SRBIJU su hranili seljaci,radnici i drugovi a pojesce elita,gospoda i dugovi !!!
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 29

Tema: SRBIJU su hranili seljaci,radnici i drugovi a pojesce elita,gospoda i dugovi !!!

Iskusan MuskoSamBre (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    86

Podrazumevano SRBIJU su hranili seljaci,radnici i drugovi a pojesce elita,gospoda i dugovi !!!

Okrenem se iza sebe i vidim Srbiju u kojoj su se gradile fabrike i fabrike u kojima se radilo,vidim njive koje su se obradjivale i na kojima je radjalo,vidim nasmejana lica i cujem pesmu radnika,seljaka i drugova!!!Okrenem se oko sebe i vidim fabrike koje su puste i koje se ruse,vidim njive i livade zarasle u korov i cujem zvuk besnih motora,kola i dzipova i vidim nadmena lica nekih tatinih kceri i sinova i elitu koja kaze lepo nam je i gospodu koja vice...tako je,samo neka traje... ali vidim i namrgodjena lica seljaka,radnika i drugova i cujem kako kazu nije tako...nije lako i ne moze se vise ovako,vidim i dugove koji rastu svaki dan i moji licni i oni drzavni...postaju nepodnosljivi i dave i drzavu i mene i jos puno,puno nas i pitam se dokle cemo izdrzati u ovoj politickoj igri velikih i malih...mocnih i slabih...bogatih i siromasnih i pitam sebe i pitam vas...U CEMU NAM JE SPAS ???
    P.S.Rec DRUGOVI je u ovom uvodu upotrebljena u njenom izvornom,a ne u ideoloskom znacenju jer ja a verujem i vecina vas bez obzira na sva nasa prepucavanja,ima drugove i medju SRS,DS,SPS,G17,LDP-LSDV i ostalim strankama kao i medju politicki neopredeljenim gradjanima Srbije bez obzira na veru i nacionalnost!!!

Iron Lord nije na forumu
    ne vadi prst iz uveta odkad je čuo da uvo više uživa
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: SRBIJU su hranili seljaci,radnici i drugovi a pojesce elita,gospoda i dugovi !!!

a rumeni čobančići i rumene čobančice koje su napustile selo pa završili studije pa kradu državne firme?
    Štetni ugovori, papirološka pokrivanja, pečati za kintu?

Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    86

Podrazumevano Re: SRBIJU su hranili seljaci,radnici i drugovi a pojesce elita,gospoda i dugovi !!!

Citat Original postavio Iron Lord Pogledaj poruku
    a rumeni čobančići i rumene čobančice koje su napustile selo pa završili studije pa kradu državne firme?
    Štetni ugovori, papirološka pokrivanja, pečati za kintu?
    Izvini na koje drzavne firme mislis???

Aktivan član DRVOSEČA (avatar)
    Učlanjen
    16.05.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    51

Kakav naslov...

Srbiju su odhranili i hrane je seljaci. I niko drugi nema s tim veze. Radnici su vatali zjale po gradovima a drugovi su uglavnom konzumirali kvalitetnije poljoprivredne proizvode.

Veoma poznat Вуја (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    168

Ko je gledao film Novecento, seca se scena kada su se seljaci pobunili a vlastela sama morala da sadi i kopa ne bi li prezivela.
    Nije iskljucivo da se to i kod nas desi.
    Radi ono u cemu si dobar, a ne ono za mislis da si dobar

Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    86

Citat Original postavio DRVOSEČA Pogledaj poruku
    Kakav naslov...

Srbiju su odhranili i hrane je seljaci. I niko drugi nema s tim veze. Radnici su vatali zjale po gradovima a drugovi su uglavnom konzumirali kvalitetnije poljoprivredne proizvode.
    OK,rekoh da kada kazem DRUGOVI mislim na izvorni smisao te reci-na nas i nas drugare!!!

Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    86

Citat Original postavio wujaymarkoff Pogledaj poruku
    Ko je gledao film Novecento, seca se scena kada su se seljaci pobunili a vlastela sama morala da sadi i kopa ne bi li prezivela.
    Sta mislis da li je tako nesto moguce u ovom danasnjem vremenu???

Elita daxt (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    375

tesko da moze da se nesto uradi.retardirana vlast ne razvija poljoprivredi iako je to nas glavni adut.bez jakog sela nema drzave.

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ajde Muško... Đipkaj, đipkaj...

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

Kakav naslov...

nije istina, mozda si ti vatao zjale, cak i da poverujem

samo zastava 4.000.000 vozila, slovima cetiri miliona vozila, gde je sve ostalo

pre bih rekao da si u ovom delu koji se sada trudi da konzumira kvalitetnije poljoprivredne proizvode

ps kad srbija postifne privredni stepen razvoja od onomad bice dobro u srbiji, i ...javi se tad
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Veoma poznat Eric Draven (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    44
    Reputaciona moć
    165

Ali kad
    "Men dont faint,we take unintended,decisive naps!"
    Bob Kelso

http://9gag.com/gag/aD0GXDO

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1308

Haha. Pa ta "elita" i "gospoda" na koju se mrste "drugovi i seljaci" su isti takvi seljaci once removed, da ne kazem avangarda radnicke klase i njihova djeca.

To je problem u svim tim revolucijama i zakerijama gladnih i glupih - i kada uspeju, jedino u cemu uspeju jeste da na vrh postave seljake koji se za generaciju (a i pre) popnu na grbacu ostalim seljacima i krenu da ih sibaju k'o dzokej konja.

Mora neko i ovca da bude.
    no longer at ease here, in the old dispensation

Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    86

E,svaka ti cast Daco...gde se seti ovoga,odvrnou sam je do daske bre,iako je Srdjan Saper danas jedan od glavnih u spomenutoj eliti koja ce pojesti Srbiju,Maljceki su bili ekstra hit u tim lepim vremenima pa cak da je radjena i kao parodija opet je dobra kao i vecina starih,lepih pesama od Idola,sta li bi Saper sad odgovorio na pitanje...da li su Maljceki bili parodija ili odraz njegovih pogleda u tom trenutku i da li i koliko bi bio iskren...?

Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    86

Kakav naslov...

Da li si nekada radio u nekoj fabrici ili bar hvatao zjale u njoj pa ti je konstatacija iz licnog iskustva ili ti je to neko samo tako rekao,a ti bez razmisljanja prihvatio zdravo za gotovo???

Veoma poznat Вуја (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    168

Sta mislis da li je tako nesto moguce u ovom danasnjem vremenu???
    Pa nesto slicno da.
    Da ima i da ce biti elemenata za siroku masovnu pobunu to je sigurno.
    Treba insistirati i mobilisati mase oko socijalno-ekonomskih ciljeva, provereno ova garnitura pada na tom pitanju.
    Radi ono u cemu si dobar, a ne ono za mislis da si dobar

Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    86

Pa nesto slicno da.
    Treba insistirati i mobilisati mase oko socijalno-ekonomskih ciljeva, provereno ova garnitura pada na tom pitanju.
    U potpunosti se slazem da ima elemenata ali sta mislis koliko je to realno izvodljivo u ovom ili nekom blizem vremenskom periodu...sta je to sto jos uvek odrzava postojeci rezim na vlasti?

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

Pa nesto slicno da.
    srpski neprijatelji prizeljkuju srpsko-srpski sukob, kao svoje ispunjenje

cak je i sm izbegao tu vrstu konflikta. ko to izazove i sam je nas neprijatelj

ovo ako ne valja, a ne valja, samo ce da istrune i otpadne sa drveta. samo strpljivo
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    86

Citat Original postavio 27E Pogledaj poruku
    srpski neprijatelji prizeljkuju srpsko-srpski sukob, kao svoje ispunjenje

cak je i sm izbegao tu vrstu konflikta. ko to izazove i sam je nas neprijatelj

ovo ako ne valja, a ne valja, samo ce da istrune i otpadne sa drveta. samo strpljivo
    i ja mislim da belosvetski mocnici jos uvek nisu odustali od mogucnosti izazivanja srpsko-srpskog sukoba i da dosta dugo vec rade na tome,nije im uspelo 2000-te,ali da li cemo,ako ponovo posegnu za njom imati dovoljno pameti i dovoljno mudrih politicara koji ce uspeti da izbegnu isti?

Domaćin paperinos (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Kakav naslov...

Sad vise nema od koga na selu da se otme, pa nam je zato drzava u cabru.

Elita SANDRINAbg (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2006.
    Pol
    ženski
    Dedinje,Лика дала седам Генерала и Јованку за Тита Маршала
    Reputaciona moć
    0

Thumbs up Re: SRBIJU su hranili seljaci,radnici i drugovi a pojesce elita,gospoda i dugovi !!!

Citat Original postavio MuskoSamBre Pogledaj poruku
    Okrenem se iza sebe i vidim Srbiju u kojoj su se gradile fabrike i fabrike u kojima se radilo,vidim njive koje su se obradjivale i na kojima je radjalo,vidim nasmejana lica i cujem pesmu radnika,seljaka i drugova!!!

Okrenem se oko sebe i vidim fabrike koje su puste i koje se ruse,vidim njive i livade zarasle u korov i cujem zvuk besnih motora,kola i dzipova i vidim nadmena lica nekih tatinih kceri i sinova i elitu koja kaze lepo nam je i gospodu koja vice...tako je,samo neka traje... ali vidim i namrgodjena lica seljaka,radnika i drugova i cujem kako kazu nije tako...nije lako i ne moze se vise ovako,vidim i dugove koji rastu svaki dan i moji licni i oni drzavni...postaju nepodnosljivi i dave i drzavu i mene i jos puno,puno nas i pitam se dokle cemo izdrzati u ovoj politickoj igri velikih i malih...mocnih i slabih...bogatih i siromasnih i pitam sebe i pitam vas...U CEMU NAM JE SPAS ???
    P.S.Rec DRUGOVI je u ovom uvodu upotrebljena u njenom izvornom,a ne u ideoloskom znacenju jer ja a verujem i vecina vas bez obzira na sva nasa prepucavanja,ima drugove i medju SRS,DS,SPS,G17,LDP-LSDV i ostalim strankama kao i medju politicki neopredeljenim gradjanima Srbije bez obzira na veru i nacionalnost!!!

Odlicno, tuga .

Elita SANDRINAbg (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2006.
    Pol
    ženski
    Dedinje,Лика дала седам Генерала и Јованку за Тита Маршала
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio MuskoSamBre Pogledaj poruku
    i ja mislim da belosvetski mocnici jos uvek nisu odustali od mogucnosti izazivanja srpsko-srpskog sukoba i da dosta dugo vec rade na tome,nije im uspelo 2000-te,ali da li cemo,ako ponovo posegnu za njom imati dovoljno pameti i dovoljno mudrih politicara koji ce uspeti da izbegnu isti?

Uspeli su oni u tome , prijatelju i one 2000te jer da nije bio Srbin protiv Srbina , a vecina nepoliticki nastrojenih naivnih gradjana zavedena , ne bi svoje pione postavili u vlast u Srbiji , a sad vidimo i ko su i sta su...od zla oca i jos gorih majki , olosh i shljam belosvetski

paja1408 nije na forumu
    ucim istoriju kako bi sagledao sadasnjost i predvideo buducnost
    Buduća legenda paja1408 (avatar)
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

malo je nevinih po srbiji...
    na svakom koraku smo slusali-
    -uci sine-kceri da ne moras da rmbas kao ja...nego lepo se zaposlis pa imas platu---drzavni posao je posao...
    -lezi sine - kceri...ima vremena kad ces morati da ustajes i da radis...
    -sine-kceri../?? sta majka da spremi da rucas kad ustanes oko 15.00..??
    -dok sam ja ziv moje dete nece raditi i muciti se kao sto sam se ja mucio...
    -sta ce detetu vise skole...zavrsilo je 8 razreda...ja sam samo 4 pa sta mi fali...
    -moje dete zavrsilo fakultet---zaposlilo se i zamisli ne moze da zivi od plate...moramo mi da ga dotiramo..
    -ja sam zavrsio fakultet i nemam neku platu...
    -ima bisera vazdan...samo nema odgovora----koliko treba rada za odredjenu platu..??

Domaćin
    Učlanjen
    24.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Citat Original postavio paja1408 Pogledaj poruku
    malo je nevinih po srbiji...
    na svakom koraku smo slusali-
    -uci sine-kceri da ne moras da rmbas kao ja...nego lepo se zaposlis pa imas platu---drzavni posao je posao...
    -lezi sine - kceri...ima vremena kad ces morati da ustajes i da radis...
    -sine-kceri../?? sta majka da spremi da rucas kad ustanes oko 15.00..??
    -dok sam ja ziv moje dete nece raditi i muciti se kao sto sam se ja mucio...
    -sta ce detetu vise skole...zavrsilo je 8 razreda...ja sam samo 4 pa sta mi fali...
    -moje dete zavrsilo fakultet---zaposlilo se i zamisli ne moze da zivi od plate...moramo mi da ga dotiramo..
    -ja sam zavrsio fakultet i nemam neku platu...
    -ima bisera vazdan...samo nema odgovora----koliko treba rada za odredjenu platu..??

Hahaha....ovo je najbolji odgovor...Niko ili malo ko hoće nešto uopšte da radi...nažalost...Oni koji hoće da rade ''znaju sve što se radi s lopatom''...ostali kao da nisu završili ni osam razreda,ne znaju ništa....

Domaćin
    Učlanjen
    24.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

A ja se okrenem iza sebe i vidim Srbiju gde su se gradile fabrike : Na otetom-''nacionalizovanom'' zemljištu....fabrike kupljene na nekom otpadu koje su proživele svoj radni vek...fabrike koje u stvari nikom nisu ni trebale jer proizvode nešto što niko na svetu ne koristi....tužna lica radnika koji su sa 45 otišli u penziju jer su postali invalidi radeći u takvim fabrikama-niko im nije rekao koliko je otrovno to sa čime rade....
    ....Igrom slučaja 85-e godine sam bio angažovan sa jednim kolegom da izmerimo ''stepen zagađenosti vazduha'' u jednom pogonu....jedne fabrike...Prvo nismo verovali a onda smo ponovili merenja (prilično dugotrajan proces ali...)...da budemo sigurni....
    Količina tog i tog (otrovnog) jedinjenja u vazduhu je bila ravno 112 puta veća od dozvoljene !
    Ne moram spominjati da rezultati nikad nisu obelodanjeni !

Buduća legenda Милунка Савић (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1009

Citat Original postavio antoanko Pogledaj poruku
    A ja se okrenem iza sebe i vidim Srbiju gde su se gradile fabrike : Na otetom-''nacionalizovanom'' zemljištu....fabrike kupljene na nekom otpadu koje su proživele svoj radni vek...fabrike koje u stvari nikom nisu ni trebale jer proizvode nešto što niko na svetu ne koristi....tužna lica radnika koji su sa 45 otišli u penziju jer su postali invalidi radeći u takvim fabrikama-niko im nije rekao koliko je otrovno to sa čime rade....
    ....Igrom slučaja 85-e godine sam bio angažovan sa jednim kolegom da izmerimo ''stepen zagađenosti vazduha'' u jednom pogonu....jedne fabrike...Prvo nismo verovali a onda smo ponovili merenja (prilično dugotrajan proces ali...)...da budemo sigurni....
    Količina tog i tog (otrovnog) jedinjenja u vazduhu je bila ravno 112 puta veća od dozvoljene !
    Ne moram spominjati da rezultati nikad nisu obelodanjeni !
    А како раде данас?

(Ако уопште имају негде да раде).
    Емисија "Ниво 23", ТВ СТБ, моје најновије гостовање, 6.март.2017: https://www.youtube.com/watch?v=Fi0fQVqWkD0&index=15&list=PLXQrwQ9iEAP3qti DY3XDgw6ZuFS3GgZgf

Slične teme

1. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 24.05.2008., 03:17

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •