SRBIJU su hranili seljaci,radnici i drugovi a pojesce elita,gospoda i dugovi !!!

MuskoSamBre

Iskusan
Poruka
5.530
Okrenem se iza sebe i vidim Srbiju u kojoj su se gradile fabrike i fabrike u kojima se radilo,vidim njive koje su se obradjivale i na kojima je radjalo,vidim nasmejana lica i cujem pesmu radnika,seljaka i drugova!!!Okrenem se oko sebe i vidim fabrike koje su puste i koje se ruse,vidim njive i livade zarasle u korov i cujem zvuk besnih motora,kola i dzipova i vidim nadmena lica nekih tatinih kceri i sinova i elitu koja kaze lepo nam je i gospodu koja vice...tako je,samo neka traje... ali vidim i namrgodjena lica seljaka,radnika i drugova i cujem kako kazu nije tako...nije lako i ne moze se vise ovako,vidim i dugove koji rastu svaki dan i moji licni i oni drzavni...postaju nepodnosljivi i dave i drzavu i mene i jos puno,puno nas i pitam se dokle cemo izdrzati u ovoj politickoj igri velikih i malih...mocnih i slabih...bogatih i siromasnih i pitam sebe i pitam vas...U CEMU NAM JE SPAS ???
P.S.Rec DRUGOVI je u ovom uvodu upotrebljena u njenom izvornom,a ne u ideoloskom znacenju jer ja a verujem i vecina vas bez obzira na sva nasa prepucavanja,ima drugove i medju SRS,DS,SPS,G17,LDP-LSDV i ostalim strankama kao i medju politicki neopredeljenim gradjanima Srbije bez obzira na veru i nacionalnost!!!
 
Kakav naslov...

Srbiju su odhranili i hrane je seljaci. I niko drugi nema s tim veze. Radnici su vatali zjale po gradovima a drugovi su uglavnom konzumirali kvalitetnije poljoprivredne proizvode.

nije istina, mozda si ti vatao zjale, cak i da poverujem

samo zastava 4.000.000 vozila, slovima cetiri miliona vozila, gde je sve ostalo

pre bih rekao da si u ovom delu koji se sada trudi da konzumira kvalitetnije poljoprivredne proizvode

ps kad srbija postifne privredni stepen razvoja od onomad bice dobro u srbiji, i ...javi se tad
 
Haha. Pa ta "elita" i "gospoda" na koju se mrste "drugovi i seljaci" su isti takvi seljaci once removed, da ne kazem avangarda radnicke klase i njihova djeca.

To je problem u svim tim revolucijama i zakerijama gladnih i glupih - i kada uspeju, jedino u cemu uspeju jeste da na vrh postave seljake koji se za generaciju (a i pre) popnu na grbacu ostalim seljacima i krenu da ih sibaju k'o dzokej konja.

Mora neko i ovca da bude.
 
E,svaka ti cast Daco...gde se seti ovoga,odvrnou sam je do daske bre,iako je Srdjan Saper danas jedan od glavnih u spomenutoj eliti koja ce pojesti Srbiju,Maljceki su bili ekstra hit u tim lepim vremenima pa cak da je radjena i kao parodija opet je dobra kao i vecina starih,lepih pesama od Idola,sta li bi Saper sad odgovorio na pitanje...da li su Maljceki bili parodija ili odraz njegovih pogleda u tom trenutku i da li i koliko bi bio iskren...?
 
Kakav naslov...

Srbiju su odhranili i hrane je seljaci. I niko drugi nema s tim veze. Radnici su vatali zjale po gradovima a drugovi su uglavnom konzumirali kvalitetnije poljoprivredne proizvode.

Da li si nekada radio u nekoj fabrici ili bar hvatao zjale u njoj pa ti je konstatacija iz licnog iskustva ili ti je to neko samo tako rekao,a ti bez razmisljanja prihvatio zdravo za gotovo???
 
Pa nesto slicno da.
Da ima i da ce biti elemenata za siroku masovnu pobunu to je sigurno.
Treba insistirati i mobilisati mase oko socijalno-ekonomskih ciljeva, provereno ova garnitura pada na tom pitanju.

U potpunosti se slazem da ima elemenata ali sta mislis koliko je to realno izvodljivo u ovom ili nekom blizem vremenskom periodu...sta je to sto jos uvek odrzava postojeci rezim na vlasti?
 
Pa nesto slicno da.
Da ima i da ce biti elemenata za siroku masovnu pobunu to je sigurno.
Treba insistirati i mobilisati mase oko socijalno-ekonomskih ciljeva, provereno ova garnitura pada na tom pitanju.

srpski neprijatelji prizeljkuju srpsko-srpski sukob, kao svoje ispunjenje

cak je i sm izbegao tu vrstu konflikta. ko to izazove i sam je nas neprijatelj

ovo ako ne valja, a ne valja, samo ce da istrune i otpadne sa drveta. samo strpljivo
 
srpski neprijatelji prizeljkuju srpsko-srpski sukob, kao svoje ispunjenje

cak je i sm izbegao tu vrstu konflikta. ko to izazove i sam je nas neprijatelj

ovo ako ne valja, a ne valja, samo ce da istrune i otpadne sa drveta. samo strpljivo

i ja mislim da belosvetski mocnici jos uvek nisu odustali od mogucnosti izazivanja srpsko-srpskog sukoba i da dosta dugo vec rade na tome,nije im uspelo 2000-te,ali da li cemo,ako ponovo posegnu za njom imati dovoljno pameti i dovoljno mudrih politicara koji ce uspeti da izbegnu isti?
 
Okrenem se iza sebe i vidim Srbiju u kojoj su se gradile fabrike i fabrike u kojima se radilo,vidim njive koje su se obradjivale i na kojima je radjalo,vidim nasmejana lica i cujem pesmu radnika,seljaka i drugova!!!

Okrenem se oko sebe i vidim fabrike koje su puste i koje se ruse,vidim njive i livade zarasle u korov i cujem zvuk besnih motora,kola i dzipova i vidim nadmena lica nekih tatinih kceri i sinova i elitu koja kaze lepo nam je i gospodu koja vice...tako je,samo neka traje... ali vidim i namrgodjena lica seljaka,radnika i drugova i cujem kako kazu nije tako...nije lako i ne moze se vise ovako,vidim i dugove koji rastu svaki dan i moji licni i oni drzavni...postaju nepodnosljivi i dave i drzavu i mene i jos puno,puno nas i pitam se dokle cemo izdrzati u ovoj politickoj igri velikih i malih...mocnih i slabih...bogatih i siromasnih i pitam sebe i pitam vas...U CEMU NAM JE SPAS ???
P.S.Rec DRUGOVI je u ovom uvodu upotrebljena u njenom izvornom,a ne u ideoloskom znacenju jer ja a verujem i vecina vas bez obzira na sva nasa prepucavanja,ima drugove i medju SRS,DS,SPS,G17,LDP-LSDV i ostalim strankama kao i medju politicki neopredeljenim gradjanima Srbije bez obzira na veru i nacionalnost!!!


:ok: Odlicno, tuga .:(
 
i ja mislim da belosvetski mocnici jos uvek nisu odustali od mogucnosti izazivanja srpsko-srpskog sukoba i da dosta dugo vec rade na tome,nije im uspelo 2000-te,ali da li cemo,ako ponovo posegnu za njom imati dovoljno pameti i dovoljno mudrih politicara koji ce uspeti da izbegnu isti?


Uspeli su oni u tome , prijatelju i one 2000te jer da nije bio Srbin protiv Srbina , a vecina nepoliticki nastrojenih naivnih gradjana zavedena , ne bi svoje pione postavili u vlast u Srbiji , a sad vidimo i ko su i sta su...od zla oca i jos gorih majki , olosh i shljam belosvetski :dash:
 
malo je nevinih po srbiji...
na svakom koraku smo slusali-
-uci sine-kceri da ne moras da rmbas kao ja...nego lepo se zaposlis pa imas platu---drzavni posao je posao...
-lezi sine - kceri...ima vremena kad ces morati da ustajes i da radis...
-sine-kceri../?? sta majka da spremi da rucas kad ustanes oko 15.00..??
-dok sam ja ziv moje dete nece raditi i muciti se kao sto sam se ja mucio...
-sta ce detetu vise skole...zavrsilo je 8 razreda...ja sam samo 4 pa sta mi fali...
-moje dete zavrsilo fakultet---zaposlilo se i zamisli ne moze da zivi od plate...moramo mi da ga dotiramo..
-ja sam zavrsio fakultet i nemam neku platu...
-ima bisera vazdan...samo nema odgovora----koliko treba rada za odredjenu platu..??
 
malo je nevinih po srbiji...
na svakom koraku smo slusali-
-uci sine-kceri da ne moras da rmbas kao ja...nego lepo se zaposlis pa imas platu---drzavni posao je posao...
-lezi sine - kceri...ima vremena kad ces morati da ustajes i da radis...
-sine-kceri../?? sta majka da spremi da rucas kad ustanes oko 15.00..??
-dok sam ja ziv moje dete nece raditi i muciti se kao sto sam se ja mucio...
-sta ce detetu vise skole...zavrsilo je 8 razreda...ja sam samo 4 pa sta mi fali...
-moje dete zavrsilo fakultet---zaposlilo se i zamisli ne moze da zivi od plate...moramo mi da ga dotiramo..
-ja sam zavrsio fakultet i nemam neku platu...
-ima bisera vazdan...samo nema odgovora----koliko treba rada za odredjenu platu..??


Hahaha....ovo je najbolji odgovor...Niko ili malo ko hoće nešto uopšte da radi...nažalost...Oni koji hoće da rade ''znaju sve što se radi s lopatom''...ostali kao da nisu završili ni osam razreda,ne znaju ništa....
 
A ja se okrenem iza sebe i vidim Srbiju gde su se gradile fabrike : Na otetom-''nacionalizovanom'' zemljištu....fabrike kupljene na nekom otpadu koje su proživele svoj radni vek...fabrike koje u stvari nikom nisu ni trebale jer proizvode nešto što niko na svetu ne koristi....tužna lica radnika koji su sa 45 otišli u penziju jer su postali invalidi radeći u takvim fabrikama-niko im nije rekao koliko je otrovno to sa čime rade....
....Igrom slučaja 85-e godine sam bio angažovan sa jednim kolegom da izmerimo ''stepen zagađenosti vazduha'' u jednom pogonu....jedne fabrike...Prvo nismo verovali a onda smo ponovili merenja (prilično dugotrajan proces ali...)...da budemo sigurni....
Količina tog i tog (otrovnog) jedinjenja u vazduhu je bila ravno 112 puta veća od dozvoljene !
Ne moram spominjati da rezultati nikad nisu obelodanjeni !
 
A ja se okrenem iza sebe i vidim Srbiju gde su se gradile fabrike : Na otetom-''nacionalizovanom'' zemljištu....fabrike kupljene na nekom otpadu koje su proživele svoj radni vek...fabrike koje u stvari nikom nisu ni trebale jer proizvode nešto što niko na svetu ne koristi....tužna lica radnika koji su sa 45 otišli u penziju jer su postali invalidi radeći u takvim fabrikama-niko im nije rekao koliko je otrovno to sa čime rade....
....Igrom slučaja 85-e godine sam bio angažovan sa jednim kolegom da izmerimo ''stepen zagađenosti vazduha'' u jednom pogonu....jedne fabrike...Prvo nismo verovali a onda smo ponovili merenja (prilično dugotrajan proces ali...)...da budemo sigurni....
Količina tog i tog (otrovnog) jedinjenja u vazduhu je bila ravno 112 puta veća od dozvoljene !
Ne moram spominjati da rezultati nikad nisu obelodanjeni !
А како раде данас?

(Ако уопште имају негде да раде).
 

Back
Top