Николић прети да ће тужити државу ...

Нечисто_Срце

Aktivan član
Poruka
1.676
Toma hoće da tuži državu zbog mandata
Subota, 14. mart 2009. 09:13


Srpska napredna stranka(SNS) mogla bi uskoro da podnese tužbu protiv države pred Sudom za ljudska prava u Strazburu, zbog oduzimanja 580 odborničkih mandata u skupštinama opština, najavio je lider naprednjaka Tomislav Nikolić.

Nikolić je za ”Večernje novosti” rekao da će njegova stranka ipak iskoristiti sve pravne mogućnosti u Srbiji, pre nego što se obrati međunarodnim arbitrima.

On je rekao da su pred domaćim sudovima odbornici SNS podneli mnogo tužbi, ali da su troškovi ogromni i da stranka nema novca da ih finansira.

"Mislim da je slučaj naših odbornika zreo da se nađe i pred Sudom za ljudska prava u Strazburu. Ranije sam poštovao princip da država ne sme da se tuži, čak i onda kada nas je Milošević pokrao na Kosovu uzevši nam 50 mandata, ali je sada druga situacija", kazao je Nikolić.

On je dodao da aktuelna vlast mora da prihvati evropske vrednosti po kojima su poslanici i odbornici vlasnici mandata.

Nakon rascepa Srpske radikalne stranke, novoosnovani naprednjaci zadržali su 33 od 613 mesta u lokalnim skupštinama. Na izborima 11.
maja prošle godine SRS je osvojila ukupno 1.586 odbornika.

(MONDO)

http://www.mtsmondo.com/news/vesti/text.php?vest=127793

Који паћеник, ја немам речи! Човек кука за мандатима друге странке. :roll:
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Ja mislim da bi patriotska Srbija trebala da tuzi demokratsku Srbiju EUropsko/Ruskom sudu, a kad ovi donesu neresen rezultat da se igraju produzeci....ali samo jedan izlazi iz ringa :twisted:

Rat je definitivno trebao da pocne od Srbije, prvo da se sva stoka potamani, a onda da Srbi mogu na miru da ratuju sa komsijama, sada tek vidimo da su Srbi ratovali sve ove godine protiv komsija i domacih g0vana.
 
parlamentarni izbori su nam hitno potrebni.

kad bolje razmislim , i ne mislim da je tako

onaj je onomad na prozoru rekao da ce upotrebiti sva sredstva da ostane na vlasti, sto bi sumnjali u to

toma je u `naletu`, jos ga drzi inercija i pink, malo da prodje i razgolitice se pozadina svega

`autonomisti` ucenjuju rezim i traze premnogo za svoju podrsku, isto bi bilo i sutra

opoziciju da ne komentarisem, narod i ne zna da mora ove da izabere, samo da bi se demokratski promenula vlast. drugih nema, momentalno
 
Ма не знам...нешто ми не мирише добро да буду сад избори...мора народ још више да се разочара...мада, кад мало размислим, ко ће да влада у Србији....мени није јасно...Тома успешно разбија опозицију, прво радикале, па прозива дсс јадарски....мене је све већ почело увелико да смара...онај Арчибалд Рајс је био скроз управу...увек ћемо имати лоше политичаре и самим тим, увек ће нам бити лоше.
 
Pa medju koje ti spadas, politicare, lopove, tajkune :D pa se bunis ;)
Sta cu ja u Kini, ja zivim u pravnoj drzavi, gde i gradjani i politicari rade jedni za druge, tj. za drzavu, a ne protiv :P
United we stand :hahaha:

a gde je ta drzava u kojoj politika i politicari rade za narod :D;) odmah se selim tamo :hahaha: samo ako ta drzava nije negde u svemiru i za mene opet nedostizna :(:confused:
 

Back
Top