Mozda bas VI mozete mi pomoci....

Gus je tuč. Nisam videla tučane peći da se farbaju, i ne znam ti liveni radijatori da li su baš bili od istog materijala kao tučane peći...:think: Koliko ja znam o tučanim pećima, one koje sam ja videla, nisu ni kao nove bile crne, već tamno sive.... Ipak, vredi pitati u prodavnicama boja, za svaku slučaj. Pri tome treba imati na umu da voda u radijatorima, makar i bili tučani, ne dostiže tako visoke temperature kao tučana peć. Koliko ja znam, one se trljaju grafitom - koji treba da izgori (ima neki miris), i onda su zaštićene od rđanja, fleka, itd... :bye:
 
slika_129672.0.jpg


ovo je gusana pec... ali ja ne znam kako moze da pocrni i da li se gus farba...
 
Moja pec je slicna samo malo izrezbarena, masivna,i ne vise takve boje kakva je kupljena.
Bila je bas crna i to joj je davalo ljepotu ,a tek kako grije ,ne bih da je mijenjam za sad a da joj vratim boju ,pokusaji su se zavrsavali negodovanjem ukucana na neugodne mirise,a pec nije bitno promijenila boju.Zato sam i pitala za pomoc..
Zahvalna za sve savjete ne ljuteci se na sale oko "gusana" to je naziv za zbijeni teski celik.Ako nadjem pravo resenje obavjestavam Vas ....
:bye:
 

Back
Top