wireles umrezavanja

Riuniroshy

Početnik
Poruka
24
Moze li mi neko objasniti kako ide bezicno umrezavanje kompjutera? ide li to preko bluetooth tehnologije ili neceg drugog? koliko sam ja skontao trba verovatno ubaciti d-brachet sa bluetoothom pa neki nacin konfigurusati mrezu? takodje me interesuje kolika je brzina takve mreze i dali ima kakvi vecih falinki tipa smetnje? unapred pouno hvala pedja63 :shock:
 
Prvo reci za šta ti treba bežična mreža? Kakva je "konfiguracija terena"? Da li ima prepreka? Udaljenost? Brzina? Tek onda ti mogu detaljnije reći šta i kako. Što se BT-a tiče, sve preko komunikacije telefon-komp je čista budalaština, jer BT može da posluži SAMO za privremenu mrežu, kada nijedna druga nije moguća. Za sve drugo, bolja je klasika. Drugo, Wireless mreža je "svačija mreža", bez obzira na sve vrste enkripcija kojima je opremljena, tako da je konvencionalno zemaljsko-kablovsko rešenje i dalje ubedljivo najstabilnije, najbrže i samim tim najupotrebljivije.

To bi bilo u najkraćem. Sada ti reci svoje zahteve, pa da "razmotrimo". :wink:
 
Namjeravamo nas 5-6 da se umrezimo, Mi smo na udaljenosti 3-4 km. Radi se o Kotoru- Crna gora tako da je teren brdovit, opticka vidljivost skoro nemoguca jer ima i stari grad gdje su zidovi debeli i do 1m. Takodje bi ubacili u mrezu i jednu igraonicu sa 25 racunara, pa me interesuje koliko brzina protoka takve mreze pada sa porastom korisnika.
Unapred hvala i veliki pozdrav sa mora
 
Namjeravamo nas 5-6 da se umrezimo, Mi smo na udaljenosti 3-4 km. Radi se o Kotoru- Crna gora tako da je teren brdovit, opticka vidljivost skoro nemoguca jer ima i stari grad gdje su zidovi debeli i do 1m. Takodje bi ubacili u mrezu i jednu igraonicu sa 25 racunara, pa me interesuje koliko brzina protoka takve mreze pada sa porastom korisnika.
Unapred hvala i veliki pozdrav sa mora
 

Back
Top