;)
ajde pozdrav svima:)

PS: Sto se tice RMS, RMS kod tih zvucnika je 350W, maximala koliko W muzike, mogu da guraju je 1400W, naravno da RMS nije 1400W ali ja iskljucimo govorim o Muzici a 1400w je max sa koliko mozes da ga opteretis. I jedan zvucnik kosta 280CHF ili prevedeno u dinar 17052dinara

Ili sta bi jos bolje bilo napisite VI kakvu SOUND konfiguraciju imate u VASEM autu
Zaboravite da sam ja ista napisao, ma ja cak nemam ni auto:D

Tema je dobra za neke mozda...ali po vasim standardima, ja cu od sad samo da gledam:(
 
Poslednja izmena:
PS: Sto se tice RMS, RMS kod tih zvucnika je 350W, maximala koliko W muzike, mogu da guraju je 1400W, naravno da RMS nije 1400W ali ja iskljucimo govorim o Muzici a 1400w je max sa koliko mozes da ga opteretis. I jedan zvucnik kosta 280CHF ili prevedeno u dinar 17052dinara
Ako je RMS 350W, kako onda može zvučnik da gura 1400W? Može, da, ali u trajanju tog signala od pola sekunde. Preko toga će pregoreti.
Prvo, da li ti znaš razliku izmedju sinusne, realne i maksimalne snage po piku? Ako ne znaš - pitaj, ima ovde ljudi elektroničara. ;)
 
Dragi moji korisnici

Ovako iskreno da vam kazem.
Vi nemate blage veze sto se tice autotuning
Znaci ovo nije seljakluk kako rece jedan od vas ovo je hoby.
Dovoljno je i vama tih 5W u autu, sto se mene tice nemorate uopste slusati ni muziku ni radio ama nista:)
Vi da sednete u jedan takav ozvucen auto, videli bi o cemu pricam. Svi ste vi super teoreticari, a sad da vam dam da mi zamenite samo jedan zvucnik u autu da ga prikljucite na odredjeno pojacalo, svaki od vas bi bio miran kao bubica.
Nekazem ja da meni treba toliko W, apsolutno ne, kao sto sam rekao ja muziku smem da slusam max na 5. fazon je u tome, da to super izgleda i da ja kvalitet zvuka toliko dobar, da stvarno nezelis izaci iz auta, ali kazem dzaba je to nekom pricati...ko to nikad nije video ni cuo, a ni osetio:)
Ne treba ni Ferrariu 400konja pa ih ima...
Ljudi ja zivim u CH i da vam kazem ovde je to donekle standard. I slusajte ako nesto kosta 1000CHF, to ne znaci ako vi nemate mogucnosti kupiti to, da nema niko drugi.
Ako iko ima mogucnosti neka ode na Salon Automobila u Zenevu ( Genf ), pogledajte sta su auta, sta je zvuk, nije zivot samo balkan i auto stojadin sa , da zvucnicima od 5W....

Dakle u svakom slucaju bilo je jako glupa ideja poceti ikakvu diskusiju sa vama i uopste diskusiju o takvim stvarima, slicno kao da sam otisao u etiopiju i pitao one kakav kavijar vole. Ovo nije nikakvo vredjanje, ali izvinite, neko ko ima 5W u autu neverujem da se moze upustiti u bilo kakvu diskusiju...

Zamolio bih moderatore da zatvore temu, a vas da ako ste vec na netu pogledate malo sta neki ljudi rade, evo vam mala pomoc za pocetak
http://www.x-tunerz.de/Pics/hh_01_2.jpg
ovaj ima vise od 5W;)
ajde pozdrav svima:)

PS: Sto se tice RMS, RMS kod tih zvucnika je 350W, maximala koliko W muzike, mogu da guraju je 1400W, naravno da RMS nije 1400W ali ja iskljucimo govorim o Muzici a 1400w je max sa koliko mozes da ga opteretis. I jedan zvucnik kosta 280CHF ili prevedeno u dinar 17052dinara

Ili sta bi jos bolje bilo napisite VI kakvu SOUND konfiguraciju imate u VASEM autu
Zaboravite da sam ja ista napisao, ma ja cak nemam ni auto:D

Tema je dobra za neke mozda...ali po vasim standardima, ja cu od sad samo da gledam:(

nikad ne podcjenjuj ljude za koje ne znas koliko znaju !:rtfm::evil:
ja koji nemam ni 18 god imam dovoljno prakse sto se tice auto ozvucenja da ti mogu reci da ti zvucnici nemogu izdrzati 1400w
 
Decko ne podcenjujem ja nikog. Puno vi znate to vidim, ali koliko iskustva imate sa takvim stvarima to nazalost ne vidim...
Posebno kad mi neko kaze....ma ne moze to tako, bez ikakvog argumenta, bez da je ikad drzao taj zvucnik u ruci da je uopste prikacio dve zice u autu, takve ljude hmm neznam, ne osudjujem ih, nego ih jednostavno ne uzimam za ozbiljno.
Ja nisam elektronicar ja sam Dr. zavrsio sam medicinu, ali mi je ovo hoby i nemogu reci da sve znam sto se tice tih stvari, znaci verovatno ima tu neko ko i MENI moze pojasniti nesto. Znaci ako mi proizvodjac kaze i lepo pise da taj zvucnik RMS 350W moze da izdrzi 1400W, kome sad ja da verujem, njemu sto ga je napravio i napisao to, ili nekom sa foruma, za koga nisam ni siguran da je uopste ikad u zivotu video taj zvucnik. Razumes. Lepo je to kad vi puno znate i ti tako mlad imas iskustva tolika:) samo nastavi tako. A sad mi reci zasto ti mislis da taj zvucnik nemoze izdrzati 1400W ako proizvodjac, jos ugledne marke, kaze da moze?:)
Stefan K mi je recimo rekao da moze 1 sekundu i posle toga ce da crkne ajde poverovacu mu, necu vise nikad upaliti radio u autu:(, kazi mi ti sad tvoje misljenje, zasto sad taj zvucnik nije takav kakav pise u opisu da jeste:)? I kakve ti to decko zvucnike koristis ajde predlozi mi jedan, pa da zamenim:)
Jos jednom kazem meni je cilj, da auto lepo izgleda, da ja to sam sve uradim i da lepo zvuci. Sve te tri stvari sam ispunio, nazalost nisam isao od zvucnika do zvucnika i merio koliko w moze da izdrzi niti to imam u cilju, dok sve radi kako treba nije mi ni bitno sta on moze da izdrzi. Kao sto sam rekao max slusam na petici ( znaci okrenem do broja 5 ) na 10tci se vec trese auto i vrata imam osecaj da ce iskociti, a gepek da i ne pricam, sad koliko je to W, to prepustam vama ekspertima, ja sam zapoceo temu a vi je zavrsite:) Bilo bi lepo da neko napise jos sta on ima u autu? Valjda ima i takvih ovde, kojima je isto hoby autotuning...
Znaci ljudi, meni nije cilj da fasciniram nekog, da pokazem neznam ni ja sta, to je HOBY ja sam Hoby autotuner a ne profi:) da se razumemo... i ja vam govorim samo ono sto sam i osetio i naravno video svojim ocima. Ponovicu jos jednom zivim u Svajcarskoj, ovde je deklaracija zakonom zasticena, znaci da ono sto pise na necemu MORA TACNO TO DA I BUDE ( Ako pise da cokolada sadrzi 80% kakao-a u sebi onda ta cokolada mora da ima toliko kakao-a u sebi inace ne sme da nosi tu deklaraciju) ako ste u pravu da ovi zvucnici nemogu izdrzati 1400W iako su tako deklarisani, onda vas volim najvise na svetu...trcim odma da tuzim proizvodjaca i pravac za karibe!:)
 

Od zvuka imam samo ono što je fabrički uradjeno : Bose Audio sistem,6 Bose zvučnika,fabričkih,koji daju neverovatno kvalitetan zvuk i odlične su jačine.Čak i kad se do kraja pojačaju zvuk je i dalje oštar i čist.Ne znam,nemam neku potrebu za pojačalom.Znam da pojačalo uvodi savršenstvo u uho,ali meni je i ovako sasvim ok.Realno ne znam ni gde bih nabudžio sve to.Valter da Silva očigledno nije mislio na one koji planiraju da rade unutrašnji styling.;)

Što se tiče navigacije ... i ona je standardna pa preko nje imam niz opcija vezanih za muziku,pa mi u kolima ništa više ne treba.
 
Poslednja izmena:
Ja bih sve pare potrosio na kola :hahaha:

pogotovo za ozvucenja...imam nesto solidno sada,sasvim ok da prodrma bubrege :p

ali je to mnogo skup hobi...samo za damping materijal vrata treba izdvojiti preko 100 eura
 
devil
ne kazem da ja znam sve al evo ovako: ta snaga od 1400 je MAX ili PMPO sto je ustvari MARKENTISKI TRIK, jer da imas 2 zvucnika ista al na jedan pise max 100 a na drugi pise max 140, naravno da ce ljudi kupovati taj sto pise 140 a ustvari vecna njih ne gleda na RMS snagu (ne svi ).
posto ti je to hobi ne krivim te sto mislis da se na toliku snagu moze drzati jer niko se nije naucen rodio i ja sam tako mislio ranije dok nisam usao u diskoteku koja se renovirala i vidio zvucnik od pola metra u precniku i 20 kg od 600 w
nadam se da u ovome tekstu nema nista sto bi te uvrijedilo
 
Još jedan koji je otišao u inostranstvo, i došao nama da se hvali kako je tamo sve zlatno, i kako je on pun para, dobro zarađuje .... i ima srećan život :D

Svaka ti čast prijatelju, ali ja više volim da sam kod nas, pa makar i nemao muziku u autu ;)
 
Ne bi vala nikad mogao tamo da pošteno zarađujem.

Više bi voleo da klepam tamo kod njih :lol: Ko što kaže onaj ,, Ja i babo kad smo bili u Italiji, mi smo tamo ulazili preko noći u robne kuće ko u svoju kuću,, :lol:
 
Dragi moji korisnici

Ovako iskreno da vam kazem.
Vi nemate blage veze sto se tice autotuning
Znaci ovo nije seljakluk kako rece jedan od vas ovo je hoby.
Dovoljno je i vama tih 5W u autu, sto se mene tice nemorate uopste slusati ni muziku ni radio ama nista:)
Vi da sednete u jedan takav ozvucen auto, videli bi o cemu pricam. Svi ste vi super teoreticari, a sad da vam dam da mi zamenite samo jedan zvucnik u autu da ga prikljucite na odredjeno pojacalo, svaki od vas bi bio miran kao bubica.
Nekazem ja da meni treba toliko W, apsolutno ne, kao sto sam rekao ja muziku smem da slusam max na 5. fazon je u tome, da to super izgleda i da ja kvalitet zvuka toliko dobar, da stvarno nezelis izaci iz auta, ali kazem dzaba je to nekom pricati...ko to nikad nije video ni cuo, a ni osetio:)

Ne treba ni Ferrariu 400konja pa ih ima...
Ljudi ja zivim u CH i da vam kazem ovde je to donekle standard. I slusajte ako nesto kosta 1000CHF, to ne znaci ako vi nemate mogucnosti kupiti to, da nema niko drugi.
Ako iko ima mogucnosti neka ode na Salon Automobila u Zenevu ( Genf ), pogledajte sta su auta, sta je zvuk, nije zivot samo balkan i auto stojadin sa , da zvucnicima od 5W....

Dakle u svakom slucaju bilo je jako glupa ideja poceti ikakvu diskusiju sa vama i uopste diskusiju o takvim stvarima, slicno kao da sam otisao u etiopiju i pitao one kakav kavijar vole. Ovo nije nikakvo vredjanje, ali izvinite, neko ko ima 5W u autu neverujem da se moze upustiti u bilo kakvu diskusiju...

Zamolio bih moderatore da zatvore temu, a vas da ako ste vec na netu pogledate malo sta neki ljudi rade, evo vam mala pomoc za pocetak
http://www.x-tunerz.de/Pics/hh_01_2.jpg
ovaj ima vise od 5W;)
ajde pozdrav svima:)

PS: Sto se tice RMS, RMS kod tih zvucnika je 350W, maximala koliko W muzike, mogu da guraju je 1400W, naravno da RMS nije 1400W ali ja iskljucimo govorim o Muzici a 1400w je max sa koliko mozes da ga opteretis. I jedan zvucnik kosta 280CHF ili prevedeno u dinar 17052dinara

Ili sta bi jos bolje bilo napisite VI kakvu SOUND konfiguraciju imate u VASEM autu
Zaboravite da sam ja ista napisao, ma ja cak nemam ni auto:D

Tema je dobra za neke mozda...ali po vasim standardima, ja cu od sad samo da gledam:(
Ne izvini, ti nisi seljak..ti si alfa seljacina..
a taki hobiji sluze za take ljude..
nisam imao nameru da te vredjam samo dogovor na tvoj post...
sto se tice ferarrija i 400 konja..n.c.
a KVALITETAN zvuk se ne dobija ogromnom fensi zvucnicima i pojacalima od 15 000W nego na neki drugi nacin..
 
Poslednja izmena:
Decko ne podcenjujem ja nikog. Puno vi znate to vidim, ali koliko iskustva imate sa takvim stvarima to nazalost ne vidim...
Posebno kad mi neko kaze....ma ne moze to tako, bez ikakvog argumenta, bez da je ikad drzao taj zvucnik u ruci da je uopste prikacio dve zice u autu, takve ljude hmm neznam, ne osudjujem ih, nego ih jednostavno ne uzimam za ozbiljno.
Ja nisam elektronicar ja sam Dr. zavrsio sam medicinu, ali mi je ovo hoby i nemogu reci da sve znam sto se tice tih stvari, znaci verovatno ima tu neko ko i MENI moze pojasniti nesto. Znaci ako mi proizvodjac kaze i lepo pise da taj zvucnik RMS 350W moze da izdrzi 1400W, kome sad ja da verujem, njemu sto ga je napravio i napisao to, ili nekom sa foruma, za koga nisam ni siguran da je uopste ikad u zivotu video taj zvucnik. Razumes. Lepo je to kad vi puno znate i ti tako mlad imas iskustva tolika:) samo nastavi tako. A sad mi reci zasto ti mislis da taj zvucnik nemoze izdrzati 1400W ako proizvodjac, jos ugledne marke, kaze da moze?:)
Stefan K mi je recimo rekao da moze 1 sekundu i posle toga ce da crkne ajde poverovacu mu, necu vise nikad upaliti radio u autu:(, kazi mi ti sad tvoje misljenje, zasto sad taj zvucnik nije takav kakav pise u opisu da jeste:)? I kakve ti to decko zvucnike koristis ajde predlozi mi jedan, pa da zamenim:)
Jos jednom kazem meni je cilj, da auto lepo izgleda, da ja to sam sve uradim i da lepo zvuci. Sve te tri stvari sam ispunio, nazalost nisam isao od zvucnika do zvucnika i merio koliko w moze da izdrzi niti to imam u cilju, dok sve radi kako treba nije mi ni bitno sta on moze da izdrzi. Kao sto sam rekao max slusam na petici ( znaci okrenem do broja 5 ) na 10tci se vec trese auto i vrata imam osecaj da ce iskociti, a gepek da i ne pricam, sad koliko je to W, to prepustam vama ekspertima, ja sam zapoceo temu a vi je zavrsite:) Bilo bi lepo da neko napise jos sta on ima u autu? Valjda ima i takvih ovde, kojima je isto hoby autotuning...
Znaci ljudi, meni nije cilj da fasciniram nekog, da pokazem neznam ni ja sta, to je HOBY ja sam Hoby autotuner a ne profi:) da se razumemo... i ja vam govorim samo ono sto sam i osetio i naravno video svojim ocima. Ponovicu jos jednom zivim u Svajcarskoj, ovde je deklaracija zakonom zasticena, znaci da ono sto pise na necemu MORA TACNO TO DA I BUDE ( Ako pise da cokolada sadrzi 80% kakao-a u sebi onda ta cokolada mora da ima toliko kakao-a u sebi inace ne sme da nosi tu deklaraciju) ako ste u pravu da ovi zvucnici nemogu izdrzati 1400W iako su tako deklarisani, onda vas volim najvise na svetu...trcim odma da tuzim proizvodjaca i pravac za karibe!:)

Kao sto stefan rece on moze da izdrzi 1400W u vemo kratkom periodu, posle toga crkava..a to ti u zivotu apsolutno nista ne znaci..a da li da verujes nama ili prodavcu, on te nista nije slagao, samo je video kolko znas i upecao te na foru...
i jedno pitanje, samo jedno, za sta tebi sluzi sistem od par iljada e ili kolko vec, kad ga u zivotu ne smes pustiti ni na pola njegove snage...?
to je ono, moj je veci ili..?
 
gxAO9o9-4921b9cf8e0e627742a863ff23278aec.jpg


U vratima imam infinity kappa 60.5, na polici infinity 693.5 povezano na blaunkpunt pojacalo. Umesto crunch-a sada stoji mono pojacao od infinity i na njega je povezana kutija. Kondezator je sal od 1F. Ovo je trenutno sto se nalazi u autu, da ga nazovem sistem A. Sistem B je malo drugaciji, kutija je sa dva sub-a od infinity koja se kaci na monoblock infinity, dok se ostalo kaci na 4 kanalno pojacalo, takodje od infinity...Zvucnici u tabli su mi nakaceni na clariona (headunit). Ja sam izabrao infinity jer mi "boja" njihovog basa nekako prijatna za usi. Sve ovo uglavnom slusam sa max 20% snage.. Sa 60% snage mi nije dobro a brisace ne ukljucujem dok pada kisa :lol:

Ovo sve pravi dobru buku u kolima. Kazem buku jer o nekom kvalitetu tj. Hi-Fi-u u kolima nema govora. Neko je pomenuo bose, lepo to zvuci i prijatno za (necije, pa i za moje:)) usi ali opet daleko od Hi-Fi-a, kvalitetnoj muzici koju slusam kuci...O kvalitetnoj muzici u kolima ne treba raspravljati a i ukusi su razliciti i o njima ne treba raspravljati.

@DEVIL
Inace prvu kutiju koju sam ja pravio bila je sa monacorovim wooferima i kacili na crunch (sa slike) koji je bio podesen na nekih 60-70% snage. Bili su jacine 200 ili 250 rms a nosio sam ih na motanje posle manje od mesec dana ;) tako da car power by monacor je za mene ruzna proslost...Cisto sumnjam da su im pojacala nesto bolja, mozda gresim...
 
Još jedan koji je otišao u inostranstvo, i došao nama da se hvali kako je tamo sve zlatno, i kako je on pun para, dobro zarađuje .... i ima srećan život :D

Svaka ti čast prijatelju, ali ja više volim da sam kod nas, pa makar i nemao muziku u autu ;)

Ovako da se razumemo postovani korisnice foruma:)

Dacu ti par argumenata da vidis koliko gresis:

1. Samo nenormalan covek, nebi otisao tamo gde mu je bolje, ako ima priliku ( CH i Srbija, nebo i zemlja)
2. Prijatelju, tebe niko netera nigde, ako ti je tu dobro i ako si sretan, ostani tu.
3. U kojoj si zemlji ziveo, pa da mislis da ti tamo neodgovara, nego je Srbija zadnja granica za tebe?
4. Iz koje reci, recenice, ili bilo cega si izvukao to da se ja uopste hvalim? Da imam para, da je ovde sve zlatno.
5. Postovani, da si ziveo u CH video bi koliko je ovde zlatno, ovde se naime radi, svaki franak koji ja zaradim, ja sam se definitivno vise namucio nego ti, mozes mi verovati, znam radio sam i tu, radim i ovde.
6. Ja imam srecan zivot, zivot koji ja imam nisi mi dao ni ti, ni moj deda, ni bilo ko, za taj zivot sam se ja prijatelju namucio postenski. Zavrsi ti medicinski fakultet, mozda shvatis o cemu pricam.
7. Nismo svi isti, ti se osecas tu dobro gde zivis, a ja ovde. Srecom, na vreme sam shvatio da na Balkanu nema buducnosti, niti ce je ikad biti, mozda za 100 godina, ali cisto sumnjam.
8. Ja nisam postavio temu da bi ja pokazao sta i koliko imam, kao sto sam to i u par postova napisao. Ja sam temu postavio, da bi video STA vi imate. Iz radoznalosti
9. Ti ako budes tako razmisljao, neces imati ni muziku u autu, a ni auto. Mozda hoces, ali reci mi iskreno, ako bi mogao birati izmedju Porshe Cayenne i Golfa 2, sta bi izabrao? Izabrao bi naravno Porshe, i to ne da bi se hvalio, nego cisto zbog samog svog osecaja i presvega udobnosti i sigurnosti. Brate, dodji i vidi sta ljudi ovde voze. Ja sam sa svojim autom cak u nizoj klasi.
10.Ako ti smeta sta neko kaze ili kakvu temu otvori, ti ga zaobidji. Lepo je sto ti zelis da ispadnes faca sad sa svojim postom, ali naprotiv pokazao si samo koliko neznas, Moj savet ti je trudi se i bezi odatle. A ti kako zelis naravno.
Pozdrav za tebe:)

Sledeci pacenik:
Iwan91,

Znaci iwan91 sa tobom ja ne ulazim ni u kakvu diskusiju. Moj mozak i tvoj mozak nisu na istoj frekvenciji, odmah da ti kazem. To bi bilo to za alfa seljak.
Sad taj hoby druze nije za alfa seljake, kao sto ti to tako zamisljas. Za taj hoby trebas imati mogucnosti, tj novac. E sad ako je za tebe covek koji ima para seljak onda svaka cast:). Da je glup i da je seljak, nebi imao to sto ima sigurno. Drugo, hoby je hoby, nebitno kakav. To je nesto sto neki "ljudi" vole i rade iz zabave, razumes? Nerazumes ti mene nista kolega.
A zasto me ne razumes Iwan91, zato sto si mozda ogranicen i mislis da je samo tvoj hoby( ako ga uopste imas, mozda ga i imas, a to je lupanje gluposti) najbolji na svetu.
Ni u kom slucaju nisam hteo da te uvredim, al' stvarno ne.

Da se vratimo na temu i tvoje pitanje, zasta ce meni fensi kako ih ti tako lepo zoves, zvucnici:)

Teoretski mi netrebaju, ali ti i dalje nisi shvatio poentu covece. Zasto bi ja, ako mi je vec to hoby i ako imam mogucnosti da uzmem nesto sto je dobro, zasto bi ja recimo sad ubacio neki zvucnik od 100w a ne neki od 500w. Samo zato jer mi mozda ne treba:)? Ne treba mi ni hoby. Ne treba mi ni auto teoretski, toliko su dobro razvijeni da svakih 5min imam voz i bus. Ne treba ni tebi dosta stvari koje imas, ali ih imas mozda cisto iz zabave. E da ja to radim iz zabave,dobro si shvatio:). Kod nas se svake godine odrzava Auto Tuning Show. Tu dolaze ljudi autima, koja su toliko lepo uradjena da ti oci stanu. I veruj mi Iwan91, tu nema nicega seljackog. I ti da vidis takvo nesto, verujem da bi i ti pozeleo da ga imas.
Ako si gledao The Fast and de F... od prilike znas o cemu pricam...
A da i oni su seljaci, izvini:) iako su ubili pare sa tim filmom:) al....nebitno...
Navescu ti bas jedan primer sa tim Ferrariem na koji si mi ti dao jako interesantan odgovor naime "ncnc":)
Jedan ferrari koji ide 320km/h i ima 400hp. Kazi mi Iwan91, kojom brzinom sme da vozi vozac Ferraria u zoni u kojoj je ogranicenje 50km/h? Dali za njega vaze posebna pravila? Dali on sme da iskoristi saaav potencijal auta i vozi 320km/h u zoni od 50? Ne sme...sme da vozi isto 50 kao i ja sto imam auto od 200hp:). Znaci zasta ce njemu brz i jak auto, ako sme da vozi isto onoliko, koliko i ja sa mojim?:) Idiot je zato sto je dao milion franaka za Ferraria ( Enzo recimo:)), jel' to tvoje misljenje? Ili su cak idioti oni sto prave takva auta?:S
Shvati poentu. Zato i ja mozda imam zvucnike koje nikad necu iskoristiti do kraja, cini se besmislenim, iako sam osecaj da imas nesto vredno i kvalitetno hmm daje ti potpuno drugu sliku. U svakom slucaju ja slican kvalitet zvuka kao sad, nebi nikad dobio sa nekim, tamo levim stvarima. I to znas i ti i ja:)
Kao sto si rekao " to je ono, moj je veci", da od prilike tako nesto, ta recenica je citava poenta kod autotuning...to i jeste donekle svrha svega, da napravis nesto sto neko drugi nema...
Naravno, radujem se na svaku tvoju provorazrednu foru:)
Pozdrav.

Sad za ostale korisnike, kojima je jasno, sta sam ja u stvari hteo da kazem i pokazem:)
Camaro SS:
Naravno da nema nista sto bi me uvredilo. Kazem ti, znamo mi dosta al' neznamo sve...
Odemo u Prodavnicu, pogledamo zvucnike, od prilike gledamo ono sto svaki normalan korisnik gleda, uz to priupitamo prodavaca, a onda nam on to nahvali, nahvali, mi to ajde kupimo, da probamo, mislim ako neradi kako valja, vraticu ga, imam pravo... ubacimo tu kompoziciju i to pocne da svira, a mi se odusevimo odma, hehe..posle zaboravimo i koliko smo ga platili i sta je pisalo uopste kakve su performanse, zapamtimo samo ono najbolje. Dok zena ne dodje, pa nas izgrdi, ali...to drugom prilikom:D
Usvakom slucaju hvala za objasnjenje

@Brera

Pa sad to sve kad zamislim, poznajem te stvari sto si ugradio i sigurno je dobar zvuk
Jedini nacin da shvatis kakav kvalitet zvuka u autu imas, je da sednes u auto koji ima bas te zvucnike od 5W i pustis muziku:) Tek tad ce ti biti jasno koja je razlika.
Doduse imas pravo za buku, ali fazon je ipak, kad pustis Metallicu, pa cujes svaki trzaj zice na gitari:)
Nekima je fazon, nekima nije...ali to svi mi moramo sami znati:)
Sto se tice pojacala...Kako da ti kazem, ja sam dosta zadovoljan, imam ih vec godinu dana i nikakvih problema. Doduse bio mi se neko vreme pojavio neki ludi zvuk, pa je sve pistalo oko mene, dok nisam ubacio filter, pa sam ga se nekako resio.

Pozdrav svima,
Respekt onima koji pokusavaju da se drze teme, a ne smaraju glupostima...
 
Poslednja izmena:
Pa ne zavidim ti, jer nisam opterecen materijalnim vrednostima.
A i onim kojima jesam, totalno nemaju veze s ovom tvojom pricom.
Dzaba tebi sve to kad ti u tome ne uzivas za svoju dusu, nego ti je satisfakcija da se hvalis drugima sta imas i meris ciji je duzi sa sebi slicnima.

Da si dosao sa temom, restaurirao sam oldtimera, sa svojih deset prstiju, aj' da vidim sta ste vi uradili, a, a...? Onda ti ne bih nista rekao, cak stavise, klanjao bih ti se. Ovako, mozes samo ti meni da se poklonish do pasa.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top