James Bond-SRBIN!!!
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: James Bond-SRBIN!!!

Početnik
    Učlanjen
    10.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Smile James Bond-SRBIN!!!

Skoro sam procitao na nekom sajtu da je ,izvesni, srpski bogatas i biznismen Dusko Popov u stvari bio inspiracija za James Bonda. Prica je istinita i nema sumnje u to. Postoji cak i intervju sa Duskovim sinom, Borisom. Ukratko...

Duško Popov rođen je 1912. u Titelu, Austro-Ugarska, danas Srbija, umro 1981. u Londonu.
    Boris je za vreme Drugog svetskog rata bio nemacki obavesajac, ali posto je mrzeo Nemce, ponudi je svoje usoluge i britanskoj sluzbi MI6, koji su ga prihvatili, naravno. Dobio je tajno (kodirano) ime Tricikl. Bio je, prema podacima, najbolji agent za vreme rata. Ijang Fleming "otac" Jamesa, takodje je radio za MI6 a zadatak mu je bio da prati Duska i njegovo kretanje, bio je opsednut njime i po ugledu na njega stvarao bestselere. Poznat je po tome sto je obavestio Amere o napadu na Perl Harbor, tacan datum i vreme, ali su ga ovi ignorisali.

Zanima me vase misljenje o ovome. Da li ste to znali ili ne. Ja ,iskreno, mislim da bi Srbi trebali ovo da znaju, jer, imati najboljeg agenta za vreme najveceg svetskog rata, nije mala stvar. Ne bi trebal ovo zataskavati i ignorisati

Elita
    Učlanjen
    07.10.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: James Bond-SRBIN!!!

Vesna da Vinca je strucnjak za doticnu temu, mada sumnjam da pohodi ovaj forum.

Zainteresovan član srbamanNIS (avatar)
    Učlanjen
    28.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Ima li modova na ovom subforumu?Ni ovo ni ona tame Cezar Srbin nije obrisana.

Elita Добро дошли (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    457

Citat Original postavio Charlie2 Pogledaj poruku
    Skoro sam procitao na nekom sajtu da je ,izvesni, srpski bogatas i biznismen Dusko Popov u stvari bio inspiracija za James Bonda. Prica je istinita i nema sumnje u to. Postoji cak i intervju sa Duskovim sinom, Borisom.....
    Дај сајт на видело па да у то поверујемо.
    Деца у раним годима почињу да ,,лажуцкају`` уствари они то не лажу већ измишљају,праве сопствене конструкције и збуњују родитеље.
    Постарај се за сајт.

Primećen član
    Učlanjen
    25.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

А ја сам мислио да је то опште позната ствар.Тек сад видим колико људи нису обавештени о овоме.Ја сам давно гледао неку телевизијску емисију са дотичним чикицом емисија је озбиљна није нека сензационалистичка глупост.

Elita Добро дошли (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    457

Citat Original postavio Wotan Pogledaj poruku
    А ја сам мислио да је то опште позната ствар.Тек сад видим колико људи нису обавештени о овоме.Ја сам давно гледао неку телевизијску емисију са дотичним чикицом емисија је озбиљна није нека сензационалистичка глупост.
    Сада сам обавештен! У Википедији нађох понешто о том јунаку.

Junakova biografija [uredi - уреди]
    Džejms Bond je sin Škota Endrua Bonda i Švajcarkinje Monike Delakroa koji nesrećnim slučajem ginu na planinarenju na Egvije Ružu i to kad je Džejms imao 11 godina. Džejms odlazi da živi u Kent sa tetkom Šarmejn Bond. Porodični moto Bondovih, koji će Džejms Bond usvojiti za vreme "Operacije Korona" u romanu U tajnoj službi Njenog Veličanstva je Orbis non suficit ("Svet nije dovoljan" na latinskom).

O Bondovom datumu rođenja postoje različiti podaci; po navodima Džona Pirsona u knjizi Džejms Bond: Autorizovana biografija 007, Bond je rođen 11. novembra 1920. godine; međutim, ovaj datum nije potvrđen niti u jednom Flemingovom romanu. Na osnovu Bondove čitulje u romanu Samo dvaput se živi, Bond je napustio školu sa 17 godina i pristupio Ministarstvu odbrane 1941. godine. Ali, ako je Bond 1941. godine imao 17 godina, tada izlazi da je rođen 1924.

Buduća legenda Пресретач (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1382

Душко Попов (рођен 1912. у Тителу, Аустро-Угарска, данас Србија, умро 1981. у Лондону, Велика Британија) имао је тајно (кодирано) име Трицикл, али истовремено тако се називала и шпијунска мрежа у коју је он био укључен. Према Нешенел Инквајеру, аутор Ијан Флеминг по угледу на њега засновао је познати лик тајног агента Џејмса Бонда.
    Флеминг је радио у Британској поморској обавештајној служби током Другог светског рата и био задужен да прати овог харизматичног шпијуна, који је био регрутован да ради као двоструки агент за Британце. Душко Попов је био млади, богати југословенски бизнисмен, који је успео да настави каријеру плејбоја чак и у ратно време док је спроводио своју смртно-опасну мисију за Уједињено Краљевство.
    Заврбован да ради за нацисте на почетку рата, Попов, који их је мрзео, истог тренутка је понудио своје услуге и Британској обавештајној служби. Они су га прихватили као двоструког агента (тајно име Трицикл) и он је отишао да живи у Лондон. Његове међународне пословне активности обезбедиле су му параван за посете неутралном Португалу, који је био повезан са Великом Британијом слабашним цивилним ваздушним саобраћајем скоро све време рата.
    Одатле је Попов упутио Немцима довољно информација одобрених од стране британске службе МИ5, тако да су Немци били задовољни њиме и богато га награђивали за његове услуге. Обавештења која су му при томе давали у склопу његових задатака била су од великог значаја за Британце у предупређивању непријатељских планова као и у сопственом планирању и размишљању. Попов је био измештен у Сједињене Државе од стране Абвера ради добављања нових информација. Он тада ступа у контакт са ФБИ-јем и објашњава им за шта је био задужен да их пита. Једна од ставки са његове листе била је и информација о Перл Харбуру.
    Попов је био озлоглашени женскарош, и стекао је свој надимак Трицикл изгледа због своје склоности да води љубав са две жене одједном. Међутим, ближе је истини да је његово раније тајно име Скот промењено у Трицикл када су запослена још две његова субагента ("Балон" и "Желатин"), тако да су они функционисали као три точка на трициклу. Имао је аферу са глумицом Симоне Симон.
    Нажалост, шефу ФБИ, Едгару Хуверу, вероватно и из претходно наведених разлога није се свиђао Попов и зато је игнорисао информације које му је он достављао. Попов је одседао у најбољим хотелима, посећивао најбоље коцкарнице, и био бон виван. Умро је 1981. године у својој 69. години, остављајући иза себе удовицу и три сина.

Početnik TerrorBGD (avatar)
    Učlanjen
    17.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Charlie2 Pogledaj poruku
    imati najboljeg agenta za vreme najveceg svetskog rata, nije mala stvar. Ne bi trebal ovo zataskavati i ignorisati

Џабе нам најбољи агент, кад није радио за нас него за неку другу земљу...

Elita Šakal (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Hm, ovo bash ima veze sa istorijom, ccccc... Lock.

Slične teme

1. James Bond
    Autor WEISHAUPT u forumu Zanimljivosti
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 25.09.2017., 09:25
  2. James Bond 007
    Autor georgejune u forumu Film i video
    Odgovora: 159
    Poslednja poruka: 31.12.2016., 04:37
  3. james bond
    Autor MASTER OF DISASTROUS u forumu Akcione igre
    Odgovora: 2