Pomoc za Verat ADSL

-MetalMaster-

Zainteresovan član
Poruka
230
Do sada sam koristio dial up, a pre nekoliko dana sam uzeo adsl kod Verata.

Sve sam povezao kako pise u uputstvu, zavrsio sve, ali na ruteru (nadam se da se tako zove, ne razumem se preterano) ne sija lampica ADSL. Samo treperi lampica Lan i naravno Power.
Inace, kada otvorim konekciju, pise da je konektovano i otkucava vreme, ali ja ne mogu da otvorim nijednu stranicu.

Zvao sam i korisnicki servis, nesto smo pokusavali ali nista nije uspelo...
Zamenili su mi opremu, jer su rekli da sigurno ruter ne valja, ali sada sam ponovo sve povezao i ponovo ne radi.

Da li neko ima ideju sta mogu da pokusam?
 
neću da te plašim ali ja kada sam prvi put dobio DSL kod telekoma imao sam isti problem ..

nisam mogao da se konektujem iz nepoznatog razloga DVE NEDELJE , a onda je net došao sam od sebe ..

kad sam zvao korisnički servis rekli su da nisu ništa uradili :confused: (a bogami nisam ni ja 100%)

nego to što odbrojava je konekcija kompjutera sa ruterom (lan) ne sa internetom ..
 
Ok...
Mozda ce i kod mene tako (ali cisto sumnjam)...

kad se to meni desilo ja sam pokušao sve manje više , počevši od iključivanja firewallova pa do resetovanja BIOSa i reinstalacije windowsa...

jedino što mi pada na pamet da pokušaš je da proveriš da li ima signala na kablu kojim je ruter povezan sa spliterom ... ko zna možda je do toga problem :confused:
 
Kako to da proverim?
Mozda glupo pitanje, ali stvarno se ne razumem u opremu...

Nasao sam negde na netu da su pisali bas o veratu i ovom ruteru i naveli su podesavnaja...
Tu pise da treba podesiti i WAN i LAN (sta god to bilo), a ja sam podesio samo WAN (samo to pise na papirima koje sam dobio u veratu).
Da li da pokusam i ovo drugo da podesim? Necu valjda nista zeznuti... :D
 
pa čak i ako zezneš nešto uvek možeš resetovati na fabrička podešavanja (podešavanja sa kojim si dobio ruter) ..

nego iščupaj kabl iz rutera (koji ga spaja sa spliterom) i preko njega poveži telefon .. ako telefon bude radio bar ćeš znati da nije problem do kabla :)
 
i ja sam imao problem sa ADSL-om kad sam ga uzeo od SezamPro-a......samo sto je kod mog modema lampica neprekidno treperila sto je bio znak da nece da uspostavi liniju. Sve sam zivo promenio, i kablove i splitere itd. dok im nisam dokazao da im ono vnogo od modema ne radi.....:dash: sada je 'fala bogu sve u redu.....:)
 
Postoji čitav niz mogučnosti šta ne bi moglo da radi.

1. Tebi pokazuje da je povezan sa ruterom. Ruter je podesen da radi sa tvojim PPPoE podesavanjima, ali je moguce da mu je iskljucen DHCP server, i da samim tim ti ne dobijas adresu od njega, a stavio si na automatski dodeli adrese, ili su tebi podesavanja 1.1 a njemu 0.1, pa ti nije iskucan gateway itd itd ...
2. Da ti nije ukljucena digitalna linija u posti ( nazovimo je tako ). Ako ti uopste ne svetli ta lampica znaci da tebi nikakva linija ne dolazi do rutera. Ja sam imao slican problem, resio sam tako sto sam pozvao korisnicki servis, rekao im sta nije uredu, onda cekao pola sata na telefonu, i onda su mi pustili. Nesto je bilo iskopcano kod njih, ili onemoguceno. Ne znam tacno sta ( kladim se da WRM zna :P )

3. Da si pogrešno spojio spliter.

I još mnogo gluposti. Ti si verovatnoi izabrao ,,samoinstalaciju,, i oni to toliko upetljaju, da ti dođe muka. Ali to namerno rade, samo da bi im dao pišljivih 10 eur za instalaciju ;)
 
pa čak i ako zezneš nešto uvek možeš resetovati na fabrička podešavanja (podešavanja sa kojim si dobio ruter) ..

nego iščupaj kabl iz rutera (koji ga spaja sa spliterom) i preko njega poveži telefon .. ako telefon bude radio bar ćeš znati da nije problem do kabla :)

Ja mislim da bi ova druga stvar spržila i spliter i ruter i sve slično ;)
 
Po pravilu, prvo se na spliteru dele analogna i digitalna linija, pa onda dalje možeš da granaš fiksnih telefona koliko hoćeš.

I sumnjam da će telefon da radi ako ga uključiš i dsl priključak na spliteru ;)
 
Hvala svima na pomoci!
Proradilo je...
Inace, zvao sam tehnicku podrsku jedno deset puta u poslednja 2 dana... Sve smo isprobali, dok se danas nije nasao covek koji je poslao nekakav zahtev Telekomu. Ispostavilo se da nisu ukljucili liniju!
Sada je sve ok... Radi savrseno!!!
 

Back
Top