Da poziras gola slikaru? pitanje se odnosi na zene

Pa, šta znam, ako sam raspoložena i ako imam vremena, bih... Potpuno je to nebitna stvar, šta, poziraš gola, pfff... Ako nisam raspoložena, ondaK ništa.
Nego, pa, pitala bih dečka, tj. više saopštila bih mu, a ako bi se bunio ubedila bih ga u suprotno, jer to je samo jedno obično slikanje, bla, bla... Isto ko na plaži što gledaju ljudi u druge, samo bez kupaćeg.
Btw, bila sam i nudista, sa dečkom, pa nikom ništa...

Bre, toliko ima gorih stvari i ozbiljnijih na svetu da bi se opterećivali što neko vidi nečije golo telo... Pa šta, sve je to kod svakoga isto, manje, veće, dlakavije... :)
 
Poslednja izmena:
Potpuno gola, ali samo dobrom slikaru.
Fotoaparat nikako nije zamena za cetkicu.i boje..
Da, saopstila bih decku, ne verujem da bi bio protiv...nago telo je tako normalna stvar..
I, naravno, volela bih da jednog dana visim, recimo u Luvru kao "Gola Anja":per:

Zanimalo bi me i zasto bi volela to toliko? I na koji "nacin" i "kad" bi uzivala u tome sto bi tu bila gola... da li nekako "narcisoidno" ili "altruisticki" ("svi ljudi treba da su srecni, svi ljudi su srecni kad vide lepo telo, svi ljudi treba da vide lepo telo, ponosna sam sto imam cast da dam svoje publici") ili i jedno i drugo, ili samo prilikom cina crtanja... ili zato sto se "zna" da si bila gola, ili kako vec... oprosti radoznao sam momak:lol:
 
Pa, šta znam, ako sam raspoložena i ako imam vremena, bih... Potpuno je to nebitna stvar, šta, poziraš gola, pfff... Ako nisam raspoložena, ondaK ništa.
Nego, pa, pitala bih dečka, tj. više saopštila bih mu, a ako bi se bunio ubedila bih ga u suprotno, jer to je samo jedno obično slikanje, bla, bla... Isto ko na plaži što gledaju ljudi u druge, samo bez kupaćeg.
Btw, bila sam i nudista, sa dečkom, pa nikom ništa...

Bre, toliko ima gorih stvari i ozbiljnijih na svetu da bi se opterećivali što neko vidi nečije golo telo... Pa šta, sve je to kod svakoga isto, manje, veće, dlakavije... :)

Cenim (postujem) nudisticke sklonosti kod zena, kao osobinu tih zena, ako su u pitanju nezlocudni nudizmi :P

Ali, sta bi mu rekla kad bi te pitao "Zasto to zelis"? Mislim, rekla si da nije nista gore od stvari koje se desavaju u Iraku sad i... da nije neka prevara, i da se i na plazi vidi sve... ali, ako te pita "Dobro, to nije nista lose, ali zasto to zelis, tj. zasto si razpolozena za to"? Razlog moze da bude i pametan i ne, nismo ga culi :)

Ustvari te pitam isto sto i Anju, al sam tad losije formulisao, anja isto pitanje za tebe...
 
Poslednja izmena:
Zanimalo bi me i zasto bi volela to toliko? I na koji "nacin" i "kad" bi uzivala u tome sto bi tu bila gola... da li nekako "narcisoidno" ili "altruisticki" ("svi ljudi treba da su srecni, svi ljudi su srecni kad vide lepo telo, svi ljudi treba da vide lepo telo, ponosna sam sto imam cast da dam svoje publici") ili i jedno i drugo, ili samo prilikom cina crtanja... ili zato sto se "zna" da si bila gola, ili kako vec... oprosti radoznao sam momak:lol:

Pa sad..ne bih bas to "volela toliko"..:D
Ali, svakako bi mi pricinilo zadovoljstvo da dobrom slikaru budem model.
Razmisljam..sigurno ima narcisoidnosti, jer podrazumevam da to nikada ne bih uradila za novac, samo iz ljubavi prema umetnosti ( evo ti altruizma :lol:)..a i svom telu..nekako, ..cak i ne mora da me vidi ceo svet, prosto, da mogu, jednom, za nekih 20-30 godina da bacim pogled na sliku..i ..nasmeshim se :)
 
Cenim (postujem) nudisticke sklonosti kod zena, kao osobinu tih zena, ako su u pitanju nezlocudni nudizmi :P

Ali, sta bi mu rekla kad bi te pitao "Zasto to zelis"? Mislim, rekla si da nije nista gore od stvari koje se desavaju u Iraku sad i... da nije neka prevara, i da se i na plazi vidi sve... ali, ako te pita "Dobro, to nije nista lose, ali zasto to zelis, tj. zasto si razpolozena za to"? Razlog moze da bude i pametan i ne, nismo ga culi :)

Ustvari te pitam isto sto i Anju, al sam tad losije formulisao, anja isto pitanje za tebe...

Zato što hoću da vidim kako to izgleda, eto, zanima me to iskustvo i hoću da vidim sebe naslikanu golu plus zato što mogu da sedim/ležim/stojim/kuliram i da ništa drugo ne radim, samo da razmišljam o nečemu, bilo čemu. I ovako je dan prepun nekih aktivnosti, čovek nema vremena da ništa ne radi i razmišlja, zamišlja. Eto prilike da se nešto radi a ne radi se, isto ko kad si u busu-putuješ, ne očekuje se ništa od tebe sem da-putuješ. :)
 
Pa sad..ne bih bas to "volela toliko"..:D
Ali, svakako bi mi pricinilo zadovoljstvo da dobrom slikaru budem model.
Razmisljam..sigurno ima narcisoidnosti, jer podrazumevam da to nikada ne bih uradila za novac, samo iz ljubavi prema umetnosti ( evo ti altruizma :lol:)..a i svom telu..nekako, ..cak i ne mora da me vidi ceo svet, prosto, da mogu, jednom, za nekih 20-30 godina da bacim pogled na sliku..i ..nasmeshim se :)

pomislio sam zbog Luvr i "gola anja" da bi bas nesto dosta volela... jer "Ode mislima u luvr, ***", al dobro, nisam imao za pravo,mozda ti inace odes mislima (sto je svakako dobro, jer kad covek misli treba da misli do kraja, NISAM MISLIO OVO KAO UVREDU)...

Ljubav prema svome telu... to mi neje jasno:roll: kad to cujem nekako pomislim i na ljubav prema svom zeludcu, pankreasu, jetri, zuci... rengenskim snimcima svog tela. jesi mislila da kazes "ljubav prema svome izgledu"? Ili bar "erotskim delovima svog tela" ili bas telu u celini? Ni to me ne cudi i pitam, ja sam, recimo, iako sam muskarac, kao mladji toliko voleo "to sto imam telo" (ne samo u smislu "zbog seksa") da sam uzimao da citam anatomiju itd. o celijama o tkivima... koliko je to sve dobro organizovano, al ti sigurno nisi mislila sad na "taj nacin ljubavi prema telu"?:hahaha:
 
pomislio sam zbog Luvr i "gola anja" da bi bas nesto dosta volela... jer "Ode mislima u luvr, ***", al dobro, nisam imao za pravo,mozda ti inace odes mislima (sto je svakako dobro, jer kad covek misli treba da misli do kraja, NISAM MISLIO OVO KAO UVREDU)...

Ljubav prema svome telu... to mi neje jasno:roll: kad to cujem nekako pomislim i na ljubav prema svom zeludcu, pankreasu, jetri, zuci... rengenskim snimcima svog tela. jesi mislila da kazes "ljubav prema svome izgledu"? Ili bar "erotskim delovima svog tela" ili bas telu u celini? Ni to me ne cudi i pitam, ja sam, recimo, iako sam muskarac, kao mladji toliko voleo "to sto imam telo" (ne samo u smislu "zbog seksa") da sam uzimao da citam anatomiju itd. o celijama o tkivima... koliko je to sve dobro organizovano, al ti sigurno nisi mislila sad na "taj nacin ljubavi prema telu"?:hahaha:

Pa, sad..nisam jos razmisljala o tome na histoloshkom nivou.:lol:..tkiva, celije..etc.Ali, kad smo vec kod gole Maje..ti na toj slici ne vidis samo polne karakteristike te zene, zar ne? Vidis i lice, i na tom licu svakako vidis ( to je vec individulno) neku emociju, izraz..nadam se?:)
A, uostalom, i ovo sto rece Dana...to bi bilo jedno sasvim lepo iskustvo, u nekoj dokolici.:)
I, da..ja volim svoje telo..i uvek su mi bili cudni ljudi koji sopstveno posmatraju samo kao skup celijja i splet tkiva..ja se sa svojim telom volim:)
 
bih,
ali pod uslovom da mi se svidja taj koji ce da radi portret, i da mi se svidja ideja tog portreta
nista vulgarno... ili moderno... ili na foru pikasa
doduse,
mozda bi bas bilo dobro da je na foru pikasa, naslika citavu seriju gole mene, slike svuda, a niko da provali da sam to ja :mrgreen:

da ti se svidja kao osoba, ili da ti se svidja kao osoba + da bude musko (to znaci onda da ti se svidja i kao muskarac)? Pikaso je ... znao sa zenama:lol: Moze li da slika realisticno, al da ti stavi glavu od vola na sliku :) da se ne vidi da si ti :)


Pitanje za sve zene: sta ako je slikar zensko?
 
kao student sam imala crtanje kao predmet i u okviru predmeta imali smo i crtanje aktova.
i zamisljala sam da li bih mogla da se nadjem u poziciji te zene koja se svukla tu pred nama.
i da. ali ne zbog nekog narocitog zadovoljstva, na akt poziranje gledam kao na bilo koji posao. to se placa. dakle, ako mi se ukaze prilika, a treba mi novac, pa sto da ne. ja kao model ne dobijam na uvid crteze, niti njih to zanima, oni se samo svuku, postave, promene pozu, obuku i odu. i u pauzama se oko nas setaju u belim mantilima kao pacijenti ili lekari, ili pomalo od oba. eto, mene bi zanimalo kako me je neko nacrtao, volela bih da pogledam kao sto volim da gledam fotografije na kojima me ima. s tim sto kod studenata moze da ispadne svasta od tih aktova. ne mora bas da lici na mene koja sam pozirala.

svi ti modeli to rade pre zbog novca nego narcisoidnosti.
 
da ti se svidja kao osoba, ili da ti se svidja kao osoba + da bude musko (to znaci onda da ti se svidja i kao muskarac)? Pikaso je ... znao sa zenama:lol: Moze li da slika realisticno, al da ti stavi glavu od vola na sliku :) da se ne vidi da si ti :)


Pitanje za sve zene: sta ako je slikar zensko?

pa.. da mi se svidja kao osoba.... kakve veze ima je li musko ili zensko?
nece mudima da drzi kist.....

btw - rekla sam, nista od te moderne umjetnosti ne dolazi u obzir :p
 

Back
Top