kojim putem treba da ide Srbija

rale74

Ističe se
Poruka
2.057
Posto Srbija stalno luta izmedju istoka i zapada i
stalno se polemise ovde da li je Srbija pod ruskim ili americkim uticajem.......
hajde da vidimo koji je put najbolji za zemlju i da se vec jednom utvrdi pravac.
Samo jedno pitanje za one rusofile koji misle:kako sad izgledaju zemlje u kojima je posle II sv.rata gazda bio amer a kako one gde je carevao rus............
najbolji primer bivsa zapadna i ist.nemacka...........jedni prave mercedes i bmw, drugi trabant i varburg......ili madjarska sad i pre 20 god itd..itd..
hajde da vidimo koga su to rusi usrecili:think:
 
Posto Srbija stalno luta izmedju istoka i zapada i
stalno se polemise ovde da li je Srbija pod ruskim ili americkim uticajem.......
hajde da vidimo koji je put najbolji za zemlju i da se vec jednom utvrdi pravac.
Samo jedno pitanje za one rusofile koji misle:kako sad izgledaju zemlje u kojima je posle II sv.rata gazda bio amer a kako one gde je carevao rus............
najbolji primer bivsa zapadna i ist.nemacka...........jedni prave mercedes i bmw, drugi trabant i varburg......ili madjarska sad i pre 20 god itd..itd..
hajde da vidimo koga su to rusi usrecili:think:

Američkim putem.
 
Stvarno rale pa ti brukas tog Djindjica iz dana u dan.....istocnom Evropom je carovao SSSR a ne Rusija.....a nesto ne vidim da su se sad i ta Madjarska,Poljska i sl usrecile nesto mnogo osim sto sad imaju koka kolu da kupe a pre nisu imali

i sto su ljudi zivnuli od kad su skinuli komunizan i odyebali ruse............
nego kako objasnjavas bivsu ist. i zap. nemacku.........kako je moguca tolika razlika u bogatstvu a isti narod?
 
Posto Srbija stalno luta izmedju istoka i zapada i
stalno se polemise ovde da li je Srbija pod ruskim ili americkim uticajem.......
hajde da vidimo koji je put najbolji za zemlju i da se vec jednom utvrdi pravac.
Samo jedno pitanje za one rusofile koji misle:kako sad izgledaju zemlje u kojima je posle II sv.rata gazda bio amer a kako one gde je carevao rus............
najbolji primer bivsa zapadna i ist.nemacka...........jedni prave mercedes i bmw, drugi trabant i varburg......ili madjarska sad i pre 20 god itd..itd..
hajde da vidimo koga su to rusi usrecili:think:

zaboravio si jednu stvar-srbi VOLE rusiju:worth::worth:.jos od malena se deci prenosi ljubav prema rusiji:zaljubljena:. u anketi na b92, 48% ljudi se izjasnilo da bi radilo za ruske obavestajne agencije,to sve pokazuje. po mojoj proceni,tadic je vec shvatio da treba da se okrene i istoku,zato sto EU nece pre 2017 primati zapadni balkan u svoje redove.a i verovatno cemo morati da udjemo u NATO,samo ne znam kako cemo to da izvedemo kad se rusija suprotstavlja?najbolje je biti neutralan:))
 
Posto Srbija stalno luta izmedju istoka i zapada i
stalno se polemise ovde da li je Srbija pod ruskim ili americkim uticajem.......
hajde da vidimo koji je put najbolji za zemlju i da se vec jednom utvrdi pravac.
Samo jedno pitanje za one rusofile koji misle:kako sad izgledaju zemlje u kojima je posle II sv.rata gazda bio amer a kako one gde je carevao rus............
najbolji primer bivsa zapadna i ist.nemacka...........jedni prave mercedes i bmw, drugi trabant i varburg......ili madjarska sad i pre 20 god itd..itd..
hajde da vidimo koga su to rusi usrecili:think:

Pa usrecili su Juznu Osetiju,Abhaziju,Iran,Kipar,Venecuelu i EU kad im puste GAS !
 
i sto su ljudi zivnuli od kad su skinuli komunizan i odyebali ruse............
nego kako objasnjavas bivsu ist. i zap. nemacku.........kako je moguca tolika razlika u bogatstvu a isti narod?

Decko da li si ti ucio neku istoriju,citao nekad nesto,gledao bar neku emisiju obrazovnu na tv-u????

Ameri i englezi su ulagali u Nemacku bas zbog tog rivaliteta sa SSSR....dok su Rusi istocnu Nemacku vratili u kameno doba sto je i trebalo uraditi i sa zapadnom......Tako da zahvaljujuci USA Nemacka je eto posle 50-ak godina povratila svoju moc i opet je No.1 u Evropi....ta Nemacka ti je igrala jednu od glavnih uloga u razbijanju SFRJ.....
A i generalno na celu SSSR si onao onog Staljina koljaca koji je zasluzan za smrt milione Rusa...danasnja Rusija i SSSR nemaju nikakve veze...jedino sto danasnja Rusija ima problem u tome sto je bogata resursima ali za vreme onog majmuna Jeljcina do bogatstva su dosli uglavnom jevreji....malo googlaj i pogledaj ko su Ruski milijarderi...sve sam jevrej.....i oni nista ne ulazu u tu Rusiju vec samo cede iz nje pare i nose na zapad.....
 
ma mislim da ce rusi posle kupovine naftne industrije rep srpske,i srbije nastaviti sa ulaskom na srpsko trziste,petrohemiju,prvu petoletku,ikarbus itd.ako nista drugo bar nas nikada nisu bombardovali kao EU i amerika. preko rusa imamo pristup i kini.samo nasi nemaju mozga da shvate
 
ma mislim da ce rusi posle kupovine naftne industrije rep srpske,i srbije nastaviti sa ulaskom na srpsko trziste,petrohemiju,prvu petoletku,ikarbus itd.ako nista drugo bar nas nikada nisu bombardovali kao EU i amerika. preko rusa imamo pristup i kini.samo nasi nemaju mozga da shvate

Ma malo sta bi prodavao zapadnu....tj englezima,amerima,holandjanima,austrijancima....ne bi nista dao da pazare ovde....treba forsirati azijske firme posto ce oni pregaziti zapadne......tako i ovu Zastavu su ukinuli i dali propalom FIAT-u umesto bilo kom azijskom proizvodjacu da su ga dali da pravi kola pod imenom Zastava....

Gledam recimo kupio sam LCD Samsung made in madjarska........pa zar nisu mogli da daju EI Nis recimo LG-u,Samsungu ili nekome uz pomoc drzave i da se to sredi i da krene da se pravi u Nisu to....i ovako nema kuce u Srbiji koja nema Samsung ili tv ili monitor za komp.....Sigurno ti Madjari ne rade za 200 evra tako da bi se isplatilo ovde nekom od tih azijata da prave televizore i ostale tehnicke komponente..plus imamo taj bezcarinski rezim sa Rusijom znaci isli bi za Rusiju televizori bez carina ........ali zuta lopovska bagra nju ne zanima nista vec samo kako da se nakradu i uniste jos nesto
 
Poslednja izmena:
Pa pošto su se u EU usrećile i Poljska i Češka i Mađarska i Rumunija itd. a "bile su srećne" i ranije nameće se :

Ni na istok ni na zapad kao i na istok i na zapad.

A van ovih poslovica > i na sever i na jug.

Prosta je činjenica da treba sarađivati s onima s kojima imamo zajedničke interese.
 
Decko da li si ti ucio neku istoriju,citao nekad nesto,gledao bar neku emisiju obrazovnu na tv-u????

Ameri i englezi su ulagali u Nemacku bas zbog tog rivaliteta sa SSSR....dok su Rusi istocnu Nemacku vratili u kameno doba sto je i trebalo uraditi i sa zapadnom......Tako da zahvaljujuci USA Nemacka je eto posle 50-ak godina povratila svoju moc i opet je No.1 u Evropi....ta Nemacka ti je igrala jednu od glavnih uloga u razbijanju SFRJ.....
A i generalno na celu SSSR si onao onog Staljina koljaca koji je zasluzan za smrt milione Rusa...danasnja Rusija i SSSR nemaju nikakve veze...jedino sto danasnja Rusija ima problem u tome sto je bogata resursima ali za vreme onog majmuna Jeljcina do bogatstva su dosli uglavnom jevreji....malo googlaj i pogledaj ko su Ruski milijarderi...sve sam jevrej.....i oni nista ne ulazu u tu Rusiju vec samo cede iz nje pare i nose na zapad.....

nista gluplje nisam procitao.....kao rusi su namerno vratili ist.nemacku u kameno doba.
od svega je jedino tacno ovo za Staljina sto si napisao...............
i jos mi nisi naveo koja je zemlja profitirala pod ruskim uticajem..........
ja znam samo da su syebali celu ist.evropu.
Pa cesi su bili pre IIsv rata medju najbogatijim zemljama i onda im dodjose rusi i komunizam
 
nista gluplje nisam procitao.....kao rusi su namerno vratili ist.nemacku u kameno doba.
od svega je jedino tacno ovo za Staljina sto si napisao...............
i jos mi nisi naveo koja je zemlja profitirala pod ruskim uticajem..........
ja znam samo da su syebali celu ist.evropu.
Pa cesi su bili pre IIsv rata medju najbogatijim zemljama i onda im dodjose rusi i komunizam
ne razumem? pa nece nas rusi da okupiraju covece.da su to hteli,uradili bi josh 45 god.
 
Ma malo sta bi prodavao zapadnu....tj englezima,amerima,holandjanima,austrijancima....ne bi nista dao da pazare ovde....treba forsirati azijske firme posto ce oni pregaziti zapadne......tako i ovu Zastavu su ukinuli i dali propalom FIAT-u umesto bilo kom azijskom proizvodjacu da su ga dali da pravi kola pod imenom Zastava....

to su samo nagadjanja za azijske firme.........
osim japanskih i j.korejskih oni su tu negde s amerima i zapadom
 
nista gluplje nisam procitao.....kao rusi su namerno vratili ist.nemacku u kameno doba.
od svega je jedino tacno ovo za Staljina sto si napisao...............
i jos mi nisi naveo koja je zemlja profitirala pod ruskim uticajem..........
ja znam samo da su syebali celu ist.evropu.
Pa cesi su bili pre IIsv rata medju najbogatijim zemljama i onda im dodjose rusi i komunizam

Koja bre Rusija ...Rusija tada postojala nije......Staljin je Gruzin koliko se secam.....SSSR je tada postojao.
 
SSSR ja anti-ruska tvorevina , isto kao sto je druga Jugoslavija anti-srpska .
Zapad je odavno apriori protiv Srbije , bez obzira o cemu se radi . U svim sukobima 90tih , zapad je bio protiv nas , a na strani nasih neprijatelja . Delom , jer je iz svojih razloga Nemacka drzava tako htela , a delom jer smo mi Pravoslavci .
Oni se i sad odnose prema nama krajnje neprijateljski , tako da se odgovor sam po sebi namece .
 

Back
Top