Glad u Srbiji

Torrente Bgd

Buduća legenda
Poruka
34.549
U Priboju živi 28.600 ljudi, svaki četvrti je nezaposlen, a na kazanu je svega 250 ljudi, iako oko 1.500 usta svaki dan moli za bar jedan obrok

PRIBOJ - Više od 250 Pribojaca svakog jutra od devet do 12 sati dođe u prizemlje solitera zvanog Kifla, u ulaz sklonjen od glavne ulice i pogleda naroda, na kazan Crvenog krsta po 250 grama hleba i pola kilograma makarona, pirinča ili kuvanog pasulja. Za većinu njih to je jedini dnevni obrok i da im nije kazana, creva bi im se od gladi zavezala.
- Podelimo 250 obroka svakog dana, a da imamo više hrane, brašna, pasulja, makarona, ulja, mogli bismo podeliti i 1.500 obroka. Ponekad mi se čini, a takva je situacija u gradu, da bi pola Priboja ovde bilo samo da je više hrane. Nema dana da barem po troje-četvoro ljudi ne traže bar veknu hleba - priča Verica Radović, predsednica Crvenog krsta u Priboju.

Ljudi na kazan dolaze tiho, često naprave po krug-dva oko solitera da bi se uverili da ih neko poznat neće videti, a onda brzo uzmu ono što im sleduje i isto tako brzo nestanu.

- Pešače ljudi sa praznom šerpicom u kesi po dva-tri kilometra. Bivši radnici, nekad domaćini, sad dovedeni do ivice opstanka... - kaže predsednica pribojskog Crvenog krsta.

Grad na Limu stisla kriza. Čini se da nikad nije bilo gore. Ni pre deceniju i po, kad je rat besneo na nekoliko kilometara od grada, i kad su od Uvca, magistralom, stizale kolone izbeglica...
- Deca u školu donesu list kupusa ili krišku suva hleba za doručak, onda se na velikom odmoru sakriju u toalet da to pojedu, stide se od drugara zbog svog siromaštva - pričaju Pribojci u starom delu grada, opisujući jad i bedu sa kojom se ovo mesto suočava.
Surova statistika, ma koliko suva bila, do srži potvrđuje svaku njihovu reč. A ona pokazuje da je u opštini od 28.600 stanovnika svaki četvrti, odnosno 6.700 ljudi, nezaposlen, dok na 6.000 zaposlenih dolazi 7.000 penzionera.

U narodnoj kuhinji u Priboju hranu dobijaju preko Crvenog krsta Srbije, dok je drugih donatora sve manje. Sa 45.000 dinara mesečno, za platu kuvarice i druge režijske troškove pomaže i opština...
Zamenik predsednika opštine Priboj Dragomir - Jole Minić ističe da je opštinska kasa tanka, ali da pomognu kad kome mogu sa 500, 600, 1.000 dinara.

I on i predsednik opštine Lazar Rvović (SNS) za stanje u Priboju optužuju Vladu Srbije.
- Na osnovu Dinkićeve uredbe, koju Vlada nije ni usvojila, Priboj nije više u krugu nerazvijenih opština. Pa što niko od njih ne priviri u Priboj da vide ovu sirotinju, da vide koliko smo razvijeni, da vide narodni kazan... Samo po osnovu te uredbe izgubili smo ove godine 70 do 80 miliona dinara, koje smo mogli uložiti u gradnju puteva, zaposliti ljude - kaže Rvović.
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Poštovano gospodo molim Vas bez šale na ovkvoj temi i bez strančarenja,ljudi su gladni .Strašni dani nas očekuju,međusobna solidarnost mora proraditi i država mora sprovesti nacionalizaciju bitnih segmenata privrede za preživljavljanje naroda,
 
Ja sam spreman, ako dodje do takve situacije da se ogladni, da udjem u samouslugu i da natrpam kolica hranom , pa da nokautiram i kasirku i sefa joj , ako pisnu.........

I ne samo to.........mozda neko i opravda taj postupak , jer, boze moj......glad je vrag......:evil:

Ako zatrebaju patike klincima, otecu i patike........ako treba benzin za kola, a nema se........sipacu, pa neka me jure pumpadzije, ako im se isplati.............

Sve ce da bude na "izvolte", pa ako treba da se robija, da se robija.......no problem......

Dok ja mogu da radim i zaradim, moja deca moraju da imaju bar ono sto je najosnovnije..............ako ne budem mogao da radim i zaradim, zbog stoke koja se nadrpala milijarde, otimacu......bez ikakve zadrske i grize savesti..........
 
Bila bi fora da se svi ovi sto se organizuju za prebijanje pedera,raznorazne mitinge,oni rezervisti tajno skupe i svi djuture da se pojave pred deltom........pa grabi,trpaj,sluzi se.......pa nek zove onih 10-oricu iz obezbedjenja iliti par patrola koje gladnim demonstrantima nece biti problem da raskantaju :mrgreen:
 
Intervju: Mirko Cvetković
U Srbiji ni­ko ne­će bi­ti gladan
Na­sto­ji­mo da obez­be­di­mo bar mi­ni­mal­ni pri­vred­ni rast, ži­vot kao pro­šlo­go­di­šnji, da ne uđe­mo u re­ce­si­ju, bar ne u onu du­bo­ku, po­ru­ču­je pre­mi­jer Republike Srbije


Cvetkovic-foto-L-ADROVICH.jpg


Ga­ran­tu­je­mo da u ovoj ze­mlji, zbog kri­ze, ni­ko ne­će bi­ti gla­dan i da će­mo za­šti­ti­ti, pre sve­ga, one naj­ra­nji­vi­je. Ne že­lim da da­jem la­žne na­de, ali ni da pla­šim na­rod: bi­će te­ško i gra­đa­ni­ma i dr­ža­vi, te­že ne­go što se pre sa­mo ne­ko­li­ko me­se­ci mo­glo i pret­po­sta­vi­ti. Ne­re­al­no je oče­ki­va­ti da nam ove go­di­ne bu­de bo­lje ne­go u 2008, ali na­sto­ji­mo da obez­be­di­mo bar mi­ni­mal­ni pri­vred­ni rast, ži­vot kao pro­šlo­go­di­šnji, da ne uđe­mo u re­ce­si­ju, bar ne u onu du­bo­ku –po­ru­čio je pre­mi­jer Mir­ko Cvet­ko­vić u in­ter­vjuu „Po­li­ti­ci”.

http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/U-Srbiji-niko-nece-biti-gladan.lt.html

-----------------

stoka lazovska :evil:
 
Ja sam spreman, ako dodje do takve situacije da se ogladni, da udjem u samouslugu i da natrpam kolica hranom , pa da nokautiram i kasirku i sefa joj , ako pisnu.........

I ne samo to.........mozda neko i opravda taj postupak , jer, boze moj......glad je vrag......:evil:

Ako zatrebaju patike klincima, otecu i patike........ako treba benzin za kola, a nema se........sipacu, pa neka me jure pumpadzije, ako im se isplati.............

Sve ce da bude na "izvolte", pa ako treba da se robija, da se robija.......no problem......

Dok ja mogu da radim i zaradim, moja deca moraju da imaju bar ono sto je najosnovnije..............ako ne budem mogao da radim i zaradim, zbog stoke koja se nadrpala milijarde, otimacu......bez ikakve zadrske i grize savesti..........

Zbog "stoke koja se nadrpala milijarde, otimacu......bez ikakve zadrske i grize savesti."
prebiće kasirku koja radi za 15.000 i njenog šefa koji radi za 18.000 dinara ,prava muškarčina karakterno isti kao i oni koji su pokrali

hvala
 
zasluzni su ljudi za to stranke su odgovorne
ali u ovoj zemlji ionako niko ne odgovara za nista..

70% tih sto su nezaposleni ni ne traze posao vec se zale kako nemaju sta da rade

E mani me tih glupih tvrdnji. Pa koji posao da traze....da idu negde da rade za 15000 dinara a kad prodje mesec ni to im gazde ne daju.....evo skoro se jedan moj ortak kao zaposlio..inace godinu dana nije radio....kao plata 20000 din.....dosao prvi i dobio 10000....evo sad je 17.mart i ni dinara jos nekog nije dobio....i decko ne zna sta da radi....i sta sad on ispada da je lenj,neradnik i sl . zbog toga???

Ili eto ti onaj bednik iz Kursumlije sto godinu dana ide na posao i ne dobija platu....i on je znaci neradnik ....i onda ga jos okrive da je lopov posto je uzeo jedan hleb posto nema para da kupi....
 
I ja sam u to posumnjao.....isto ko onaj sto zbog gladi ukrao veknu hleba...zeli da nas lose prikaze Evropi da smo lopovi da bi nam odlozili put u EU
Ja sam temu o otpustanju radnika zbog ukradene vekne hleba postavila pre par dana na SC-u. Nisam se na tome zaustavila. Kopirala sam i tekst i komentare i poslala na adresu Ministra rada i socijalne politike, gospodina Ljajica.

Nadam se da je procitao i da se nesrecni covek vratio na posao:evil:
 
Ja sam temu o otpustanju radnika zbog ukradene vekne hleba postavila pre par dana na SC-u. Nisam se na tome zaustavila. Kopirala sam i tekst i komentare i poslala na adresu Ministra rada i socijalne politike, gospodina Ljajica.

Nadam se da je procitao i da se nesrecni covek vratio na posao:evil:

Bas ce ga usreci. Vratice ga na posao da nastavi da radi za DZ.
Valjda bi trebao da proispita zasto ti ljudi mesecima ne primaju plate i da se taj direktor corkira.

Mada mislim da ce raditi DELETE na to tvoje pismo.
 
To oni namerno gladuju da bi nas zaustavili na nasem evropskom putu.

Mамицу им подлачку, они би и да једу док чекају на "Европску перспективу" :lol:

Битно да се соња бркић не осећа кривом за украдених 2 милиона динара

Неки још не схватају шта су добили због своје глупости 24. 9 2000-те, на жалост њихов идиотизам се пројектује и на оне које нису насели пропаганди
 
Poslednja izmena:
Zvanicna stopa nezaposlenosti nije realan broj, jer mnogo ljudi radi, a nije prijavljeno...
Ako je neko gladan radice i za 15.000 ...a ako nekom tih bednih 15.000 ne znaci nista(kao mojoj kevi koja je vec 20 godina nezaposlena) onda nece da se nervira sa raznoraznim gazdama i kasnjenjima plate za bednu kintu...ali to nema veze sa gladju...da je gladna radila bi i te kako i za 100eur...
Ne kazem da je stanje u ovoj zemlji zlatno...samo kazem da ne treba neke stvari okretati i praviti ih onakvim kakve nisu.
 
Ili eto ti onaj bednik iz Kursumlije sto godinu dana ide na posao i ne dobija platu....i on je znaci neradnik ....i onda ga jos okrive da je lopov posto je uzeo jedan hleb posto nema para da kupi....

То ти је демократија у режији пропалих дисидената уличара као што су коштуница и ђинђић , ЦИА-е и БНД-а
 

Back
Top