neobican slot,a poput onog za sd mmc i druge kartice
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: neobican slot,a poput onog za sd mmc i druge kartice

Obećava
    Učlanjen
    31.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano neobican slot,a poput onog za sd mmc i druge kartice

imam dell studio laptop serije 1535..i pre neki dan slucajno kad sam vadio bateriju primetih da ima sa zadnje strane ulaz u koji staje kartica za mobilni(mislim ona za telefon sa brojem,nije memorijska nego obica 064 kartica,na primer)Izvadim iz telefona karticu da probam da li to zaista sluzi za to..i gle cuda zaista,kao da je pravljeno za takvo nesto.Interesuje me da li zaista to sluzi za tako nesto?da li je neko imamo slicnih pitanja??sta ja mogu da radim sa njom kad je ubacim u laptop?

Obećava
    Učlanjen
    31.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano neobican slot,a poput onog za sd mmc i druge kartice

imam dell studio laptop serije 1535..i pre neki dan slucajno kad sam vadio bateriju primetih da ima sa zadnje strane ulaz u koji staje kartica za mobilni(mislim ona za telefon sa brojem,nije memorijska nego obica 064 kartica,na primer)Izvadim iz telefona karticu da probam da li to zaista sluzi za to..i gle cuda zaista,kao da je pravljeno za takvo nesto.Interesuje me da li zaista to sluzi za tako nesto?da li je neko imamo slicnih pitanja??sta ja mogu da radim sa njom kad je ubacim u laptop?

Primećen član DEVIL (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano Re: neobican slot,a poput onog za sd mmc i druge kartice

Znam da postoji usb SIM card reader, a to sto ti imas na tvom laptopu je verovatno samo integrisana varijanta istog.
    Da znaci sluzi bas za sim kartice telefona. Sta mozes sa tim da radis?
    Sa software-om koji si mozda dobio na cd-u, ili ti je vec instaliran na laptopu, mozes da vrsis recimo backup sms poruka sa telefona odnosno te kartice, na laptop, da gledas, uredjujes, dodajes i brises kontakte, da pravis nove tonove za telefon itd....

Pozdrav
    Ima žena koje tvrde da su svi muškarci isti. Zar to nije malo previše iskustva?

Domaćin Dupont (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Citat Original postavio DEVIL Pogledaj poruku
    Znam da postoji usb SIM card reader, a to sto ti imas na tvom laptopu je verovatno samo integrisana varijanta istog.
    Da znaci sluzi bas za sim kartice telefona. Sta mozes sa tim da radis?
    Sa software-om koji si mozda dobio na cd-u, ili ti je vec instaliran na laptopu, mozes da vrsis recimo backup sms poruka sa telefona odnosno te kartice, na laptop, da gledas, uredjujes, dodajes i brises kontakte, da pravis nove tonove za telefon itd....

Pozdrav
    A da surfuje?
    Ne volim mitinge, tu najbolja mesta uvek zauzme policija

Obećava
    Učlanjen
    31.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

E to i mene interesuje da li ja mogu da to ubacim u laptop i da surfujem sa tom kombinacijom???mislim i oni modemi sto se dobijaju u mts telenor paketima za internet su na taj princip???samo sto je ta kartica u njih ubacena a oni se kace preko usb...? zar ne?

Učlanjen
    31.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Pa sad neznam tacno dali je to ta ista kartica kao za telefon. Trebalo bi da postoji posebna sim kartica, koju znaci kad ubacis ( da vecinom se ubacuje u usb stick, a posle se stick ubaci u usb slot) trebas da je aktiviras, da izaberes flatrate i posle preko hot spots ( moras da se informises gde u tvom kraju imaju HotSpots, ako ih uopste ima?) se kacis na internet. ( mozda ovo sa hotspots nije tacno nisam siguran )
    Sad neznam teoretski bi mogao i ti sa tim tvojim vec ugradjenim SIM reader, verovatno bi ti trebala samo ta sim kartica za net. Najbolje da se informises kod nekog provajdera kako to ide sa "Mobile internet".
    Ovde gde ja zivim ( CH ), kada uzmes Mobile internet stick, kod vecine je ta sim kartica vec ugradjena u njega. Znaci kao sto rekoh, ubacis, instaliras, registrujes posle znaci taj stick ti sam bira najbrzu mogucu vezi bilo to sad HSPA/UMTS/GPRS/EDGE...ako je neka od tih mreza dostupna, mozes da ides na internet.
    Ali ipak najbolje da se raspitas kod provajdera kako tacno ide i sta ti tacno treba ili da se javi neko ko je imao neka iskustva sa tim.
    Poslednji put ažurirao/la DEVIL : 15.03.2009. u 13:16

Domaćin Dupont (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Citat Original postavio SuperWorm Pogledaj poruku
    E to i mene interesuje da li ja mogu da to ubacim u laptop i da surfujem sa tom kombinacijom???mislim i oni modemi sto se dobijaju u mts telenor paketima za internet su na taj princip???samo sto je ta kartica u njih ubacena a oni se kace preko usb...? zar ne?
    pa zato sam kao i postavio pitanje dali moze.....MOZE...imao sam ja pre nekih 3 meseca isto laptop sa ugradjenim SIM card reader http://shop.a1.net/is-bin/INTERSHOP....erType=Private i zato ti tvrdim da MOZEEEEEE!!!!!!
    Imam ja i taj USB SIM card reader (Modem) http://shop.a1.net/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Mobilkom-A1Shop-Site/de_AT/-/EUR/mkDisplayProductInformation-Start;pgid=uSpIG4YkEAU000EMYFEkUko10000_I2877jv?Pr oductID=_9YK9x58SQcAAAEZgQu7n1an&CatalogCategoryID =P3UK9x58ApUAAAEZ4D9WWy0Q&ActiveSubCategoryUUID=&A ctiveSub2CategoryUUID=&UpperCDisplayName=&DownCDis playName=&SalesChannel=&CustomerType=Private sa TV karticom...
    Radi pa rastura

Obećava
    Učlanjen
    31.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

vidis,sad sam se setio..u tom dell-u sedi 200 njih i misli kako da njihov proizvod bude najprodavaniji na trzistu..zamislite vi da poslovan covek koji nema vremena da brise stare mailove,ubacuje sim karticu u laptop jednom mesecno,ili vise puta sedmicno,tako sto ce da skine bateriju gurne karticu,vrati bateriju,pa odradi ono zbog cega ju je i inace ubacio,pa kad to odradi,opet skida bateriju,pa je opet vraca...ovo mi nekako ne zvuci dobro..jedino je to mesto ostavljeno za ubacivanje kartice jednom u lap top i da ona tu stoji dok ne promenite provajdera..zar ne?logicno..to mora biti tako! ja sam iz Beograda, sto znaci trebalo bi da odem u telekom ili telenor i da kazem imam to i to,da li je moguce tako nesto?da li se slazete?sta mi vi preporucujete?

Učlanjen
    31.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Pa u svakom slucaju je to najbolje resenje

Otidji kod jednog od tih provajdera raspitaj se lepo. Oni ce ti sigurno ponuditi neke od mogucnosti, tako da ces posle tacno znati kakve usluge nude.

Pozdrav

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Inače imali su U Telekomu već ranije takvih ponuda , ako se dobro sećam. U svetu je to uobičajena stvar , oni ti prodaju internet paket : laptop sa sim karticom , može da se surfuje tj. da radiš šta god poželiš dok si u dometu njihove mreže. ovo sa USB stikovima je novijeg datuma jer mnogi poseguju laptopove koji nemaju napravljena fabrički mesta za sim kartice.

Domaćin Dupont (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Citat Original postavio snejks Pogledaj poruku
    Inače imali su U Telekomu već ranije takvih ponuda , ako se dobro sećam. U svetu je to uobičajena stvar , oni ti prodaju internet paket : laptop sa sim karticom , može da se surfuje tj. da radiš šta god poželiš dok si u dometu njihove mreže. ovo sa USB stikovima je novijeg datuma jer mnogi poseguju laptopove koji nemaju napravljena fabrički mesta za sim kartice.
    Tacno...evo pogledaj link od tog laptopa(gore sam ga postavio) i videces da kosta 0€ ...znaci uzmes Laptop i gotova stvar...dzabe(mislim obavezan si da koristis njihov paket 2 godine a po 29€ mesecno)....5Gb mesecno imas besplatno za razmenu Volumena(sto je preko toga ekstra se placa) i brzinu od 7,2 mb....

Obećava
    Učlanjen
    31.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

vazi ljudi,hvala vam na informacijama,ovih dana cu otici,pa cu javiti sta sam uradio

Aktivan član mshone (avatar)
    Učlanjen
    18.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

mozda ima ugradjen 3g modem..............

Slične teme

1. Snovi i o snovima
    Autor M-1980 u forumu Psihologija
    Odgovora: 171
    Poslednja poruka: 18.03.2010., 02:50
  2. 3DfX Voodoo i druge PCI graficke kartice
    Autor Black Raven u forumu Hardver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 02.05.2007., 11:23
  3. program poput win movie maker-a
    Autor pera-kojot u forumu Softver
    Odgovora: 5