BIOS ne vidi HDD
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: BIOS ne vidi HDD

Početnik
    Učlanjen
    22.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano BIOS ne vidi HDD

Imam HDD Maxtor 40 GB 7200 rpm. Kupio sam ga pre 5 meseci ali ga nisam koristio. Danas sam ga stavio u racunar podesio sve (Master) instalirao WINXP i sve je bilo OK. Onda sam prikljucio drugi HDD od 80 GB kako bi iskopirao filmove i muziku, to sam zavrsio i dadlje je sve radilo. Kada sam skinuao onaj HDD od 80 GB (koji je bio prijavljen kao SLAVE), BIOS mi od tada ne vidi vise onaj HDD od 40GB. Pokusao sam na drugom racunaru ali jok-ne vidi ga BIOS. Pokusao sam sve kombinacije tipa: menjanje ide kablova, dzampera, napajanja, pokisaj prijavljivanja kao slave ... Da li je moguce da je prvi sector ostecen? Ako znate sta moze biti uzrok ovome javljajte hitno
    Hvala svima unapred i izvinjavam se zbog detaljisanja

Veoma poznat Tzar (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

Podrazumevano

Ako bi bio ostecen prvi sektor ili bilo koji drugi ili svi, to ne bi sprecilo racunar da detektuje prisustvo diska. Nisi napisao da li ga ne vidi uopste ili izbacuje neke nesuvisle brojke i slova. Da li si podesio u BIOS-u primary i secondary master i slave na autodetect?

U svakom slucaju skini powermax i vidi sta ce ti javiti.

Primećen član slayer (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Re: BIOS ne vidi HDD

Citat Original postavio Bo38
    Imam HDD Maxtor 40 GB 7200 rpm. Kupio sam ga pre 5 meseci ali ga nisam koristio. Danas sam ga stavio u racunar podesio sve (Master) instalirao WINXP i sve je bilo OK. Onda sam prikljucio drugi HDD od 80 GB kako bi iskopirao filmove i muziku, to sam zavrsio i dadlje je sve radilo. Kada sam skinuao onaj HDD od 80 GB (koji je bio prijavljen kao SLAVE), BIOS mi od tada ne vidi vise onaj HDD od 40GB. Pokusao sam na drugom racunaru ali jok-ne vidi ga BIOS. Pokusao sam sve kombinacije tipa: menjanje ide kablova, dzampera, napajanja, pokisaj prijavljivanja kao slave ... Da li je moguce da je prvi sector ostecen? Ako znate sta moze biti uzrok ovome javljajte hitno
    Hvala svima unapred i izvinjavam se zbog detaljisanja
    Koja ploca?
    Da li bios vidi taj disk od 80GB?
    Probaj taj disk od 40GB na drugoj masini,pa ako se budi onda ga vrati u staru masinu,stavi cable select i probaj onda.

Slične teme

1. Bios
    Autor Elektrik u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.10.2007., 13:44
  2. On vidi picku ona vidi *****
    Autor Bg8333 u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 25.09.2006., 23:38
  3. bios
    Autor u forumu Softver
    Odgovora: 10