Биљана Ковачевић Вучо: ''Политички сам Српкиња,иако ни једно крвно зрнце српско немам
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 102

Tema: Биљана Ковачевић Вучо: ''Политички сам Српкиња,иако ни једно крвно зрнце српско немам

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1577

Lightbulb Биљана Ковачевић Вучо: ''Политички сам Српкиња,иако ни једно крвно зрнце српско немам

Politički sam Srpkinja, iako ni jedno krvno zrnce srpsko nemam

Ako niste pročitali...

„Totalno prozapadna“ – Delovi iz intervjua: Biljana Kovačević – Vučo, direktorka Komiteta pravnika za ljudska prava (YUKOM)

B. K. Vučo: Moj tata je bio komunista – mondijalista, španski borac, voleo je Hrvatsku i Gorski Kotar, voleo je Grahovo i Crnu Goru naravno. Izjašnjavao se kao Crnogorac, majka ( Ines Vale, Istranka) i mi kao Jugosloveni, ali sam politički Srpkinja, iako ni jedno zrnce srpsko nemam. Živim ovde i borim se za Srbiju.( ) Volim da odem u Crnu Goru udahnem miris Mediterana i nikad neću zaboraviti period kada smo, zbog Miloševića, odlazili dole da udahnemo svež vazduh. Crna Gora je bila oaza slobode.

Vijesti: Bavite se ljudskim pravima, protivnik ste nacionalnog i olitičkog primitivizma, šovinizma, bahatosti, bezakonja...

B. K. Vučo: Teško bih opstala kao solo igrač, srećom Yukom ima dobar tim. Nacionalizmu i primitivizmu zameram što ljudi tu vole da se zaklone iza grupe. U Miloševićevo vreme kada se budio nacional – šovinizam, bila sam srećna nakon saznanja da ima ljudi koji dele moje mišljenje, bila je ona stara Borba, kasnije Naša Borba... meni je bilo važno da se spojim s tim ljudima i odmah sam ušla u reformiste. Ne zbog zaštite, nego da se nešto uradi, i strašno sam bila razočarana zbog slabog rezultata na izborima.

Vijesti: Jeste li se plašili zbog saznanja da ste u manjini?

B. K. Vučo: I to, saznanje s kim zapravo živimo, u meni je više izazvalo bes. Mi smo tada bili taoci grupe siledžija, ali niko od mojih prijatelja nije rekao da ga je strah, ali sam bila nesrećna što smo nemoćni, beznačajni za Srbiju.

Vijesti: Mnogi su podržali režim?

B. K. Vučo: To je nažalost pravilo, mi smo izuzetak.

Vijesti: Pet žena godinama su „problem“ u Srbiji?

B. K. Vučo: Da, Sonja Biserko, Nataša Kandić i ja (ovim redom), dodajem i Borku Pavićević i dalje, izgleda smetamo. Ranije su problem bile i Vesna Pešić i Sonja Liht dok je vodila Soroš fondaciju. Vesna Pešić je klasična političarka, a Sonja Liht nikada nije pripadala ovom našem pokretu. Sada je postala mera za Srbiju, predsednik je spoljnopolitičkog saveta, UO „Politike“, njena organizacija školuje napolju kadrove DSS, SRS...Ona je državna nevladina organizacija Vlade. Nataša se bavi ratnim zločinima, a Sonja smeta svojim izjavama Helsinškom poveljom i zalaganjem za evroatlantske integracije...

Vijesti: Srbija – Crna Gora?

B. K. Vučo: Razlika između Srbije i Crne Gore je ogromna. Milo Đukanović, kao personifikacija Crne Gore, je uspeo da zadrži antifašističku tradiciju, 13. juli kao jasan znak kontinuiteta sa antifašizmom, Crna Gora se okrenula susedima i vidim da tamo postoji jasna antinacionalistička politika. Crnogorska vlast je uspela da se održi na putu evroantlantskih integracija, bliži su Evropi nego mi, sa svojim manama režima, korupcijom... Teško se osećam u Srbiji u kojoj su, recimo, Šiptari niža ljudska bića.

Vijesti: Sklonili ste se u LDP Čedomira Jovanovića?

B. K. Vučo: Nisam se sklonila u LDP, podržavam ih kao jedinu alternativu u Srbiji. Nisam član stranke, ali sam u političkom savetu koji vodi Vesna Pešić. To je jedina stranka koja se pošteno postavila prema regionu, pitanju krivice, borila se za lustraciju, zahtevala poštvanje ljudskih prava, o Kosovu govorila natrezvenije, za ulazak je u EU, bila je protiv prodaje NIS-a Rusima, protiv Rezolucije o Kosovu...Nadam se da vreme LDP tek dolazi zbog lošeg vladanja Borisa Tadića i naročito sam im zahvalna što su postavili pitanje tranzicione pravde, ratnih zločina i diskontinuiteta s Miloševićevim režimom i što su ostali verni Đinđiću.

Vijesti: Istok ili Zapad?

B. K. Vučo: Totalno sam prozapadno orijentisana, čak i preterano. Kao dete komunizma sam sei u vreme socijalizma plašila da idem u Rusiju. Istočni blok me je zastrašivao. Bila sam presrećna kada se srušio taj zid, ali nisam verovala da će biti tako poguban za Srbiju.

Izbor iz nedeljnika „Svedok“, broj 658

__________________________________________________ _

Немој више, живота ти да браниш Србију!

Ах да, комуњарска ћерка...шта рећи...ето, сад је јасно, ни једна од јахачица ка апокалипси није Српскиња.
    То је, ипак, лепа вест.
    Значи, ипак нисмо толико луд народ.
    А заблуделе овчице ћемо лако довести у ред.
    ''Само човек који има вере у себе, може да буде веран другима.''
    Ерих Фром

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Биљана Ковачевић Вучо: ''Политички сам Српкиња,иако ни једно крвно зрнце српско н

Strašno je što razni nazovi časopisi promovišu te NVO babe.One mrze po ceo dan Srbiju a uzimaju od nekog spolja debele pare da bi pričale ovakve gluposti po medijima.

Elita Waterfall (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2005.
    Pol
    ženski
    20.860
    Reputaciona moć
    823

Podrazumevano Re: Биљана Ковачевић Вучо: ''Политички сам Српкиња,иако ни једно крвно зрнце српско н

Boze,
    al ta zena lupa

Ona medju prvima govori jezikom mrznje a druge optuzuje za to.

''Teško se osećam u Srbiji u kojoj su, recimo, Šiptari niža ljudska bića.''
    Dobro je da se zato oseca lose, a ne oseca se lose zato sto Srbi na Kosovu svaki dan stradaju, izlozeni su teroru Shiptara i zive kao u konc. logoru..
    Poslednji put ažurirao/la Waterfall : 15.03.2009. u 22:05
    SUDIJA : OLUJA JE UDRUZENI ZLOCINACKI PODUHVAT!

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

Vijesti: Bavite se ljudskim pravima, protivnik ste nacionalnog i olitičkog primitivizma, šovinizma, bahatosti, bezakonja...

B. K. Vučo: Teško bih opstala kao solo igrač, srećom Yukom ima dobar tim. Nacionalizmu i primitivizmu zameram što ljudi tu vole da se zaklone iza grupe. U Miloševićevo vreme kada se budio nacional – šovinizam, bila sam srećna nakon saznanja da ima ljudi koji dele moje mišljenje, bila je ona stara Borba, kasnije Naša Borba... meni je bilo važno da se spojim s tim ljudima i odmah sam ušla u reformiste. Ne zbog zaštite, nego da se nešto uradi, i strašno sam bila razočarana zbog slabog rezultata na izborima.

to je koren, dete crvene burzoazije, mislili ko mali dzokica da ce lako preuzeti vlast, kao da im je ostanulo od dede, pa kad su popusili svi smo joj krivi

kako onda tako i danas. ma neka ide u tri lepe... ..... politicki je ona parazit srpski, imela je za nju bogata cvecka
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Elita
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    63
    Reputaciona moć
    249

Cenjena Sofija je ponovo pokazala do o dotičnim personam nije potrebno polemisati sa bilo kim nego im samo treba predočiti njihove izjave.
    Milo Đukanović dmokrata,i oaza slobode je Crna Gora
    hvala
    Politika je vestina moguceg,njom sе bave drugorazredni umoviGenijima se vise dopada izazov nemoguceg

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1577

Али бори се за Србију!

Која иронија.
    Ерих Фром

Buduća legenda Alekasandar3 (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Second Star to the Right and Straight on 'Til Morning
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

IDI! NEMOJ DA NAS BRANIŠ!
    MA PLAĆAMO KARTU DO TIMBUKTUA!

Ističe se
    Učlanjen
    22.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

nije mi jasno zasto se u svojoj maticnoj drzavi ne bori za..................

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1577

Citat Original postavio gradac5 Pogledaj poruku
    nije mi jasno zasto se u svojoj maticnoj drzavi ne bori za..................
    Па бори се она за своју матичну државу, итекако.
    Ерих Фром

Schutz nije na forumu
    shitz napolje, machketine jedne, sklanjajte se od mene, ja vas prezirem Ish ish buvljiva stvorenja
    Aktivan član
    Učlanjen
    27.02.2009.
    Pol
    muški
    Fond za humanitarno pravo, Makenzijeva 67, Beograd
    Reputaciona moć
    0

Pored Nataše Kandić, najpozitivnija osoba na našoj javnoj političkoj sceni.

Elita Waterfall (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2005.
    Pol
    ženski
    20.860
    Reputaciona moć
    823

Ako se ovako ponasa kad se bori za Srbiju, kako bi tek izgledalo da se ne bori..

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1577

Citat Original postavio Schutz Pogledaj poruku
    Pored Nataše Kandić, najpozitivnija osoba na našoj javnoj političkoj sceni.
    Цинизам?
    Ерих Фром

Schutz nije na forumu
    shitz napolje, machketine jedne, sklanjajte se od mene, ja vas prezirem Ish ish buvljiva stvorenja
    Aktivan član
    Učlanjen
    27.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Waterfall Pogledaj poruku
    Ako se ovako ponasa kad se bori za Srbiju, kako bi tek izgledalo da se ne bori..
    Onda bi Srbijom obitavale pustoljine i ološi, tipa Mladić i Šešelj, likovi koji su Srbiju doveli do stuba srama i izbrisali moralno pravo Srbima u BIH na otcepljenje iz BIH.

Schutz nije na forumu
    Aktivan član
    Učlanjen
    27.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Софија Pogledaj poruku
    Цинизам?
    Ne...

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1577

Onda bi Srbijom obitavale pustoljine i ološi, tipa Mladić i Šešelj, likovi koji su Srbiju doveli do stuba srama i izbrisali moralno pravo Srbima u BIH na otcepljenje iz BIH.
    Треба ти са много чињеница да се упознаш.
    Ерих Фром

Elita
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

a sta drugo reci nego ...zena bolid

Ističe se
    Učlanjen
    22.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Па бори се она за своју матичну државу, итекако.
    bas tako ,tudji nacionalizmi u srbiji se najbolje prikrivaju napadom na srpski nacionalizam koji u srbiji gotovo da ne postoji, sem ako u srpski nacionalizam ne ubrajamo nekakve neartikulisane izjave pojedinaca za koje takodje ne znamo ni ko su, ni sta su, ni odakle su.

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1577

bas tako ,tudji nacionalizmi u srbiji se najbolje prikrivaju napadom na srpski nacionalizam koji u srbiji gotovo da ne postoji, sem ako u srpski nacionalizam ne ubrajamo nekakve neartikulisane izjave pojedinaca za koje takodje ne znamo ni ko su, ni sta su, ni odakle su.
    Срби националисти- то је категорија која је ретка веома.

Доказано је да смо народ са најнижим националним идентитетом од свих из околине...а као смо националисти.
    Стварно да човек умере од смеха или муке, не знам тачно.

Ма медији су најмоћније оружије, нема шта.

Кад порастем имаћу своју телевизију.
    Ерих Фром

Schutz nije na forumu
    Aktivan član
    Učlanjen
    27.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Треба ти са много чињеница да се упознаш.
    Grešiš, ja sam upoznat sa činjenicama - mnogo više od tebe.

Ja znam činjenice u Srba, u Hrvata, u Bošnjaka i u Albanca. Ti znaš samo u Srbina.
    Tako da ne možeš biti objektivna, moraš još da se edukuješ.

Uostalom, baš me briga, ti se ovde prosipaš i nekoliko meseci te lovim u nenormalnim lažima i razbijam te činjenicama, na tebi je da li ćeš i dalje ispadati glupa ili se opametiti.
    Poslednji put ažurirao/la Schutz : 15.03.2009. u 22:37

Veoma poznat Вуја (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    168

Prvi put cujem da neko je politicki Srbin ili Srpkinja. E sta ti je nadri-intelektualna elita
    Radi ono u cemu si dobar, a ne ono za mislis da si dobar

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1577

Grešiš, ja sam upoznat sa činjenicama - mnogo više od tebe.

Ja znam činjenice u Srba, u Hrvata, u Bošnjaka i u Albanca. Ti znaš samo u Srbina.
    Tako da ne možeš biti objektivna, moraš još da se edukuješ.
    Ти знаш шта ја знам?

Јашта.
    Ерих Фром

Elita Waterfall (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2005.
    Pol
    ženski
    20.860
    Reputaciona moć
    823

Citat Original postavio wujaymarkoff Pogledaj poruku
    Prvi put cujem da neko je politicki Srbin ili Srpkinja. E sta ti je nadri-intelektualna elita
    Upravo sam htela da pitam-sta znaci biti politicki Srpkinja?

Ističe se
    Učlanjen
    22.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Срби националисти- то је категорија која је ретка веома.

Доказано је да смо народ са најнижим националним идентитетом од свих из околине...а као смо националисти.
    Стварно да човек умере од смеха или муке, не знам тачно.

Ма медији су најмоћније оружије, нема шта.

Кад порастем имаћу своју телевизију.
    cela masinerija za borbu protiv srpskog nacionalizma nasledjena je jos od tita .
    neverovatno je da su se svi odvojili od nas nazivajuci nas i okupatorima/i pored cinjenice da u drugim drzavama bivse jugoslavije gotovo ni jedan covak iz srbije nije ni predsednik kucnog savete/pri tom ostavljajuci svoje kadrove na uticajnim mestima u srbiji.
    dalja politicka dominacija ovakvih iz bivsih jugo drzava samo govori da je danasnja zajednicka srbija i dalje jugoslavija .
    oni su se svi odvojili od nas, al mi nismo od njih .

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1577

Citat Original postavio Waterfall Pogledaj poruku
    Upravo sam htela da pitam-sta znaci biti politicki Srpkinja?
    То мора да је нека комунистичка кованица...чуди ме да је није питао новинар.
    Ерих Фром

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1577

cela masinerija za borbu protiv srpskog nacionalizma nasledjena je jos od tita .
    neverovatno je da su se svi odvojili od nas nazivajuci nas i okupatorima/i pored cinjenice da u drugim drzavama bivse jugoslavije gotovo ni jedan covak iz srbije nije ni predsednik kucnog savete/pri tom ostavljajuci svoje kadrove na uticajnim mestima u srbiji.
    dalja politicka dominacija ovakvih iz bivsih jugo drzava samo govori da je danasnja zajednicka srbija i dalje jugoslavija .
    oni su se svi odvojili od nas, al mi nismo od njih .
    Па време је....
    Ерих Фром

Slične teme

1. Ех да имам к' о што немам...
    Autor bojica u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 13.04.2009., 01:46
  2. једно питање
    Autor daxt u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 206
    Poslednja poruka: 11.04.2009., 00:58