Ime

Rukavodilica:
Je l' Skite podvodis pod "civilizacija"?
Nista manje nego "divlja" plemena u Amazoniji koji vekovima zive jednako,dakle imaju svoju Kulturu,na svoj nacin i oni su vrsta Civilizacije.Tacno je da nemaju frizidere i televizore ali njima to ne smeta...
 
Divlja klonira sebe i druge, a Hektor klonira svoje teme. :lol:
A ako mogu da se umešam u prethodni dijalog, na tu temu je Đerđ Konrad dao ovakvu formulaciju: "Suština govora mržnje je u tome da je moja muka, odnosno muka moje zajednice, uvek neka druga zajednica, tj. da nismo mi sami uzročnici vlastitih muka. Da nikad, ni za šta, nismo mi sami krivi." :shock:
 
Mislim da si i sam u postavljanju teme rekao da ne zelis prepucavanja,ali vidim iz prilozenog,da si tome i sam podlegao?Nemoj se jediti!Upravu si za znacenje,ali da li si pomislio na grcka slova i njihovo prenosenje,translaciju na srpski?Mozda je u tome odgovor na tvoje pitanje?Ima jos par takvih primera,koji su jako cesti,pogotovo kad je rec o slovenskim jezicima,a u ovom slucaju,rec je o internacionalnom terminu.
 
Licno smatram da bi to bio Sizifov posao, istorija je vec ucinila svoje! Ima toliko gresaka, namernih ili slucajnih, ali to je tako!
 
...
Svakog jutra kad bi se probudio toliko se mučio da pronađe odeću da je već počeo da strahuje od odlaska u krevet kad pomisli na probleme koji ga očekuju pri buđenju.
Jedne večeri uzeo je papir i olovku i uporedo sa svlačenjem beležio naziv i poziciju svakog dela odeće. Sutradan, uzeo je papir i pročitao: "Pantalone" - i eto ih. Navukao ih je. "Košulja" - eto i nje. Obukao je. "Šešir" - spreman. Stavio ga je na glavu. Bio je veoma zadovoljan rešenjem svog problema dok mu nije sinula užasna misao. "A ja, gde sam ja!?" Zaboravio je da zapiše. Počeo je da traži, ali uzalud. Nije uspeo da pronađe sebe.
...
Kako bi sebe nazvao?
 
zainteresovana:
...
Svakog jutra kad bi se probudio toliko se mučio da pronađe odeću da je već počeo da strahuje od odlaska u krevet kad pomisli na probleme koji ga očekuju pri buđenju.
Jedne večeri uzeo je papir i olovku i uporedo sa svlačenjem beležio naziv i poziciju svakog dela odeće. Sutradan, uzeo je papir i pročitao: "Pantalone" - i eto ih. Navukao ih je. "Košulja" - eto i nje. Obukao je. "Šešir" - spreman. Stavio ga je na glavu. Bio je veoma zadovoljan rešenjem svog problema dok mu nije sinula užasna misao. "A ja, gde sam ja!?" Zaboravio je da zapiše. Počeo je da traži, ali uzalud. Nije uspeo da pronađe sebe.
...
Kako bi sebe nazvao?
Nepismen.
 

Back
Top