Zvuci iz pakla - resenje
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 42

Tema: Zvuci iz pakla - resenje

Početnik
    Učlanjen
    13.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Zvuci iz pakla - resenje

S obzirom da je vec postojala ova tema, a da je zakljucana pre nego sto sam uspeo da odgovorim, otvorio sam drugu sa istom problematikom:

http://www.truthorfiction.com/rumors/d/drillingtohell.htm
    http://www.rense.com/general58/investigatingthedrilling.htm

Ukratko, rec je o urbanoj legendi, zapravo fake snimku koji je je napravio jedan skandinavski novinar ne bi li ga poturio izvesnoj americkoj religioznoj TV stanici, da vidi da li ce ovako potpuno neprovereni materijal emitovati kao istinit, sto su oni i uradili. Na drugom linku je priznanje i objasnjenje pomenutog gospodina.
    Sto se pomenutog filma 'Digitalni andjeo' tice, mislim da je rec o najgoroj trash pravoslavnoj propagandi u kojoj autor licemerno koristi ovaj snimak ne bi li uticao na sujeveran, lakoveran i zatucan deo populacije.

Poznat
    Učlanjen
    20.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

Podrazumevano Re: Zvuci iz pakla - resenje

Verovatno da si u pravu, meni je bila smešna tema Zvuci iz pakla, to je toliko glupo da u to neki poveruju.
    A štos tiče Digitalca, nisam ga nijednom odgledala do kraja ali ono što sam videla dovoljno mi je da zaključim da nama neće biti dobro ni strane onih ni onih drugih pa ni onih trećih....

Ističe se Uros12 (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Pa najveci problem s tim snimkom jeste taj sto bi on trebalo da zvuci kao million ljudskih dusha ,a u stvari nije,jer ako uporedis buku grobara u Bg areni i navodne zvuke iz pakla,Bg arena deluje mnogo vishe "milionski"
    Still taking my time to perfect the beat
    And I still got love for the streets

Zainteresovan član SilentHunter (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    35

Hm.....
    Odgledaj Digitalnog andjela,a onda se dobro zapitaj!

Početnik
    Učlanjen
    13.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa i pitam se, ali pitam se i dokle ce Pravoslavna crkva sireci paranoju i strah i sluzeci se pri tome najglupljim oblicima lazi, koje vredjaju ljudsku inteligenciju ( recimo zvuci iz pakla), dokle ce ona sluzeci se strahom dakle, da pravi od nas robove i poslusne ovcice. Ovim zvucima pakla, oni su tako izmanipulisali tobom da ti, plaseci se svetskih zavera nisi ni primetio zaveru autora "digitalnog andjela".U strahu o dnovog svetskog poretka, a narocito pakla, oni su u tebi automatski dobili zombija koji ce podupirati svaku njihovu akciju, protiv "neprijatelja", a to ce biti svako kog oni tako proglase. Gejevi, ateisti, sad ovi -sada oni. Kad jednom nad tobom uspostave neprikosloveni autoritet, bezupitno ces podrzavati i najbbrutalnije akcije crkva, koja iako ne cela, u sebi sadrzi tako jasno prepoznatljive klerofasisticke struje, da je to valjda jasno svakom ko zivi ovda.Ili nije?
    Zar je moguce da mi je potreban podgojeni pop da mi kaze da je problematicno ugraditi cip? Cip je nesto tako ocigledno, telesno, opipljivo i prema njemu mogu da imam averziju kao prema stranom telu na koji naikad necu da pristanem.Medjutim cipovanje kojim autor "digigtalnog andjela"ulazi ja prefinjenije. On se sluzi tvojom svescu da se u tebe ucipuje, i ti internalizujes njegovu pricu kao sopstveni trip.Ti si ucipovan a da nisi primetio. "Digitalni andjeo" je cip!
    kakvi bre zvuci iz pakla! banda je to!

Primećen član P E G A Z (avatar)
    Učlanjen
    27.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Exclamation Re: Zvuci iz pakla - resenje

Citat Original postavio natttan Pogledaj poruku
    Zar je moguce da mi je potreban podgojeni pop da mi kaze da je problematicno ugraditi cip? Cip je nesto tako ocigledno, telesno, opipljivo i prema njemu mogu da imam averziju kao prema stranom telu na koji naikad necu da pristanem.
    Tebi mozda ne...

https://www.youtube.com/watch?v=bEif33uk2K0
    POZDRAV SVIMA! Necu duze vreme biti na forumu!

Aktivan član SasaBorgdron (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Zar je neko iole ozbiljan mogao da razmatra kao tacan takav ocit falsifikat.
    Iskreno ne bih uopste komentarisa film Digitalni andjeo, gledao sam ga jesam pravoslavac ali ono sto je tamo prikazano je u najvecoj mjeri tipicna kompilacija istih tema i slika koje se provlace kroz razno razne filmove slicne tematike.

Aktivan član SasaBorgdron (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Pa i pitam se, ali pitam se i dokle ce Pravoslavna crkva sireci paranoju i strah i sluzeci se pri tome najglupljim oblicima lazi, koje vredjaju ljudsku inteligenciju ( recimo zvuci iz pakla), dokle ce ona sluzeci se strahom dakle, da pravi od nas robove i poslusne ovcice.
    Druga stvar nij euredu sto napadate SPC jer se ovde ne radi o filmu koji je producirala, distribuirala ili na bilo koji dugi nacin jasno dala do znanja da je ovo film onako kako SPC vidi danasnji svijet.
    Iskreno mi ne znamo ko je pravi narucilac i vlasnik pomenutog filma jer se ta osoba ne izjasnjava u javnosti sto sigurno daje zapravo svakom da sumja u autenticnost tog filma.

Početnik
    Učlanjen
    13.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio P E G A Z Pogledaj poruku
    Niko i nije sporio da je chipovanje podlozno zloupotrebama i da je jedan od mogucih oblika kontrole. Pa ja se sa tim potpuno slazem. Poenta na koju nisi obratio paznju je ta da mi ne treba nikakva pravoslavna dogma koja bi zloupotrebila tu cinjenicu u svoju korist. Inace, klip mi se svideo, i ako imas jos materijala mozes da mi posaljes na PP.
    A sad bih zeleo da ti posaljem klip o kontroli svesti bez chipova:
    https://www.youtube.com/watch?v=wbfKIm6e9Yg&feature=related
    http://www.obraz.org.yu/
    Pozdrav

Ističe se Milan_ns (avatar)
    Učlanjen
    06.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Šta fali obrazu?! Ovo moram da pitam?! Jel znaš ko su zapravo?! Ne ono što svi govore na TV-u, već uistinu?!

Ističe se Black_star (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    86

Spasi sebi dusu u ognju pakla,spasices mnoge...
    Svrstaj sebe u ovce,dobices ognjenog pastira..
    ovo sam ja,nije vilijam blejk.

Početnik
    Učlanjen
    13.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio SasaBorgdron Pogledaj poruku
    Druga stvar nij euredu sto napadate SPC jer se ovde ne radi o filmu koji je producirala, distribuirala ili na bilo koji dugi nacin jasno dala do znanja da je ovo film onako kako SPC vidi danasnji svijet.
    Iskreno mi ne znamo ko je pravi narucilac i vlasnik pomenutog filma jer se ta osoba ne izjasnjava u javnosti sto sigurno daje zapravo svakom da sumja u autenticnost tog filma.
    Ja sam gore napisao da postoje strujanja u Pravoslavnoj crkvi koja su otvoreno klerofasisticka, te stoga PC kao celina nije ni mogla biti potpisnik istog filma. Medjutim, duhovna atmosfera koju film zeli da ostvari u potpunosti pogoduje interesima SPC, pa posto nisam ni rekao da imam dokaz u smislu stroge evidencije, to ne znaci da tereba iskljuciti upotrebu razmisljanja. Moguce je recimo i da je BIA sklepala ono sranje. Moguce je i da je neki pravoslavac individualac ono skrpio. Ali, zivimo u Srbiji dugo...nemojmo da smo naivni. Ustvari, povlacim tvrdnju o trash crkvi, umesto toga govorim o trash pravoslavnoj propagandi.
    Inace, vratimo se temi.

Poznat oziman (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    251
    Reputaciona moć
    218

Na drugom linku je priznanje i objasnjenje pomenutog gospodina.
    Necije priznanje, kada su ovakve stvari u pitanju, nema nikakvu vrednost. Ako je covek dovoljno pritisnut priznace sta god hoces.
    Kao sto vec napisah u temi o zitnim krugovima:

1) Neko je nesto snimio.
    2)To nesto menja uobicajena shvatanja ljudi.
    3) Cuvari "statusa quo" dolaze kod njega.
    4) Ponude mu novac ili prostu pretnju ili vec neki metod kojim ljudi "priznaju".
    5) On "priznaje".

A ovakve stvari ,koje mogu iz osnova promeniti status quo u misljenju ljudi vladaoci sveta zataskace svim sredstvima a najlakse je da neki jadnik prizna.
    Tako da nemoj neki shit sajt i necije "priznanje" da proturas kao resenje. Da li su ovi snimci fake ili nisu ostaje pod znakom pitanja .
    A sta su oni takodje ostaje pitanje za raspravu . Ja ove zvuke dozivlajvama kao odraz duhovnih desavanja, kao . projekciju sadrzaja kolektivnog nesvesnog . Mozda cak i svojevrsnu poruku.

pa. Ko je zaboravio kako zvuce ovi snimci moze se podsetiti na ovom linku:
    Takodje da podsetimo ljude o cemu se zapravo radi:
    Grupa ruskih naučnika 80-ih godina prošloga veka bušila je rupu u zemljinoj kori .Na dubini od nekih 14 km odjednom su bušilice počele „vrteti na prazno”. To je značilo da su naišli na pećinu. Spustili su specijalno napravljeni mikrofon i ono što su snimili zaprepastilo ih je. Kažu kako se na toj snimci čuju hiljade, ako ne i milioni ljudskih glasova koji su u velikoj muci. Ruski vođa projekta, dr. Azzacov, kaže kako se kada su došli do te dubine temperatura odjednom podigla na 2000 stupnjeva Farenheita. On sam kaže kako je komunista i ne veruje u boga, ali nakon toga iskustva veruje u pakao.

https://www.youtube.com/watch?v=xV8NLu36Sz0

Ističe se Black_star (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    86

Obraz?...brate,sta je to,ja ne znam.Hriscanska vrlina il hrabrost da se poturi obraz svim neprijateljima? Kakav bi to onda morao biti obraz,gumificiran ,sta..?.zajebi to.

Početnik
    Učlanjen
    13.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Milan_ns Pogledaj poruku
    Šta fali obrazu?! Ovo moram da pitam?! Jel znaš ko su zapravo?! Ne ono što svi govore na TV-u, već uistinu?!
    Osim toga sto je fasisticka organizacija-nista. Medjutim, zaista bih mogao da diskutujem o ovom nasiroko, ali u temi OBRAZ.

Učlanjen
    27.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Na Svetoj Gori se i danas mogu cuti vrisci pobijenih na razrusenim idolskim zrtvenicima i to uglavnom nocu. Ovo cuju i vernici i "nevernici" i uglavnom je na tim mestima nemoguce sam provesti noc.

Podatak iz LICNOG iskustva.

Početnik
    Učlanjen
    13.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio oziman Pogledaj poruku
    Necije priznanje, kada su ovakve stvari u pitanju, nema nikakvu vrednost. Ako je covek dovoljno pritisnut priznace sta god hoces.
    Kao sto vec napisah u temi o zitnim krugovima:

1) Neko je nesto snimio.
    2)To nesto menja uobicajena shvatanja ljudi.
    3) Cuvari "statusa quo" dolaze kod njega.
    4) Ponude mu novac ili prostu pretnju ili vec neki metod kojim ljudi "priznaju".
    5) On "priznaje".

A ovakve stvari ,koje mogu iz osnova promeniti status quo u misljenju ljudi vladaoci sveta zataskace svim sredstvima a najlakse je da neki jadnik prizna.

1) Ocigledno da je neko nesto snimio, pa nismo gluvi, ali zasto mislis da to nije montiran snimak?
    2) Pa i koriste ga da bi promenio misljenje kod ljudi, sto ne dokazuje njegovu autenticnost
    3) Prvo, koncept cuvara 'statusa quo' je potpuno problematican. Bas me zanima odakle ti evidencija za ovu tvrdnju. Znaci, ti znas da su cuvari 'statusa quo' dosli kod njega da ga ucene, pa tu svoju proverenu tvrdnju koristis kao premisu. I ovaj argument ti nimalo ne stoji
    4) Iz 3) sledi da je 4) netacno
    5) Iz 3) i 4) sledi da je 5) netacno

Dakle, ponudio si nam 5 nazovi argumenata od kojih ni jedan ne dokazuje nista. A evo i jednog eksperimenta:
    1) Zamisli da ja napravim takav fake snimak
    2) Poturim ti ga kao istinit i ti kupis tu pricu
    3) Onda objavim da nije istinit i da sam ga smislio samo bih proverio koliko ces ti biti naivan pa da ga prihvatis kao istinitog
    4) Dakle, ja sam napravio snimak i priznao da je fake
    5) Pojavljujes se ti u javnosti i pocinjes da ubedjujes (mozda i mene) kako snimak nije fake

Rec je o tome da bi tvoja teza da su snimci pravi mogla kako tako da se odrzi, uvodis ad hoc hipotezu o nekakvim ljudima u crnom koja je sama malo je reci diskutabilna. Ovim se postavlja pitanje kriterijuma koje ti koristis da razgranicis istinit podatak od laznog ili samo moguceg. Dakle, tebi je moguce proturiti i najgluplji i najfantasticniji scenario, a ti ces da ga a priori braniti samo zato sto je, eto, moguc.
    Zasto bi to pre bio autentican snimak nego fake?

Citat: ''A sta su oni takodje ostaje pitanje za raspravu . Ja ove zvuke dozivlajvama kao odraz duhovnih desavanja, kao . projekciju sadrzaja kolektivnog nesvesnog . Mozda cak i svojevrsnu poruku''

Hm...znaci, slazes se da nisu snimci pakla, vec projekcija sadrzaja kolektivno nesvesnog. Pa dobro, i to je neki pomak.
    Inace, sto se tice status quo-a i odrzavanja istog, posmatrajuci istoriju civilizacije videces da nema nikakvog status quo-a i da je ona podlozna permanentnim promenama. Niko ne osporava tudja misljenja, rasprava izmedju kreacionizma i evolucionizma je cvetala, niko nikom nije zapusavao usta. Razlog zbog kojeg je evolucionizam vladajuca dogma je taj sto ona najbolje objasnjava poreklo vrsta i nema problema da bude zamenjena ukoliko se daju naucni argumenti za to. Ipak, za razliku od tebe, nauka mora da ima nekakve kriterijume. Ne mislim tu na neke kvazi dokaze, i da je cela naucna zajednica sad toliko zaplasena i ucutkana nekim ljudima u crnom da ne bi promenila misljenje ukoliko bi se pojavili pravi argumenti za to. A cak ni i ona prica o gigantima nikako ne unistava sam princip evolucije jer je moguce da su i oni neki ogranak na evolutivnom stablu.

Učlanjen
    27.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Smatram da je OVAJ snimak fake, ali time pitanje nimalo nije zatvoreno.

Poznat oziman (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    251
    Reputaciona moć
    218

Znaci, ti znas da su cuvari 'statusa quo' dosli kod njega da ga ucene, pa tu svoju proverenu tvrdnju koristis kao premisu. I ovaj argument ti nimalo ne stoji
    Ne znam vec predpostvaljam, tako da ta premisa nije dokazana vec samo moguca, a takav je i zakljucak. Ali isto to vazi i za tebe. Tvoj zakljucak koji se temelji na nekom "priznanju" veoma je slab tj. zasniva se na premisi koju svako moze da dovode u pitanje, jer cak i u danasnjem pravu "priznanje" dobiveno u istraznom postupku (pod batinama policije ) nije validno.
    Dakle tvoj zakljucak nije zasnovan na cinjenicama koje ne ostavljaju mogucnost sumnje u njihovu istinitost, sto znaci da je i on problematican i ne mozes ga ovde proturati kao definitivno resenje problema.

Moje je misljenje da je snimak pravi, a njegovo tumacenje je vec druga stvar. I kada kazem da je on za mene projekcija sadrzaja kolektivno nesvesnog, nemoj da mislis da se time stavljam na tvoju poziciju naucnog pogleda na svet i na aksiom koji glasi (Svet oko nas je realan) po kome je to "samo psihogija". NAPROTIV. Polazim od jedinog ispravnog polazista,idealistickog, gde je duh , ono subjektivno primarno a objektivno je projekcija, slika , opazaj, objekat . Ali da ne komplikujem.

"Carstvo Bozije je u vama" govorio je Isus
    To isto vazi i za pakao.

Učlanjen
    27.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Exclamation Re: Zvuci iz pakla - resenje

To isto vazi i za pakao.
    Da se ovaj citat ne bi provlacio kroz ovu temu u iskrivljenom kontekstu, zelim da naglasim da, po Pravoslavnom veroispovedanju, ni Raj ni pakao nije samo "stanje" ni apstrakcija vec REALNO MESTO U PROSTORU I (DRUGOM) VREMENU.

Ovo naglasavam iz dva razloga

1) "Enoha uze Bog", Ilija "ognjenim kolima" ode na nebo. Pravoslavlje ispoveda da se Enoh i Ilija FIZICKI tj. U TELU nalaze u Raju, dok ostali borave tamo svojim dusama

2) Datana i Avirona pobunjene protiv Mojsija proguta zemlja i zivi sidjose u grob

OVO NIJE NAUCNI DOKAZ O FIZICI PAKLA, vec sam zeleo ovim da potvrdim STA je Pravoslavni stav.

(a o paklu se ocigledno i ne moze pricati van konteksta religije)

Poznat oziman (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    251
    Reputaciona moć
    218

Te Isuove reci upotrebio sam iz sasvim drugog razloga nego da bih raspravljao o religiji i pravoslavlju.
    Takodje mi veoma smeta sto Bibliju tretiras na bukvalan nacin kao da su je pisali naucnici. Ali necu o tome.

Carstvo Božije ne dolazi na vidljiv način. Niti će se reći: Evo ga ovdje, ili: eno ga ondje; jer gle, Carstvo Božije unutra je u vama” (Luka 17, 20, 21).
    Ovaj citat je samo ilustracija kako bi trebalo da tretiramo one glasove snimljenje u Sibiru. Znaci da ih tretiramo na nacin osnovnog pogleda na svet tj. idealisticki nacin, koji je jedini ispravan.

Početnik
    Učlanjen
    13.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ne znam vec predpostvaljam, tako da ta premisa nije dokazana vec samo moguca, a takav je i zakljucak. Ali isto to vazi i za tebe. Tvoj zakljucak koji se temelji na nekom "priznanju" veoma je slab tj. zasniva se na premisi koju svako moze da dovode u pitanje, jer cak i u danasnjem pravu "priznanje" dobiveno u istraznom postupku (pod batinama policije ) nije validno.
    Dakle tvoj zakljucak nije zasnovan na cinjenicama koje ne ostavljaju mogucnost sumnje u njihovu istinitost, sto znaci da je i on problematican i ne mozes ga ovde proturati kao definitivno resenje problema.

Moje je misljenje da je snimak pravi, a njegovo tumacenje je vec druga stvar. I kada kazem da je on za mene projekcija sadrzaja kolektivno nesvesnog, nemoj da mislis da se time stavljam na tvoju poziciju naucnog pogleda na svet i na aksiom koji glasi (Svet oko nas je realan) po kome je to "samo psihogija". NAPROTIV. Polazim od jedinog ispravnog polazista,idealistickog, gde je duh , ono subjektivno primarno a objektivno je projekcija, slika , opazaj, objekat . Ali da ne komplikujem.

To isto vazi i za pakao.
    Prvo, tvoje ontolosko stanoviste je potpuno irelevantno kada govorimo o autenticnosti snimka. Potpuno je nebitno da li cemo da smatramo ljude u crnom kao projekciju, ili kao empirijske entitete. Kada pricamo o autentnicnosti snimka ja hocu da kazem da je prihvatljivo verovati da oni, ljudi u crnom, nisu uticali na autora snimka (iako je moguce da jesu, ali to je samo logicka mogucnost), ni kao idealiteti, ni kao materijalni entiteti. Ti si taj koji je na potezu da das dokaze, jer ti uvodis novu ad hoc hipotezu, koju treba da objasnis. A ti je objasnjavas tako sto kazes da je puko moguce . Pa znas sta, moze na ovo mesto stati na stotine scenarija,svasta moze da bude moguce, recimo, mozda je autor slagao da je snimak istinit jer su dosla bica iz dimenzije x i upozorila ga da jos nije vreme da covecanstvo to sazna, ili recimo, pravi autor je dematerijalizovan, jer nije zeleo da prizna ,a ovaj sto je priznao je njegova idealna replika ubacena da bi status quo (zavera) bila odrzana. Mogu da redjam najludje scenarije, po svojoj slobodnoj imaginaciji i da ih branim samo zato sto su, eto, moguca. Ali ako ih tvrdim bio bi mi potreban i argument kojim bi ih i potvrdio.
    Cak i da zaista postoje ljudi u crnom ( paranoidna koncepcija, jer ne moze kontrolisati citavu naucnu zajednicu) postavlja se pitanje: zasto bi neko jurio nekog da prizna nesto, u sta mu zapravo ogromna vecina i ne veruje.Treba ga samo prepustiti sudu javnosti, i bice ismejan na onom snimku. Pa u ovo vecina i ne veruje, a ljudi kao ti ce svakako da poveruju ma sta rekao autor, tako da je izlisno privlaciti paznju na taj slucaj ponovo time sto bi se autor dalje oglasavao.
    Na osnovu recenog,svakako je prihvatljivije da je autor priznao "salu", nego da su ga nekakvi ljudi u crnom na to naterali.

citat:"Polazim od jedinog ispravnog polazista,idealistickog, gde je duh , ono subjektivno primarno a objektivno je projekcija, slika , opazaj, objekat . Ali da ne komplikujem."

Zapravo je vrlo tezak sam pocetak, osnova za prihvatanje nekog filozofskog koncepta. Koliko god da je nama neposredno data svest, to nije nikakav argument za tvrdnju da je idealizam jedino prihvatljivo glediste, jer se svest, samo ako krenemo od empirijskih pretpostavki, vrlo lako moze izvesti iz materijalnih procesa (sto ne znaci da i moze da se svede na njih). U tom smislu nije dovoljno sto je meni data stvarnost kroz prizmu svesti,i kao objekt svesti, da bih zakljucio da ona sama jeste proizvod moje svesti. To bi bio nedozvoljen skok u zakljucivanju. Daleko od toga da bi to bilo jedino ispravno polaziste.Takozvana idealisticka greska i sastoji se u tome sto se vrsi inverzija svesti i predmeta svesti. A da ne pricam sto se u raspravu uvukla i hriscanska dogma, o cemu na ovom mestu ne vredi ni raspravljati. Ali da ne komplikujem.

Poznat oziman (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    251
    Reputaciona moć
    218

U tom smislu nije dovoljno sto je meni data stvarnost kroz prizmu svesti,i kao objekt svesti, da bih zakljucio da ona sama jeste proizvod moje svesti. To bi bio nedozvoljen skok u zakljucivanju. Daleko od toga da bi to bilo jedino ispravno polaziste.
    To jeste jedino ispravno polaziste zasnovano na nepsorednoj cinjenici svesti i to je ujedno najvece otkrice u istoriji filozofije koje je izneo Barkli a kasnije obnovio Sopenhauer a odnosi se na korelativnost subjekta i objekta iz koje na fundamnetalan nacin prozilazi podela na pojavu i stvar po sebi..
    To svakako nije ovde tema a posto si nov na forumu upucujem te na moj blog i unos "Korelativnost subjekta i objekta" a tu temu imas i na forumu Filozofija.

Sto se tice teme nisam ja na nekom potezu vec si ti na potezu da priznas da tvoje resenje nije validno i da u situaciji u kojoj je jasno da postoje vojne , drzavne tajne, (i bezbroj Top secret projekata ) i da se naucna otkrica ne prezentuju tek tako javnosti , sve moze biti istina pa cak i scenariji koje si opisao.
    Takva situacija je svakako zalosna ali ne znaci da trebamo zatvarati oci pred njom i da je ne budemo svesni.

Početnik
    Učlanjen
    13.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

To jeste jedino ispravno polaziste zasnovano na nepsorednoj cinjenici svesti i to je ujedno najvece otkrice u istoriji filozofije koje je izneo Barkli a kasnije obnovio Sopenhauer a odnosi se na korelativnost subjekta i objekta iz koje na fundamnetalan nacin prozilazi podela na pojavu i stvar po sebi..
    Ja objasnim zasto to nije jedino moguce glediste, a ti mi dogmatski tvrdis da to jeste jedino moguce objasnjenje i pozivas se na Barklija kao nekog autoriteta. Barkli jeste ozbiljan filozof, ali filozofija se ne zaustavlja na njemu. Fihte je pokazao da ne postoji razlog zbog kog bi neko pre izabrao idealizam nego empirizam i da u diskurzivnom smislu ni jedan ni drugi nije jaci (iako je bio idealista). Razlog zbog kog ce neko pre izabrati jedno nego drugo je taj sto je neko necemu psiholoski skloniji, ali to ga svakako ne opravdava da kaze da je to jedino moguce polaziste. Molim te da se u raspravi vise koristis argumentacijom nego imenima autoriteta jer autoriteta ima i u materijalizmu i najrazlicitijim filozofskim pravcima. Ime mozes da koristis jedino kao oznaku za neko ucenje.

Sto se tice teme nisam ja na nekom potezu vec si ti na potezu da priznas da tvoje resenje nije validno i da u situaciji u kojoj je jasno da postoje vojne , drzavne tajne, (i bezbroj Top secret projekata ) i da se naucna otkrica ne prezentuju tek tako javnosti , sve moze biti istina pa cak i scenariji koje si opisao.
    Takva situacija je svakako zalosna ali ne znaci da trebamo zatvarati oci pred njom i da je ne budemo svesni.
    Verujem da postoji bezbroj top secret projekata, ali da se ova sprdnja sa zvucima ne moze okarakterisati kao neka velika pretnja, posto u nju gotovo da niko i ne veruje. Ne moramo u svemu videti zaveru samo zato sto zavere medju ljudima postoje. Jedina zavera koja se ovde desila je zavera autora prema religioznoj TV stanici. Da se ne bismo vretli u krug, posto si kao sto si malopre rekao bio spreman da prihvatis i ona dva moja scenarija koja sam lupio, onda se ovde postavlja pitanje kriterijuma koji bi omogucili bilo kakvu raspravu. Prihvatiti da je snimak autentican samo zato sto postoje tajne sluzbe je stoga moguc, ali malo verovatan. U stvari, ne znam zasto bi ti imao problem da prihvatis dosta vecu verovatnocu njegove laznosti, pa cak i da verujes u ljude u crnom. Nije valjda da na ovom svetu nema lazova i zajebanata?
    Medjutim, nije samo tu problem. Interesanta je i tvoja koncepcija o kolektivnoj svesti. Jer, pazi, ako su to snimci arhetipa naseg kolektivno nesvesnog, oni su mogli da budu snimljeni bilo gde, na bilo kojem snimku, na nekoj TV mrezi pre nego u nekoj rupi. Ocigledna je tu, dakle, ljudska namera da se predstavi kako se negde nesto kopalo, pa u dubini naislo na neke zvuke. Nekom je trebalo da izazove u ocima auditorijuma primitivnu reakciju na primitvno shvatanje pakla kao podzemnog (bukvalno) sveta. Poenta je da, ako je kao sto ti kazes na nekakav mikrofon nalepljen zvuk naseg kolektivno nesvesnog, to bi moglo da bude bilo gde drugde.
    Nemam nista protiv tvog idealizma, ali ne nasedaj na sve. Pozdrav.

Poznat oziman (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    251
    Reputaciona moć
    218

Natan
    Ja objasnim zasto to nije jedino moguce glediste, a ti mi dogmatski tvrdis da to jeste jedino moguce objasnjenje i pozivas se na Barklija kao nekog autoriteta. Barkli jeste ozbiljan filozof, ali filozofija se ne zaustavlja na njemu. Fihte je pokazao da ne postoji razlog zbog kog bi neko pre izabrao idealizam nego empirizam i da u diskurzivnom smislu ni jedan ni drugi nije jaci (iako je bio idealista)
    Ne pozivam se na Barklija kao autoritet vec na njegovo ucenje koje se zove "Korelativnost subjekta i objketa" a koje se ne iznosi na nacin hipoteze vec na nacin neposredne cinjenice svesti, koja je kao takva definitivna . Ti si taj koji iznosi "autoritete" i to nikog drugog do Fihtea , kvazifilozofa o kome je Sopenhauer sve rekao. Pusti autoritete i bavi se onim sto ti kazem. Jos me ti pozivas da se ja ne osvrcem na autoritete. Mada ocito je da poznajes istoriju filozofije ali ne i filozofiju samu ,tako da je onda uzaludno na to tebi i ovako ukazivati, ali bar nemoj onda da tako lako odbacujes nesto sto si evo od mene cuo i da donosis zakljucke o necemu sta ne poznajes samo radi diskusije.

Sto se tice glasova iz pakla. Ako bi ovo bilo istina tajne sluzbe itakako bi imale interes da isto zataskaju, jer se tako nesto ne moze lako uklopiti u utvrdjenu sliku o svetu, zivotu, coveku koja je prezentovana i usadjena u svest ljudi.

I dobro je sto si konacno priznao da postoji mogucnost da je snimak autentican ali kazes da je malo verovatan. Pa mozemo i tako reci ali i ta mala verovatnoca cini da ono resenje bude samo predpostavljeno a ne definitivno.

Slične teme

1. Problem Pakla
    Autor Jacob u forumu Kritički osvrt na religiju
    Odgovora: 102
    Poslednja poruka: 06.11.2013., 22:35
  2. Glasovi iz pakla
    Autor oziman u forumu Teorije zavera
    Odgovora: 279
    Poslednja poruka: 09.11.2012., 15:37
  3. ABSINTH-PICE IZ PAKLA
    Autor eX u forumu Zanimljivosti
    Odgovora: 81