Биљана Ковачевић Вучо: ''Политички сам Српкиња,иако ни једно крвно зрнце српско немам

Софија

Legenda
Poruka
52.880
Politički sam Srpkinja, iako ni jedno krvno zrnce srpsko nemam





Ako niste pročitali...



„Totalno prozapadna“ – Delovi iz intervjua: Biljana Kovačević – Vučo, direktorka Komiteta pravnika za ljudska prava (YUKOM)


B. K. Vučo: Moj tata je bio komunista – mondijalista, španski borac, voleo je Hrvatsku i Gorski Kotar, voleo je Grahovo i Crnu Goru naravno. Izjašnjavao se kao Crnogorac, majka ( Ines Vale, Istranka) i mi kao Jugosloveni, ali sam politički Srpkinja, iako ni jedno zrnce srpsko nemam. Živim ovde i borim se za Srbiju.(:hahaha::sad2: ) Volim da odem u Crnu Goru udahnem miris Mediterana i nikad neću zaboraviti period kada smo, zbog Miloševića, odlazili dole da udahnemo svež vazduh. Crna Gora je bila oaza slobode.



Vijesti: Bavite se ljudskim pravima, protivnik ste nacionalnog i olitičkog primitivizma, šovinizma, bahatosti, bezakonja...


B. K. Vučo: Teško bih opstala kao solo igrač, srećom Yukom ima dobar tim. Nacionalizmu i primitivizmu zameram što ljudi tu vole da se zaklone iza grupe. U Miloševićevo vreme kada se budio nacional – šovinizam, bila sam srećna nakon saznanja da ima ljudi koji dele moje mišljenje, bila je ona stara Borba, kasnije Naša Borba... meni je bilo važno da se spojim s tim ljudima i odmah sam ušla u reformiste. Ne zbog zaštite, nego da se nešto uradi, i strašno sam bila razočarana zbog slabog rezultata na izborima.


Vijesti: Jeste li se plašili zbog saznanja da ste u manjini?


B. K. Vučo: I to, saznanje s kim zapravo živimo, u meni je više izazvalo bes. Mi smo tada bili taoci grupe siledžija, ali niko od mojih prijatelja nije rekao da ga je strah, ali sam bila nesrećna što smo nemoćni, beznačajni za Srbiju.


Vijesti: Mnogi su podržali režim?


B. K. Vučo: To je nažalost pravilo, mi smo izuzetak.


Vijesti: Pet žena godinama su „problem“ u Srbiji?


B. K. Vučo: Da, Sonja Biserko, Nataša Kandić i ja (ovim redom), dodajem i Borku Pavićević i dalje, izgleda smetamo. Ranije su problem bile i Vesna Pešić i Sonja Liht dok je vodila Soroš fondaciju. Vesna Pešić je klasična političarka, a Sonja Liht nikada nije pripadala ovom našem pokretu. Sada je postala mera za Srbiju, predsednik je spoljnopolitičkog saveta, UO „Politike“, njena organizacija školuje napolju kadrove DSS, SRS...Ona je državna nevladina organizacija Vlade. Nataša se bavi ratnim zločinima, a Sonja smeta svojim izjavama Helsinškom poveljom i zalaganjem za evroatlantske integracije...


Vijesti: Srbija – Crna Gora?


B. K. Vučo: Razlika između Srbije i Crne Gore je ogromna. Milo Đukanović, kao personifikacija Crne Gore, je uspeo da zadrži antifašističku tradiciju, 13. juli kao jasan znak kontinuiteta sa antifašizmom, Crna Gora se okrenula susedima i vidim da tamo postoji jasna antinacionalistička politika. Crnogorska vlast je uspela da se održi na putu evroantlantskih integracija, bliži su Evropi nego mi, sa svojim manama režima, korupcijom... Teško se osećam u Srbiji u kojoj su, recimo, Šiptari niža ljudska bića.


Vijesti: Sklonili ste se u LDP Čedomira Jovanovića?


B. K. Vučo: Nisam se sklonila u LDP, podržavam ih kao jedinu alternativu u Srbiji. Nisam član stranke, ali sam u političkom savetu koji vodi Vesna Pešić. To je jedina stranka koja se pošteno postavila prema regionu, pitanju krivice, borila se za lustraciju, zahtevala poštvanje ljudskih prava, o Kosovu govorila natrezvenije, za ulazak je u EU, bila je protiv prodaje NIS-a Rusima, protiv Rezolucije o Kosovu...Nadam se da vreme LDP tek dolazi zbog lošeg vladanja Borisa Tadića i naročito sam im zahvalna što su postavili pitanje tranzicione pravde, ratnih zločina i diskontinuiteta s Miloševićevim režimom i što su ostali verni Đinđiću.


Vijesti: Istok ili Zapad?


B. K. Vučo: Totalno sam prozapadno orijentisana, čak i preterano. Kao dete komunizma sam sei u vreme socijalizma plašila da idem u Rusiju. Istočni blok me je zastrašivao. Bila sam presrećna kada se srušio taj zid, ali nisam verovala da će biti tako poguban za Srbiju.


Izbor iz nedeljnika „Svedok“, broj 658

___________________________________________________

Немој више, живота ти да браниш Србију!


Ах да, комуњарска ћерка...шта рећи...ето, сад је јасно, ни једна од јахачица ка апокалипси није Српскиња.
То је, ипак, лепа вест.
Значи, ипак нисмо толико луд народ.
А заблуделе овчице ћемо лако довести у ред.;)
 
Boze,
al ta zena lupa :roll:

Ona medju prvima govori jezikom mrznje a druge optuzuje za to.

''Teško se osećam u Srbiji u kojoj su, recimo, Šiptari niža ljudska bića.''
Dobro je da se zato oseca lose, a ne oseca se lose zato sto Srbi na Kosovu svaki dan stradaju, izlozeni su teroru Shiptara i zive kao u konc. logoru..
 
Poslednja izmena:
Vijesti: Bavite se ljudskim pravima, protivnik ste nacionalnog i olitičkog primitivizma, šovinizma, bahatosti, bezakonja...


B. K. Vučo: Teško bih opstala kao solo igrač, srećom Yukom ima dobar tim. Nacionalizmu i primitivizmu zameram što ljudi tu vole da se zaklone iza grupe. U Miloševićevo vreme kada se budio nacional – šovinizam, bila sam srećna nakon saznanja da ima ljudi koji dele moje mišljenje, bila je ona stara Borba, kasnije Naša Borba... meni je bilo važno da se spojim s tim ljudima i odmah sam ušla u reformiste. Ne zbog zaštite, nego da se nešto uradi, i strašno sam bila razočarana zbog slabog rezultata na izborima.


to je koren, dete crvene burzoazije, mislili ko mali dzokica da ce lako preuzeti vlast, kao da im je ostanulo od dede, pa kad su popusili svi smo joj krivi

kako onda tako i danas. ma neka ide u tri lepe... ..... politicki je ona parazit srpski, imela je za nju bogata cvecka
 
Ako se ovako ponasa kad se bori za Srbiju, kako bi tek izgledalo da se ne bori..

Onda bi Srbijom obitavale pustoljine i ološi, tipa Mladić i Šešelj, likovi koji su Srbiju doveli do stuba srama i izbrisali moralno pravo Srbima u BIH na otcepljenje iz BIH.
 
Onda bi Srbijom obitavale pustoljine i ološi, tipa Mladić i Šešelj, likovi koji su Srbiju doveli do stuba srama i izbrisali moralno pravo Srbima u BIH na otcepljenje iz BIH.
:lol: Треба ти са много чињеница да се упознаш.
 
Па бори се она за своју матичну државу, итекако.:D

bas tako ,tudji nacionalizmi u srbiji se najbolje prikrivaju napadom na srpski nacionalizam koji u srbiji gotovo da ne postoji, sem ako u srpski nacionalizam ne ubrajamo nekakve neartikulisane izjave pojedinaca za koje takodje ne znamo ni ko su, ni sta su, ni odakle su.
 
bas tako ,tudji nacionalizmi u srbiji se najbolje prikrivaju napadom na srpski nacionalizam koji u srbiji gotovo da ne postoji, sem ako u srpski nacionalizam ne ubrajamo nekakve neartikulisane izjave pojedinaca za koje takodje ne znamo ni ko su, ni sta su, ni odakle su.

Срби националисти- то је категорија која је ретка веома.

Доказано је да смо народ са најнижим националним идентитетом од свих из околине...а као смо националисти.
Стварно да човек умере од смеха или муке, не знам тачно.

Ма медији су најмоћније оружије, нема шта.

Кад порастем имаћу своју телевизију.:lol:
 
:lol: Треба ти са много чињеница да се упознаш.

Grešiš, ja sam upoznat sa činjenicama - mnogo više od tebe.

Ja znam činjenice u Srba, u Hrvata, u Bošnjaka i u Albanca. Ti znaš samo u Srbina.
Tako da ne možeš biti objektivna, moraš još da se edukuješ.

Uostalom, baš me briga, ti se ovde prosipaš i nekoliko meseci te lovim u nenormalnim lažima i razbijam te činjenicama, na tebi je da li ćeš i dalje ispadati glupa ili se opametiti.
 
Poslednja izmena:
Grešiš, ja sam upoznat sa činjenicama - mnogo više od tebe.

Ja znam činjenice u Srba, u Hrvata, u Bošnjaka i u Albanca. Ti znaš samo u Srbina.
Tako da ne možeš biti objektivna, moraš još da se edukuješ.
Ти знаш шта ја знам?:D

Јашта.:lol:
 
Срби националисти- то је категорија која је ретка веома.

Доказано је да смо народ са најнижим националним идентитетом од свих из околине...а као смо националисти.
Стварно да човек умере од смеха или муке, не знам тачно.

Ма медији су најмоћније оружије, нема шта.

Кад порастем имаћу своју телевизију.:lol:

cela masinerija za borbu protiv srpskog nacionalizma nasledjena je jos od tita .
neverovatno je da su se svi odvojili od nas nazivajuci nas i okupatorima/i pored cinjenice da u drugim drzavama bivse jugoslavije gotovo ni jedan covak iz srbije nije ni predsednik kucnog savete/pri tom ostavljajuci svoje kadrove na uticajnim mestima u srbiji.
dalja politicka dominacija ovakvih iz bivsih jugo drzava samo govori da je danasnja zajednicka srbija i dalje jugoslavija .
oni su se svi odvojili od nas, al mi nismo od njih .
 
cela masinerija za borbu protiv srpskog nacionalizma nasledjena je jos od tita .
neverovatno je da su se svi odvojili od nas nazivajuci nas i okupatorima/i pored cinjenice da u drugim drzavama bivse jugoslavije gotovo ni jedan covak iz srbije nije ni predsednik kucnog savete/pri tom ostavljajuci svoje kadrove na uticajnim mestima u srbiji.
dalja politicka dominacija ovakvih iz bivsih jugo drzava samo govori da je danasnja zajednicka srbija i dalje jugoslavija .
oni su se svi odvojili od nas, al mi nismo od njih .
Па време је....:confused:
 

Back
Top