Potrebna pomoc oko vodenih kornjaca!

papipipipopi

Početnik
Poruka
27
Imam problem sa kornjacama. Stare su oko 1,5 godine. To su crvenouhe vodene kornjace. Imaju nagon za parenjem. Zenka (ukoliko je to zaista zenka) izbacuje nesto crno ogromno iz analnog ili polnog otvora, nesto nalik dzigerici ali crne boje. To veoma cesto radi, par puta na dan. Ukoliko neko moze da mi objasni sta se desava, molim da me kontaktira. Unapred se zahvaljujem i pozdravljam Vas!
Maja
 
To sto ti opisujes nije zenka nego muzjak :lol: a to sto izbacuje mu je polni organ... al sto se parenja tice moram da te razocaram, jer verovatno nece biti nista od toga.

Crvenouhe kornjace se razmnozavaju na farmama u velikim bazenima (nikako u akvarijumuma). Oko bazena se nalazi pesak u koje ona polaze jaja. Onda ta jaja farmeri skupljaju u stavljaju u inkubator koji jajima odrzava odredjenu vlaznist i temperaturu... itd.. itd
 
Hvala na odgovoru, ali ja i dalje sumnjam da je to muski polni organ jer to je ogromno. To sto ona izbacuje je vece duplo od njene glave. Druga kornjaca za koju ja mislim da je muzijak takodje izbaci pod naponima svoj polni organ takodje crne boje ali duguljast i samo ga izbaci i ubaci. To zaista lici na polni organ muzijaka.
Dobro, znaci sve u svemu ne moram da se brinem, sa njima je sve u redu?
 
Ma sve je u redu ali izgleda da imas dva muzjaka.

Ja sam imala par odraslih kornjaca, ali jednom prilikom kada je muzjak bio tako "raspolozen", zenka ga ugrizla za doticni organ i bilo je krvi po celom terarijumu :lol: OK sad mi je to mali smesno al tad i nije bilo za smejanje... jadan muzjak. :( Onda sam nju poklonila zoo vrtu a njega sam zadrzala. Preziveo je jednicak al ostao invalid.

E, gigule meni taj link koji si dao nesto ne radi. Da nisi mislio na: http://www.kornjace.net/
 
Evo jos jednog pitanja u vezi kornjaca. Ja im drzim sijalicu preko celog dana upaljenu. Kada izadju da se suncaju udaljena im je (mislim na sijalicu) oko 15-20cm. To je obicna sijalica od 60W. Da li moze da im smeta za oci? Tipa da li mogu da oslepe ili nesto drugo?
Znaci ti si ubedjena da su to muzijaci!?
 

Back
Top