Koju vrstu SF-a volite?

Svaka podela knjizevnosti na zanrove (pa samim tim i podela SF-a na zanrove) je u sustini vestacka i prilicno tesko primenljiva u nekom malo strozijem smislu.
Prema tome ja volim dobar SF bez obzira na zanr. Uostalom volim dela svih pobrojanih pisaca.
 
Volim misterije, Klarka ali u Misterijama sveta, volim pisce koji pisu o nasoj istoriji iz nekog drugog ugla (muka mi je od standardnog zatupljivanja dece zvanicnom istorijom punom rupa koje se prikrivaju umesto da ih neko pogleda i protumaci iz drugog ugla). cak i Denikena volim da citam mada je on malo preterivao (mozda malo vise ), pa ako neko ima da predlozi neku dobru knjigu ovakvog tipa, to bi mi stvarno mnogo pomoglo.
 
Sve zavisi od raspolozenja ... obicno mi je onaj autor koga trenutno citam najbolji ... salu na stranu - Malo citam jednog autora , pa kad mi malo dosadi njegov stil posanja - na drugoga ...

Inace u zadnje vreme sam se bas nesto zalepio na EF ... Posebno na R.A Salvatorea , Martina i Jordana ....
 
ajd i ja da se prikljucim...
definitivno Klark, volim kada je nesto ozbiljno...
doduse bilo mi je zabavno i kada sam citao vodica kroz galaksiju, ali nije to to...ne moze on da kaze, e sad cemo da ukljucimo pogon neverovatnoce ili kako se vec zove i odosmo u drugi kraj svemira...ne kazem da je lose, nego samo mi je bilo zabavno..
a posebno sam uzivao u Rami, to mi je mozda cak najomiljenije delo...
 

Back
Top