Кад надбискуб брани Православље од српске владе....

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Докле смо дошли када је надбискуп Хоћевар у "Политици" узео на себе да од саме владе Србиеј брани Српску Православну Цркву, и не само то него и основе Хришћанства!?

Водинелић: Црква је једна интермедијарна организација, као што су и невладине организације. Нисте ни у бољем ни у горем положају од њих. Ако имате тешкоћа с Министарством вера, радите на поправљању Министарства.

Хочевар: Имамо проблем с начином владања. То што сте, наиме, казали не поклапа се са оним што пише у Закону о црквама и верским заједницама. Тамо је речено да СПЦ има посебне заслуге јер је дала идентитет српском народу. Зар може бити заобиђен онај који даје идентитет? Ако су цркве само као друге невладине организације, с каквим разлогом онда имају веронауку у школама, као пут преношења вредности свету?

http://www.politika.rs/rubrike/Poli...edlog-zakona-o-zabrani-diskriminacije.sr.html
 
Od Meta je baš gadan trip, zar ne?:hahaha:

jeste. zato prestanite da nam izbornim kampanjama prodajete maglu. malo smanjite drogiranje i obećavajte realne stvari, pa vam možda i poverujemo da niste kriminalci.

Jel to vas dvojica još uvek vučete tu istu priču??

Molim vas da se posvetite diskusiji bez ovako niskih udaraca...
 
Докле смо дошли када је надбискуп Хоћевар у "Политици" узео на себе да од саме владе Србиеј брани Српску Православну Цркву, и не само то него и основе Хришћанства!?

To je barem prirodno, obe vere su hriscanske.
 
vratite mandate i mozda rezim demokratski padne

Одличан пример зато пропада Србиај.
Такозвана СРС је блокирала парламент и биџет зарад мандата, али јој на крај памети није да блокира парламент да сруши овај неприродни и Богоборни закон.

То је биал и остала СРС.
 
Одличан пример зато пропада Србиај.
Такозвана СРС је блокирала парламент и биџет зарад мандата, али јој на крај памети није да блокира парламент да сруши овај неприродни и Богоборни закон.

То је биал и остала СРС.

nemam nameru da polemisem i pravim ti `politicki promet` za tu tvoju `partijicu`

nije opozicija kriva sto пропада Србиај., i malom detetu je jasno da je rezim kriv

i ja bih bio super predsednik da mi date bogatu drzavu i discipkinovane i vredne gradjane
 
nemam nameru da polemisem i pravim ti `politicki promet` za tu tvoju `partijicu`

nije opozicija kriva sto пропада Србиај., i malom detetu je jasno da je rezim kriv

i ja bih bio super predsednik da mi date bogatu drzavu i discipkinovane i vredne gradjane

Немате више шта да тражите, узели смо шта је наше, и отишли.
Признајте пораз, олижите ране и идите даље.
Што пре признате свој пораз, да признате да сте погрешили и то да исправите и можда освојите који мандат.
Док не коригујете своје грешке нема вам спаса.
 
Докле смо дошли када је надбискуп Хоћевар у "Политици" узео на себе да од саме владе Србиеј брани Српску Православну Цркву, и не само то него и основе Хришћанства!?

Водинелић: Црква је једна интермедијарна организација, као што су и невладине организације. Нисте ни у бољем ни у горем положају од њих. Ако имате тешкоћа с Министарством вера, радите на поправљању Министарства.

Хочевар: Имамо проблем с начином владања. То што сте, наиме, казали не поклапа се са оним што пише у Закону о црквама и верским заједницама. Тамо је речено да СПЦ има посебне заслуге јер је дала идентитет српском народу. Зар може бити заобиђен онај који даје идентитет? Ако су цркве само као друге невладине организације, с каквим разлогом онда имају веронауку у школама, као пут преношења вредности свету?

http://www.politika.rs/rubrike/Poli...edlog-zakona-o-zabrani-diskriminacije.sr.html

Katolička crkva je i u Hrvatskoj pokušala da obori tamošnji anti-diskriminacioni zakon, ali im je tamošnja vlada rekla nešto u stilu, "hvala lepo,ali šic". Što se tiče tog zakona o verskim zajednicama on je užasno loš i diskriminatoran, što se nije ni moglo drugačije očekivati kad ga je Koštuničina vlada donosila.
 
Докле смо дошли када је надбискуп Хоћевар у "Политици" узео на себе да од саме владе Србиеј брани Српску Православну Цркву, и не само то него и основе Хришћанства!?

Stvarno je sramota dokle smo dosli.
propaDOSmo
 
Stvarno je sramota dokle smo dosli.
propaDOSmo

Али пази влада је ЈЕДНОГЛАСНО усвојила предлог закона.
Шта рећи више о Србији!?

Још нешто ми је гадно. Причамо о мандатима, о свађи у скупштини, а овакви закони лаааадно пролазе и нико не диже фрку.

Мислим да је то намештено и унапред договорено са опозицијом.
 

Back
Top