Objektivi za Pentaxa KX(kupujem)

Eeee tesko je biti pentaxijanac u zemlji Srbiji, probaj na berzi ili ako neces toliko da cekas prosetaj do Dimketa mozda nadjes nesto (ako nista drugo mozda ti posluzi neki telekonvertor, znam da ima 3x). Dimke jeste nesto skuplji ali bar dobijes garanciju 6 meseci a i roba mu je u odlicnom stanju na berzi moras da otvoris cetvoro ociju....

BTW za sve zainteresovane K-bajonet nije navoj, navoj je upravo to navoj (moras bukvalno da usrafis objektiv) i zvanicna se zove M42 navoj, kad vec pominjemo navoj mozda da kupis adapter sa M42 na K-bajonet pa da kupis neki stariji ruski objektiv (ili npr maksutova 500/8 refleksni).

A sve o k bajonetu moze se naci na :
www.bdimitrov.de/kmp/
 
za Pentaxijanca>
Imam konverter, ali se sve nadam da cu naci negde, na berzi ili bilo gde Pentaxov telac, kupio sam neki zoom ali nista to ne valja... Nego ko je taj Dimke daj neki telefon gde da ga nadjem. Jel to onaj lik sto prodaje opremu na Zelenjaku??
P.S."M-42 je pretpostavljam navoj za Praktiku i Zenita??"
 
Ajmo redom s kraja. M42x1 Pentax/Praktica kako se zvanicno zove je verovatno prvi pokusaj da se razvije univerzalna montaza za objektiv i pored Pentaxa i Praktice koji su tvroci iste koristili su je jos od poznatijih Contax D i S, Yashica, Mamiya/Sekor, Fujica, Zenit, Pentacon, Ricoh.....
E sad kako je to bila jako popularna montaza imas adaptere za sve nove bajonete ali je Pentax u debeloj prednosti posto su kod K-bajoneta (to je ono sto ima tvoj KX a bogami i svi Pentaxi od 1975 na ovamo) zadrzali isto rastojanje do ravni filma tako da se jedino adapter za K-bajonet ne ponasa kao neka vrsta telekonvertora (ma bre raj za svakoga ko ima Pentax je www.bdimitrov.de/kmp/ i to je verovatno najdetaljnija stranica o svemu sto je pentax pravio a ima veze sa K-bajonetom)
Znaci neko bi ti krace odgovorio M42 je Pentaxov navoj koji koristi npr Zenit (mada danas koriste i K-bajonet na novijim aparatima).

Sto se Dimketa tice to je tip koji drzi radnju u domu kulture Vuk Karadzic na Bulevaru (kod Vuka odnosno vise poslovne skole i opstine Zvezdara) i pored toga organizuje foto-berzu u hotelu Slavija. Telefon ne znam napamet pa pogledan na www.halooglasi.co.yu imas njegov oglas i to prilicno velik.
 
Hvala ti brate po kameri, mnogo si mi pomogao... Inace bio sam na sajtu koji je napravio onaj poljak i odusevio sam se, ali se nesto nisam odusevio cenama... Hvala ti i na obavestenju za tog Dimketa za njega nisam znao... Pitanje da li imas neku jeftinu varijantu za foto papire, hemiju i sve ostalo...???
 
Koji poljak????? Dimitrov je bugarce beee :wink: :lol:

Stos e cena tice, kako da ti kazem ti tragas za skupom robom, mislim ako nisi zadovoljan zumom onda neces biti zadovoljan ni drugom jeftinom varijantom tj Refleksnim objektivom a i on je u najgoroj varijanti nekih 90 jevreja na berzi plus adapter za navoj......

Sto se hemije, papira itd tice ja sam se odavno manuo tih stvari a evo poceo sam i da skeniram filmove i dalje radim digitalno... doduse malko sam lenj pa to ide polako a i mrzi me da kalibrisem "sistem" (tj moj monitor i Frontier u radnji gde razvijam filmove)...
 

Back
Top