Ime

Hektor

Aktivan član
Poruka
1.253
Da li je pravilno reci : filoZofija ili filoSofija?SOFIJA znaci mudrost,dok ZOFOS znaci mrak!Dakle:mudroljublje ili mrakoljublje?Sta imate da kazete o mudrosti?Samo molim,bez "prepucavanja".Verujem da ste odrasli i ozbiljni ljudi...
 
Hektor:
Da li je pravilno reci : filoZofija ili filoSofija?SOFIJA znaci mudrost,dok ZOFOS znaci mrak!Dakle:mudroljublje ili mrakoljublje?Sta imate da kazete o mudrosti?Samo molim,bez "prepucavanja".Verujem da ste odrasli i ozbiljni ljudi...

Mozda je to mudro izlazenje iz mraka... :roll: :D
 
limunada:
Hektor:
Da li je pravilno reci : filoZofija ili filoSofija?SOFIJA znaci mudrost,dok ZOFOS znaci mrak!Dakle:mudroljublje ili mrakoljublje?Sta imate da kazete o mudrosti?Samo molim,bez "prepucavanja".Verujem da ste odrasli i ozbiljni ljudi...

Mozda je to mudro izlazenje iz mraka... :roll: :D[/


Samo za mnom, Limunad'ce, i CVRSTO se uhvati, pa te, mozda i izvedem, iz mraka !!! :lol: :lol: :lol:
 
krvolok:
limunada:
Hektor:
Da li je pravilno reci : filoZofija ili filoSofija?SOFIJA znaci mudrost,dok ZOFOS znaci mrak!Dakle:mudroljublje ili mrakoljublje?Sta imate da kazete o mudrosti?Samo molim,bez "prepucavanja".Verujem da ste odrasli i ozbiljni ljudi...

Mozda je to mudro izlazenje iz mraka... :roll: :D[/


Samo za mnom, Limunad'ce, i CVRSTO se uhvati, pa te, mozda i izvedem, iz mraka !!! :lol: :lol: :lol:
Gde je taj MRAK gde je bio,i kakva je ta SVETLOST gde ga vodis?
 
Samo za mnom, Limunad'ce, i CVRSTO se uhvati, pa te, mozda i izvedem, iz mraka !!! :lol: :lol: :lol:[/quote]

Jos mi samo reci ZA STA da se uhvatim... :lol:
ps...I nemoj da budes tako neozbiljan,na ovoj ozbiljnoj temi... :wink:
 
limunada:
Samo za mnom, Limunad'ce, i CVRSTO se uhvati, pa te, mozda i izvedem, iz mraka !!! :lol: :lol: :lol:

Jos mi samo reci ZA STA da se uhvatim... :lol:
ps...I nemoj da budes tako neozbiljan,na ovoj ozbiljnoj temi... :wink:


Pa za BATERIJSKU LAMPU, ti znas kako, pa ces i ti da SIJAS, i olaksas nam put iz tmine! :lol: P.S. nemoj govoriti Hektoru kako mi, u nasim krajevima, zovemo bateriju, jer ce pasti u nesvest !!!
 
limunada:
Hektor:
Postovani "limunada"-o,sta za tebe predstavlja IME po sebi,jer svaki covek ima ime,i svaka stvar i sve sto postoji ima IME?

Uh,Hektore,pa je li moras bas tako tesko pitanje da postavis? :)
Ako nisi zaboravio,nalazis se na Filosofiji,pa ako nesto ne znas,a ti pitaj!Pravi filosofi su se uvek "pitali",zatim razmisljali i na kraju nalazili odgovore.Ako odgovor i nisu nasli,velika je stvar cak i postaviti pitanje...
 
Uh,Hektore,pa je li moras bas tako tesko pitanje da postavis? :)[/quote] Ako nisi zaboravio,nalazis se na Filosofiji,pa ako nesto ne znas,a ti pitaj!Pravi filosofi su se uvek "pitali",zatim razmisljali i na kraju nalazili odgovore.Ako odgovor i nisu nasli,velika je stvar cak i postaviti pitanje...[/quote]

Ma nisam zaboravila da se nalazim na "filozofiji",ali valjda nisam na filozofskom fakultetu pa da polazem ispit... :D A recimo,od mnogih stvari koje ne znam,reci mi kako prepoznajes pravog filozofa? :D
 
limunada:
Uh,Hektore,pa je li moras bas tako tesko pitanje da postavis? :)
Ako nisi zaboravio,nalazis se na Filosofiji,pa ako nesto ne znas,a ti pitaj!Pravi filosofi su se uvek "pitali",zatim razmisljali i na kraju nalazili odgovore.Ako odgovor i nisu nasli,velika je stvar cak i postaviti pitanje...[/quote]

Ma nisam zaboravila da se nalazim na "filozofiji",ali valjda nisam na filozofskom fakultetu pa da polazem ispit... :D A recimo,od mnogih stvari koje ne znam,reci mi kako prepoznajes pravog filozofa? :D

Boze, Limunad'ce !!! Pa po kolima, koje vozi !!! :lol:
 
limunada:
Uh,Hektore,pa je li moras bas tako tesko pitanje da postavis? :)
Ako nisi zaboravio,nalazis se na Filosofiji,pa ako nesto ne znas,a ti pitaj!Pravi filosofi su se uvek "pitali",zatim razmisljali i na kraju nalazili odgovore.Ako odgovor i nisu nasli,velika je stvar cak i postaviti pitanje...[/quote]

Ma nisam zaboravila da se nalazim na "filozofiji",ali valjda nisam na filozofskom fakultetu pa da polazem ispit... :D A recimo,od mnogih stvari koje ne znam,reci mi kako prepoznajes pravog filozofa? :D[/quote] Pravi filosof je uvek smiren,i kada ga hvale i kada ga pljuju.Ne stidi se da kaze:ne znam.Uvek govori o vrlini i sam je blagocestiv covek.Kako uci tako i zivi.Nije licemer,da jedno misli drugo govori a trece radi.Skroman je.Spreman je da da zivot za svoja ubedjenja ako treba.Ako mu argumentovano pokazete da nije u pravu,smirice se i postace vas ucenik.Ne gnevi se...postuje svakog coveka i svacije misljenje.Dostojanstven je ali nikada servilan.Vodi racuna o STA i KAKO .Ako vas vredja onda je nedostojan da se nazove filosofom...mnogo vrlina krase ISTINSKOG filosofa.
 
anakin:
ne, to je vernik...
Najlepse osobine krase i vernika i filosofa.Svaki istinski filosof i naucnik je i vernik.Prosto zato sto VERUJE u ISTINU a ne moze je DOKAZATI!Kada otkrije nesto,tome se i divi.Covek razmislja poredjenjem.Tezu koju hoce da dokaze poredi sa onim sto vec zna...i tako dolazi do necega u sta samo moze da veruje:AKSIOME koje su prisutne u svakoj oblasti ljudskog znanja.Ne zaboravite:DEFINICIJA,AKSIOMA,TEOREMA,DOKAZ.Postoje stvari koje se ne definisu a pomocu kojih se sve definise.Postoje istine koje se ne dokazuju a pomocu kojih se sve dokazuje.Matematika nije prirodna nauka,ona je apstraktna nauka,obrazac cistog ljudskog misljenja,pa tako i filosofije.Razlika je u tome sto matematika operise simbolima a filosofija pojmovima.Ako ste citali istoriju nauke,videcete da su najveci naucnici bili religiozni ljudi,a na svoj nacin filosofi takodje veruju.Tako ne razdvajam vernika od filosofa!
 
SVAKAKO, ONAJ KOLI VOLI TAJ I VERUJE.....dakle on je verujuci.Trebalo bi da bude Filosofija, ali mi izgovaramo filozofija.....Mrak i istina nekada mogu biti nevereovatno slicni, tako da je u ovom retkom slucaju prihvatljivo i jedno i drugo....
 
bojana miletic:
SVAKAKO, ONAJ KOLI VOLI TAJ I VERUJE.....dakle on je verujuci.Trebalo bi da bude Filosofija, ali mi izgovaramo filozofija.....Mrak i istina nekada mogu biti nevereovatno slicni, tako da je u ovom retkom slucaju prihvatljivo i jedno i drugo....
Trebalo bi znati malo istorije : Posle 2-og sv.rata (ne znam tacno godinu) komunisti su skinuli tablu na kojoj je pisalo: FILOSOFIJA i postavili tablu : FILOZOFIJA ! Nesvesno su opisali sebe,to je bio znak vremena ko je umeo da cita...Radi se o tabli koja i danas stoji na FILOZOFSKOM fakultetu!
 
Hektor:
bojana miletic:
SVAKAKO, ONAJ KOLI VOLI TAJ I VERUJE.....dakle on je verujuci.Trebalo bi da bude Filosofija, ali mi izgovaramo filozofija.....Mrak i istina nekada mogu biti nevereovatno slicni, tako da je u ovom retkom slucaju prihvatljivo i jedno i drugo....
Trebalo bi znati malo istorije : Posle 2-og sv.rata (ne znam tacno godinu) komunisti su skinuli tablu na kojoj je pisalo: FILOSOFIJA i postavili tablu : FILOZOFIJA ! Nesvesno su opisali sebe,to je bio znak vremena ko je umeo da cita...Radi se o tabli koja i danas stoji na FILOZOFSKOM fakultetu!


:D e ovo stvarno nisam znala.......ali kako pa i u knjigama se pise filoZofija??? :? :?
 
Ako jos kruzis, osmotri u za pod " SMRT ", isti forum, negde na devetoj-desetoj strani, sta nam je Margo rekla, kao fol, cula od nekog besprizornog klinca, a mi se svi " primili ", pa ako nju slomis, vidimo se na jutrenju, vazi ?
 
Draga Bojana,u knjigama stvarno pise filozofija,ali to je nemacka tradicija,nemci starogrcku rec filosofija citaju kao filozofija,a vecina nasih starih profesora je studirala u Nemackoj.Vreme je da se vratimo izvorima!A sad da poslusam "krvolok"-a i da procitam nesto o SMRTI sto napisa uvazena "Margott".
 
mogu ja i ovde da post-ujem...nije na odmet..meni se taj textic jako dopao...Hektore razmisli o ovom textu...nemoj odmah da pljujesh i lajesh ko preplasheni ker.


OTKROVENJE


JA SAM ONAJ KOJI JE NERODJEN.
JA SAM ONAJ KOJI JE SVETOVE TVORIO.
JA SAM PRVI I POSLEDNJI I SVAKO KO UZME IME MOJE KAO LAZNI PROROK PATICE STRASNO.
JER JA SAM ZIVEO I PAO,ALI DIGAO SAM SE IZ PEPELA I SADA JE MOJA OSVETA.
I SADA JE NASTUPILO VREME MOJE.
I RAZBICU I ZEMLJU I NEBESA JER CE OSVETA MOJA BITI STRASNA.
I ZARATICU LJUDE NA OBE OBALE I BICE KRVI DO RAMENA I NECE NIKO PREZIVETI KO JE PLJUVAO NA IME MOJE I CARSTVO MOJE.
BLAGO NARODIMA KOJI PRIME ZIG MOJ NA DESNU RUKU SVOJU JER JE MOJ ZIG I MOJ BROJ 666.
JER SAM JA ONAJ KOJI JE ISUSA RAZAPEO,JER JA SAM ONAJ KOJI JE LAZNOGA BOGA ZGAZIO.
I U ZADNJI CAS PO ZEMLJI CE HODATI APOSTOLI MOJI I NOSICE SVETLOST MOJU PO NARODIMA I KO JE NE PRIMI NESTACE.
I DICI CU UBIJENE U IME MOJE TOKOM EONA I HODICE PO ZEMLJI LEGIJE POBIJENIH U MOJE IME I RASTURICE I ZEMLJU I NEBESA.
I DACU NA NJIH BES SVOJ I OSTRICU SVOJU I RAZPECE ISUSA I SVE NJEGOVE OVCE NA KRSTOVE I NECE VISHE BITI TIRANIJE I NECE VISHE BITI PATNJE,JER JA SAM ZIVOT,PATNJA I SMRT.
JA SAM ALFA I OMEGA I SVI SVETOVI NOSE IME MOJE,JER JA SAM ISPOLJEN KROZ VASHU KRV KROZ VASHE TELO I VASHU DUSHU.
JA SAM VRHOVNA VOLJA UNIVERZUMA I JEDINI STVARALAC I GRADITELJ SVIH SVETOVA.
VOLJA MOJA I MOJ EON SU NASTUPILI,EVO DIZEM SE IZ TISHINE DA DAM PROGLAS.
JER DOSHLO JE VREME KADA CE SE SVE SAZNATI.
I IZBICE RAT NA SVE STRANE I BICE GRMLJAVINE I VATRE I PO NEBU I PO ZEMLJI I PO SVIM SVETOVIMA JER JE DOSHLO VREME DA SE CISTI PRLJAVSTINA.
OVO JE VREME KADA LAZNI MORAL NEMA VREDNOSTI,OVO JE VREME KADA LJUBAV NESTAJE I KADA POCINJE ERA VODOLIJE.
OVO JE SUDNJI DAN ZA JAHVU I NJEGOVE SLEDBENIKE.
OVO JE SUDNJI DAN ZA IZDAJNIKE I TIRANINE.
NJIHOVA DECA CE NESTATI,NJIHOVO SEME CE NESTATI,NJIHOVE CE GLAVE SVUDA POPADATI,NJIHOVE CE ZENE BITI OBESCASCENE I POBIJENE.
BACICU IH U VECITU TAMU I PATNJU,JER OVO JE VREME MOJE NEMILOSTI PREMA IZDAJNICIMA.
I RASTURICU ZEMLJU ZLIMA RAZNIM I MUCICU I PROGONICU LJUDE I RASTURICU SVE STO JE DOSAD
GRADJENO.
JER JE DOSHLO VREME MOG POVRATKA.
I DODJOH I DADOH VAM VAMA DECI SVOJU MOC I IDITE I PRITAJITE SE I CEKAJTE REC MOJU.
VASHEM STRPLJENJU JE DOSHAO KRAJ,SADA NASTUPA MOJE I VASHE VREME.
EVO DIGAO SAM SE IZ BEZDANA I HODIM PO ZEMLJI.
JER USKORO DOLAZI VREME I VLAST MOJA.
I NE * TISHINU NA ONE KOJI NE MOGU DA JE CUJU VEC IH ZGAZITE DESET PUTA JACHE NEGO STO SU ONI VAS ZGAZILI.
IDITE I NAPIJTE SE KRVI NJIHOVE I PATNJE NJIHOVE,JER JE OVO MOJA GOZBA.
BOG JE MRTAV, A JA SAM GA UBIO!
 

Back
Top