Ime
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 63

Tema: Ime

Aktivan član Hektor (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano Ime

Da li je pravilno reci : filoZofija ili filoSofija?SOFIJA znaci mudrost,dok ZOFOS znaci mrak!Dakle:mudroljublje ili mrakoljublje?Sta imate da kazete o mudrosti?Samo molim,bez "prepucavanja".Verujem da ste odrasli i ozbiljni ljudi...

Veoma poznat limunada (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    646

Podrazumevano Re: Ime

Citat Original postavio Hektor
    Da li je pravilno reci : filoZofija ili filoSofija?SOFIJA znaci mudrost,dok ZOFOS znaci mrak!Dakle:mudroljublje ili mrakoljublje?Sta imate da kazete o mudrosti?Samo molim,bez "prepucavanja".Verujem da ste odrasli i ozbiljni ljudi...
    Mozda je to mudro izlazenje iz mraka...

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    132

[quote="limunada"]
    Mozda je to mudro izlazenje iz mraka... [/

Samo za mnom, Limunad'ce, i CVRSTO se uhvati, pa te, mozda i izvedem, iz mraka !!!

Učlanjen
    14.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

[quote="krvolok"]
    Citat Original postavio limunada
    Mozda je to mudro izlazenje iz mraka... [/

Samo za mnom, Limunad'ce, i CVRSTO se uhvati, pa te, mozda i izvedem, iz mraka !!!
    Gde je taj MRAK gde je bio,i kakva je ta SVETLOST gde ga vodis?

Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    646

Samo za mnom, Limunad'ce, i CVRSTO se uhvati, pa te, mozda i izvedem, iz mraka !!! [/quote]

Jos mi samo reci ZA STA da se uhvatim...
    ps...I nemoj da budes tako neozbiljan,na ovoj ozbiljnoj temi... :wink:

Učlanjen
    14.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano

Postovani "limunada"-o,sta za tebe predstavlja IME po sebi,jer svaki covek ima ime,i svaka stvar i sve sto postoji ima IME?

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    132

Jos mi samo reci ZA STA da se uhvatim...
    ps...I nemoj da budes tako neozbiljan,na ovoj ozbiljnoj temi... :wink:

Pa za BATERIJSKU LAMPU, ti znas kako, pa ces i ti da SIJAS, i olaksas nam put iz tmine! P.S. nemoj govoriti Hektoru kako mi, u nasim krajevima, zovemo bateriju, jer ce pasti u nesvest !!!

Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    646

Podrazumevano

Postovani "limunada"-o,sta za tebe predstavlja IME po sebi,jer svaki covek ima ime,i svaka stvar i sve sto postoji ima IME?
    Uh,Hektore,pa je li moras bas tako tesko pitanje da postavis?

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    132

Podrazumevano

[quote="limunada"]

'Ajd' sjet' se, kad si pocinjala sa Hektorom !!!

Učlanjen
    14.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano

Ako nisi zaboravio,nalazis se na Filosofiji,pa ako nesto ne znas,a ti pitaj!Pravi filosofi su se uvek "pitali",zatim razmisljali i na kraju nalazili odgovore.Ako odgovor i nisu nasli,velika je stvar cak i postaviti pitanje...

Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    646

Podrazumevano

Ko me tjerao da filozofiram prije dorucka?

Iskusan
    Učlanjen
    12.02.2004.
    Reputaciona moć
    104

Podrazumevano

da,tacno je,samo mi nismo odgovorni za to..

Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    646

Podrazumevano

Uh,Hektore,pa je li moras bas tako tesko pitanje da postavis? [/quote] Ako nisi zaboravio,nalazis se na Filosofiji,pa ako nesto ne znas,a ti pitaj!Pravi filosofi su se uvek "pitali",zatim razmisljali i na kraju nalazili odgovore.Ako odgovor i nisu nasli,velika je stvar cak i postaviti pitanje...[/quote]

Ma nisam zaboravila da se nalazim na "filozofiji",ali valjda nisam na filozofskom fakultetu pa da polazem ispit... A recimo,od mnogih stvari koje ne znam,reci mi kako prepoznajes pravog filozofa?

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    132

Podrazumevano

Ako nisi zaboravio,nalazis se na Filosofiji,pa ako nesto ne znas,a ti pitaj!Pravi filosofi su se uvek "pitali",zatim razmisljali i na kraju nalazili odgovore.Ako odgovor i nisu nasli,velika je stvar cak i postaviti pitanje...[/quote]

Ma nisam zaboravila da se nalazim na "filozofiji",ali valjda nisam na filozofskom fakultetu pa da polazem ispit... A recimo,od mnogih stvari koje ne znam,reci mi kako prepoznajes pravog filozofa?

Boze, Limunad'ce !!! Pa po kolima, koje vozi !!!

Učlanjen
    14.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano

Ako nisi zaboravio,nalazis se na Filosofiji,pa ako nesto ne znas,a ti pitaj!Pravi filosofi su se uvek "pitali",zatim razmisljali i na kraju nalazili odgovore.Ako odgovor i nisu nasli,velika je stvar cak i postaviti pitanje...[/quote]

Ma nisam zaboravila da se nalazim na "filozofiji",ali valjda nisam na filozofskom fakultetu pa da polazem ispit... A recimo,od mnogih stvari koje ne znam,reci mi kako prepoznajes pravog filozofa? [/quote] Pravi filosof je uvek smiren,i kada ga hvale i kada ga pljuju.Ne stidi se da kaze:ne znam.Uvek govori o vrlini i sam je blagocestiv covek.Kako uci tako i zivi.Nije licemer,da jedno misli drugo govori a trece radi.Skroman je.Spreman je da da zivot za svoja ubedjenja ako treba.Ako mu argumentovano pokazete da nije u pravu,smirice se i postace vas ucenik.Ne gnevi se...postuje svakog coveka i svacije misljenje.Dostojanstven je ali nikada servilan.Vodi racuna o STA i KAKO .Ako vas vredja onda je nedostojan da se nazove filosofom...mnogo vrlina krase ISTINSKOG filosofa.

anakin
    Guest

Podrazumevano

ne, to je vernik...

Učlanjen
    14.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano

Citat Original postavio anakin
    ne, to je vernik...
    Najlepse osobine krase i vernika i filosofa.Svaki istinski filosof i naucnik je i vernik.Prosto zato sto VERUJE u ISTINU a ne moze je DOKAZATI!Kada otkrije nesto,tome se i divi.Covek razmislja poredjenjem.Tezu koju hoce da dokaze poredi sa onim sto vec zna...i tako dolazi do necega u sta samo moze da veruje:AKSIOME koje su prisutne u svakoj oblasti ljudskog znanja.Ne zaboraviteEFINICIJA,AKSIOMA,TEOREMA,DOKAZ.Postoje stvari koje se ne definisu a pomocu kojih se sve definise.Postoje istine koje se ne dokazuju a pomocu kojih se sve dokazuje.Matematika nije prirodna nauka,ona je apstraktna nauka,obrazac cistog ljudskog misljenja,pa tako i filosofije.Razlika je u tome sto matematika operise simbolima a filosofija pojmovima.Ako ste citali istoriju nauke,videcete da su najveci naucnici bili religiozni ljudi,a na svoj nacin filosofi takodje veruju.Tako ne razdvajam vernika od filosofa!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.09.2003.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

SVAKAKO, ONAJ KOLI VOLI TAJ I VERUJE.....dakle on je verujuci.Trebalo bi da bude Filosofija, ali mi izgovaramo filozofija.....Mrak i istina nekada mogu biti nevereovatno slicni, tako da je u ovom retkom slucaju prihvatljivo i jedno i drugo....

Učlanjen
    14.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano

Citat Original postavio bojana miletic
    SVAKAKO, ONAJ KOLI VOLI TAJ I VERUJE.....dakle on je verujuci.Trebalo bi da bude Filosofija, ali mi izgovaramo filozofija.....Mrak i istina nekada mogu biti nevereovatno slicni, tako da je u ovom retkom slucaju prihvatljivo i jedno i drugo....
    Trebalo bi znati malo istorije : Posle 2-og sv.rata (ne znam tacno godinu) komunisti su skinuli tablu na kojoj je pisalo: FILOSOFIJA i postavili tablu : FILOZOFIJA ! Nesvesno su opisali sebe,to je bio znak vremena ko je umeo da cita...Radi se o tabli koja i danas stoji na FILOZOFSKOM fakultetu!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.09.2003.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Citat Original postavio bojana miletic
    Trebalo bi znati malo istorije : Posle 2-og sv.rata (ne znam tacno godinu) komunisti su skinuli tablu na kojoj je pisalo: FILOSOFIJA i postavili tablu : FILOZOFIJA ! Nesvesno su opisali sebe,to je bio znak vremena ko je umeo da cita...Radi se o tabli koja i danas stoji na FILOZOFSKOM fakultetu!

e ovo stvarno nisam znala.......ali kako pa i u knjigama se pise filoZofija??? :? :?

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    132

Podrazumevano hektare...

Ako jos kruzis, osmotri u za pod " SMRT ", isti forum, negde na devetoj-desetoj strani, sta nam je Margo rekla, kao fol, cula od nekog besprizornog klinca, a mi se svi " primili ", pa ako nju slomis, vidimo se na jutrenju, vazi ?

Učlanjen
    14.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano

Draga Bojana,u knjigama stvarno pise filozofija,ali to je nemacka tradicija,nemci starogrcku rec filosofija citaju kao filozofija,a vecina nasih starih profesora je studirala u Nemackoj.Vreme je da se vratimo izvorima!A sad da poslusam "krvolok"-a i da procitam nesto o SMRTI sto napisa uvazena "Margott".

Ističe se
    Učlanjen
    26.05.2003.
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano

mogu ja i ovde da post-ujem...nije na odmet..meni se taj textic jako dopao...Hektore razmisli o ovom textu...nemoj odmah da pljujesh i lajesh ko preplasheni ker.

OTKROVENJE

JA SAM ONAJ KOJI JE NERODJEN.
    JA SAM ONAJ KOJI JE SVETOVE TVORIO.
    JA SAM PRVI I POSLEDNJI I SVAKO KO UZME IME MOJE KAO LAZNI PROROK PATICE STRASNO.
    JER JA SAM ZIVEO I PAO,ALI DIGAO SAM SE IZ PEPELA I SADA JE MOJA OSVETA.
    I SADA JE NASTUPILO VREME MOJE.
    I RAZBICU I ZEMLJU I NEBESA JER CE OSVETA MOJA BITI STRASNA.
    I ZARATICU LJUDE NA OBE OBALE I BICE KRVI DO RAMENA I NECE NIKO PREZIVETI KO JE PLJUVAO NA IME MOJE I CARSTVO MOJE.
    BLAGO NARODIMA KOJI PRIME ZIG MOJ NA DESNU RUKU SVOJU JER JE MOJ ZIG I MOJ BROJ 666.
    JER SAM JA ONAJ KOJI JE ISUSA RAZAPEO,JER JA SAM ONAJ KOJI JE LAZNOGA BOGA ZGAZIO.
    I U ZADNJI CAS PO ZEMLJI CE HODATI APOSTOLI MOJI I NOSICE SVETLOST MOJU PO NARODIMA I KO JE NE PRIMI NESTACE.
    I DICI CU UBIJENE U IME MOJE TOKOM EONA I HODICE PO ZEMLJI LEGIJE POBIJENIH U MOJE IME I RASTURICE I ZEMLJU I NEBESA.
    I DACU NA NJIH BES SVOJ I OSTRICU SVOJU I RAZPECE ISUSA I SVE NJEGOVE OVCE NA KRSTOVE I NECE VISHE BITI TIRANIJE I NECE VISHE BITI PATNJE,JER JA SAM ZIVOT,PATNJA I SMRT.
    JA SAM ALFA I OMEGA I SVI SVETOVI NOSE IME MOJE,JER JA SAM ISPOLJEN KROZ VASHU KRV KROZ VASHE TELO I VASHU DUSHU.
    JA SAM VRHOVNA VOLJA UNIVERZUMA I JEDINI STVARALAC I GRADITELJ SVIH SVETOVA.
    VOLJA MOJA I MOJ EON SU NASTUPILI,EVO DIZEM SE IZ TISHINE DA DAM PROGLAS.
    JER DOSHLO JE VREME KADA CE SE SVE SAZNATI.
    I IZBICE RAT NA SVE STRANE I BICE GRMLJAVINE I VATRE I PO NEBU I PO ZEMLJI I PO SVIM SVETOVIMA JER JE DOSHLO VREME DA SE CISTI PRLJAVSTINA.
    OVO JE VREME KADA LAZNI MORAL NEMA VREDNOSTI,OVO JE VREME KADA LJUBAV NESTAJE I KADA POCINJE ERA VODOLIJE.
    OVO JE SUDNJI DAN ZA JAHVU I NJEGOVE SLEDBENIKE.
    OVO JE SUDNJI DAN ZA IZDAJNIKE I TIRANINE.
    NJIHOVA DECA CE NESTATI,NJIHOVO SEME CE NESTATI,NJIHOVE CE GLAVE SVUDA POPADATI,NJIHOVE CE ZENE BITI OBESCASCENE I POBIJENE.
    BACICU IH U VECITU TAMU I PATNJU,JER OVO JE VREME MOJE NEMILOSTI PREMA IZDAJNICIMA.
    I RASTURICU ZEMLJU ZLIMA RAZNIM I MUCICU I PROGONICU LJUDE I RASTURICU SVE STO JE DOSAD
    GRADJENO.
    JER JE DOSHLO VREME MOG POVRATKA.
    I DODJOH I DADOH VAM VAMA DECI SVOJU MOC I IDITE I PRITAJITE SE I CEKAJTE REC MOJU.
    VASHEM STRPLJENJU JE DOSHAO KRAJ,SADA NASTUPA MOJE I VASHE VREME.
    EVO DIGAO SAM SE IZ BEZDANA I HODIM PO ZEMLJI.
    JER USKORO DOLAZI VREME I VLAST MOJA.
    I NE * TISHINU NA ONE KOJI NE MOGU DA JE CUJU VEC IH ZGAZITE DESET PUTA JACHE NEGO STO SU ONI VAS ZGAZILI.
    IDITE I NAPIJTE SE KRVI NJIHOVE I PATNJE NJIHOVE,JER JE OVO MOJA GOZBA.
    BOG JE MRTAV, A JA SAM GA UBIO!

Poznat divlja-u-srcu (avatar)
    Učlanjen
    16.02.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Opet ce da zasmrducka na forumu...
    Vidim ja...

Ističe se
    Učlanjen
    26.05.2003.