Pretpostavljam da je dosta vas culo za nezavidnu situaciju u kojoj su se krajem januara nasla deca i roditelji iz vrtica "Sestre Bukumirovic" - popravljanje krova koje je pocelo u decembru (e, da mi je znati koja budala je odobrila tako nesto - krov je prokisnjavao i tokom proleca, pa se niko nije setio da bi ga trebalo popraviti tolom leta) i sve sto je nakon toga sledilo.

Najgore je bilo tokom prvih desetak dana - deca rastrkana po vrticima na teritoriji opstine Vozdovac, grupe spajane: po dve u jednoj sobi! Kasnije smo dosli do "trajnijeg" resenja, bar govorim o grupi mog sina: smesteni smo u jedno obdaniste, samo njegova grupa sa svojim vaspitacicama (to mi je u svoj ovoj gunguli bilo najvaznije - da on ostane zajedno sa njima, jer se inace tesko navikao na vrtic). Receno nam je da ce u tom vrticu da ostanu dok se "Sestre Bukumirovic" ne renoviraju, a kao rok su naveli 01.09.2009.

Ja rekoh - daj Boze da to bude tako, ali sam racunala da ce se rok ipak ispostovati jer je sva ova prica bila koliko-toliko i medijski propracena. Medjutim, juce saznam u razgovoru sa drugim roditeljima da Skupstina grada, odnosno sekretarijat koji je odgovoran, nemaj vise para i da se trenutno na objektu nalaze samo dva radnika!!!!!

Da li je moguce da problem tako brzo padne u zaborav - ma znam da jeste, ali opet mislila sam posto su u pitanju deca, njih preko 400 (taj nas vrtic je jedan od vecih) da ce se naci i para i dobre volje da se taj rok 01.09. ispostuje.