Otkaz zbog vekne hleba!

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Milan Simić suspendovan s posla u zemljoradničkoj zadruzi jer je uzeo tri umesto dve besplatne vekne, kako bi prehranio šestoro gladnih usta
image.jpg



Radio 20 godina u zadruzi... Milan Simić stidljivo kaže da je hteo samo da obraduje sinove doručkom



Milan Simić (42) iz kuršumlijskog sela Pljakovo suspendovan je sa posla u zemljoradničkoj zadruzi „Budućnost" jer je pokušao da pored dve vekne hleba, koje mu kao radniku pripadaju, ponese kući još jednu više, dve lepinje i šest pogačica, kako bi nahranio trojicu sinova, brata, oca i sebe!

Kriv zbog 300 grama?!

Povodom slučaja Milana Simića, u zadruzi je formirana komisija koja će ispitati ceo slučaj i odlučiti o njegovoj daljoj sudbini. Oni su utvrdili da je vekna hleba koju je Milan poneo sa sobom 300 grama teža u odnosu na one koje se proizvode u pekari?!


U „zlodelu" ga je oko pola pet ujutru uhvatio direktor zadruge Dragan Gvozdenović, u okviru koje je i pekara, i odmah mu uručio rešenje o suspenziji zbog, kako se navodi, sitne krađe i povrede radnih obaveza! Milan, koji 20 godina radi u toj pekari, stidljivo priznaje da je uzeo više nego što mu pripada, ali da je hteo pogačicama da obraduje trojicu sinova, koji su tog jutra čekali da se vrati s posla, pa da krenu u školu. I umesto osmeha, lica Simića, to jutro, kao i u danima koji slede, puni su straha i neizvesnosti da zbog vekne hleba ne dobije otkaz. To bi bila kap u čaši za šestoricu muškaraca, koji bez ženske ruke godinama unazad žive u bedi i siromaštvu.

- Znam da sam pogrešio i snosiću posledice svog postupka. Neka bude kako mora. Sada proklinjem momenat kada sam to uradio, ali je kasno. Ipak se nadam da će mi pružiti još jednu šansu i da ću se vratiti na posao - kaže stidljivo Milan, koji se kao glava porodice stara o sinovima Slavku (14), Borisavu (13) i Veljku (8), ocu Milutinu (69) i bratu Draganu (35).

Pre četiri godine umrla mu je supruga Milunka i od tada oni žive sami. Sirotinja, koja je i bogu teška, u domu Simića vidna je na svakom koraku: oskudna dnevna soba, i još tri sobička sa krevetima bez posteljina. Pod od betona, bez prostirke u glavnoj sobi. Milan nam nudi kafu i posluženje, dok njegov otac Milutin kaže da se ne ustručavamo, jer iako nema ženske ruke, za goste se sve stvori. I dok Milan samo sleže ramenima, svestan da zavisi od dobre volje nadležnih u zadruzi, njegov otac Milutin plače i jada nam se nad njihovom sudbinom. Došlo starcu da ispriča sve muke...

- Šta da ti kažem, ćerko? Bojim se samo da ne ode u zatvor. Šta ćemo onda mi? On nam je i otac i majka. Iako poslove delimo, ipak je ovu kuću godinama nosio Milan. Teško je bez ženskog čeljada, posebno zbog dece. Njima se mora skuvati, spremiti, obući ih i oprati. Nikom se do sada nismo žalili, već smo naš krst nosili sami. I sada, zbog jednog hleba, da ovakvu sudbinu doživimo, teško nama - kaže Milutin kroz suze.

Ostatak teksta je na sledećem linku.
http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?id=60677&sectionId=33&view=story

Evo,da vidimo kakvi su to debili pokrali državnu imovinu uz pomoć vlasti i sada glume bogove.:evil:
 
Безобразлук! Човек ради а краде хлеб да би прехранио себе и своје ближње - очигледно да је проблем у систему. Тог израбљивача који је довео човека дотле да ем ради ем краде храну треба ухапсити а овом несрећнику дати хлеба колико жели и пристојан посао јер сам сигурна да је добар и поштен радник.
 
Pa ne znam šta da mislim?Ova država ima ministarstvo za rad i socijalnu politiku,a i za privatizaciju.Ako se ne potrude da nađu mehanizme da bi zaštitili ove paćenike koji rade za ništa,to jest za pare od kojih ne mogu ni da se prehrane onda je pitanje šta treba da se radi sa političarima koji su prihvatili da vode ova ministarstva.
 
jel se ovo nastavlja borba protiv organizovanog kriminala,da nije istina bilo bi smesno
Lopovi se ne bore protiv organizovanog kriminala.Ovo je nastavak priče o lopovskoj privatizaciji od 5.oktobra do danas,o nastavku kriminalnih aktivnosti bivših partijskih pacova a sadašnjih vlasnika preduzeća koja su preostala da iole funkcionišu po Srbiji i o sistemu koji nije sistem jer ništa ne funkcioniše za pojedinca osim zakona zvani evro.
 
Lopovi se ne bore protiv organizovanog kriminala.Ovo je nastavak priče o lopovskoj privatizaciji od 5.oktobra do danas,o nastavku kriminalnih aktivnosti bivših partijskih pacova a sadašnjih vlasnika preduzeća koja su preostala da iole funkcionišu po Srbiji i o sistemu koji nije sistem jer ništa ne funkcioniše za pojedinca osim zakona zvani evro.

jednom recju kapitalizam ili ti neoliberalizam
 
Ovo je tuga zivota.Gde su sluzbe koje primaju plate da bi znale pruzile pomoc socijalno ugrozenom stanovnistvu.Sta radi centar za socijalni rad?Hajde drzavo moja sad da te vidim.Ako mu daju otkaz svi u protest.ne sme se dozvoliti da deca gladuju.Strasno.
 
Slažem se da je vekna hleba užsno nedovoljno za otkaz, ali ja vas pitam gde je granica između Veljnog 'kraduckanja' koje se toleriše i krađe kao krivičnog dela?
Velja je na vrhu piramide koja donosi zakone,a pošto sistem ne postoji nije donela zakone koji će prvo da sankcionišu najviše političare ni mehanizme opoziva.Obični ljudi podležu zakonima u čijem je donošenju učestvovao Velja.Tu nema mesta za poređenje dok ne dođe do nekih radikalnih promena u državi i pojave političke garniture koja će doneti zakone i mehanizme koji će prvo da sankcionišu vrh države.
 
Ovo je tuga zivota.Gde su sluzbe koje primaju plate da bi znale pruzile pomoc socijalno ugrozenom stanovnistvu.Sta radi centar za socijalni rad?Hajde drzavo moja sad da te vidim.Ako mu daju otkaz svi u protest.ne sme se dozvoliti da deca gladuju.Strasno.

Треба он сам да да отказ а министарство да му нађе бољи посао. Све и да овај газда хоће да га задржи - зар је човек заслужио да ради за толико мало а храни толико уста? Или нека остане на том послу + добије социјалну помоћ.
 
Lepo od tebe,ali ova nazovi država ima ministarstvo za socijalna pitanja koje bi trebalo rasformirati usranom motkom ako ne uradi ništa povodom ovakvih slučajeva.:thumbdown:

Misoni..druze..
.ne znam da li si primjetio..ovo je vec 3-4..put...kako zelim ponuditi neki oblik pomoci...kroz ovih par godina kako sam na krsti..izmedju redova sam napisao...da pomognem ljudima kad su u nevolji..ne zanima me da li je pravoslavac ili katolik..osjetljiv sam na socijalu...neki su jme ismijalvali..neki su samo.."slegli ramenima"..nitko mi nikada nije dao neki broj ..ali to vise nije moja sramota..vec..Vas ovdje...srpskih forumasa...mnogi se ovdje ..busaju u prsa kako su...vjernici..Srbi ..poštenjcine..NEKA mi netko nabavi adresu..tog čovjeka....danas mu šaljem(telegramom) ..novcanu pomoc..
 
Треба он сам да да отказ а министарство да му нађе бољи посао. Све и да овај газда хоће да га задржи - зар је човек заслужио да ради за толико мало а храни толико уста? Или нека остане на том послу + добије социјалну помоћ.
Ne treba zaboraviti da su ljudi kao ovaj nepismeni ili polupismeni i ne znaju kome treba ili mogu da se obrate za pomoć i kakva su im prava.Ljudi koji rade u centrima za socijalni rad ne idu na teren dok su ovakvi paćenici živi i mrdaju nego samo zbog slučajeva zbog kojih vrište,skaču i histerišu babe iz NVO.
 
Velja je na vrhu piramide koja donosi zakone,a pošto sistem ne postoji nije donela zakone koji će prvo da sankcionišu najviše političare ni mehanizme opoziva.Obični ljudi podležu zakonima u čijem je donošenju učestvovao Velja.Tu nema mesta za poređenje dok ne dođe do nekih radikalnih promena u državi i pojave političke garniture koja će doneti zakone i mehanizme koji će prvo da sankcionišu vrh države.

A prijatelju dragi ko će da izvede tu promenu kad svi imaju, što bi moja baka rekla, oraha u džepu?
Slažem se da se ne mogu porediti Veljin deo u izgradnji svakog kilometra u Srbiji i jedna vekna hleba, ali ljudi sada misle da je u redu da kradu, jer kradu oni na vrhu. Nove političke garniture će takođe biti pune ljudi koji su 'uzimali da prežive' i samo će nastaviti tako da čine, samo što će im sad apetiti biti malo obimniji i opet ista stvar...
Time se stvara jedan začarani krug koji se nikada neće promeniti ako se ne promeni svest ljudi.
 
Misoni..druze..
.ne znam da li si primjetio..ovo je vec 3-4..put...kako zelim ponuditi neki oblik pomoci...kroz ovih par godina kako sam na krsti..izmedju redova sam napisao...da pomognem ljudima kad su u nevolji..ne zanima me da li je pravoslavac ili katolik..osjetljiv sam na socijalu...neki su jme ismijalvali..neki su samo.."slegli ramenima"..nitko mi nikada nije dao neki broj ..ali to vise nije moja sramota..vec..Vas ovdje...srpskih forumasa...mnogi se ovdje ..busaju u prsa kako su...vjernici..Srbi ..poštenjcine..NEKA mi netko nabavi adresu..tog čovjeka....danas mu šaljem(telegramom) ..novcanu pomoc..
Rekao sam da je to lepo i ljudski od tebe,ali ovde se nešto kreće i ovaj čovek neće ostati bez pomoći.Poenta je da i lopovi iz državnog vrha mrdnu svoje guzice.Ako ipak hoćeš da pomogneš unesi naslov teme na Guglu i pojaviće se više članaka.Možda u nekom od njih ima više članaka o ovim ljudima.:ok:
 
A prijatelju dragi ko će da izvede tu promenu kad svi imaju, što bi moja baka rekla, oraha u džepu?
Slažem se da se ne mogu porediti Veljin deo u izgradnji svakog kilometra u Srbiji i jedna vekna hleba, ali ljudi sada misle da je u redu da kradu, jer kradu oni na vrhu. Nove političke garniture će takođe biti pune ljudi koji su 'uzimali da prežive' i samo će nastaviti tako da čine, samo što će im sad apetiti biti malo obimniji i opet ista stvar...
Time se stvara jedan začarani krug koji se nikada neće promeniti ako se ne promeni svest ljudi.
Nažalost vlast i promene u sistemu se nikad ili vrlo retko daešavaju mirnim putem i bez krvi.:thumbdown:
 

Back
Top