Zbog izvoza u Rusiju rade u tri smene
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 26

Tema: Zbog izvoza u Rusiju rade u tri smene

Ističe se Jevdjo (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Podrazumevano Zbog izvoza u Rusiju rade u tri smene

ALEKSANDROVAC - Oko 1.000 radnika aleksandrovačke „Vino Župe” radi u tri smene zbog povećanog izvoza vina u Rusiju. Aleksandrovčani su prošle godine izvezli u Rusiju vino za tri miliona evra, a zahtevi ruskih kupaca za ovu godinu su trostruko veći.

U predstavništvu ove aleksandrovačke firme u Moskvi, rekli su „Blicu” da u megamarketima od Moskve do Vladivostoka, vlada prava jagma za „Vino-Župinim” proizvodima, te da se iz moskovskog magacina mesečno do kupaca distribuira preko 500.000 boca vina.
    - Uprkos činjenici što su mediji zapljusnuti pričama o smanjenju proizvodnje i otpuštanju radnika, naša firma na svu sreću dobro radi. Zbog tražnje prirodnih sokova na domaćem i tržištima bivših republika SFRJ, kao i ugovorenog izvoza kaša i voćnih koncentrata u Nemačku, Austriju, Holandiju, Albaniju, SAD i Dansku, te najkvalitetnijih vina u Rusiju, proizvodne linije „Vino Župe” rade neprekidno u tri smene. Tako će biti do kraje ove godine - kaže Miroslav Ćalić, generalni direktor „Vino Župe”. On ističe da je prošle godine „Vino Župa” na inostrano tržište izvezla roba u vrednosti od oko 30.000.000 evra, te da će u ovoj godini, zbog povećanje tražnje vina na tržištu Rusije, izvozni rezultati biti bolji nego lane i kretaće se u rasponu od 45 do 50 miliona evra.
    http://www.blic.rs/srbija.php?id=83428
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Na zalost potencijalnu moc izvoza za Rusiju nisu svi shvatili,uz Vino Zupa tu je i Jagodinski Juhor.
    Slovenci su to shvatili jos pre 15 g. i zato danas na ruskom trzistu mozete naci malte ne svaki proizvod Slovenije.Prodaje se od prhrambenih proizvoda preko elektronkih komponenti do bele tehnike i gradjevinskog materijala

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Podrazumevano Re: Zbog izvoza u Rusiju rade u tri smene

dobro je da bar neko ima posla
    The Show Must Go On...

Iskusan Maksim 3 (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    muški
    Srce Srbije-Sumadija-Kragujevac-idemo na izvor,da se napijemo vode
    Reputaciona moć
    88

Odlicna vest,ali i ovo je dobra vest,pod uslovom da se to i ostvari....ovo nema nikakve veze sa Rusijom ,ali da ne bi zatrpavao forum sa novim temama,smatram da moze i ovde da se postavi.

Samo da dodam,ulaganje u infrastrukturu su osnov svakog paketa mera kojim evropske zemlje pomazu svoju ekonomiju od ove nadiruce ekonomske i finasiske krize...na primer jedna Nemacka je izdvojila 15 milijardi EUR-u u tu svrhu.

EIB za veća ulaganja u Srbiju

16. mart 2009. | 00:59 -> 07:55 | Izvor: Politika, Tanjug
    Beograd -- Predsednik Evropske investicione banke iz Luksemburga Filip Mejštat rekao je da EIB namerava da poveća investicionu aktivnost na Balkanu, a posebno u Srbiji.

On je za Politiku kazao da je dokaz o nameravanom povećanju aktivnosti na Balkanu i činjenica što EIB upravo otvara kancelariju u Beogradu.

"Balkan je naš najbliži sused. Kratkoročni izgledi su jedan nivo projekcija. Dugoročno gledano, uzimajući u obzir ideal evropskih integracija, smatramo da je u obostranom interesu, i Balkana i EU, da radimo na jačanju međusobnih spona, na zbližavanju. Saradnja sa Srbijom je tu od ključnog značaja", kaže on.

"EIB već podržava brojne projekte u Srbiji, ali ipak smatram da su razvoj i modernizacija infrastrukture od presudnog značaja za razvoj vaše zemlje, ali i za jače povezivanje sa jedinstvenim tržištem EU", naveo je on.

"Istovremeno, EIB je već najavila da će do kraja aprila 2009. staviti 8,5 milijardi evra na raspolaganje bankarskom sektoru jugoistočne Evrope, a tokom 2010. ta izdvajanja mogla bi da dostignu i 11 milijardi evra, ali oprezni smo", rekao je predsednik EIB.

"Sa druge strane, možemo za sada samo da nagađamo zašto se veliki deo tih već raspoloživih sredstava još ne koristi. U prvi mah smo mislili da lokalni bankari raspolažu manjkom informacija o pogodnostima ponuđenih kredita. Zatim smo i drastično pojednostavili proceduru izveštavanja o fazama realizacije već odobrenih kredita", kazao je Mejštat.

Prema njegovim rečima, niko pouzdano ne zna da li je period finansijskog i ekonomskog previranja sada tek na početku, niti koliko bi mogao potrajati.

Jedan od već najavljenih vodećih prioriteta u ovom periodu "previranja" jeste dodatni program investicione podrške zemljama i regionima koji su najviše pogođeni krizom, rekao je on.

"Ovde u Barseloni (na godišnjem forumu EIB) odobrili smo kredit od 1,5 milijardi evra Litvaniji, uskoro ćemo razgovarati o novoj pomoći Mađarskoj", kazao je Mejštat.
    Svako pedeset godina na ovim terenima pametan ušuti, budala progovori, a fukara se obogati !

Učlanjen
    14.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Problem je sto mi imamo los menadzerski kadar u firmama,svi se oni jos uvek pridrzavaju,politike - kome treba zvace.
    Jednom sam pokusao da povezem Ei Nis (resor za proizvodnju stampanih ploca) sa jednom Ruskom firmom ,ma da sam mogao u zemlju da propadnem posle toga. Kaze Direktorka,pa znate gospodine mi ne mozemo da toliko proizvedemo decimetara ( a radilo se o smesnim ciframa).

Iskusan Maksim 3 (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    muški
    Srce Srbije-Sumadija-Kragujevac-idemo na izvor,da se napijemo vode
    Reputaciona moć
    88

Citat Original postavio Jevdjo Pogledaj poruku
    Problem je sto mi imamo los menadzerski kadar u firmama,svi se oni jos uvek pridrzavaju,politike - kome treba zvace.
    Jednom sam pokusao da povezem Ei Nis (resor za proizvodnju stampanih ploca) sa jednom Ruskom firmom ,ma da sam mogao u zemlju da propadnem posle toga. Kaze Direktorka,pa znate gospodine mi ne mozemo da toliko proizvedemo decimetara ( a radilo se o smesnim ciframa).
    Da u pravu si,kako da ih je drug Tito sada isterao iz svojih samupravnih skola,pored takvih Srbija ce jos dugo tavoriti u mestu,bruka i sramota!
    Svako pedeset godina na ovim terenima pametan ušuti, budala progovori, a fukara se obogati !

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Maksim 3 Pogledaj poruku
    EIB za veća ulaganja u Srbiju

16. mart 2009. | 00:59 -> 07:55 | Izvor: Politika, Tanjug
    Beograd -- Predsednik Evropske investicione banke iz Luksemburga Filip Mejštat rekao je da EIB namerava da poveća investicionu aktivnost na Balkanu, a posebno u Srbiji.
    Obecanja, obecanja...

Veoma poznat Вуја (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    168

Predsednik Evropske investicione banke iz Luksemburga Filip Mejštat rekao je da EIB namerava da poveća investicionu aktivnost na Balkanu, a posebno u Srbiji.
    Ih koliko je meni cica obecalo pa nishta. Nikome na rech :-)))))
    Radi ono u cemu si dobar, a ne ono za mislis da si dobar

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

tako rade pametni . ulazu u izvoz i proizvodnju i distribuiraju proizvode u rusiji i zive od svog rada veoma lepo.

a glupavi srBovi , pripadnici i glasaci Demokratske stranke i satelita, oni ne rade nista, parazitiraju na budzetu i cekaju kad ce nesto novo da se proda od drzavne imovine ili uzme neki kradit pa da im se daju plate koje nisu zaradili.
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Veoma poznat filatelista, pa šta? (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

ja koliko i znam, to je najveći problem u odnosima sa Rusima...proizvodimo smešne količine za njihove potrebe

inače pozdravljam posao

suština je da onaj ko valja, za njega nema krize
    jedna sekunda do kraja...c... nemojte nam to raditi.

Buduća legenda Sanovnik (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    853

To je zbog toga sto Rade Sljivic ( Vlasnik ) ne mrzi Ruse .
    Nije gadljiv na novac iz Rusije . Isto ko sto nije niko u svetu .

Učlanjen
    14.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Citat Original postavio filatelista, pa šta? Pogledaj poruku
    ja koliko i znam, to je najveći problem u odnosima sa Rusima...proizvodimo smešne količine za njihove potrebe

inače pozdravljam posao

suština je da onaj ko valja, za njega nema krize
    Ja koliko znam Slovenija je i u ljudstvu i teritorijom manja od Srbije,pa ipak ima dovoljne kolicine proizvoda za izvoz i u Rusiju i u EU.

Učlanjen
    14.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Citat Original postavio Sanovnik Pogledaj poruku
    To je zbog toga sto Rade Sljivic ( Vlasnik ) ne mrzi Ruse .
    Nije gadljiv na novac iz Rusije . Isto ko sto nije niko u svetu .
    Nije to u pitanju. Stvar je u tome sto je covek shvatio osnovne principe poslovanja i zaboravio Komunisticki sistem. Ima dobar menadzerski kadar,od koga i zavisi kolicina proizvodnje.

Učlanjen
    14.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Ili primer tarketa,koji sad trenutno samo u Moskvi pokriva 73% trzista.
    Takodje Miskovic,koji je generalni zastupnik najka za SNG i koji je 2001 g. imao 47 prodavnica,koliko ih sad ima bog jedini zna.

Učlanjen
    14.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Poljoprivreda ostaje jedina šansa Srbije da smanji ukupan pad proizvodnje. Standardno loš izvoz može se poboljšati prodajom prehrambenih proizvoda na inostranim tržištima, međutim, zakonska regulativa još nije dovoljno usaglašena sa pravilima EU. Dobijene povoljnosti u izvozu agrarnih proizvoda, kao što su meso i šećer, Srbija ne koristi zbog loše organizacije u sopstvenom dvorištu, a koliko bi to značilo u uslovima velike ekonomske krize ne treba posebno objašnjavati.

Ceo tekst:http://www.blic.rs/temadana.php?id=83692

Ističe se zeksiv (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    57

Pa radi se!

Buduća legenda Sanovnik (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    853

Nije to u pitanju. Stvar je u tome sto je covek shvatio osnovne principe poslovanja i zaboravio Komunisticki sistem. Ima dobar menadzerski kadar,od koga i zavisi kolicina proizvodnje.
    Ma znam Sljivica dobro , a i Djurica . Tacno znam kako i sta rade .
    Posao naravno podrzavam .

Učlanjen
    14.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Citat Original postavio Sanovnik Pogledaj poruku
    Ma znam Sljivica dobro , a i Djurica . Tacno znam kako i sta rade .
    Posao naravno podrzavam .
    Svaka im cast.
    Navuko sam par Rusa na Vranca (Vino Zupa)

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1310

Po ciriskim samoposlugama slovenci (!) valjaju kore, ajvar, smrznute cevapcice i slicno... kore debele, ajvar voden, cevapi uzasni, al' eto, probili se na trziste i guraju.

Trzista ima, sirovina imamo, samo nam fali vestina da se plasiramo. Nadam se da ce se vremenom to resavati, kao sto pokazuje primer ovih vinara.
    no longer at ease here, in the old dispensation

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

fali nam pre sveg vlast koja ce da preko domacih banaka pogura povoljnim kreditima izvozno orijentisanu proizvodnju i usluge. a to slovenci rade. guraju izvoz do besvesti dok glupavi srbi uvoze uvoze uvoze , cak i ono cega imaju u izobilju , kao recimo jabuke. Nase jabuke i kruske trule po livadama jer nema ko da ih obere , a miskovic nam valja preko svojih maksija - uvozne hemijske nasminkane.
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1310

Ha ha, pa ako moramo da cekamo pametnu vlast onda pisi propalo.
    no longer at ease here, in the old dispensation

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    fali nam pre sveg vlast koja ce da preko domacih banaka pogura povoljnim kreditima izvozno orijentisanu proizvodnju i usluge. a to slovenci rade. guraju izvoz do besvesti dok glupavi srbi uvoze uvoze uvoze , cak i ono cega imaju u izobilju , kao recimo jabuke. Nase jabuke i kruske trule po livadama jer nema ko da ih obere , a miskovic nam valja preko svojih maksija - uvozne hemijske nasminkane.
    kada se vi seljaci trpate u bizMis i industriju umesto da berete kruske i kajsije po zavicaju
    The Show Must Go On...

Aktivan član XXAleksaXX (avatar)
    Učlanjen
    14.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    99

U mom selu ne mogu da posade i naberu šljiva kolko Rusi mogu da izvezu. I ovo je čak smešno što rekoh. Celokupna proizvodnja šljiva u Srbiji je dovoljna tek za tri dana opskrbe Moskve
    I kad me ima nisam tu

Mrzim pašta šutu ...

Učlanjen
    14.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Citat Original postavio XXAleksaXX Pogledaj poruku
    U mom selu ne mogu da posade i naberu šljiva kolko Rusi mogu da izvezu. I ovo je čak smešno što rekoh. Celokupna proizvodnja šljiva u Srbiji je dovoljna tek za tri dana opskrbe Moskve
    Nije tacno da nemamo dovoljno,nego seljaci loze vatru sa kukuruzom,stablima sljiva,krusaka,vinove loze,jer nemaju novca da kupe drva.A kako Tihi rece,dok nasi seljaci vocnjake unistavaju nasa drzava uvozi voce.
    Dok nasi seljaci zatvaraju svoje mini farme,nasa vlada uvozi meso,i to iz Brazila.
    I na kraju se neko nadje da kaze da nemamo potencijal, TO JE BRUKA I SRAMOTA.

Buduća legenda C0NSIGLIERI (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1308

A ti Jevdjo prijatelju nisi cuo da Evropa nema alternativu Ili ce se izvoziti u EU ili nigde, samo tako Srbija moze napred
    A Mari usque ad Mare

Učlanjen
    14.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Citat Original postavio Победоносцев Pogledaj poruku
    Po ciriskim samoposlugama slovenci (!) valjaju kore, ajvar, smrznute cevapcice i slicno... kore debele, ajvar voden, cevapi uzasni, al' eto, probili se na trziste i guraju.

Trzista ima, sirovina imamo, samo nam fali vestina da se plasiramo. Nadam se da ce se vremenom to resavati, kao sto pokazuje primer ovih vinara.
    Ja kad vidim u Moskovskom supermarketu slovenacki ajvar,meni se kosa na glavi digne i dodje mi da psujem i Srbiju i sve redom od muke.

Al neka kad smo glupaci,a slovencima svaka cast.

Slične teme

1. sad kritikuju kinu i rusiju zbog stanja ljudskih prava
    Autor strawbbery_city u forumu Politika
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 26.02.2009., 04:22
  2. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 12.01.2009., 02:37
  3. Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 14.07.2008., 23:19
  4. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 08.05.2006., 14:18

Pravila za slanje poruka