kafilerija/shinteri/azili ili kako god...
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 89

Tema: kafilerija/shinteri/azili ili kako god...

Elita
    Učlanjen
    30.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano kafilerija/shinteri/azili ili kako god...

kome mogu da se obratim u vezi jednog da ga nazovem coporom pasa lutalica?

Buduća legenda donamileva (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1964

Podrazumevano Re: kafilerija/shinteri/azili ili kako god...

pa redosled koji si navela
    kafilerija/shinteri/azili ili kako god...
    ne obećava baš....
    Priđi životnim problemima kao pas – ako ne mož s to da se poigraš, ili da ga poješ, zamočaj i idi dalje

Elita
    Učlanjen
    30.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

problem je sto sam sve to lepo "guglovala" ali nigde niti jednog broja telefona

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

A koji je problem sa tim čoporom? Jesu li pojeli neko malo dete skorije?

Elita
    Učlanjen
    30.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio mimi's mom Pogledaj poruku
    A koji je problem sa tim čoporom? Jesu li pojeli neko malo dete skorije?
    a da li treba da pojedu neko malo dete? ili neko malo dete treba da dobije strah od zivotinja o kojima se niko ne brine?

Poznat pajce 1205 (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    172

oj Milice Čobnice tvoju sliku uveeeeek nosiiiim, lllalllaaaallaaaaaaaa

Mico, na pogresno mesto si stavila temu...

il se plasis za sirote ovčice...jel čobanišeš po Zlatiboru...gdeee
    http://forum.krstarica.com/showthread.php/242533-VUKODLAK-Pakao-od-očnjaka-i-kandži

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

A sto da malo dete dobije strah od zivotinja koje su u coporu? Da li taj copor napada? KOliko pasa tu ima ( neki ljudi i dva psa nazivaju coporom)?

Zainteresovan član Dexas (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio EvaEva Pogledaj poruku
    A sto da malo dete dobije strah od zivotinja koje su u coporu? Da li taj copor napada? KOliko pasa tu ima ( neki ljudi i dva psa nazivaju coporom)?
    A nazivaju i psa sa stencima copor

Elita
    Učlanjen
    30.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

jutros sam ih izbrojala 7. neki od njih su manji, a dva tri su bas velika. nije to sto su oni u coporu, nego sto laju i ne deluju nimalo bezazleno.
    ps, na koje mesto da postavim ovu temu? i ako vec nemate brojeve telefona ne trebaju ni suvisni komentari.

Aktivan član mina21bg (avatar)
    Učlanjen
    29.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    57

jel treba sve te pse da pobiju najgorim metodama jer si ti izgatala u pasulj da ce mozda nekog napasti.
    urazumi se i budi covek.
    nisi ti gazda na ovopj planeti da se sve pred tobom sklanja.baci im koru hleba pomazi ih i ima da te vole do kraja zivota.

Zainteresovan član CicaBg (avatar)
    Učlanjen
    30.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Psi su u ovom slucaju krivi za sta konkretno?Za to sto su u coporu ( prirodno ponasanje )?Za to sto laju ( takodje potpuno prirodno )?Za to sto su ujeli/napali/stalno napadaju nekoga ( sto vec nije u redu ) ili se tebi jednostavno ne svidja da u svojoj okolini imas pse ( sto ne da nije prirodno nego je pogresno na 1000 nacina )?Malo vise informacija molim.
    www.arc.org.rs

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

Verovatno neka zenka ima teranje, tako da ce taj copor da bude kratkog daha.
    DA mi imamo neke normalne sluzbe, bar bi zenka u tom slucaju trebalo da se odvede na neku odabranu lokaciju i pricuva se dok ne bude spremna za sterilizaciju.
    Ako ih prijavite sinterima, pobice ih. Nadam se da vam tako nesto nije palo na pamet.
    Kada vidim copor - klonim ga se..isto kao kad vidim grupu pijanih muskaraca a vracam se kuci sama.

Iskusan Mackic (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

A kako bi bilo da prvo kontaktiras neko od drustava za zastitu zivotinja (posto si u Bg barem ih ovde ima), pa da im pomognes da udome one koje mogu a ostali da se sterilisu i cipuju. Ako ih je sedam dovoljno je da im se broj smanji na tri pa ce se vec smiriti. Mozete i da nadjete ljude koji ih hrane (neko ih sigurno hrani) pa da se sa njima dogovorite oko toga ko je za udomljavanje a ko nije, oni im verovatno bolje znaju karakter od tebe.
    Ili je mozda mnogo lakse pozvati sintere, pa tako jos pedeset puta u narednih deset godina s obzirom da cim na jednom mestu nema pasa duze vreme odmah se nasele novi, a da ne spominjem da jednom moze da dodje neki pas koji ce zaista biti opasan po okolinu a ne samo lajati kao ti tu.
    Poslednji put ažurirao/la Mackic : 18.03.2009. u 12:34
    Tedić Medić - srećica moja

Aktivan član B@mbi (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    49

Potpuno se slazem sa machic i slichnim.. A ti Milice pokushaj da reshish problem na neki od nachina koji su ti owi dbri ljudi rekli, takwi pasa suwda ima po bg-u i weruj mi josh dugo cesh i h biti, zato pokushaj da uspostawish kontakt sa njima a ne da ubijesh onog ko ne moze tebe.. pozz
    “Sloboda za kojom tragamo je sloboda da koristimo nas vlastiti um i telo, da zivimo svoj vlastiti zivot, umesto zivot koji pripada sistemu uverenja.” -Miguel Ángel Ruiz

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Eto sasvim pristojnih predloga! Svojevremeno ih je kod moje zgrade bilo 10 u čoporu i još par sa strane, čekali da budu primljeni u čopor. Mene su kao "teta-doktoricu" koja im vadi krpelje i popino prase i daje boce i tabletice od kojih posle saobraćajke ponovo prohodaju... prihvatili bez problema a moj pas im je posle par gozbi svinjskim dijafragmama, naravno, negativnim na trihinelu, postao najbolji drug. I nikad nijedan auto sa parkinga među zgradama nije ni ogreban a kamoli ukraden niti je iko sa strane, van našeg naselja smeo tu da parkira dok su oni bili tu, dok neko od komšija nije pozvao šintere. Nisam bila tu i nisam videla ali verujem da se i dan-danas, posle 4,5 godine, devojčice koje su ih najviše volele i najviše vremena provodile s njima, kao i par komšija od preko ulice koji su izašli da brane svoje avlijanere (uprkos zatvorenim kapijama, i oni su bili na meti), još oporavljaju od brutalnih prizora koje su videli.

Elita
    Učlanjen
    30.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

da preciziram prostor gde se psi nalaze : blizina pijace, vrtica i mini zanatskog centra. muvaju se i po okolnim zgradama. pretpostavljam da ima ljudi koji ih hrane mada to nisam videla. agresivni su. da li su nekog do sada ujeli to ne znam, ali sam pre neki dan prisustvovala sceni kada su opkolili jednog starijeg coveka i dva psa su mu pocepala kese koje je nosio verovatno sa pijace. covek je zapomagao ali niko nije smeo da pridje. na svu srecu bacio je kese i nekako pobegao a oni su i dalje lajali za njim. ja ne zelim da se sutra desi da napadnu neko dete pa da se opet po novinama povlace naslovi sa sve slikom unesrecenog deteta. protiv zivotinja zaista nemam nista, nisam mrzitelj pasa i ni jedne druge zivotinje ali lutalice su zaista problem u beogradu. na temi konkretno molim za broj telefona od neke sluzbe koja bi mi izasla u susret.
    ps mislim da ih verovatno niko ne bi udomio u tom komsiluku.

Učlanjen
    17.11.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    172

Citat Original postavio milica cobanica Pogledaj poruku
    da preciziram prostor gde se psi nalaze : blizina pijace, vrtica i mini zanatskog centra. muvaju se i po okolnim zgradama. pretpostavljam da ima ljudi koji ih hrane mada to nisam videla. agresivni su. da li su nekog do sada ujeli to ne znam, ali sam pre neki dan prisustvovala sceni kada su opkolili jednog starijeg coveka i dva psa su mu pocepala kese koje je nosio verovatno sa pijace. covek je zapomagao ali niko nije smeo da pridje. na svu srecu bacio je kese i nekako pobegao a oni su i dalje lajali za njim. ja ne zelim da se sutra desi da napadnu neko dete pa da se opet po novinama povlace naslovi sa sve slikom unesrecenog deteta. protiv zivotinja zaista nemam nista, nisam mrzitelj pasa i ni jedne druge zivotinje ali lutalice su zaista problem u beogradu. na temi konkretno molim za broj telefona od neke sluzbe koja bi mi izasla u susret.
    ps mislim da ih verovatno niko ne bi udomio u tom komsiluku.
    opkolili kažeš...da li je neko 90 ih godina gledao onaj jezivo dobar film ČOPOR
    kada jedan čopor teroriše sve pred sobom...

ovo opkoljavanje čoveka me podseća na jednu scenu iz tog filma...

da li možda malo preteruješ u svemu Milice....znam jednog čobanina, tu sa Zlatibora, video neka tri psa dok je čuvao ovce i da bi malo situaciju napravio zanimljivijom ispričao kako mu čopor vukova napao ovce i on ih jedva odbranio...

Ja što se sutradan diže sila lovaca da traga za čoporom...
    http://forum.krstarica.com/showthread.php/242533-VUKODLAK-Pakao-od-očnjaka-i-kandži

Aktivan član mina21bg (avatar)
    Učlanjen
    29.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    57

a sto mene nikad ne okole bre?kako bre samo pojedince uvek iste .zasto ne nas kolko nas ima ovde?da brojimo?nesto tu nije logicno ,zar ne?
    a kad ovo kazu "agresivni su" jaoj meni
    ko da su dva veterinarska fakulteta zavrsili,10 godina radilis psima..e moji ljudi..
    bavite s enecim pametnim,lepim.
    jel si probala da im bacis koru hlevba da im se javis.pa sledeciput prodji i javis e da ti prepoznaju glas..da vidis sta ce da se desi..
    e kad to osetis..onda se javi

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

hmm....cekajte malo,ljudi...ako su napali coveka koji ih nije dirao, to moze da bude problem ZA TE PSE, pricace se pokraju i na kraju ce da se pobiju. Plus je neophodno raditi na odrzavanju solidnog odnosa sa ljudima koji , kao MIlica Cobanica, ne mrzi pse.

Najbolje je obrnuti drustva za zastitu zivotinja i pitati za savet i pomoc. U ovim nasim uzasnim uslovima jedini nacin je da se ti psi ( ili bar vecina pasa iz gomile) sterilisu i vrate na tu svoju lokaciju.
    Postoji jedna sterilisana gomila na Zelenom Vencu , jeste da nekad laju, ali ne iz agresije, vec cisto da se oglase ( neko ko kapira zivotinje prepoznaje kakav je lavez u pitanju)..NIti neko njih dira, niti oni nekog diraju ( a pre sterilizacije je bila druga prica)..Kad su ih sinteri prosle godine uhvatili, svi koji ih hrane su burno odreagovali a najhrabriji komsija je pretio svima u veterinarskoj ,tako da od tada ti psi zive mirnim zivotom Cak ih jedan zlatar pusta u svoju radnju tokom noci, kad su velike hladnoce.

Učlanjen
    25.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1964

Citat Original postavio EvaEva Pogledaj poruku
    hmm....cekajte malo,ljudi...ako su napali coveka koji ih nije dirao, to moze da bude problem ZA TE PSE, pricace se pokraju i na kraju ce da se pobiju. Plus je neophodno raditi na odrzavanju solidnog odnosa sa ljudima koji , kao MIlica Cobanica, ne mrzi pse.

Najbolje je obrnuti drustva za zastitu zivotinja i pitati za savet i pomoc. U ovim nasim uzasnim uslovima jedini nacin je da se ti psi ( ili bar vecina pasa iz gomile) sterilisu i vrate na tu svoju lokaciju.
    Postoji jedna sterilisana gomila na Zelenom Vencu , jeste da nekad laju, ali ne iz agresije, vec cisto da se oglase ( neko ko kapira zivotinje prepoznaje kakav je lavez u pitanju)..NIti neko njih dira, niti oni nekog diraju ( a pre sterilizacije je bila druga prica)..Kad su ih sinteri prosle godine uhvatili, svi koji ih hrane su burno odreagovali a najhrabriji komsija je pretio svima u veterinarskoj ,tako da od tada ti psi zive mirnim zivotom Cak ih jedan zlatar pusta u svoju radnju tokom noci, kad su velike hladnoce.

e tako može
    Priđi životnim problemima kao pas – ako ne mož s to da se poigraš, ili da ga poješ, zamočaj i idi dalje

Elita
    Učlanjen
    30.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

sledeci savet ce verovatno biti da jednog od njih uzmem u narucje i otpevam mu "tiho noci moje zlato spava"
    ima li neko brojeve telefona od nekog azila? ili gubim vreme ovde?

Učlanjen
    17.11.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    172

Citat Original postavio milica cobanica Pogledaj poruku
    sledeci savet ce verovatno biti da jednog od njih uzmem u narucje i otpevam mu "tiho noci moje zlato spava"
    ima li neko brojeve telefona od nekog azila? ili gubim vreme ovde?
    joooj, pa to je lepa pesma...

Milice, zašto nisi iz Ivanjice? ...samo za tebe
    ti njima, kučićima, pevaj ako oćeš i podmoskovske večeri, ja tebi pevam ovu

Učlanjen
    25.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1964

Pajče Pajče....

Učlanjen
    17.11.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    172

Citat Original postavio donamileva Pogledaj poruku
    Pajče Pajče....
    pa sta je Milevice...ko poje zlo ne misli

Učlanjen
    25.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1964

nemoj samo da prođeš ko Koštana u dijalogu sa Mitketom (u vicu)

Slične teme

1. azili za pse
    Autor gospodjica14 u forumu Svet životinja
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 31.12.2009., 02:14
  2. Kafilerija
    Autor Foki u forumu Muzika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.07.2008., 17:24

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor