pivce i trovaci

hakim bej

Elita
Poruka
16.477
Mozda i nije za ekologiju,
ALI JA MISLIM DA JESTE!
Ceo zivot izbegavam trovace i to prilicno uspesno.
Pusio sam sarajevski ili hercegovacki duvan, ponekad turski camel... Nikada krdzu.
Pio sam samo svapski tuborg, onaj u zdepastim braon flasicama... Nikada dno.
Izbegavao sam domace CH3OH trovace u sirokom luku.

Silom prilika morao sam da ostavim cigare. Jer jedino sto sad mogu da kupim je duvan iz Sente! Kao da u Senti uspeva nesto sem zp psenice i hibridnog kukuruza. Kakav duvan.
Ono malo jada iz nisa i vranja nikad nisam ni ubrajao u duvan. Korenje i peteljke u prljavom papiru.

Silom prilika moram i da se odreknem piva! Svapski Tuborg je postao LAV iz Celareva, Becks je postao apatinac od koga boli glava i bulja, efes nam prodaje zajecarskog zidarca i jos uvek drzi kvalitet, ali i on tone. Niksicko se pravi u panonskoj ravnici. A ostale bolje da ne pominjem.
Nema bre kvalitetnog piva u srbiji. Ocu da kupim Plzensko ili svapsko pivo. NEMA! Ocu starog dobrog zajecarca u zidarskoj flasi: NEMA! Ocu hajneken- ima iz Apatina! Iz istog bureta kao jelen. Pa ako pozelim da me boli glava, radije cu je udarati u zid.

Za nas koji ne marimo za cenu (tuborg je nekad kostao kao 10 "piva"), gde u srbiji moze da se nadje fin duvan, u obliku turskog camel-a ili makar hercegovackog za motanje? Gde da kupim pet deci piva, al da je od jecma, a ne onaj apatinski soc sa konzervansom?

Gde mogu da kupim sok od voca, a ne od "proizvedeno od koncentrisanog vocnog soka i prirodno identicne arome E-412"?
Gde mogu da kupim mleko, znate ono belo sto se iscedi iz kravlje sise, al ne "homogenizovano delimicno obrano sa smanjenjim sadrzajem mlecne masti"...
Gde mogu da kupim crni hleb, od crnog brasna, a ne od belog obojenog crnom bojom?
Gde mogu za pare da kupim neprskano voce? Da nije genetski modifikovano? Jabuke sa masnom korom? Beogradjani i ne znaju da jabuka ima MASNU koru jer su navikli na industrijski tretirane kulture.
Mesni narezak je pre par decenija pravljen od mesa, bila je divota iseci na kolutove i ispeci na vatri; danas je to GMO soja plus dlake-oci-nokti-loj.
Ocu slaninu. Onu sa tavana. Danas se ona proizvodi za samo 72 sata, u vrucu suvu komoru se ubaci konzerva dima i smanji pritisak na 0.3 bara.
Ocu jaja bez salmonele. Da popijem ujutro zivo i ne zavrsim na infektivnoj.
Kukuruz je nekad imao osam redova. Bio je ukusan, mogli ste ga jesti "bez leba". Danas ZP550 hibridi imaju bolesno zutu boju i takav ukus.
"oseti pravi ukus narandze" je reklama za fantu. Narandza nikada nije videla tu fabriku, nafta je kudikamo zdravija.
Ocu cokoladu. Ono sto su svajcarci nekad pravili. Necu surogate "sa visokim sadrzajem mleka i E312"
Nemojte me vise braniti...
 
evo da ti odgovorim, skoro sve to shto hocesh moze, malo je cimanje i dosta koshta al evo....
sve te stvari uglavnom imas u hipermarketima, malo je zajebano jos i ako neces gospodinu m.m. da stavis kintu u dzep ali kod njega imas taj sok, skroz prirodan kosta 200-300 kinti ,imas na tim mestima i kvalitetno pivce da kupis 100-250 kinti, nije domace sigurno. Za mleko ces morati malo vise da se iscimas ,ja uzimam od nekog seljaka, punomasno, donosi u komshiluk, ima takvih gorshtaka i po nekim pijacama, ako ih pronadjesh (npr blok 70). Punomasni sir imash u branicevskom kraju, tamo ne vade kajmak iz njega. Hleb jedino da umesis, jer takav kakav mi trazimo nema, doduse ima mnogo dobrih razanih kifli na dorcolu...
Ako si bash pozrtvovan mozes da odes u nekod od sela kraj beograda pa da se raspitas na njihovim pijacicama i da nadjes zdravije voce i jaja i ostalo, al opet zatrovano je sve to sa neba.
Sto se tice prshute i slanine, znam iz iskustva da je sve to u prodavnicama "krsh" sto ti kazes za 72 sata, i jos da dodam da prshutu-shpricaju je sa vodom, nikad mi nece biti jasno kako ali ziva je istina.
Pravu prsutu ne znam kako da nadjes, mozda sa durmitora (ja nekad uspem:) a slaninu sam susim, kako kazes "na tavanu" :D ....
pa vi sad vidite koliko je lako ziveti zdravo... odoh da jedem moju razanu kiflu, koja je ukusna "prste da polizesh"
 
Poslednja izmena:
nema potrebe da vredjas lika
to samo govori koliko si primitivan i nekulturan...
idi zaglabaj tvoju domacu slaninu i cuti
ko je uopste pominjao evropsku uniju?
i kome to sise treba da porastu?
A ono "zemlja" se odnosi na planetu(u slucaju da si se malo zbunio)

P.S. bolje se vrati na pdf "politika"
tamo ste navikli da se pljujete i da lupetate
 
Poslednja izmena:
Vidim da se razumes u poljoprivredu i tehnologiju proizvodnje skoro svega sto si pomenuo. Odi na selo i sto bi se reklo URADI SAM.
Mozda neces moci da proizvodis pivcugu, ali zato za dobru domacu radzu ne treba nista drugo osim da ne sipas secera u kazan ili ne do bog da dva puta krckas iste sljive.

Ja se licno drzim one stare narodne: Za dobru svinju nema losih pomija. Tako da ja gutam sve od dvolitri apatinskog, pa do metiljavih rakija sto se lepe za prste od silnog secera.
 
Poslednja izmena:
e citam ovo i sva se najezim
isto razmisljam...i pravo ti kazem nema resenja
mozes jedino na selo pa sam da proizvodis al ne mozes da pravis sam cokoladu...mislim moze al nije to to ....cinjenica je da smo navikli svoje razmazene guz*** na ove vestake...

jedini nacin je da se stopis sa masom i kud svi turci tu i mali mujo...

al ja i dalje ko sumanuta citam one deklaracije sa proizvoda i uvek mi se zgadi zivot...moracu sebe da nateram da ih ne citam vis...sto i tebi preporucujem

ocu sokovnik da pravim pravi sok...a onda se setim da bi to bio sok sa vockama koje su tretirane 22 puta insekticidima samo o ostalim otrovima da ne govorim...pa onda mi dodje sve da o otreram u pm odem na selo i gajim sama...al mucak...te vocke ako ih ne tretiram ima da pocrkaju od ove blesave klime (za koj smo sami krivi) i mutanata insekata, virusa, gljiva (koje smo sami napravili prekomernom upotrebom otrova)...plus je zemljiste kontaminirano....
ne vredi...zvacu onu putericu iz plastenika i probaj da ne mislis

:dash:
 
Belgijanci mogu samo da se stide sebe , jer kopiraju ono sto je moj narod hiljadama godina razvijao. Neka prica ko sta hoce, ali Svajcarci su ti koji su razvili cokoladu i odveli je na pravi put. Ne priznajemo Belgiju.:rtfm:

i nemoj da kashljucash, uzmi neki od lekova, po kojima smo poznati.

:hahaha:
Hiljadama godina?! :hahaha:
Kada je čokolada došla u Švajcarsku, odakle i zašto se zove čokolada? :rtfm:
 

Back
Top