Čekaj me i ja ću sigurno doći, moja Europo!

Vas komentar :


  • Ukupno glasova
    34
  • Anketa je zatvorena .

Вуја

Veoma poznat
Poruka
10.723
I ove reči posvećene su tebi:

Znaš dobro da smo stvoreni jedno za drugo, ali ti si ipak otišla. Pitam se zašto? Da li zato što si i sama velika, pa hoćeš sa velikim, ili možda voliš bogatije? Da li je problem to što si starija od mene? Starija si mnogo više od onog moćnog Amerikanca u koga si trenutno slepo zaljubljena. Pamtiš li, dušo moja, da za njega niko i nije znao dok ga ti nisi slučajno otkrila, dala mu ime, odgajila ga. Oteo ti se tvoj Pigmalion, prezreo te, bez griže savesti i manje problematične prošlosti brže se razvio, i sad luduješ za njim.

Pre ti ni kod mene ništa nije smetalo. Ni što sam seljak, ni što sam zaostao. Divila si se mojoj hrabrosti kada sam zbog tebe kidisao na jače od mene. Kada sam kao David tamanio Golijate na tvoj mig. Kada sam krvario da bih sačuvao tvoju slobodu i da bih te bio dostojan. Sećaš se kako sam te branio kad je onaj Turčin bacio oko na tebe. Toliko sam uporan bio, da te na kraju ostavio, a na meni se iživljavao čitavu moju mladost. Još me Turčinove rane bole. Nije mi dao da se obrazujem, izučim škole, budem svoj. A ti si u miru napredovala i sve više se udaljavala od mene. I posle sam svet pomerao zbog tebe. I krenuo goloruk na onog bahatog Nemca koji je silom hteo celu da te uzme, da mu budeš samo jedna od više konkubina. Tada si me hvalila, iako me ni tada nisi volela, ali bila si uz mene. Kao što Laub reče: U ljubavi i politici čovek je veran samo kad ne može ništa drugo.

Grešio sam i ja. Priznajem. Poneo me kavgadžijski duh. Razbio sam ceo komšiluk. Pretio i tukao se sa svima. Radio sam na mišićima, a duh sam zapostavio. Zaboravio sam na tvoju sklonost ka filozofiji. Nisam te oslušnuo na vreme. Nisam učio na tvom iskustvu.

Ali i ti si vređala mene. Nisi mi dala pravu priliku da se dokažem. Moje slabosti bacila si mi u lice i ne pokušavaš tu ljagu da spereš sa mene.

I dalje se trudim da ti ostanem blizu, da budem tu, uz tebe, ali mi ti stalno izmičeš i ne osvrćeš se na novi dom koji sam sagradio zbog tebe, za nas. Srušio sam ono svoje staro zgarište, obračunao se sa svima onima koji su mi govorili da nisi za mene, rekao zbogom oružje.

Znam, reći ćeš i novi dom sam sagradio uz tvoju pomoć. I znam, dosta sam tvoga novca proćerdao. Ne snalazim se najbolje u građevinskim radovima. Rušenje mi ide bolje od ruke. Valjda mi destruktivan horoskopski znak.

Neću odustati. Boriću se za tebe. Ja sam deo tebe, i sama to znaš. Mnogi su se mešali, hteli da te uzmu i uspeli u tome. Sada sam samo rupa na tvojoj bluzi, rupa koju treba zakrpiti. Ali, to je tvoja omiljena bluza i znam da ćeš je i sa rupom nositi. Znam da me želiš i da ćeš to brzo priznati. Možda shvatiš da i ja ovako mali i siromašan imam nešto posebno. Nešto što me diže iznad svih ostalih koji čine tvoj život. Nešto što će mi dati snage da zablistam i budem deo tebe. Samo sam te ja iskreno voleo, i uvek sam tvoje ciljeve postavljao iznad svojih. Niko sebe toliko nije izgubio u pokušaju da bude tvoj. I jednog dana kada te ostavi tvoj Amerikanac i okrene se orijentalnim lepoticama, shvatićeš da nisi jedina i nezamenljiva. I da nisi više mlada i goropadno moćna kao nekad. Tada ćeš me se ponovo setiti i ponovo hteti. Kraj sebe.

A do tada, ja ću ostati ta mala rupa na tvojoj bluzi zbog koje će ti uvek biti hladno! A ti ne želiš tu jezu kraj svog velikog srca. Čini te ledenijom nego što si. Zato, ne beži više, čekaj me i ja ću sigurno doći, moja Evropo!

Voli te tvoja Srbija!

Branislav Stojanović iz Paraćina, student beogradskog Pravnog fakulteta, osvojio je prvo mesto na nacionalnom takmičenju mladih „U Zoranovu čast“, koje organizuju DS i Fond „Dr Zoran Đinđić“


Danas, 14.03.2009

lol-032.gif
lol-032.gif
lol-032.gif


Ovo je za crnu hroniku, jer veci stepen hipokrizije, bezidejnosti i sopstvene gluposti nisam cuo za godinu dana. Zalosno je videti kako drzava sve vise tone a sve je vise dvorskih luda, mediokriteta i dupeuvlakaca i to mladih ljudi koji cine buducnost zemlje.
 
Sećaš se kako sam te branio kad je onaj Turčin bacio oko na tebe. Toliko sam uporan bio, da te na kraju ostavio, a na meni se iživljavao čitavu moju mladost. Još me Turčinove rane bole.

Da zanemarimo ostale gluposti, stiče se utisak kako mi sad ne žalimo sve naše žrtve, dokle god smo odbranili Evropu od Turaka.

Pa kamo sreće da je Sulejman taj Beč zauzeo, spalio, srušio, zgazio.

Zapravo, kamo sreće da Ogadai nije rikn'o pa da se Subotai sa vojskom stvarno na kraju ulogorio u okolini Kadiza.

Uf, što bi to bilo dobro.
 
Posle case vina


Posle case vina prijatelj sam svima
posle case, dve oprastam joj sve
a kad zora svane proklinjem kafane
jer uzalud sve, ne mogu bez nje

Tako svake noci lazem srce svoje
kad se ona vrati, bit’ ce lepse sve
dok muzika svira samo pesme nase
jos vise je volim, vise nego pre


Pitaju me zore, pitaju me noci
zasto je jos volim kad je proslo sve
odavno vec ona s’ drugim zivot deli
i nikada nece biti kao pre

(Toma Zdravkovic)

:bye: :bye:
 
Posle case vina


Posle case vina prijatelj sam svima
posle case, dve oprastam joj sve
a kad zora svane proklinjem kafane
jer uzalud sve, ne mogu bez nje

Tako svake noci lazem srce svoje
kad se ona vrati, bit’ ce lepse sve
dok muzika svira samo pesme nase
jos vise je volim, vise nego pre


Pitaju me zore, pitaju me noci
zasto je jos volim kad je proslo sve
odavno vec ona s’ drugim zivot deli
i nikada nece biti kao pre

(Toma Zdravkovic)

:bye: :bye:

Ja sam chitajuci ovo pomislila na Disa, pesma pijanstvo.

I zheleci da se zaklonim od srama,
pijem, i zazhelim da sam pijan dovek
tad ne vidim porok, drushtvo gde je chama,
tad ne vidim ni stid shto sam i ja chovek.
 
Милунка Савић:
Posle case vina


Posle case vina prijatelj sam svima
posle case, dve oprastam joj sve
a kad zora svane proklinjem kafane
jer uzalud sve, ne mogu bez nje

Tako svake noci lazem srce svoje
kad se ona vrati, bit’ ce lepse sve
dok muzika svira samo pesme nase
jos vise je volim, vise nego pre


Pitaju me zore, pitaju me noci
zasto je jos volim kad je proslo sve
odavno vec ona s’ drugim zivot deli
i nikada nece biti kao pre

(Toma Zdravkovic)


Mislim da je ova prikladnija.

Dotak'o sam dno života


Dotak'o sam dno života, i pakao i ponore
ali ti mi dušu uze, hej prokleti ženski stvore
pa zbog tebe nemam mira u snovima ni na javi

Refren 2x
Kako da te muko moja
kako da te tugo moja
kako da te srce moje
za trenutak zaboravi

Duboko je, daleko je, ja osetih svu gorcinu
dotak'o sam dno života, sad verujem u sudbinu
ali tebe više nema u snovima ni na javi

Refren 2x
Kako da te muko moja
kako da te tugo moja
kako da te srce moje
za trenutak zaboravi

Šibali su moju dušu, i orkani i tornada
ali ti mi dušu uze, hej prokleta ženo mlada
pa zbog tebe nemam mira u snovima ni na javi

Refren 2x
Kako da te muko moja
kako da te tugo moja
kako da te srce moje
za trenutak zaboravi

(Toma Zdravković)
 
A do tada, ja ću ostati ta mala rupa na tvojoj bluzi zbog koje će ti uvek biti hladno! A ti ne želiš tu jezu kraj svog velikog srca. Čini te ledenijom nego što si. Zato, ne beži više, čekaj me i ja ću sigurno doći, moja Evropo!

И после кажу да ми радикали причамо свашта и да смо патетични.
Ово је БОЛЕСТ.
 
Nadam se da ovo nije nekulturno pitanje, ali prosto moram da znam.
Zasto ste protiv Evrope a zivite u njoj? :eek:
Zasto ne zivite onda u Rusiji ili Srbiji ako je EU losa? :eek:
Mozda bas zato sto zivim u njoj,
pa vidim nesto sto vi ne vidite,
a tu sam se zatekla pre nego sto ste vi poceli sanjati o EU,
e sad mi je malo glupo seliti se za Rusiju,ili Srbiju,
samo zato sto se srpska politika prema EU promenila zadnjih godina
jesi zadovoljan?
 
ne beži više, čekaj me i ja ću sigurno doći, moja Evropo!

Ahahaha!

Ja Jevropu VOLIM, i zato cekam ispred njenih vrata i danju i nocu, i ispred njenog posla, i lizem joj sediste od bicikla, i gledam joj kroz prozor kad se skida, i zovem je dugo, tuzno, bolecivo iz zbunja ispod njenog prozora, celu noc, i kad ce ona to vec jednom da shvati, i da prestane da zove POLICIJU, i da razume da bi sve moglo da bude tako DIVNO kada bi smo bili zajedno, nas dvoje, ZAUVEK?

Ovaj ko je ovo napisao treba da porazgovara sa nekim psihologom. He's really got issues, sto kaze nas napaceni narod.
 
Mozda bas zato sto zivim u njoj,
pa vidim nesto sto vi ne vidite,
a tu sam se zatekla pre nego sto ste vi poceli sanjati o EU,
e sad mi je malo glupo seliti se za Rusiju,ili Srbiju,
samo zato sto se srpska politika prema EU promenila zadnjih godina
jesi zadovoljan?

Hmm Zanimljivo zanimljivo. Ai uvek mozete biti spijun za Srpsku stvar. Ali mozda niste sigurni bas kakve su stvari sada ovde. Mac sa dve ostrice. U svakom slucaju hvala na objasnjenju. :worth:(malo glup smajli za thank you, ali nisam nasao drugi :D)
 

Back
Top