Фајрфокс кеш

Ћирилица

Obećava
Poruka
88
Занима ме како да подесим да кад у фајрфоксу кликнем back, да ми он врати страницу кеширану, исту онакву каква је била, а не поново да је отвара? Тако је у опери намештено, а мени је тако радило у фајрфоксу ал одједном не ради, па сваки пут рилоудује страницу
 
@Ћирилица

Proveri najpre na koliko ti je podešena Cache memorija, po defaultu bi trebalo da bude 50 MB. Ako je to OK, onda bi trebalo da uđeš u sama podešavanja Firefoxa i tamo proveriš neke stvari, tako što kucaš u adress baru - about:config i onda pronađi sledeće stavke da ti nisu možda disable-ovane:

  • browser.cache.disk.enable - true
  • browser.cache.disk_cache_ssl - false
  • browser.cache.memory.enable - true
To sa korišćenjem cache-a kod Firefoxa zna malo da zeza i ne radi baš tako dobro kao recimo kod Opere, pa i kod IE (bar koliko sam ja primetio). Ali dobro, ko ima dobru internet konekciju (a posebno oni sa FLAT paketima) to ne bi trebalo da im predstavlja problem, osim kod onih sa ograničenim mesečnim protokom i onih koji su još uvek na dial up-u.
 
To je i meni jedna od najvećih zamerki vatrene lisice... Kad, primera radi, kucam post na forumu i posle slanja nešto ne prođe kako treba, pritiskom na Back strana se ponovo učita i sve napisano se gubi. Kod drugih browsera iskucani tekst i dalje ostaje u polju za pisanje.
 
све је то подешено како треба, чак и кеш меморија 100 мегабајта, зезао сам се мало са овим
browser.cache.check_doc_frequency
када подесим на 1, некад у моменту врати страницу без поновног учитавања, а некад поново учитава...а није мени проблем да чекам да се учита, него ја све отварам у новим табовима да не бих морао да се враћам уназад, и тако ми се заузима RAM и погубим се....

а за вас паметне што не знате шта је фајрфокс, ја пишем како се изговара, тако је по Вуку, сад не знам ко је испао глупљи :roll:
 
а за вас паметне што не знате шта је фајрфокс, ја пишем како се изговара, тако је по Вуку, сад не знам ко је испао глупљи :roll:
Brate, na internetu si... Obichaj je da se novonastale engleske rechi (ili nazivi proizvoda) ne prevode, jer zvuche retardirano i mogu izazvati konfuziju u nekim sluchajevima. To su neka nepisana pravila, za koja ochigledno nisi chuo.
 
Brate, na internetu si... Obichaj je da se novonastale engleske rechi (ili nazivi proizvoda) ne prevode, jer zvuche retardirano i mogu izazvati konfuziju u nekim sluchajevima. To su neka nepisana pravila, za koja ochigledno nisi chuo.

То што си написао нема ни мало смисла. Ја нисам ништа превео, ја сам написао како се та реч изговара. Иначе како ти кад причаш са неким уживо изговориш Firefox? Па кажеш "Фајрфокс", зар не? Тако се изговара, ја тако и пишем, ТО је правило, а не ови твоји интернет обичаји
 
То што си написао нема ни мало смисла. Ја нисам ништа превео, ја сам написао како се та реч изговара. Иначе како ти кад причаш са неким уживо изговориш Firefox? Па кажеш "Фајрфокс", зар не? Тако се изговара, ја тако и пишем, ТО је правило, а не ови твоји интернет обичаји
Nema ti smisla zato shto ochigledno nisi prochitao post iznad, niti si video da sam ga citirao. A kad pricham uzivo, praktikujem da kazem Firefox na engleskom ili blago posrbljeno ali nikad grubo srpski.

I to nisu moji internet obichaji; to je neka osnovna internet kultura.
 
Poslednja izmena:
Nema ti smisla zato shto ochigledno nisi prochitao post iznad, niti si video da sam ga citirao. A kad pricham uzivo, praktikujem da kazem Firefox na engleskom ili blago posrbljeno ali nikad grubo srpski.

I to nisu moji internet obichaji; to je neka osnovna internet kultura.

каква интернет култура, јеси ли нормалан??? То не постоји! Ја пишем како се чита, што је записано, право српско правило, а ти ми говориш о неким измишљеним правилима и сад сам ја испао глуп што сам написао име онако како се чита

Можеш да видиш ако имаш кабловску, на хрватским каналима они сва америчка имена у титловима пишу како се оригинално пишу, а рецимо на РТС у титловима су написана имена ћирилицом онако како се изговарају.
Рецимо на хрватској телевизији пише John, док на нашој телевизији пише Џон.

Мислим да сам ти дао довољно доказа да сам у праву...
 
каква интернет култура, јеси ли нормалан??? То не постоји! Ја пишем како се чита, што је записано, право српско правило, а ти ми говориш о неким измишљеним правилима и сад сам ја испао глуп што сам написао име онако како се чита

Можеш да видиш ако имаш кабловску, на хрватским каналима они сва америчка имена у титловима пишу како се оригинално пишу, а рецимо на РТС у титловима су написана имена ћирилицом онако како се изговарају.
Рецимо на хрватској телевизији пише John, док на нашој телевизији пише Џон.

Мислим да сам ти дао довољно доказа да сам у праву...
Vidi dechko, ti mozesh da tvrdish koliko hocesh da neshto ne postoji, kada u stvari postoji (i svaki normalan chovek ce ti reci isto stho sam ti ja rekao). Ochigledno da ne znash o chemu se radi, tako da je svaka diskusija sa tobom o tome izlishna.
 
Зашто ти је толико тешко да признаш да си погрешио? Ја не поштујем та измишљена интернет правила, ја поштујем граматичка правила Вука Караџића, која треба да поштује свако ко је српске националности. Ако си ти неписмен, не значи да сам ја погрешио када сам написао "Фајрфокс".

Ако си толико сигуран да си управу, ти тужи сваку српску телевизију зато што америчка имена пишу на ћирилици.
На основу твојих постова могу да закључим да си само примитиван клинац.

Ова расправа је отишла далеко од теме тако да мислим да би тема могла да се закључа.
 
Зашто ти је толико тешко да признаш да си погрешио? Ја не поштујем та измишљена интернет правила, ја поштујем граматичка правила Вука Караџића, која треба да поштује свако ко је српске националности. Ако си ти неписмен, не значи да сам ја погрешио када сам написао "Фајрфокс".
lol sa tobom nema rasprave. Odbijash da prihvatish realnost i zivish u svetu gde svi pishu Fajrfoks, dzimejl, .... . Toliko je prosto. Jednostavno, pogledaj po ovom forumu i nekim drugim domacim forumima i videcesh da sam u pravu. Ja imam internet od 2000 (otprilike kad je pocheo zvanichno internet u srbiji). godine tako da znam vishe od tebe o takvim stvarima A i po broju postova se moze zakljuchiti ko je duze na ovom forumu i ko zna neke stvari.

A tvoj avatar govori ko je ovde primitivan klinac.

Evo ti i primera tema i to samo u ovom podforumu:
http://forum.krstarica.com/threads/273670
http://forum.krstarica.com/threads/273659
http://forum.krstarica.com/threads/273610
http://forum.krstarica.com/threads/268600
http://forum.krstarica.com/threads/269845
http://forum.krstarica.com/threads/229093
http://forum.krstarica.com/threads/264661
 
Poslednja izmena:
Откуд ти знаш колико сам ја дуго на форуму, откуд знаш ти да ми ово није други налог?
И какве везе има мој аватар са било чиме?
Какву реалност да прихватим, пишем онако како се пише у Србији, писмен сам за разлику од тебе, пишем како се чита, што јесте правилно, имам и доказа, а ти се хвалиш што си дуго за интернетом, свака теби част за то што само блејиш за рачунаром, ја за разлику од тебе немам толику потребу за интернетом, и пишем правилно, најмање што ми треба је неки клинац да ми попује о томе како ја треба да пишем...

Е, да, за аватар што кажеш... На мом аватару је застава не владине организације, а на твом јунак из цртаног филма... И ти се још усуђујеш да мене називаш клинцом....
 
Poslednja izmena:
Ako ćemo pošteno, Mr. Ćirilica, imao sam neki respekt prema tebi što se trudiš da očuvaš pismo sve dok nisi stavio taj avatar, a pošto sam video pravo delovanje tog pokreta, to ti ne služi mnogo na čast :) Al bože moj... Za nastavak diskusije treba ići u podforum Politika :) Peace and Love Internet freaks :D

Što se tiče TEME : mislim da sam našao rešenje, tako da ajde da se vratimo vatrenoj lisici, firefoxu, fajrfoksu, kako god, razumemo se :)
The latest nightly builds of Mozilla Firefox include a new feature that significantly improves the speed of the Back and Forward buttons. When using Back and Forward in older builds, the page is retrieved from the local cache rather than the Internet but Gecko still has to reparse the HTML and use it to rerender the page, which can take a while with more complex documents. With this new feature, the rendered page is kept in memory, which makes Back and Forward performance much faster (almost instantaneous). In addition, going back or forward to a page cached in this way shows the page exactly how it was when you left it, in compliance with section 13.13 of RFC 2616.

The blazingly fast Back and Forward feature is currently disabled by default.


EDIT : Postupak ću da napišem ovde pošto sam isprobao i Back dugme funkcioniše baš kako treba :)

Otvorite Firefox, ukucajte about:config u address baru (traci za navigaciju) i onda potvrdite da znate šta radite...
Desni taster na praznu površinu prozora, New, Integer ( Novo, Ceo broj).
Kao naziv podešavanja unesite ovo: browser.sessionhistory.max_viewers
Kao vrednost stavite 5
Potvrdite i restartujte vatrenu lisicu.

Posle testirajte na nekom ogromnom sajtu, recimo http://planet.mozilla.org/

Pozdrav :)
 
Poslednja izmena:
Откуд ти знаш колико сам ја дуго на форуму, откуд знаш ти да ми ово није други налог?
И какве везе има мој аватар са било чиме?
Какву реалност да прихватим, пишем онако како се пише у Србији, писмен сам за разлику од тебе, пишем како се чита, што јесте правилно, имам и доказа, а ти се хвалиш што си дуго за интернетом, свака теби част за то што само блејиш за рачунаром, ја за разлику од тебе немам толику потребу за интернетом, и пишем правилно, најмање што ми треба је неки клинац да ми попује о томе како ја треба да пишем...

Е, да, за аватар што кажеш... На мом аватару је застава не владине организације, а на твом јунак из цртаног филма... И ти се још усуђујеш да мене називаш клинцом....
Jeste, blejim za rachunarom, time se bavim, i nije me sramota, zaradjujem poshteno za zivot. Racunar mi je radno mesto. A tvoj avatar stvarno nije za komentarisanje, jer bih radije skochio sa mosta nego stavljao tako neshto za avatar. A ako ti je drugi nalog, svaka chast na banovanju.

A lik nije iz crtanog filma, nego anime (nije isto naravno, zato sto anime potichu iz japana i imaju jedinstvene tematike, zanrove i stil animiranja (nisu ni svi nacrtani naravno dosta ih je CGI)). Samo cu toliko reci poshto sumnjam da znash shta je to.

Ja sam postovao teme na kojima se jasno vidi procenat korishcenja stranih rechi, a ti terash svoje.

Eto ja vishe necu komentarisati, isposhtovacu Veselog Ubicu i sve one koji ne zele da chitaju ovo.
 
Poslednja izmena:
Bratjo, obojica ste u pravu - gramaticki TREBA "Fajerfoks", ali se USTALIO obicaj, posto je ipak u pitanju digitalni zapis u kome mnogi (poput mene) ne koriste srpsku, vec englesku latinicu. Pa ne mozemo retji DZIMEJL, jer DZ nema kukicu, pa ostavljamo gmail.

Nazalost, na internetu se ne postuju Vukova pravila.

I jedno pitanje: kako kontrolisati kes koji se neprekidno nagomilava u Firefoxu, surfovao ili ne?
 
Ja sam lepo dao moj odgovor :lol: Eno ga gore :lol:

Ne tražimo mi od tebe da ti pišeš gramatički pravilno, nego tražimo od tebe da ti napišeš ono što mi lakše razumemo, da bi ti lakše pomogli ;)

Zamisli kad bi ja napisao, "ne radi mi jahu" ;)
 
па ви сте онда оптерећени тим стварима, гледате која правила важе, а која не на интернету

ви нисте нормални, мени није место међу вама

а ти ако ниси знао паметњаковићу, аниме је такође анимирани (цртани) филм..сигурно није играни..

и скочи с моста слободно ако си анти Србин а живиш у Србији
 

Back
Top