Berluskoni: Crna Gora moze da racuna na podrsku Italije

cizmice

Buduća legenda
Poruka
35.831
16. Mar 2009. 21:11 | Izvor: CdM

Berluskoni: Računajte na podršku Italije u integracijama i investicijama


Crna Gora može da računa na podršku Italije u procesu evropskih i evroatlanskih integracija, a jedan od ciljeva Italije je i da bude među prvih pet investitora u Crnoj Gori, kazao je večeras italijanski premijer Silvio Berluskoni prilikom susreta sa crnogorskim kolegom Milom Đukanovićem.

"Italijanski biznis je prvenstveno zainteresovan za ulaganja u oblastima energetike i turizma“, istakao je Berluskoni.

On je kazao da je trgovinska razmjena dvije države u zadnjoj godini porasla za 65 odsto i dodao da se to mora popraviti jer Italija i "dalje nije među prvih deset investitora u Crnoj Gori“.

"Naš cilj je da budemo među prvih pet investitora u Crnoj Gori“, istakao je italijanski premijer.

milo%20i%20berluskoni.jpg

On je naveo da postoji širok prostor za italijanske privrednike da ulažu u Crnu Goru i potvrdio da će kompanije iz Italije učestvovati na tenderima koji su vezani za sektor energetike.

"Možemo napraviti i bolju saradnju po pitanju priliva italijanskih turista u Crnu Goru“, kazao je Berluskoni.

Italijanski premijer je naveo da je u priključenju EU uvijek vidio pravo rješenje za zemlje zapadnog Balkana.

On je podsjetio da kod pojedinih članica EU postoji određena zabrinutost kada je u pitanju dalje proširenje Unije i dodao da se te sumnje mogu prevazići upravo zbog toga što je dobrobit od širenje Unije mnogo veća od te zabrinutosti.

miki%20i%20beki.jpg

Đukanović je kazao da dvije države imaju dobre bilateralne odnose, ali da postoji prostor za dalje unapređenje saradnje, posebno na ekonomskom planu.

Prema njegovim riječima, italijanski investitoru su dominantno, u ovom trenutku, zainteresovani za ulaganja u oblastima energetike i turizma u Crnoj Gori.

"Kada je u pitanju energetika, postoji interesovanje za sva tri strateška projekta koje pripremamo za realizaciju – za dokapitalizaciju i djelimičnu privatizaciju Elektroprivrede, za gradnju novih hidroelektrana na Morači i za instaliranje pomorskog kabla za prenos električne energije između Crne Gore i Italije“, naveo je Đukanović.

On je kazao da su sve ozbiljne energetske kompanije iz Italije više puta kontaktirale crnogorsku Vladu, iskazujući interesovanje za učešće u tim projektima.

On se zahvalio na podršci koju Crna Gora i zemlje Zapadnog Balkana imaju od italijanske vlade na planu evropskih i evroatlanskih integracija.

Italijanski premijer sastao se i sa crnogorskim predsjednikom Filipom Vujanovićem. U razgovoru sa njim ocijenio je da je ulaganje italijanskog kapitala i ekonomska saradnja daleko ispod mogućnosti i nivoa atraktivnosti Crne Gore.

On je naglasio da je neophodno kroz kvalitetnu prezentaciju prirodnih i ekonomskih resursa Crne Gore animirati interesovanje italijanskih kompanija za ulaganje u nju.

"Premijer Berluskoni je iskazao uvjerenje da će Crna Gora nastaviti svoju posvećenost evropskoj integraciji i puno razumijevanje za njenu želju da bude dio porodice država Evropske unije", saopšteno je iz Vujanovićevog kabineta.

Vujanović se zahvalio za podršku i pomoć Italiji za projekte u Crnoj Gori, kao i namjeru Berluskonija da ohrabri i podstakne ekonomsku saradnju.

Berluskonijev dolazak u Crnu Goru je prva njegova posjeta nekoj od zemalja bivše Jugoslavije. Kako je kazao Đukanović, njegova posjeta je "realizacija obećanja koje je Berluskoni dao prilikom njihovog prvog zvaničnog susreta u Rimu, kada je najavio da će posjetiti Crnu Goru.“

========
L I N K
 
Dejana Saicevica je Berluskoni u ostalom kao i Kapelo obozavao ( A AKO SU NASI MEDIJI PISALI SUPROTNO - LAGALI ) pa ne vidim razloga da ne voli i Crnu Goru.
Jelena Savojska je takodje bila Crnogorka pa i sa te strane vjerovatno gaji simpatije


ps
Inace, za ove moje kolege, forumase koji zive u Beogradu, vjerovatno znaju da je Dejan Savicevic zivio u naselju Brace Jerkovic, u komsiluku Ducija Simonovica proslavljene legende YU kosarke. Ducija inace mozete vidjeti kako svako jutro dzogira u pravcu Centralnog Groblja ili Hotela Srbija ;)
 
Obratite pazxnju na koji nacionalni tim stavljate novac kada budete igrali kladionicu...
uskoro u Podgorici igraju Crna Gora i Italija, tako da dolazak Berluskonija u Crnu Goru nije nimalo slucajan. ;)

Ja sam na 1 utakmicu crne gore stavio iz 2 u 1;)

I pogodi sta je bilo :hahaha:

Ili je to bila 2 tekma ne secam se :hahaha:

Ja uplatio i posle blokirali :mrgreen:
 
Na cg?
Ne kladim se vise smorilo me.......ako si u nesto siguran......posalji mi na pp :mrgreen:

Mada......X-1........:per:

Znas i sam da ne postoji nista sigurno. Predpostavimo da ce kvota na jedinicu biti oko 3.00 pa sad ti vidi. Ako su milionske uplate na jedinicu na evropskom nivou onda je lako preracunati koliko gotovog novca se slije u necije dzxepove.
Ako si gledao Kusturicin film Maradona u njemu je Diego rekao upravo ono sto je sustina fudbala.
Vjerujem da Berluskoni dolazi upravo zbog odradjivanja svog dijela posla a ne zbog neke velike ljubavi prema Crnoj Gori ili nekoj drugoj drzavi.
 
Znas i sam da ne postoji nista sigurno. Predpostavimo da ce kvota na jedinicu biti oko 3.00 pa sad ti vidi. Ako su milionske uplate na jedinicu na evropskom nivou onda je lako preracunati koliko gotovog novca se slije u necije dzxepove.
Ako si gledao Kusturicin film Maradona u njemu je Diego rekao upravo ono sto je sustina fudbala.
Vjerujem da Berluskoni dolazi upravo zbog odradjivanja svog dijela posla a ne zbog neke velike ljubavi prema Crnoj Gori ili nekoj drugoj drzavi.

Znam to tacko i ako nisam gledao taj kusturicin film.
Na zalost i to su napravili od najvaznije stvari na svetu :mrgreen::thumbdown:

Mada ne ide sve bas tako,za cg maltene svi znaju da je raj za namestanje..........tu bi moglo da se smucka X-X ili 2-X..........ko ce ga znati nisu valjda glupi da idu na 2-1 :hahaha:
 
Znam to tacko i ako nisam gledao taj kusturicin film.
Na zalost i to su napravili od najvaznije stvari na svetu :mrgreen::thumbdown:

Mada ne ide sve bas tako,za cg maltene svi znaju da je raj za namestanje..........tu bi moglo da se smucka X-X ili 2-X..........ko ce ga znati nisu valjda glupi da idu na 2-1 :hahaha:

Iz 2 u 1 bi bilo ravno senzaciji ali ko zna... tu bi kvota isla i na 40,00
Znaci, za ulozenim jednim milionom dobija se 40.000.000 :per:
a gospodin Berluskoni se samo nakloni i kaze :hvala:
 
Iz 2 u 1 bi bilo ravno senzaciji ali ko zna... tu bi kvota isla i na 40,00
Znaci, za ulozenim jednim milionom dobija se 40.000.000 :per:
a gospodin Berluskoni se samo nakloni i kaze :hvala:

Aaaaaaaa jeeeeste neko je lud da ti primi uplatu na tako nesto iznad 1000 dinara :hahaha:

Eventualno ako ima neka drzavno-socijalna kladionica koju bi bio red shuriti na slicne nacine :mrgreen:
 

Back
Top