Kvalitet kupljene robe
Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 185

Tema: Kvalitet kupljene robe

Iskusan
    Učlanjen
    27.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    127

Podrazumevano Kvalitet kupljene robe

Kako nema puno vajde bilo gde da se pozalim za bilo kakav proizvod, ostalo mi je samo da se ovako izjadam, a i da pitam vas ostale kakva su vasa iskustva.
    Sa onim snegom koji je pao u decembru odem na limansku pijacu da potrazim kliska i kupim detetu da mu raspust pocne veselo i u igri. Na moju srecu, odmah na prvoj tezgi sa plastikom ugledam lep, plavi klisko i to jos ima i usi, kao bambika Ma, cim sam ga uzela bio mi je sumnjiv kvalitet plastike, prosto se pod prstima osetilo koliko je lomljiva I naravno, ode dete na prvo sankanje i vrati se sa "TRI" kliska Nije mi ni do para, koliko mi je tesko palo njegovo razocarenje zbog prekinute igre....
    Sledece iskustvo, opet razocarenje.... Elem, imam predivan recept za toblerone, i za njih mi je bio potreban kalup, trouglasti oblik sa rebrima po sebi i napravljen od lima. I naravno, presrecna domacica zamuti kolac u nedelju podmaze modlu i sva srecna ubacim smesu u kalup i ostavim da se ohladi.... Posle izvesnog vremena, uzmem da prevrnem vec pomenuti kolac, kad ne lezi vraze, nema sanse.... Modla toliko tanka, kao da su koristili malo deblju foliju za pakovanje. Sva se izkezecila i izuvrnula.... Rezime: ne kupujte nikakve modle od lima....
    Tako prodjoh sa kesama za pakovanje hrane u zamrzivac, toliko su tanke da kad ih razdvojim skroz se naelektrisu i zalepe za prste, a sta god da stavis odmah se pocepa
    Snala za kosu je pravljena za jednokratnu upotrebu, jer cim je stavim ona pukne ili, bar ako taj dan imam srece, pukne uvece kada je skidam sa kose...
    I spisak je nepregledan, a ja i ovako oduzih ovaj moj post

Elita
    Učlanjen
    15.09.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Kvalitet kupljene robe

Тандара, ти ли си?
    Или то пишете како ко стигне?
    Ако хоћеш мало бољи квалитет, треба мало више и да платиш
    ко не зна, пита продавца шта је најскупље - одмах ће ти продатти, не бој се
    Осим тога, пошто то није гаранција квалитета, поента је да стекнеш искуство и после купујеш само оно што је проверено
    Искуство се стиче на грешкама
    или се распиташ, потражиш на нету и тако

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

И ја сам тако прошла са клиском.
    Купљен је у пластичарској радњи, а трајао је укупно пола спуста...
    Дете је село на један, а у дну брежуљка сишло са два клиска!

Како знати који је квалитетан?

Elita november child (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1638

Citat Original postavio Hellen Pogledaj poruku
    Како знати који је квалитетан?
    ..najkvalitetniji je onaj od pre chetiri-pet godina..
    (..eh, u ono moje dobro, staro vreme.. )

..ozbiljno, nisam znala da su pocheli da fushare i na tome,
    nasha dva su jako stara i josh uvek ochuvanog (teritorijalnog) integriteta...
    ..think again...

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Nisam dovoljno bogata da kupujem jeftine stvari.
    I to je ziva istina.
    "Niko toliko ne brine o sebi kao oni koji nikom drugom nisu potrebni"
    Duško Radović

Aktivan član Happy-ca (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    58

Citat Original postavio dr Pogledaj poruku
    I to je ziva istina.
    To me je moj taja naucio i toga se drzim

Elita Mirka Šizika (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    611

A kako objasnjavate kad kupim najskuplje i navodno najkvalitetnije a ono opet ima gresku, feler, il je pokvareno???

Kupila sam mami lcd tv i kucni bioskop. U tom trenutku bio je jedan od najskupljih i navodno najboljih na trzistu. Al kad smo ga ukljucili - ton je prštao ko lud. 2x smo menjali tv.

Dok smo sklapali kucni bioskop shvatili smo da nam fali jedan drzac tj stopa za zvucnik.
    A kutija je bila nova, neotvorena kad smo je uzeli.
    Smejali se u radnji , ubedjivali nas da smo je izgubili u montazi ko da je to kliker pa mozes da ga zaturis a ne 40 cm siroka kruzna stopa , tek na kraju dobismo neku od njih skinutu sa eksponata.
    Nekom ce da uvale bez stope i ajmo jovo nanovo.

Meni se svakojaki pehovi desavaju dok renoviram stan, a stvarno se trudim da kupujem kvalitetno a to je ovde po pravilu i skupo. Zato mislim da ovde ne vazi ta deviza "Nisam dovoljno bogat...." jer i bogati muce iste muke kao i mi koji imamo manje.

Mucno mi je i da krenem u kupovinu bilo cega vise jer znam da ma sta kupila i ma koliko kostalo postoji ogromna sansa da niej u redu i da cu se nervirati. Mnog moje radosti su se zavrsile neslavno.
    Pa se onda pitam ...gde bre ja to zivim.

Veoma poznat Pussycat (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    480

Citat Original postavio Mirka Šizika Pogledaj poruku
    A kako objasnjavate kad kupim najskuplje i navodno najkvalitetnije a ono opet ima gresku, feler, il je pokvareno???
    Ovce su za šišanje, valjda tako... Ne kupujem po difoltu ni najjeftinije a pogotovo ne najskuplje (više volim kad se razočaram u nešto jeftino nego skupo), najviše volim po preporuci (kod nas u kući se za bilo koju ''veću'' investiciju saziva skupština, raspisuje tender, skupljaju ponude, proverava kvalitet tih ponuda javnim i tajnim sredstvima, onda se veća i nadglasava i tek onda kupuje - manje puta se zayebemo ali ja i mama obično pregorimo od želje... ćale je zato zadovoljan )
    A, da, pre neki dan mama kupila farbu za kosu u maxiju, sve spremila za farbanje i provali da u kutiji nema farbe, samo hidrogen, rukavice i uputstvo i kome da se žališ?

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Uzmes bre dobru najlon kesu i samo picis ....kakav bre klisko......Ili ko sto sam kao klinac radio kad bi isli kod neke rodbine u selo.....napunis najlon dzak senom ...i to ne da pichi.....razvija 200 km/s........samo je smor posle kad se vracas nazad.
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

E nego sta kazete za sijalice.....meni crkavaju samo tako.....koja izdrzi mesec dana ta je extra...uglavnom riknu posle 2-3 nedelje

Veoma poznat Pussycat (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    480

Citat Original postavio Torrente Bgd Pogledaj poruku
    E nego sta kazete za sijalice.....meni crkavaju samo tako.....koja izdrzi mesec dana ta je extra...uglavnom riknu posle 2-3 nedelje
    Pa otvori se za one štedljive
    Nama skoro crkla sijalica na lampi, ta štedljiva, koju smo kupili u Metrou u Grčkoj 1999. godine

Legenda Mali čičak (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2180

Uzmes bre dobru najlon kesu i samo picis ....kakav bre klisko......Ili ko sto sam kao klinac radio kad bi isli kod neke rodbine u selo.....napunis najlon dzak senom ...i to ne da pichi.....razvija 200 km/s........samo je smor posle kad se vracas nazad.
    I mi smo to radili...
    Ali tad su valjda i kese bile kvalitetnije... sad garantujem da bi svaka pukla...

Legenda Mali čičak (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2180

Moj tata često kupuje te štedljive...
    I pre neki dan, zamenio on sijalicu, kad on sijalica svetli plavo-kao u diskoteci...

Buduća legenda donamileva (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1964

Citat Original postavio Mirka Šizika Pogledaj poruku

Kupila sam mami lcd tv i kucni bioskop. U tom trenutku bio je jedan od najskupljih i navodno najboljih na trzistu. Al kad smo ga ukljucili - ton je prštao ko lud. 2x smo menjali tv.

Dok smo sklapali kucni bioskop shvatili smo da nam fali jedan drzac tj stopa za zvucnik.
    A kutija je bila nova, neotvorena kad smo je uzeli.
    Smejali se u radnji , ubedjivali nas da smo je izgubili u montazi ko da je to kliker pa mozes da ga zaturis a ne 40 cm siroka kruzna stopa , tek na kraju dobismo neku od njih skinutu sa eksponata.
    Nekom ce da uvale bez stope i ajmo jovo nanovo.

Meni se svakojaki pehovi desavaju dok renoviram stan, a stvarno se trudim da kupujem kvalitetno a to je ovde po pravilu i skupo. Zato mislim da ovde ne vazi ta deviza "Nisam dovoljno bogat...." jer i bogati muce iste muke kao i mi koji imamo manje.

Mucno mi je i da krenem u kupovinu bilo cega vise jer znam da ma sta kupila i ma koliko kostalo postoji ogromna sansa da niej u redu i da cu se nervirati. Mnog moje radosti su se zavrsile neslavno.
    Pa se onda pitam ...gde bre ja to zivim.
    kod nas skupo definitivno nije merilo kvalitetnog.
    uvaljuju nam raznorazne boflove kao prvu ligu.
    Najviše me nervira kada jedan isti brend prave za ovo tržište n-tog ranga i za evropsko. Pogledati samo praškove, čokolade

Citat Original postavio Pussycat Pogledaj poruku
    Ovce su za šišanje, valjda tako... Ne kupujem po difoltu ni najjeftinije a pogotovo ne najskuplje (više volim kad se razočaram u nešto jeftino nego skupo), najviše volim po preporuci (kod nas u kući se za bilo koju ''veću'' investiciju saziva skupština, raspisuje tender, skupljaju ponude, proverava kvalitet tih ponuda javnim i tajnim sredstvima, onda se veća i nadglasava i tek onda kupuje - manje puta se zayebemo ali ja i mama obično pregorimo od želje... ćale je zato zadovoljan )
    A, da, pre neki dan mama kupila farbu za kosu u maxiju, sve spremila za farbanje i provali da u kutiji nema farbe, samo hidrogen, rukavice i uputstvo i kome da se žališ?

Citat Original postavio maričičak Pogledaj poruku
    Moj tata često kupuje te štedljive...
    I pre neki dan, zamenio on sijalicu, kad on sijalica svetli plavo-kao u diskoteci...

moglo je da bude i gore
    št ada je svetlelo crveno
    Priđi životnim problemima kao pas – ako ne mož s to da se poigraš, ili da ga poješ, zamočaj i idi dalje

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Citat Original postavio dr Pogledaj poruku
    I to je ziva istina.
    Где да тражим скупог клиска?

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

А где се купује сено?

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Ма, читам данас у Политици како су филети панге, неке рибе са далеког истока (коју, како рекоше, лове у једној јако загађеној реци, заборавих којој), код нас прво продавали као пангу...после као сома или смуђа...а затим се досетише и продају је као пастрмку за 900 динара килограм!

И народ верује да скупим плаћањем купује квалитет.....

Aktivan član Нечисто_Срце (avatar)
    Učlanjen
    22.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Мени се то десило са чизмама. Додуше нису биле неке посебно маркиране, узела сам их у једном бутику на Булевару. У радњи је све било супер, нормално сам ходала иако је велика штикла. После два ношења штикле су се скроз искривиле (иначе не газим криво и са сличном обућом немам проблема) а постава се скроз оштетила и почела да неугодно боде.
    Láska vždy zvíťazí...

Veoma poznat hakim bej (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    177
    Reputaciona moć
    862

Pa dobro, jel ima neko predlog resenja ili cemo samo da qkamo?
    Pobuni se, uvek. Bez obzira na ishod.
    Makar završio u lancima.
    Jedini način da se osećaš kao čovek.

Zainteresovan član soljamoja (avatar)
    Učlanjen
    16.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio PAWLLE Pogledaj poruku
    Kako nema puno vajde bilo gde da se pozalim za bilo kakav proizvod, ostalo mi je samo da se ovako izjadam, a i da pitam vas ostale kakva su vasa iskustva.
    Sa onim snegom koji je pao u decembru odem na limansku pijacu da potrazim kliska i kupim detetu da mu raspust pocne veselo i u igri. Na moju srecu, odmah na prvoj tezgi sa plastikom ugledam lep, plavi klisko i to jos ima i usi, kao bambika Ma, cim sam ga uzela bio mi je sumnjiv kvalitet plastike, prosto se pod prstima osetilo koliko je lomljiva I naravno, ode dete na prvo sankanje i vrati se sa "TRI" kliska Nije mi ni do para, koliko mi je tesko palo njegovo razocarenje zbog prekinute igre....
    Sledece iskustvo, opet razocarenje.... Elem, imam predivan recept za toblerone, i za njih mi je bio potreban kalup, trouglasti oblik sa rebrima po sebi i napravljen od lima. I naravno, presrecna domacica zamuti kolac u nedelju podmaze modlu i sva srecna ubacim smesu u kalup i ostavim da se ohladi.... Posle izvesnog vremena, uzmem da prevrnem vec pomenuti kolac, kad ne lezi vraze, nema sanse.... Modla toliko tanka, kao da su koristili malo deblju foliju za pakovanje. Sva se izkezecila i izuvrnula.... Rezime: ne kupujte nikakve modle od lima....
    Tako prodjoh sa kesama za pakovanje hrane u zamrzivac, toliko su tanke da kad ih razdvojim skroz se naelektrisu i zalepe za prste, a sta god da stavis odmah se pocepa
    Snala za kosu je pravljena za jednokratnu upotrebu, jer cim je stavim ona pukne ili, bar ako taj dan imam srece, pukne uvece kada je skidam sa kose...
    I spisak je nepregledan, a ja i ovako oduzih ovaj moj post

Mene zanima taj recept za tablerone ajde kad te ne bude mrzelo posalji mi na PP ...

Meni se rodovno desi taksas sa farmerki pukne posle 2 meseca ali nista me vise ne cudu u ovoj zemlji tako da i kad se desi nesto ne iznenadim se, iznenadim se kad traje i kad je dobro

Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Citat Original postavio Hellen Pogledaj poruku
    Где да тражим скупог клиска?
    Sta ce ti klisko kad zima gotova....

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

За догодине.

Elita
    Učlanjen
    15.09.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Kupis stedljivu
    Po kvalitetu - Sylvania, Osram, a Philips i GE su tu negde

Elita
    Učlanjen
    15.09.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio hakim bej Pogledaj poruku
    Pa dobro, jel ima neko predlog resenja ili cemo samo da qkamo?

Da bi znao da procenis kvalitet necega, moras da poznajes odlicno sve karakteristike, nacin oproizvodnje odn. izrade, namenu i konkurentne mogucnosti tog artikla, kao i iskustvo potrosaca na trzistu, sto vece istrazivanje to bolje
    I da ga sam isprobas

Primećen član YouBetterStop (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio soljamoja Pogledaj poruku
    Mene zanima taj recept za tablerone ajde kad te ne bude mrzelo posalji mi na PP ...

Meni se rodovno desi taksas sa farmerki pukne posle 2 meseca ali nista me vise ne cudu u ovoj zemlji tako da i kad se desi nesto ne iznenadim se, iznenadim se kad traje i kad je dobro
    eto ti sad. prvo trazis recept za tablerone, a onde se cudis kada ti farmerke puknu. (nemoj da se ljutis, salim se ja malo).

Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. "KVALITET" I KVALITET PREHRAMBENIH PROIZVODA
    Autor mario80 u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 146
    Poslednja poruka: 07.10.2013., 18:57

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku