Tzv.besmrtnici (sem Zermena!)....

Black_star

Elita
Moderator
Poruka
22.986
Dakle,ovako.inspirisan temom o grofu Sen Zermenu, moram da se nadovezem na legendarne price o ljudima koji ne umiru (a nisu vamposi:)).Moracu da vas zamolim da iskonstruisete zaplet, sto sa neta sto iz vaseg bunkera,jer ja znam samo neke pojedinosti,pa bih bio zahvalan da iskopamo zajedno i neke cinjenice o ovome.Ja cu pokrenuti storiju....elem,ono sto sam sam nekada ,negde procitao jeste ovo:
-postoji legenda o vojniku iz napoleonovih ratova ili mozda cak i ranije- neki pruski vojnik- koji navodno nije stario/stario nenormalno sporo (10=1 godina,npr.)/ili jednostavno nije umirao...Navodno postoje svedoci koji znaju za ovog coveka i koji su uspevali da ga prepoznaju i razlicitim vremenskim periodima,govoreci valjda o nekakvoj njegovoj dominirajucoj tugi,nevoljnosti i melanholiji,ili sta ti ja znam..:P Pa,jeste li citali ili culi nesto o ovom slucaju?:cool:
 
Poslednja izmena:
Legendo moja,fenomenalna tema! Eo da ja dodam:

Alhemija,kao sto znate,je nauka i liga za sebe.Nigde necete naci nauku u kojoj se pokusalo da se metal pretvori u zlato,ili da se napravi kamen mudrosti,i vecne mladosti.E sad,kad malo bolje procesljate stranice istorije,widecete da su neke "iscepljenje" odnosno,nedostaju kljucne stranice o mnogo waznim stvarima.Sta hocu da kazem? Hocu da kazem,sta ako je nekome poslo da napravi taj kamen? Alhemija je bila aktivna od 1000 i neke,do 1600-1700 i neke. U tom razdoblju su postojali mnogo inteligentni naucnici,.super umovi maksimalno posveceni swom cilju,koji ako su dosli u posed zabranjenog znanja u wezi sa owim,mogli su lako da naprave ono za cim su tragali. Da se wratim na pricu o stranicama istorije-koliko je ljudi koji su znali toliko o necemu,i civilizacija koje su krile welike tajne i znanja,a nisu bili zapisani i zapamceni u istoriji.Sta ako oni su kljuc u resavanju tih misterija?Sta ako je neko napravio taj kamen mladosti,i nije ostavio pisani dokaz o tome,jer to sto je on stvorio,nisu mogli imati swi,sta ako se ta tajna prenosila onome koji je najvise bio poswecen alhemiji,i zakleo se iskreno da ce cuvati to znanje. Grof Zermen,znam neke price o njemu,poznavao je 6 swetskih jezika,slikao je weoma zive slike drobeci drago kamenje u fini prah,cime bi slika izgledala naslikana kao neljudskim westinama,i mnogo kraljica je widjalo njega,ali swi su se pitali-sto nije ostario? Taj wojnik,koji je stario primer 10=1,sta ako je on bio alhemicar sa skrivenim znanjem o kamenu mudrosti i wecne mladosti? Alhemija je zanimala enorman broj ljudi,a medju tim ljudima je garant bilo,onih koji su pronikli u tu tajnu? Koliko ljudi seta medju nama,a zive preko 500 godina,krijuci pravi lik? Mnogo toga sto je smatrano weoma waznim i sto je posedovalo weliko znanje - rekoh wec znanje je moc,sto wece znanje,weca moc- nije zapisano u istorijske arhive,wec se krije... Da je neko otkrio kamen mudrosti,i wecne mladosti,on nije ostavio pisane dokaze,jer da je to uradio,cela ljudska rasa bi bila besmrtna,taj kamen poseduje neko sa ogromnim znanjem i sposobnoscu da utice na swet... :think:

Zapitajte se malo,gde su nestale stranice istorije,i sta je pisano na njima...mnogo toga nije zabelezeno,a desilo se.. :D
 
Alhemija,kao sto znate,je nauka i liga za sebe.Nigde necete naci nauku u kojoj se pokusalo da se metal pretvori u zlato,ili da se napravi kamen mudrosti,i vecne mladosti.

http://forum.krstarica.com/threads/153709&highlight=alhemija

Od olova se pravi zlato cepanjem jezgra u akceleratorima, ali je mnogo skuplji sam proces nego zlato koje se tako dobije. MNOGO! A i to zlato posle mora da se luftira negde oko 500 godina da mu spadne radioaktivnost.

Znaci, alhemiji ostade jos pitanje Crnog Gruje (il' to bese Hari Poter?) ;)
 
Ja verujem u tehnicke nauke, opipljive su :) :) :) ali ovo gore navedeno mi nema smisla :) :) :) Ziveti 500 god? Pa celije se svakodnevno menjaju, a ako bi usporio njihovu regeneraciju usporio bi citav organizam, kao prvo mozak, pa sad ne znam kako bi funkcionisao tako :) :) Ovo je samo moj stav, daj Boze da gresim, pa da zive ljudi koji donose dobro ovoj planeti :) :) :)
 
Ne mora da znaci.Telo je samo prevozno sredstvo u svetu materije.Biva podlozno spoljnim,upravo materijalnim uticajima koji ga uslovljavaju i dezintegrisu.Opet,sta ako smo tome samo nauceni slepim promatranjem zivota kroz prizmu materije? Svako od nas bi mogao da se zakune da ima dusu,a opet svako radije svoje kretanje nadmatra kroz smrt tela nego kroz Zivot duse,npr..Mnogima je ovo drugo zapravo opipljivije od prvog.Telo im ne znaci toliko koliko drugima,no to ne mora dovesti do zakljucka nije bitno za manipulaciju u ovome svetu,te da stoga covek treba da zapostavi svoj izgled,recimo.:P E,ali sad,s druge strane,ako je telo vozilo,onda bi dakle pre taj interni elektricitet nazvan dusa trebalo da bude zaduzen za ocuvanje i brigu o telu! Tako nesto vidljivo je iz samog zivota,mislim...Znate da ljudi koji su nesrecni i ojadjeni izgledaju starije ili brze stare,generalno...Evo vam svez primer,nesrecna kcer onog ludaka Fricla, sto je skoro osudjen,i po njemu nazvana cak i jedan snicla(jo'rime!)..zena ima tri'es,izleda ko da ima 60 godina!..Prava alhemija potice sa tog misticnog mesta u kome ono sto smatramo dusom uspostavlja neku vrstu trajne racunice sa svemirom koji ko ce ga znati kud ime..:) a i nema veze,jer je zabavno,i ispunjeno misticnom ljubavlju i turbulentinim mirom,jbga,kako nazvati sve to.:D Takva energija,kada se kao upliv desi nekom voljniku/nevoljniku,eventualno bi mogla doprineti tome da njegovo fizicko vozilo na ovom svetu,ukljucujuci i sve suprotnom polu drage produzetke,traje duze nego sto je inache obicaj.Stavise,vezano za slucaj koji sam pomenuo,radi se o nekoj osobi koja je svesna ne uzroka,vec izgleda samo posledica svog stanja...Pita se zasto ne umire,setna je,i tome slicno.znachi zivi jos i u nepoznavanju sebe.:P jedino pamti krvave pirove nasih hist(o/e)ricnih nesporazuma...Pa,uz toliki jad mnogi su vec napustili ovu dolinu suza.
 
Poslednja izmena:
Ja verujem u tehnicke nauke, opipljive su :) :) :) ali ovo gore navedeno mi nema smisla :) :) :) Ziveti 500 god? Pa celije se svakodnevno menjaju, a ako bi usporio njihovu regeneraciju usporio bi citav organizam, kao prvo mozak, pa sad ne znam kako bi funkcionisao tako :) :) Ovo je samo moj stav, daj Boze da gresim, pa da zive ljudi koji donose dobro ovoj planeti :) :) :)

Legendo,moguce je ziveti 500 godina,jer kazes da to uspori njihov organizam,jer hajde da kazemo da kamen wecne mladosti sprecava starenje nekim hemijskim "zracenjima",i tako deluje. Ma ko zna,eo neki lik rece alhemija jos iz doba drevne grcke,weliki i mnogi su to pokusaji,da nekoliko wekowa tragas za necim,a i naslo se,znaci naslo.

E jedan lik rece,cepas atome olova,tako nesto u tom kontekstu,pazi,alhemija je bezbedan put,i zlato je odmah upotrebljivo,a ne cekam 500 godina,pa nisu oni pravili kamen mudrosti,da bi cekali da se zlato izluftira xD al si lik,i naravno,swe owo znam i istorijskih tekstova,a ne TV serija :D
 
Dobro vecce...(pokojni Toza):hahaha::lol::D
original.gif
 

Back
Top