Koji procesor
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Koji procesor

Ističe se fatcat (avatar)
    Učlanjen
    04.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    99

Podrazumevano Koji procesor

Interesuje me vase misljenje da li se isplati sada uzimati konfiguraciju sa nekim jacim core 2 duo (8400, 8500) ili neki od ovih quad core procesora (q6600)? Ili je bolje jos cekati, recimo kraj ove godine da vidimo kako ce se situacija razvijati? Pre nego sto odgovorite, pokusajte da se postavite u poziciju nekoga ko ne kupuje bas high end komponente, ali ko opet zeli nesto kvalitetno da moze bude miran narednih par godina cak i kad je zahtevniji softver (dakle i igre) u pitanju. Znam da malo trazim da se bavite predvidjanjem ali eto...

Zainteresovan član baskijar (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano Re: Koji procesor

Pa ja bih uzeo quad core da sam na tvom mestu. Jeste da alikacije koje se voze danas ne iskoriscavaju cetiri jezgra vec samo dva, ali kao sto si naveo, time bi trebao da budes miran u narednih par godina. Sigurno ce se to promeniti u skoroj buducnosti, tako da ce takvi procesori biti iskorisceni do maksimuma. Naravno, ova dva dual core-a koje si naveo si zlo nevidjeno, jer su extra i sa njima bi vozio sve zivo bez problema, ali ja volim da gledam u buducnost. pozz
    p.s. ako ima nekog ko zeli da mi gledam u dlan, na zalost, radim samo sa kuglom

Primećen član dragi11 (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Podrazumevano Re: Koji procesor

Za igre se uopste ne isplati vise uzimati komp.
    Za cenu jednog procesora mozes uzeti XBOX 360 i normalno igrati sve igre,cak i neke ekskluzive koje su samo za tu konzolu napravljene.
    Sa kompjuterom nikada neces moci da budes miran,uvek treba nesto nadogradjivati...
    Ako ces koristiti komp samo za igre,uzmes lepo neku konzolu i miran si,a ako ces koristiti komp za zahtevnije programe preporucio bih ti da uzmes quad core,jer je trenutno jedina igra kojoj je recomended quad core samo GTA IV.
    "I killed people, smuggled people, sold people. Perhaps here things will be different."

Slične teme

1. Koji procesor?
    Autor Southwind u forumu Hardver
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 02.10.2008., 12:45
  2. Koji procesor
    Autor Thunder_Den u forumu Hardver
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 14.07.2008., 12:52
  3. Koji Procesor
    Autor Dupont u forumu Hardver
    Odgovora: 46