Phenom II X3 720 ili Q6600?

fatcat

Ističe se
Poruka
2.748
Koji je po vama bolji izbor: AMD Phenom II X3 720 Black Edition ili Intel Core2Quad Q6600?
Uzmite u obzir sve dobre i lose strane. Vec sam citao o ovome i drugde, ali uvek volim da cujem jos koje misljenje, osim toga, ko zna mozda neko od vas i ima ovaj x3.
 
Moja odluka bi bila naravno X3 720, sto zbog novije tehnologije izrade sto zbog toga kad uzmes q6600 neces moci kasnije da radis upgrade samo procesora (ako bi isao na noviju tehnologiju i7 ili i5) vec ces morati da mjenjas i plocu i ddr memoriju. Q6600 je jaci po snazi od X3 720 zato sto ima jedno jezgro vise, oba su solidni clockeri, mada sam citao da se kod ovog AMD na nekim plocama moze otkljucati i cetvrto jezgro. Znaci po meni ovaj X3 720 u kombinaciji sa dobrom plocom, i kasnije kad budes imao kesa prodas taj i uzmes punokrvni Phenom II X4,a modela ce biti koliko hoces...
 
Poslednja izmena:
Moja odluka bi bila naravno X3 720, sto zbog novije tehnologije izrade sto zbog toga kad uzmes q6600 neces moci kasnije da radis upgrade samo procesora (ako bi isao na noviju tehnologiju i7 ili i5) vec ces morati da mjenjas i plocu i ddr memoriju. Q6600 je jaci po snazi od X3 720 zato sto ima jedno jezgro vise, oba su solidni clockeri, mada sam citao da se kod ovog AMD na nekim plocama moze otkljucati i cetvrto jezgro. Znaci po meni ovaj X3 720 u kombinaciji sa dobrom plocom, i kasnije kad budes imao kesa prodas taj i uzmes punokrvni Phenom II X4,a modela ce biti koliko hoces...

phenom II x3 mozes otkljkucati cetvrto jezgro (imas po overclock sajtovima) a imas i program fox one za overklokovanje phenom procesora
 
Vidim da su Fenomi 2 pojeftinili naglo od kad su se pojavili? Imamo li razloga da verujemo da ce se taj trend nastaviti? Cuo sam da mnogi pricaju i o pojeftinjenju Intelovih najjacih quad core, dakle ne q6600 vec q9550 (koji je jaci od svih fenoma 2 za sada ako je verovati prvim testovima), ali nesto bas i ne vidim to.
 
Moja odluka bi bila naravno X3 720, sto zbog novije tehnologije izrade sto zbog toga kad uzmes q6600 neces moci kasnije da radis upgrade samo procesora (ako bi isao na noviju tehnologiju i7 ili i5) vec ces morati da mjenjas i plocu i ddr memoriju. Q6600 je jaci po snazi od X3 720 zato sto ima jedno jezgro vise, oba su solidni clockeri, mada sam citao da se kod ovog AMD na nekim plocama moze otkljucati i cetvrto jezgro. Znaci po meni ovaj X3 720 u kombinaciji sa dobrom plocom, i kasnije kad budes imao kesa prodas taj i uzmes punokrvni Phenom II X4,a modela ce biti koliko hoces...

To cetvrto jezgro nije zakljucano za dz...;)
 
Pa koliko sam ja negdje procitao u paru sa maticnom chipseta 790, otkljuca se jednim potezom u BIOS-u, tako da je za dz...
Evo i link...
http://www.bug.hr/vijesti/skok-potraznje-phenomima-ii-x3/95582.aspx

ja sam rekao da nije iskljuceno za dz..:confused:
kao sto smo imali celerone pre 7 god. koji je u stvari osakacena verzija pentijuma, sada imas x3 procesore koji su osakaceni x4 procesori..
naime, u toku proizvodnje desi se da jedno jezgro zayebe stvar, oni ga iskljuce i prodaju ga pod drugim imenom i manjom cenom..
poenta je, da je to jezgro zdravo ne bi ga za dzabe iskljucivali ;)
sto dalje znaci, da moze da ti se zadesi primerak koji ce relativno stabilno da radi sa sva 4 jezgra i moze da ti zapadne primerak koji 4 jezgro uopste nema..
 
ja sam rekao da nije iskljuceno za dz..:confused:
kao sto smo imali celerone pre 7 god. koji je u stvari osakacena verzija pentijuma, sada imas x3 procesore koji su osakaceni x4 procesori..
naime, u toku proizvodnje desi se da jedno jezgro zayebe stvar, oni ga iskljuce i prodaju ga pod drugim imenom i manjom cenom..
poenta je, da je to jezgro zdravo ne bi ga za dzabe iskljucivali ;)
sto dalje znaci, da moze da ti se zadesi primerak koji ce relativno stabilno da radi sa sva 4 jezgra i moze da ti zapadne primerak koji 4 jezgro uopste nema..

Moja najtoplija preporuka je Intel ali ne q6600 vec neki iz serije q9... zato sto je novija tehnologija amd na duze staze ne treba uzimati...i upravo kao sto je napisao Iwan amd je poznat po osakacenim procesorima...druga stvar su kvarovi ploca 9 od 10 kvarova otpada na amd tj. ploce sa podnozjem za amd procesore...znaci intel iz serije q9...sem ako nemas dovoljno novca...u tom slucaju bi mozda npr c2d 8400 mogao da ti odradi odlicno posao
 

Back
Top