Da li mi se pricinjava?
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Da li mi se pricinjava?

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Podrazumevano Da li mi se pricinjava?

Da li mi se pricinjava....

...da se od sto mladjih ljudi ocekuje ispoljen talenat i kvalitet, i ako naidje neko malo stariji , podrazumeva se da ako do tada nije pokazao umece, onda ga i nema?

Da li je ovo globalno ili srpsko tumacenje....?

Posto ovo direktno ide u korak sa jevtinijim konjima, povrsnim znanjem i ofrlje uhodavanjem u radu....a i sa entuzijazmom, ali to je interna pogodnost za vlasnika....
    ----------------------------------
    Da li mi se pricinjava da se menadzment koristi cakom "nemoguce kratkih rokova" da bi spustilo cenu proizvoda, jer tako ponuda postaje konkurentnija....?

Tako se sve vise razlikuje dobar organizator i dobar menadzer....ustvari nikad i nije bilo isto u kapitalizmu....menadzer resava kontradiktorne zahteve (jevtino, brzo, kvalitetno, nemoguce u sto kracem roku) dok organizator sprovodi plan razvoja, plan funkcionisanja , plan proizvodnje, plan prodaje....koji su razumno ili malo nategnuto zamisljeni , a ne nerazumni babe i zabe....(jeste da to 20 puta upali , ali kad ne upali onda imamo zastoje, javasluk, fals, katastrofu....).

Ako je prvo tacno , onda nije ni cudo sto ce sve agresivnije i zategnutije stanje biti....
    Ako je drugo tacno , onda je sasvim razumno resenje pljacka i pronevera....ili ljudi podilkane ili se svete....

--------
    Treba li da se prica o meri u takvom svetu?
    Ili stoji da su ovo samo retki izuzeci....

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Veoma poznat hakim bej (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    177
    Reputaciona moć
    863

Podrazumevano Re: Da li mi se pricinjava?

Amin!

Nema retkih izuzetaka. Ima bolje mimikrije.
    Nista ti se ne pricinjava.
    Na zalost, mnogi te ne razumeju. Mnogi ne zele.
    Vlasnik placa menadzere a da sam nije dorastao cilju.
    Zato je i danas aktuelna ona "****** im, ne znaju sta rade"
    Pobuni se, uvek. Bez obzira na ishod.
    Makar završio u lancima.
    Jedini način da se osećaš kao čovek.

Elita Navar (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Da li mi se pricinjava?

globalno je...

covek je roba..za iskoristavanje..u bilo kojoj ulozi..

nusproizvod kapitalizma kao najbolesnijeg od svih bolesnih ljudskih uredjenja..
    naime osnovni postulati kapitalizma kada se prenesu na prirodne zakonitosti koje vladaju u ovom svetu..imaju svoje poredjenje...sa VIRUSOM..

kapitalizam se zasniva na expanzionizmu..po svaku cenu ne brinuci o posledicama..na isti nacin se u svetu ponasa virus..bolest..siri se na jednog domacina i kad ga pojede siri se na drugog domacina i kad pojede sve domacine samounistenje i samom virusu ne gine..bez domacina virus ne moze da prezivi..

bolest se vidi i na primeru psihologije ljudi..bolje daradim za gazdu nego za sebe..
    mi cemo uci u anale istoreije kao jedino drustvo u kome je radnicka klasa sama sebe skinula s vlasti i dovela lopine..

svugde se bre radnicka klasa satire da dobije bolje uslove kod nas se radnicka klasa bori da gazda dobije bolje uslove..

da dodam.obe zapazene pojave u naslovnom postu..su nusproizvod ..nepostojanja jasno identifikovanih ciljeva koje jedna drzava treba da ima..

kad jedna zemlja nema ciljeva ni nacionalnih interesa u njoj su stvoreni uslovi za carevinu menadzerije i mesetarenja..

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •