Sveti Georgije ubiva azdahu- katastrofa

Zaista ne glumim nekog filmskog eksperta ali je reziserska katastrofa i te kako ocigledna.ovo je mogao biti jedena lep televizijski film ili mini serija a ne projekat sa takvim pretenzijama.
Uostalom, prvi deo filama (sukob srpske vojske i turaka u balkanskom ratu) je uradjen drugacijom kamerom i ima ton boje kao tv reklame a ostatak ima normalan kolorit.mislio sam da je toneka fora dragojevica dok nisam nasao na netu da su zbog nemanja para taj deo odradili kamerom koju su imali a drugi deo kad su platili iznajmljivanje kamere iz Madjarske.
Osim toga, ceo film povremeno ima neostrine a nocne scene se jedva razaznaju zbog neostrine.
Da ne govorim o losoj sinhronizaciji glasa Milutina Milosevica koji igra Gavrila-izabrali su glumca koji nema talenta tako da nije mogao da potrefi autentican srpski akcenat tog doba...
Kastingovali su Dragana Nikolica za ulogu popa koji se pojavljuje u tri scene po najduze minut.
Naravno, gde je Dragan, tu je i Milena Dravic...
Njena uloga je bespotrebna.Glumi neku tetku glavne junaknje koja zivi u Sapcu i koja je dovozi i odvozi u selo kad se posvadja sa Djordjem...
Bora Todorovic se pojavljuje ne u epizodnoj, nego u ultra-epizodnoj ulozi.
Sve mi deluje kao da su bardovi srpskog glumista pristali da budu epizodisti radi honorara iz budzeta od 4,5 miliona evra.
Ovo sto je vidjeno je moglo da se uradi sa 500 000 evra sa sve honorarima.
Pazite, u Deliblatskoj pescari je napravljeno celo selo a NEMA NI JEDAN TOTALNI KADAR tog sela u filmu, sto je moglo da odradi svako selo Macvi.
Rovovi na Ceru nisu postojali (tako kazu eksperti za tu oblast) a smatram da nije trebalo ici u Omarsku kod Prijedora da se napravi nekoliko desetina metara rova i malo bodljikave zice.
Scena atentata na Ferdinanda i docek srpske vojske sa fronta je snimana u Bugarskoj-bez potrebe.Sekvenca atentata traje svega 30 sekundi a doceka vojske na zeleznickoj stanici oko 2 munuta. Svi planovi tih sekvenci su krupni i mogli su se snimiti i na beogradskoj zeleznickoj stanici.
 
Poslednja izmena:
Pa kako da kazem, prica je odlicna...Ali je lose ispricana...
Film mora da prica pricu slikama, zvukom, dijalozima...
Ovako sve sto sam doziveo je prica o tome da se grupa vojnika na frontu buni jer im bogalji iz prethodnih ratova koji nisu mobilisani zaskacu zene i te bogalje po kazni mobilisu i oni izginu.Pogledaj film ako imas priliku i daj svoje misljenje.
Neko na nekom drugom forumu rece da bi neko trebao da robija za ovaj film.4, 5 miliona evra je oprano jer su verovatno prikazani lazni troskovi.
Sve je nepovezano, neuobliceno.A trebalo je da bude melodrama.
Bar da je ratni spektakl, pa da kazemo-date pare za masovne scene, statiste...Ne znam da li se u kadru pojavilo vise od 50 vojnika odjednom.A austrougarskih vojnika mislim dva ili tri i to na kratko.
Hocu da kazem da su zgruvane silne pare ni na sta verovatno na masne honorare racunajuci da ce srpska tragedija stradanja odvratiti paznju od tehnicki lose uradjenog filma.
 
Vratih se upravo iz bioskopa, i šta da kažem. Bruka, sramota, i razočarenje!

Po hiljaditi put srbi su ispali goveda, stoka, svinjari, ološ, propaliteti, bitange, smrdljivci, slepci, kurvari. Kao da nam nije dosta što nas po svetu blate i pogane, nego moramo i mi sami da im pomognemo u tome. Poludeo sam, šta drugo da kažem. Postali smo izgleda umetnici u zaseravanju svoje istorije, i pljuvanju svega što je srpsko. Sramota!
 
vidi se da je snimano sa dve razlicite kamere. nocne scene nisu filmske nocne scene, to je mrak i ne vidi se nsita..
Milutin Milosevic-Gavrilo, je ok odglumio, ok, znaci ne sjajno, a glas u filmu je nasnima na lik u studiju i u celom filmu je monoton, aposlutno neadekvatan za ulogu i radnju..pritom nije ni njegov glas..slika nije ostra u prvom kadru. montaza j eocajna. izgleda kao da su film iseckali, p aje radnja nepovezana...tesko je pratiti film...kolorit filma je bljestavilo, zaista, potpuno neadekvatno za tu tematiku...manje vise nesrecan odabir glumaca, doduse toliko ih ima i toliko se smenjuju da su potpuno nebitni za ceo projekat. laza, milena, bora i dragan nikolic, ocekivano dobri u ulogama koje su im zapale...
 
Koiliko ovde medju vama ima studenata ili diplomiranih sa FDU?Mogu da pretpstavim 0.Prvo film nije najskuplji nas film.Svaka partizanstina iz Titovog vremena je skuplja 100 puta od ovoga.Prica je izvanredna,i nije je pisao Dragojevic nego Dusko Kovacevic-za neupucene.Ja ne znam zaista sta vi hocete od naseg film.Da izgleda kao oni "prepametni americki filmovi od 100 mil dolara".Gluma glavnih glumaca je vise nego dobra.Ne znam stvarno sta je problem.Zasto javnost uvek raskomada svakog za koga sazna da je raspolagao sa budzetom vecim od 100 hiljada evra i zeljno ceka da ispljuje svaki film.Jel bi mozda neko od vas napravio bolji?Pa sta ako je radjeno sa dve kamere,skroz je uklpoljeno u film.Ako je nekom tesko da prati film jer su scene toboze nabacane neka preispita malo svoju inteligenciju i pusti uz kokice Die hard 4 da odmori malo.Ovo je jedini film za razliku od svih npr.Kusturicinih gde Srbi nisu prikazani kao stoka i nenormalni vec kao ljudi,a ocigledno to nekima smeta jer su navikli svakakve bljuvotine da gledaju na nasem filmu.
 

Back
Top