Revolucija

masnuci

Aktivan član
Poruka
1.149
Usled neuspeha drzave da u poslednjih 10 godina napravi bilo kakva pravna drzava.
Iznerviran sam kolicinom korupcije koja se odvija u drzavi da ti svako za bilo sta trazi mito.
Fakulteti se kupuju, inspektori podplacuju, sudije itd...
Kap koja mi je prelila casu je bila , kada je predlozeno da ginekolog koji prati trudnocu ,da bi bio prisutan na porodjaju , porodice bi trebale da plate od 10 000 do 20 000. Jer to i sada rade, ali ne legalno. (navod je bio da se ozvanici korupcija)
1. Ako to rade trebali bi biti osudjeni (znam da rade)
2. Ako to ne rade drzava bi trebala da kazni ove koji tako tvrde
3. Drzava non stop pise kako nam je natalitet mali , onda daje ovakav akt na usvajanje (jer zna da niko na rodjenuju deteta nece da stedi, cak i da nema novce nace se.Treba se popuniti Budzet.)
4. Zasto drzava nebi nagradila toga doktora koji je pratio trudnocu sa 5000 - 1000 umesto da roditelji to rade.

Politicari su nam jedna obicna BAGRA koja se trudi da ostane na vrhu pa sta god bilo. Stoga mislim da nam treba jedna Nacionalna revolucija, koja bi preporodila stanje svesti u ljudi.

Pa ako je neko pravnik zanima me : ako je covek osudjen na vise od 5 godina zavora on bi trebalo monentalno u zatvor po izricanju presude cak i da je prvostepeni postupak i da je ulozena zalba?
 
Pa ako je neko pravnik zanima me : ako je covek osudjen na vise od 5 godina zavora on bi trebalo monentalno u zatvor po izricanju presude cak i da je prvostepeni postupak i da je ulozena zalba?

Недостаје ти појам "правоснажно", а и тада постоји могућност жалбе ...

Додуше затвори су пуни ситних, а странке (нарочито ако су на власти) крупних криминалаца, па нема места ...
 
Usled neuspeha drzave da u poslednjih 10 godina napravi bilo kakva pravna drzava
.
Iznerviran sam kolicinom korupcije koja se odvija u drzavi da ti svako za bilo sta trazi mito.
Fakulteti se kupuju, inspektori podplacuju, sudije itd...
Kap koja mi je prelila casu je bila , kada je predlozeno da ginekolog koji prati trudnocu ,da bi bio prisutan na porodjaju , porodice bi trebale da plate od 10 000 do 20 000. Jer to i sada rade, ali ne legalno. (navod je bio da se ozvanici korupcija)

1. Ako to rade trebali bi biti osudjeni (znam da rade)
2. Ako to ne rade drzava bi trebala da kazni ove koji tako tvrde
3. Drzava non stop pise kako nam je natalitet mali , onda daje ovakav akt na usvajanje (jer zna da niko na rodjenuju deteta nece da stedi, cak i da nema novce nace se.Treba se popuniti Budzet.)
4. Zasto drzava nebi nagradila toga doktora koji je pratio trudnocu sa 5000 - 1000 umesto da roditelji to rade.

Politicari su nam jedna obicna BAGRA koja se trudi da ostane na vrhu pa sta god bilo. Stoga mislim da nam treba jedna Nacionalna revolucija, koja bi preporodila stanje svesti u ljudi.

Pa ako je neko pravnik zanima me : ako je covek osudjen na vise od 5 godina zavora on bi trebalo monentalno u zatvor po izricanju presude cak i da je prvostepeni postupak i da je ulozena zalba?

Država ne pravi pravnu državu jer država nije subjekt nego objekt, subjekt su političari koji stvaraju uslove za funkcionisanje pravne države, donoseći adekvatne zakone u tom smeru kao i nastojanjem da se ti zakoni primenjuju i poštuju

Nadalje, lekari o kojima govoriš su lekari koji pružaju dodatne usluge koje su van obaveznog socijalnog osiguranja i koje se samim time plaćaju to je tvz.extra usluga

Eto na to sam morala da reagujem pošto si unio neke netačnosti u svoju temu.
 

Back
Top