Bolujete li od "korejskog" sindroma?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 56

Tema: Bolujete li od "korejskog" sindroma?

Aktivan član
    Učlanjen
    04.07.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Bolujete li od "korejskog" sindroma?

Dobrim evropskim advertajzingom i nepoverenjem prema žutaćima bilo koje vrste (ne samo u automobilizmu) već nekako i u životu (nekako su drugačiji) priznajem i ja sam bio jedan od onih koji je bolovao od "korejskog" sindroma...

jeftino... za jednokratnu upotrebu... pravljeno za mase... nije kvalitetno... njih ima mnogo, ne treba im kvalitet...

To isto sam mislio i za drugu vrstu tehnike. Nekako mi je evropsko evropsko.
    Ali...

negde pre 4 godine uzeo sam prvi tajvanski telefon (HTC) i više ga nisam menjao. Ma kakva Nokia.

pre godinu dana kupio sam Daewoo Matiza i prezadovoljan sam. Brat vozi Kiu Rio. Posle nekoliko vozila zautavio se na njoj.

Naš najbolji automobilski časopis SAT je pre nekoliko brojeva dao upoređenje evropskih i korejanskih modela. Zaključak je u suštini bio (malo sam ga prepravio).
    Ko je lud da u doba recesije kupuje dobro i skupo (evropljanin), bolje kupiti dobro i jeftino (korejanac).

šta mislite generalno o "korejskom" sindromu.

p.s. Ševrolet posle prvih negiranja povratka na "korejce" najavljuje novog Sparka i kažu na sajmu u Ženevi da im je on postao "zaštitni znak", najprodavaniji u A segmentu.
    Ružni AVEO takođe dobio silne pohvale u SAT-u.
    Da ne pominjem Hyundai SUV-ove... a tu je i KIA.

Da li je i sama recesija posledica što je smanjena prodaja skupih i kvalitetnih vozila koji već neko vreme ne nude ništa revolucionarno već su se ljudi okrenuli razmišljanju "ej pa ovo nudi sve za male pare, pa zašto da ne"
    Slovany nerozdeli.Sparta,Kosice,Legia,Krakowia,Lech, Kielce,Spartak,CSKA,Dynamo..support for SRB

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Bolujete li od "korejskog" sindroma?

I ja sam bio dosta sumnjičav prema njihovim automobilima, al ispade da sam grdno pogrešio...
    Kao i prema japancima...

911s [SK] nije na forumu
    "pauza služi da se završavaju poslovi van zgrade, a razno vreme služi za razne stvari"
    Poznat 911s [SK] (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    133

Ne čitam niti gledam SAT niti im verujem čak ni malo.
    Verujem samo iskustvima ljudi i to više ljudi, priče tipa "ima moj ujak, nikad mu se ne kvari" ne priznajem.
    Ford weist den Weg.
    Everything we do, it's driven by you!

Ističe se vule gs (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Citat Original postavio Stefan K. Pogledaj poruku
    Ne čitam niti gledam SAT niti im verujem čak ni malo.
    Verujem samo iskustvima ljudi i to više ljudi, priče tipa "ima moj ujak, nikad mu se ne kvari" ne priznajem.
    Ја га читам и прескочим 2/3.
    Данас је 98% аутомобила прављено за масе, по систему "дрндај - поквари - баци - купи ново". Масовна продукција је свуда, имамо потпуну унификацију укуса, што мени иде на ђолета. Лично мислим да патим од корејског синдрома, који се проширио на комплетну светску привреду - штанцовање нечега што нема карактер и дугорочну употребну вредност. Зато сам се, иако сам љубитељ Ситроена, привајио на листу чекања из Пунто, уместо да купим Ц4 или Ксару. И један и други и трећи су хладна конфекција, тако да само гледам да прођем јефтиније. Прави ауто за мене је мој ГС, којег "мазим пазим и зовем га Ђоле". Шта год друго будем возио - то ће за мене бити радни ауто, који мора бити исправан, чист и служиће за дрндање сваки дан, по снегу, соли, зими, лету... Кад га будем продавао - сигурно ми неће бити жао.
    Ал' ниједно чудо није било равно ономе
    кад је стари упаркир'о у башћу Југо 45...

Superbird nije na forumu
    There's no school like the oldschool, and I'm the f-ing headmaster
    Iskusan Superbird (avatar)
    Učlanjen
    18.08.2005.
    Pol
    muški
    Sabac - Cavic (Bronx) ---> Novi Sad - Liman
    Reputaciona moć
    103

Bolujem i necu da se lecim
    My soul is painted like the wings of butterflies

911s [SK] nije na forumu
    "pauza služi da se završavaju poslovi van zgrade, a razno vreme služi za razne stvari"
    Učlanjen
    18.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    133

Meni nije jasno kako ljudi ne kapiraju da su današnja kola pravljena da predju do 200.000 km i da se posle toga bace u djubre. Ali bukvalno. Da se raspadnu cela, ne da se odradi generalna, već da se razdrnda, enterijer umre, lajsne pootpadaju.... Deluju mi smešno one garancije od 12 godina koliko daju na Astrinu limariju. Mislim, kada je sigurno i izvesno da za par godina automobili neće više biti ovakvi kakvi su i da će benzin biti višestruko skuplji, ko je još lud da daje takve garancije? Ili možda računaju da će se svetska auto industrija totalno promeniti do tada, pa da ta auta više neće biti vozna (u smislu litre benzina od 500 dinara, astronomskog osiguranja itd)?
    Ford weist den Weg.

Učlanjen
    20.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Ауто индустрија ће бити оваква каква је још барем 50 година, ништа се револуционарно ново неће масовно појавити. Јер нафте неће нестати.

Ističe se VENIX (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Često su korejski automobili,prema oceni ADAC-a,pouzdaniji od Japanskih,a odlično je poznato da su Japanski automobili uvek bili na vrhu,kada je pozdanost u pitanju.Tako je bilo pre dvadeset i više godina,tako je i danas.Problem kod Korejskih (I Japanskih) automobila je u tome što su bezlični u odnosu na Evropske,pa kome auto treba samo za kvalitetan prevoz,Korejci su odlični za tu svrhu.

Konkretno,SAT-u verujem,jer uglavnom uvek daje tačne ili bar precizne informacije,iako u 99% slučajeva,pravi testove za automobile niže klase.U vezi stim ne znam da li su bili plaćeni od strane Dačije za izvanrednu reklamu Logana,ako nisu,to nije pošteno od njih,jer su i ptice na grani čule sve od A do Š u vezi s Loganom.

Danas se automobili prave da se koriste nekoliko godina,a zatim da se zamene novim.Dovoljan je primer da se na svake 4 ili 5 godina pravi revizija novog modela.
    Jutro ne trazi krivce,samo kaze u lice - Ovo ne ide na bolje ...

Učlanjen
    20.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Citat Original postavio VNX man Pogledaj poruku
    Danas se automobili prave da se koriste nekoliko godina,a zatim da se zamene novim.Dovoljan je primer da se na svake 4 ili 5 godina pravi revizija novog modela.
    Управо тако. Имамо школски пример беспотребног распиања ресурса. И то је једна од неуспешних идеја како извући ауто индустрију из кризе.

Superbird nije na forumu
    Učlanjen
    18.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

U zlatnom dobu autoindustrije americki proizvodjaci su svake godine izbacivali nov model ili radili restajling starog, a njihov kvalitet je neosporan

Ističe se VENIX (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Citat Original postavio Superbird Pogledaj poruku
    U zlatnom dobu autoindustrije americki proizvodjaci su svake godine izbacivali nov model ili radili restajling starog, a njihov kvalitet je neosporan
    Ne bih se složio da su Američki automobili UOPŠTE kvalitetni,a pogotovo se ne mogu porediti sa Japanskim i Koreanskim vozilima,kada je pouzdanost materijala u pitanju.Naravno,tu ne ubrajam luksuzne automobile iz Američke autoindustrije.Takodje i danas su američki automobili,prema ADAC-u,daleko od pouzdanog automobila.
    Konkretno,Cadillac kroz čitave tri godine nije uspeo da sredi kompjuterki sistem u modelima CTS i STS.
    To što se mi ložimo na američke automobile,to je samo zato što nemamo čestu priliku da se detaljnije pozabavimo istima.Ako želiš,mogu ti izneti probleme svoja dva prijatelja koji žive i rade u USA i poseduju nove modele Cadillac-a i Pontiac-a.
    Na kraju krajeva,zašto je 70% Američkog Tržišta zastupljeno japanskim automobilima,a ne Američkim?

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Superbird Pogledaj poruku
    neosporan, nego šta...proverene motore i šasiju nisu menjali po više godina...samo nataknu novu karoseriju...
    ...to su sporohodni motori i menjači, koji se nisu zamarali pri pokretanju automobila...uostalom vi amerofanatici to bolje znate, ja samo da dopunim...
    ...jedina mana im je velika potrošnja, ali ko je to u to vreme gledao...i fiće su trošile po 10 litara gradom...

Superbird nije na forumu
    Učlanjen
    18.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Potrosnja jeste velika generalno gledano, ali nije kad uzmes u obzir da je to auto od 5.5 metara i dve tone koji pali gume na dodir gasa Na kraju krajeva, ni evropski automobili te klase ne trose manje...

Aktivan član
    Učlanjen
    04.07.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    50

A zašto KIA daje sedmogodišnju garanciju ako su im modeli za "đubre"?
    Slovany nerozdeli.Sparta,Kosice,Legia,Krakowia,Lech, Kielce,Spartak,CSKA,Dynamo..support for SRB

Ističe se Milan_ns (avatar)
    Učlanjen
    06.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Moj raspored: nemac, američki mišići, evropljani, azijati... Žao mi je, ali ih nikako ne volim... Nekako su mi.. jednostavno: fuj.

CLS nije na forumu
    Mislite svojom glavom i nemojte ici vec utabanim stazama
    Primećen član CLS (avatar)
    Učlanjen
    21.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio Slavic Land Pogledaj poruku
    A zašto KIA daje sedmogodišnju garanciju ako su im modeli za "đubre"?
    Djubre su onima koji se ne razumeju u automobile.
    Sto se tice sedmogodisnje garanci to je sve stvar marketinga, ne znam tacno ali ide od prilike ovako 7godine ili 100.000 ili 150.000km predjenih sto znaci neko ko prelazi puno km godisnje izlazi mu iz garancije za 2,3god. kao i fiat sto je davao 500.000km ili 2god , sto je tesko moguce preci toliko km za dve god.(mozda i 3god nisam tacno siguran)

Ističe se VENIX (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Kia,konkretno,daje na sve modele garanciju od 7 godina ili predjenih 100.000 km. S jedne strane to jeste marketinški trik,ali s druge strane,svakako je bolje imati garanciju od 7 godina na neki automobil,nego 3 godine,kao što to nude Evropljani.Ta sedmogodišnja garancija kod Kije nekako mi govori da limarija mora biti na nivou,jer je poznato da su prema Azijskim automobilima mnogi sumnjičavi,baš kada je ovaj problem u pitanju.

Vozio sam Pro Cee`d i generalno gledajući,auto je bombonica.Za tu klasu automobila veoma je agilan (smeo bih da potpišem da u toj klasi nema stabilnijeg automobila).Udobnost nije za posebnu pohvalu,jer se neravnine veoma upečatljivo prenose u kabinu.U neku ruku to je kupe,pa nije strašno.Od opreme ima sve,uključujući klimu sa dve zone,tempomat,jastuke za kolena itd.Što se tiče potrošnje pri umerenijoj vožnji bord pokazuje ispod 6 litara po Košutnjaku,a pri malo žustrijoj vožnji za litar više.Kvalitet materijala u unutrašnjosti je sasvim solidan.Po meni,najbolji je u klasi,jedino ako izuzmemo udobnost,koja je ravna Golfu ili Astri,otprilike .

Domaćin UltraZvuk (avatar)
    Učlanjen
    05.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    82

Iskreno, ne znam. Ja lično imam neutralno mišljenje. KIA Ceed mi je ok, I30 isto... I20 mi je simpatičan, ali sve da kupiš ti ili moj komšija. Znači ok mi je, ne mislim da su njesra, štaviše, znam da su kvalitetni, ali prosto mi se ne sviđaju i to je to.
    Ja sam ipak za Opel, VW, Fiat, Alfu Dobro, može i Mazda... ali to je Japan.

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

popravili su se mnogo zutaci, daju goleme garancije za jeVtine automobile..
    jedino sto ces posle tih 7 godina mnogo vise izgubiti sa nekim hjuindaijem nego sa volc vaginom
    vW, polovan se mnogo bolj eprodaje od polovnog zutaca..
    `Stupid is as stupid does` Forrest Gump

Učlanjen
    20.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Po meni,najbolji je u klasi,jedino ako izuzmemo udobnost,koja je ravna Golfu ili Astri,otprilike .
    Само ми реци да не мислиш да су Астра и Голф удобнији!

Iskusan MilosB (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    120

Ako vec ne bolujem, onda polako oboljevam od tog sindroma. Zena hoce nov auto i tamo 'vamo, da vidimo sta cemo - izbor padne na Hyundai Getz. Potreban joj je mali automobil za male pare. Ja sam bio za varijantu kupiti nesto polovno sa Zapada (tipa Lupo 3L), ail kad malo bolje razmislim bolje je dodati malo vise para za nov automobil, a da pri tom nije Dacija, mala Lada, kinez ili slicno. Getz je model na zalasku karijere, zamenio ga je i20. Smatram da je odavno prelezao sve bolesti i da su poslednji modeli te serije prakticno imuni na sve bolesti. Cena je prihvatljiva, na akciji je bio 8.500 €. Sto je najvaznije, tu je garancija od 5 godina ili 100.000 km. Zence nema sanse da probije 100.000 za 5 godina. Za 5 godina sta god da se desi, a da nije njenom krivicom (nije losa kao vozac), u servis i izvolite popraviti. 5 godina je 5 godina. Dakle, sve je idealno osim cinjenice da su svi razgrabljeni. Sada se nadamo da ce biti jos nesto za vreme sajma i ako bude nas je. Za auto koji treba da igra ulogu drugog automobila u porodici, da zenu preveze pouzdano od tacke A do tacke B, da sluzi vikendom za pijacu - nema boljeg izbora za te pare.

911s [SK] nije na forumu
    Učlanjen
    18.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    133

Ne bih se složio da su Američki automobili UOPŠTE kvalitetni

Ala ti dečko nemaš pojma! Prvo se informiši malo o američkim automobilima, evidentno je da se izuzetno slabo razumeš u iste. Ako već pričaš o nečemu, budi informisan i znaj o čemu pričaš, nemoj lupati gluposti kao sad što si uradio.

Konkretno,Cadillac kroz čitave tri godine nije uspeo da sredi kompjuterki sistem u modelima CTS i STS.

A Cadillac CTS i STS su jedini američki automobili, pa na osnovu njih ti donosiš zaključke o američkoj auto industriji?

To što se mi ložimo na američke automobile,to je samo zato što nemamo čestu priliku da se detaljnije pozabavimo istima.
    Zanimljivo, ali izgleda nemaš priliku da se družiš sa ljudima koji ne samo da voze, nego koji se BAVE američkim automobilima. Toliko o tome.
    Ford weist den Weg.

Veoma poznat Avetinja (avatar)
    Učlanjen
    04.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

Ma kakvi crni japanci koreanci itd itd ... mozda, ali baš mozda neki japanac, ali teško.

Jedno 16 puta je bolji mercedes koji je star 10 godina, nego ta mala plasticna auta koja su stara 2 meseca.

Ti kad ih vidiš onako mala, unutra neka siromašna plastika, napolje isto od plastike itd itd ... muka da ti dođe.

Znači, mercedes, audi, bmw. Pa onda klasa ispod njih, fiat, alfa, reno, citroen itd itd

Sa amerima nikad nisam imao iskustva

Učlanjen
    20.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Citat Original postavio Avetinja Pogledaj poruku
    Jedno 16 puta je bolji mercedes koji je star 10 godina, nego ta mala plasticna auta koja su stara 2 meseca.
    О боже...

Znači, mercedes, audi, bmw. Pa onda klasa ispod njih, fiat, alfa, reno, citroen itd itd
    О господе боже... сачувај. Пупупу...
    Poslednji put ažurirao/la vule gs : 16.03.2009. u 22:14

Veoma poznat Avetinja (avatar)
    Učlanjen
    04.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

Ma kolutaj ti do sutra

Ima ona naša izreka u narodu, verovatno zato i jesmo toliko uvek ispred svih

kaže .... ma ko te yebe ( bez uvrede, dobar si lik )

Slične teme

1. Препоруке за куповину возила
    Autor mvbdb u forumu Automobilizam
    Odgovora: 20436
    Poslednja poruka: 14.03.2015., 04:34
  2. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 12.05.2011., 13:48
  3. Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.03.2006., 00:31

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor