Snobovi

zaba.zaba

Zainteresovan član
Poruka
366
Juče sam se zapitala dali možda nešto nije u redu sa mnom jer neke stvari ne mogu da razumem:eek:
Naime,
osoba godina 20+ bez ćaleta, majke ne zna ništa da uradi, kaže vodi je kod lekara :eek:,
druga ide sa na ispit sa roditeljima, ne zna molbu za posao da sastavi pored završenog faxa pa to opet mora taja :eek:
treća ne može da napravi dva koraka jer, Bože moj, mora neko da je odveze :eek:,
a sposobne su samo da one stvari rade bez roditelja :confused:
isto tako ne razumem odlazak momaka, muževa sa ženama kod ginekologa, samo zauzmu one stolice, naprave gužvu i još kad povedu sitnu decu e to je onda stvarno pun pogodak :roll:. Koji će im? Šta tu predstavljaju? Brižne muževe? To licemerje ne podnosim, a sigurna sam da o toj ženi nikako ili vrlo malo vode računa u bilo kom smislu (ovo je generalizacija i pričam na osnovu procene većine parova). :dontunderstand:

I juče se ja zapitam, pošto sve sama obavljam, nemam potrebu da me iko vozi, dovozi, sve sama obavim, samostalna sam, da li možda nešto nije sa mnom u redu pošto mu ovo dođe kao normalno, super :sad2:
 
:lol:sve je u redu s tobom..znam i ja dosta tako razmazenih..znas kako je licemerno kad im predocis da su snobovi i kao sloze se da imaju problem..i onda nastave po starom i zamrze te sto si ih provalio..stvar vaspitanja valjda..licno ih maximalno izbegavam
 
Gore navedeno nije snobizam, a sad ako imaju druge osobine, ali si navela samo one koje nisu snobizam, onda ok.
Sve je glupavo, naravno, osim one priče kod ginekologa. I ne dopada mi se tvoja insinuacija da ih muževi ne paze inače. Otkuda ti znaš to? Ne vidim loše u tome da muž ide sa ženom kod ginekologa. Zašto bi to bio znak nesposobnosti i razmaženosti?
Mislim da si ti malčice ljubomorna (razmisli šta to oni imaju, a ti nemaš, a želela bi da imaš), pa se izduvaj. Ili će ti samo doći kad još malo porasteš.
Nije oznaka nesposobnosti ako imamo nekoga ko želi da nam olakša život i ko želi da nam se nađe kada nam je nešto neprijatno ili se plašimo ili smo ranjivi. Čovek nije mašina. Prijatelji i porodica treba da se pomažu.
 
Poslednja izmena:
snobizam je osjecaj nadprosjecnosti i nadmocnosti koji vuce sa sobom porodicni ugled, edukacija, bogatstvo, lanac uspjeha i sl. pojedinacno ili sve zajedno

opisala si nesposobnost.... sto je skoro pa suprotno od snobizma
 
snobizam je osjecaj nadprosjecnosti i nadmocnosti koji vuce sa sobom porodicni ugled, edukacija, bogatstvo, lanac uspjeha i sl. pojedinacno ili sve zajedno

opisala si nesposobnost.... sto je skoro pa suprotno od snobizma

ok, nisam dobar naslov teme postavila i pri tom nisam ni jednom rečju u textu navela koliki su snobovi i vrlo sebe smatraju nadprosečnima i nadmoćnima i to sve zahvaljujući ne svojim sposobnostima jer ih i nemaju već svoji roditelja
 
Gore navedeno nije snobizam, a sad ako imaju druge osobine, ali si navela samo one koje nisu snobizam, onda ok.
Sve je glupavo, naravno, osim one priče kod ginekologa. I ne dopada mi se tvoja insinuacija da ih muževi ne paze inače. Otkuda ti znaš to? Ne vidim loše u tome da muž ide sa ženom kod ginekologa. Zašto bi to bio znak nesposobnosti i razmaženosti?
Mislim da si ti malčice ljubomorna (razmisli šta to oni imaju, a ti nemaš, a želela bi da imaš), pa se izduvaj. Ili će ti samo doći kad još malo porasteš.
Nije oznaka nesposobnosti ako imamo nekoga ko želi da nam olakša život i ko želi da nam se nađe kada nam je nešto neprijatno ili se plašimo ili smo ranjivi. Čovek nije mašina. Prijatelji i porodica treba da se pomažu.

Nisam uopšte ljubomorna :dontunderstand:. U redu je da se pomažemo ali ovo nije pomoć ovo je kompletni idiotizam
 
njah... nije to samo pogresan naslov.... i georgina to tumachi tako pa nikom nista... :D

nego, ne vidim poentu teme,
sta ima svak od nas, da ga licno dodiruje, a u vezi sa ljudima iz uvodnog posta?
ima idiota, prodjes, pogledas, nastavis... ima nas raznih
otvarati temu iz ljubomore ili neke druge besmislene emocije je malko.... eto :rumenko:
 
njah... nije to samo pogresan naslov.... i georgina to tumachi tako pa nikom nista... :D

nego, ne vidim poentu teme,
sta ima svak od nas, da ga licno dodiruje, a u vezi sa ljudima iz uvodnog posta?
ima idiota, prodjes, pogledas, nastavis... ima nas raznih
otvarati temu iz ljubomore ili neke druge besmislene emocije je malko.... eto :rumenko:

Zbog čega bih bila ljubomorna :confused: pa to da budem mi je najlakše, ali u takvoj koži se ne bih dobro osećala
 
Nisam uopšte ljubomorna :dontunderstand:. U redu je da se pomažemo ali ovo nije pomoć ovo je kompletni idiotizam

Zasto stvari gledas tim ocima?
Npr: Zena kod ginekologa ocekuje potvrdu svojih nadanja, ceznje i zelje. Zeli da to sto pre podeli sa covekom s kojim je sve to i delila proteklo vreme. Najbolji nacin za to je da je on ceka u cekaonici i da zajedno prodju kroz to.
Npr: Zena se plasi da su neki neuobicajeni simptomi pokazatelj teske bolesti i sad ce cuti dijagnozu. Ko bi joj u tom trenutku bio podrska, ohrabrenje ili uteha ako ne muz?
Meni uopste ne smetaju muskarci u cekaonici, cak se radujem kad vidim medju parovima takvu bliskost.
Na druge primere "snobizma" nemam komentar. Nista od nabrojanog ne dotice se nikog drugog osim osobe koja te osobine poseduje, zato je suvisno komentarisati. Moze mi smetati neko ko u javnom prevozu pljuje, vice, ponasa se nepristojno ali mi nikako ne moze smetati neko ko ne zeli da pesaci vec koristi automobil. To je vec obican trac.
 
Sto se tice doktora...nemam nista protiv kad ljudi dodju sa muzem, zenom, decom, sve ok, ali zauzimanje mesta u cekaonici stvarno bolesnim ljudima nije ok. Nije ok ni kad puste decu da skacu ljudima po glavi, dernjaju se, sumanuto trce po hodnicima...sa sve smeskom i izgovorom eto, decica se igraju. Nek se igraju kuci a ne u zdravstvenoj ustanovi; takve pojave nisu mi simpaticne i ne libim se mrkih pogleda i ostrih reci.
 
Zasto stvari gledas tim ocima?
Npr: Zena kod ginekologa ocekuje potvrdu svojih nadanja, ceznje i zelje. Zeli da to sto pre podeli sa covekom s kojim je sve to i delila proteklo vreme. Najbolji nacin za to je da je on ceka u cekaonici i da zajedno prodju kroz to.
Npr: Zena se plasi da su neki neuobicajeni simptomi pokazatelj teske bolesti i sad ce cuti dijagnozu. Ko bi joj u tom trenutku bio podrska, ohrabrenje ili uteha ako ne muz?

u pravu si, nije mi ni palo na pamet :rumenko:
 
u pravu si, nije mi ni palo na pamet :rumenko:

Ma takvi smo svi.
Zamolim decu da me u subotu ujutro niko ne budi jer sam prethodnu sedmicu imala mnogo obaveza i stresa i zelim da spavam i pokusam nadoknaditi neprospavane noci. Subota oko 9h oni u mojoj sobi, sapucu, suskaju i ja pocnem da vristim na njih uz obavezno:"Zar ne mogu jedno jedino jutro..." a pogledam, deca skuvala kafu i uz nju servirali moj omiljen keks, hteli da mi ugode, potrudili se...Da umrem od stida, izvinim se ali kasno, recena rec se ne vraca. Ljudi smo, valjda je to dovoljno opravdanje za sve.
 

Back
Top