naftne platforme.........

Gost
.............gde i kako doci do istih, da li je neko radio na njima, bas bih voleo da znam i da se zaposlim iskustv me interesuju ako znate nekog da je radio tamo ili radi sta prica kako opisuje i sl. molim vas da mi pomognete hocu da idem da radim :cry: :cry:
 
Ne znam nikog ko je do tamo stigao, ali znam par slucajeva da je, za nase uslove poprilican novac ulozen da bi se doslo do posla.
Najdetaljnije sam upoznata u pricu svog bivseg momka koji je platio nekih 600-tinak ondasnjih maraka nekoj kanadskoj agenciji koja zaposljava radnike na naftnim platformama.
Naravno da je pre toga poslao sve podatke koje su trazili i da su ga uveravali da ima sve izglede da posao i dobije. Istina, u to vreme se nismo poznavali, ali sam procitala veci deo te prepiske i kataloge koje su poslali.
Usmeno su mu rekli da je za taj novac na njihovom spisku godinu dana (uz malu doplatu se to produzava), ali da uvek, ako mu ne ponude posao, novac moze dobiti nazad. U jednom od njihovih pisama u kojem se nalazilo nesto kao Ugovor (i koji je - proverila sam datume - stigao dva meseca nakon sto mu je clanstvo zaista pocelo), pisalo je da novac moze povuci samo do tri meseca od pocetka trajanja Ugovora.
Sad se vise i ne secam svih detalja, ali mi je jako ocigledno bilo da je to obicna prevara. U svakom slucaju, o svemu tome povedi racuna.
 
jagodica:
a sto govorite u siframa :I

znaci zavrsim microsoft kurs i zovu me na platformu i pre nego sto diplomirm

Ma ne govorimo u šiframa. :D
Vidiš da se ionako u sve razumeš,ali ne odeš sa tim
na platformu već lepo u Nemačku ili negde drugde na
zapad.
A ukoliko ti je to daleko možeš da dobiješ posao i u nekom inostranom predstavništvu u našoj zemlji.
Na primer jedan moj poznanik je tako dobio posao
na održavanju sistema u Australskoj ambasadi u Beogradu.
Caka je u tome što je to Američka diploma koja je
međunarodno priznata.
 
jagodica:
pa sto ti ne odes tako samuraju 8)
a kako se ide na naftnu platformu :I
znaci samo da zavrsim taj kurs...pa koji ce nam onda fakultet
Što se tiče naftne platforme ne idem tamo iz dva razloga:
1. Veliki broj ljudi u toku godine pogine na eksploataciji nafte na platformama,zbog eksplozija
podzemnog gasa koji se eksploatiše zajedno sa naftom
i obično na licu mesta spaljuje.
2. Imam bolji posao 8)
Što se tiče Microsoft-ove diplome ona jeste međunarodno priznata,to znam,ali je i dobijanje
takve diplome preko CET-a dosta skupo.
U zavisnosti od nivoa obuke oko nekoliko hiljada
eura ( u proseku od 2000 do 5000 eura ).
 
jagodica:
pitanje za moderatora: a na kom forumu je u redu da se pise o 'kupujemo domace'? humor? mislim da je tema bas ok


Ovo je forum:
Šta raditi i kako zaraditi? Na šta trošiti i gde ulagati? Kako povećati produktivnost i sniziti troškove? Ovo je forum za poslodavce i radnike, članove sindikata i slobodne preduzetnike. Za sve koji razmišljaju o privatizaciji, aukcijama, reformama i socijalnim programima. I preživljavanju.

Tvoja teme nema blage veze sa poslom i novcem vec sa propagandom drzave "kupujmo domace". Tema ti je OK ali nije za ovaj forum.[/b]
 
Hackers:
Tvoja teme nema blage veze sa poslom i novcem vec sa propagandom drzave "kupujmo domace". Tema ti je OK ali nije za ovaj forum.[/b]

tema nije 'moja' odnosni nisam ja postavljac teme.
ne bih rekla da nema bas nikakve veze, a cini mi se da je ovo forum koji je najblizi temi. iil je tema politicka pa ne sme na krstaricu? ne mora da bude...koji forum predlazes za ovu temu? zasto nisi prebacio?
 
Samuraj:
jagodica:
pa sto ti ne odes tako samuraju 8)
a kako se ide na naftnu platformu :I
znaci samo da zavrsim taj kurs...pa koji ce nam onda fakultet
Što se tiče naftne platforme ne idem tamo iz dva razloga:
1. Veliki broj ljudi u toku godine pogine na eksploataciji nafte na platformama,zbog eksplozija
podzemnog gasa koji se eksploatiše zajedno sa naftom
i obično na licu mesta spaljuje.
2. Imam bolji posao 8)
Što se tiče Microsoft-ove diplome ona jeste međunarodno priznata,to znam,ali je i dobijanje
takve diplome preko CET-a dosta skupo.
U zavisnosti od nivoa obuke oko nekoliko hiljada
eura ( u proseku od 2000 do 5000 eura ).

ja stvarno nisam upucena- sta je CET? Koliko traje Microsoft kurs?
 
Veruje mi ne bih zelao da radis na naftnim platformama. Verovatno je samo poredjenje na rimskim galijam jednako poredjenju robovskom radu na platformama. Prvo pare nisu neke kao pise u brojnim oglasima, kinezi crnci su vecinska radna snaga i samo mozes da pretpostavis za koliko malo para mogu da rade. Radi se 12 sati dnevno i sve je fizicki vrlo tesko. Ali nije to nit na kojoj ces puci, u potpunoj osami vodene pustinje u celicnom kavezu kao na robiji u neprestnu opasnost nezgoda, jednako razdrazljivim muskarcima ni malo lepih njuski...
 
smeh:
Ne znam nikog ko je do tamo stigao, ali znam par slucajeva da je, za nase uslove poprilican novac ulozen da bi se doslo do posla.
Najdetaljnije sam upoznata u pricu svog bivseg momka koji je platio nekih 600-tinak ondasnjih maraka nekoj kanadskoj agenciji koja zaposljava radnike na naftnim platformama.
Naravno da je pre toga poslao sve podatke koje su trazili i da su ga uveravali da ima sve izglede da posao i dobije. Istina, u to vreme se nismo poznavali, ali sam procitala veci deo te prepiske i kataloge koje su poslali.
Usmeno su mu rekli da je za taj novac na njihovom spisku godinu dana (uz malu doplatu se to produzava), ali da uvek, ako mu ne ponude posao, novac moze dobiti nazad. U jednom od njihovih pisama u kojem se nalazilo nesto kao Ugovor (i koji je - proverila sam datume - stigao dva meseca nakon sto mu je clanstvo zaista pocelo), pisalo je da novac moze povuci samo do tri meseca od pocetka trajanja Ugovora.
Sad se vise i ne secam svih detalja, ali mi je jako ocigledno bilo da je to obicna prevara. U svakom slucaju, o svemu tome povedi racuna.

Caledonnian offshore je ime te kanadske firme. Negde '99. baš pred bombe, u nekim novinama sam našao oglas sa upitnikom koji sam popunio i poslao. Par meseci kasnije (bombarduvanje je već okončano) dobio sam odgovor u vidu ponuđenog ugovora, i potraživanja nekih par stotina dolara koje nisam imao niti mogao da pozajmim što je bio glavni razlog da odustanem jer 300 dolara denvno je biloo vrlo primamljivo. Kontaš: izdržaću godinu dana, a onda se vraćam sa kešom i počinjem nešto svoje. A nije ni gore nego ovde (rat je jedino čega se možeš setiti u životu). Seledeće godine dobijam isto pismo sa ugovorom i opet se bacam u dilemu da i da pozajmljujem kintu i palim (Ušati je tad bio u punom zamahu) i opet ništa. Vremenom sam nekako uspeo da stanem na noge (valjda odrastao) i pre par meseci se setim Caledonnian offshora i ukucam na pretraživač kad tamo: 3. adresa koja je ponuđena je forum na kojem se ljudi žale kako ih je ta "firma" prevarila.
A sve iz prethodnog posta stoji u potpunosti.
 
naftne platforme......................gde i kako doci do istih


Probajte ovde, nema prevare nema lazi:


www.ableman.com.mt

www.mainticare.com/index2.html

Offshore Marine Services Ltd.

www.omsau.com

www.alliancemarine.com/Manning.htm

www.omsuk.co.uk

www.rigzone.com

www.oilc.org

www.dr-resources.com/services/offshore-manning/

http://somcorp.com/index.php

www.omsmt.com/directors.html

www.offshore-technology.com

Vredi probati, lova i benficije su super . . .
Poslovi za pocetnike su tipa farbar, pomocnik kraniste (roustabout), pomocnik na busenju (roughneck),
Stjuart (room boy), perionica vesa (laundry boy), kuhinjski pomocnici i kuvari, medicinsko i HTZ osoblje (STC), IT tehnicari (OSA Offshore system administrator), magacioneri, mehanicari, masinski tehnicari, elektricari ...
Srecno :super::super::super:
 
A sad stvarno jer zaposljavaju zene ? :think: neki kraci ugovori i laksi poslovi tipa kuhinje i veseraja?

Ima puno zena na platformama u severnom moru, sever Engleske i zapad Skandinavije. Veseraj, sobarice i kuhinja, mada ima i geologa i driling inzenjera lepseg pola.Na severu uglavnom rade litvanke, letonke i poljakinje...
Guglaj offshore manning services na tim jezicima . . .
 

Back
Top