kafilerija/shinteri/azili ili kako god...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Psi su u ovom slucaju krivi za sta konkretno?Za to sto su u coporu ( prirodno ponasanje )?Za to sto laju ( takodje potpuno prirodno )?Za to sto su ujeli/napali/stalno napadaju nekoga ( sto vec nije u redu ) ili se tebi jednostavno ne svidja da u svojoj okolini imas pse ( sto ne da nije prirodno nego je pogresno na 1000 nacina )?Malo vise informacija molim.
 
Verovatno neka zenka ima teranje, tako da ce taj copor da bude kratkog daha.
DA mi imamo neke normalne sluzbe, bar bi zenka u tom slucaju trebalo da se odvede na neku odabranu lokaciju i pricuva se dok ne bude spremna za sterilizaciju.
Ako ih prijavite sinterima, pobice ih. Nadam se da vam tako nesto nije palo na pamet.
Kada vidim copor - klonim ga se..isto kao kad vidim grupu pijanih muskaraca a vracam se kuci sama.
 
A kako bi bilo da prvo kontaktiras neko od drustava za zastitu zivotinja (posto si u Bg barem ih ovde ima), pa da im pomognes da udome one koje mogu a ostali da se sterilisu i cipuju. Ako ih je sedam dovoljno je da im se broj smanji na tri pa ce se vec smiriti. Mozete i da nadjete ljude koji ih hrane (neko ih sigurno hrani) pa da se sa njima dogovorite oko toga ko je za udomljavanje a ko nije, oni im verovatno bolje znaju karakter od tebe.
Ili je mozda mnogo lakse pozvati sintere, pa tako jos pedeset puta u narednih deset godina s obzirom da cim na jednom mestu nema pasa duze vreme odmah se nasele novi, a da ne spominjem da jednom moze da dodje neki pas koji ce zaista biti opasan po okolinu a ne samo lajati kao ti tu.:confused:
 
Poslednja izmena:
Potpuno se slazem sa machic i slichnim.. :) A ti Milice pokushaj da reshish problem na neki od nachina koji su ti owi dbri ljudi rekli, takwi pasa suwda ima po bg-u i weruj mi josh dugo cesh i h biti, zato pokushaj da uspostawish kontakt sa njima a ne da ubijesh onog ko ne moze tebe.. :) pozz
 
Eto sasvim pristojnih predloga! Svojevremeno ih je kod moje zgrade bilo 10 u čoporu i još par sa strane, čekali da budu primljeni u čopor. Mene su kao "teta-doktoricu" koja im vadi krpelje i popino prase i daje boce i tabletice od kojih posle saobraćajke ponovo prohodaju... prihvatili bez problema a moj pas im je posle par gozbi svinjskim dijafragmama, naravno, negativnim na trihinelu, postao najbolji drug. I nikad nijedan auto sa parkinga među zgradama nije ni ogreban a kamoli ukraden niti je iko sa strane, van našeg naselja smeo tu da parkira dok su oni bili tu, dok neko od komšija nije pozvao šintere. Nisam bila tu i nisam videla ali verujem da se i dan-danas, posle 4,5 godine, devojčice koje su ih najviše volele i najviše vremena provodile s njima, kao i par komšija od preko ulice koji su izašli da brane svoje avlijanere (uprkos zatvorenim kapijama, i oni su bili na meti), još oporavljaju od brutalnih prizora koje su videli.
 
da preciziram prostor gde se psi nalaze : blizina pijace, vrtica i mini zanatskog centra. muvaju se i po okolnim zgradama. pretpostavljam da ima ljudi koji ih hrane mada to nisam videla. agresivni su. da li su nekog do sada ujeli to ne znam, ali sam pre neki dan prisustvovala sceni kada su opkolili jednog starijeg coveka i dva psa su mu pocepala kese koje je nosio verovatno sa pijace. covek je zapomagao ali niko nije smeo da pridje. na svu srecu bacio je kese i nekako pobegao a oni su i dalje lajali za njim. ja ne zelim da se sutra desi da napadnu neko dete pa da se opet po novinama povlace naslovi sa sve slikom unesrecenog deteta. protiv zivotinja zaista nemam nista, nisam mrzitelj pasa i ni jedne druge zivotinje ali lutalice su zaista problem u beogradu. na temi konkretno molim za broj telefona od neke sluzbe koja bi mi izasla u susret.
ps mislim da ih verovatno niko ne bi udomio u tom komsiluku.
 
da preciziram prostor gde se psi nalaze : blizina pijace, vrtica i mini zanatskog centra. muvaju se i po okolnim zgradama. pretpostavljam da ima ljudi koji ih hrane mada to nisam videla. agresivni su. da li su nekog do sada ujeli to ne znam, ali sam pre neki dan prisustvovala sceni kada su opkolili jednog starijeg coveka i dva psa su mu pocepala kese koje je nosio verovatno sa pijace. covek je zapomagao ali niko nije smeo da pridje. na svu srecu bacio je kese i nekako pobegao a oni su i dalje lajali za njim. ja ne zelim da se sutra desi da napadnu neko dete pa da se opet po novinama povlace naslovi sa sve slikom unesrecenog deteta. protiv zivotinja zaista nemam nista, nisam mrzitelj pasa i ni jedne druge zivotinje ali lutalice su zaista problem u beogradu. na temi konkretno molim za broj telefona od neke sluzbe koja bi mi izasla u susret.
ps mislim da ih verovatno niko ne bi udomio u tom komsiluku.

opkolili kažeš...da li je neko 90 ih godina gledao onaj jezivo dobar film ČOPOR
kada jedan čopor teroriše sve pred sobom...

ovo opkoljavanje čoveka me podseća na jednu scenu iz tog filma...

da li možda malo preteruješ u svemu Milice....znam jednog čobanina, tu sa Zlatibora, video neka tri psa dok je čuvao ovce i da bi malo situaciju napravio zanimljivijom ispričao kako mu čopor vukova napao ovce i on ih jedva odbranio...:hahaha:

Ja što se sutradan diže sila lovaca da traga za čoporom...
 
a sto mene nikad ne okole bre?kako bre samo pojedince uvek iste .zasto ne nas kolko nas ima ovde?da brojimo?nesto tu nije logicno ,zar ne?:)
a kad ovo kazu "agresivni su" jaoj meni
ko da su dva veterinarska fakulteta zavrsili,10 godina radilis psima..e moji ljudi..
bavite s enecim pametnim,lepim.
jel si probala da im bacis koru hlevba da im se javis.pa sledeciput prodji i javis e da ti prepoznaju glas..da vidis sta ce da se desi..
e kad to osetis..onda se javi
 
hmm....cekajte malo,ljudi...ako su napali coveka koji ih nije dirao, to moze da bude problem ZA TE PSE, pricace se pokraju i na kraju ce da se pobiju. Plus je neophodno raditi na odrzavanju solidnog odnosa sa ljudima koji , kao MIlica Cobanica, ne mrzi pse.

Najbolje je obrnuti drustva za zastitu zivotinja i pitati za savet i pomoc. U ovim nasim uzasnim uslovima jedini nacin je da se ti psi ( ili bar vecina pasa iz gomile) sterilisu i vrate na tu svoju lokaciju.
Postoji jedna sterilisana gomila na Zelenom Vencu , jeste da nekad laju, ali ne iz agresije, vec cisto da se oglase ( neko ko kapira zivotinje prepoznaje kakav je lavez u pitanju)..NIti neko njih dira, niti oni nekog diraju ( a pre sterilizacije je bila druga prica)..Kad su ih sinteri prosle godine uhvatili, svi koji ih hrane su burno odreagovali a najhrabriji komsija je pretio svima u veterinarskoj ,tako da od tada ti psi zive mirnim zivotom:) Cak ih jedan zlatar pusta u svoju radnju tokom noci, kad su velike hladnoce.
 
hmm....cekajte malo,ljudi...ako su napali coveka koji ih nije dirao, to moze da bude problem ZA TE PSE, pricace se pokraju i na kraju ce da se pobiju. Plus je neophodno raditi na odrzavanju solidnog odnosa sa ljudima koji , kao MIlica Cobanica, ne mrzi pse.

Najbolje je obrnuti drustva za zastitu zivotinja i pitati za savet i pomoc. U ovim nasim uzasnim uslovima jedini nacin je da se ti psi ( ili bar vecina pasa iz gomile) sterilisu i vrate na tu svoju lokaciju.
Postoji jedna sterilisana gomila na Zelenom Vencu , jeste da nekad laju, ali ne iz agresije, vec cisto da se oglase ( neko ko kapira zivotinje prepoznaje kakav je lavez u pitanju)..NIti neko njih dira, niti oni nekog diraju ( a pre sterilizacije je bila druga prica)..Kad su ih sinteri prosle godine uhvatili, svi koji ih hrane su burno odreagovali a najhrabriji komsija je pretio svima u veterinarskoj ,tako da od tada ti psi zive mirnim zivotom:) Cak ih jedan zlatar pusta u svoju radnju tokom noci, kad su velike hladnoce.


:klap::klap::klap::klap:
e tako može
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top