xp ne vidi dvd rom
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: xp ne vidi dvd rom

Početnik
    Učlanjen
    14.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano xp ne vidi dvd rom

crko mi stari pionir 109,pa sam kupio novi dvd rom sony nec 7200 imam maticnu plocu winfast koja ima jampere i za s-ata uredjaje.povezem novi dvd rom na jamper i tada nastane problem.bios prepoznaje novi uredjaj ali ga u xp-u nema.molio bih za pomoc.

Ističe se
    Učlanjen
    09.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: xp ne vidi dvd rom

... bios prepoznaje novi uredjaj ali ga u xp-u nema...
    Kad kažeš nema ga u XP-u, da li to znači da se ne vidi kad uđeš u My Computer, odnosno da ga Windows Explorer ne vidi, ili ga nema ni u Device Manageru?

Zainteresovan član KUATO (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio bazalac Pogledaj poruku
    crko mi stari pionir 109,pa sam kupio novi dvd rom sony nec 7200 imam maticnu plocu winfast koja ima jampere i za s-ata uredjaje.povezem novi dvd rom na jamper i tada nastane problem.bios prepoznaje novi uredjaj ali ga u xp-u nema.molio bih za pomoc.
    Da li se uredjaj uopste pojavljuje na listi uredjaja prilikom chekiranja BIOS-a, to jest da li ga ima na listi SATA uredjaja kada se udje u BIOS? O kakvim se ovde jumperima radi? SATA DVD se povezuje na SATA konektore na maticnoj ploci i za SATA strujni kabl sa napajanja. Oba na konektorskom delu imaju L profil. Onaj koji povezuje uredjaj sa maticnom plocom je tanak, a onaj strujni u originalu ima 5 zica (zutu, dve crne, crvenu i narandzastu), a moze i samo prve 4, ako je prilagodjeni.
    KUATO LIVES

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Pretpostavicemo da si kupio sata dvdrw, jel tako?
    Upravu je Quato, o kakvim dzamperima govoris? sigurno mislis na konektore za sata uredjaje. Koju winfast plocu imas?

Hajde javi, pa da pocnemo.

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Djaba dajete dijagnozu ili je resio problem ili je nestodrugo u pitanju. Ocigledno ima vazinjih stvari u zivotu od DVD-a. Sacekajte da se javi i onda pogadjajte dalje. Ipak je proslo 2 dana
    http://thumbnails113.imagebam.com/47289/07764f472886413.jpg

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Bilo bi lepo kada bi svi koji postave pitanje na kraju i napisali da li su resili problem i kojim metodom. Recimo da ce za 6 meseci jos neko imati ovakav problem. Kad taj neko bude nabasao na ovaj post nece znati da li je problem resen i kako.

Hajde Bazalac, reci jesi li resio ili nisi. Ne zbog mene. Ja znam kako da resim to, ali jako puno ljudi ne zna.
    Ako si vec postavio post red je i da ga zakljucis. Znas ono, uvod...razrada...zakljucak. Ne odnosi se ovo samo na tebe, vise puta se desavalo da ljudi ostave svoj post da se osusi kao jesenji list.
    Ima jedan jako lep forum na kom admini i svi drugi javno zigosu te koji ne zakljuce svoju temu ili koji nesto lupetaju. Ti se tamo ne sale ni malo. Kad bi ovde bilo tako... Red, rad i disciplina.
    Ovako ce sve ovo postati besmisleno.

Slične teme

1. Hej, vidi ovo!
    Autor zeksiv u forumu Politika
    Odgovora: 163
    Poslednja poruka: 03.06.2008., 02:43
  2. Sad se vidi sad se zna...
    Autor urospo u forumu Politika
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 04.02.2007., 01:28
  3. On vidi picku ona vidi *****
    Autor Bg8333 u forumu Ljubav i seks